Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neraugoties uz partiju apvienības nonākšanu nelikumīgā stāvoklī un biedru zaudēšanu, KNAB izmaksājis t.s. “Pīlēna sarakstam” valsts naudu pēc tam, kad ziņas par to jau bija publicētas.

59 469 eiro un 91 cents — tā ir summa, kādu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jūlija vidū pārskaitījis politiskajam projektam, kas tagad zināms ar nosaukumu “APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” un kam iepriekšējie nosaukumi bijuši “Reģionu Spēks” un “Latvijas Reģionu Apvienība”.

Tas noticis par spīti faktam, ka jau 30. jūnijā Pietiek publicēja faktus, kas parādīja: šī partiju apvienība kļuvusi nelikumīga kopš 2021. gada janvāra.

To partiju apvienību, kas tagad pazīstama kā “apvienotais” jeb “Pīlēna saraksts”, bet pirms pieciem gadiem vēl saucās “Latvijas Reģionu Apvienība”, savulaik veidoja “Reģionu Alianse”, partija “Ogres novadam”, Vidzemes partija.

Gadiem ejot, Vidzemes partija no apvienības izstājās, savukārt 2020. gada pašās beigās “Reģionu Alianse” un “Ogres novadam” veica apvienošanās procesu, saplūstot vienā partijā (kas ir viena juridiskā persona, ne vairs divas).

Reģistrējot šīs izmaiņas, partiju apvienība (tobrīd tai bija izmainīts nosaukums “Reģionu spēks”, saglabājot veco reģistrācijas numuru 50008221771) izrādījās 2021. gada janvārī palikusi ar vienu vienīgu biedru sastāvā, jo no trim kādreizējām biedrēm viena bija izstājusies, bet divas pārējās — saplūdušas vienā partijā ar jaunu nosaukumu, adresi, reģistrācijas numuru un jaunu vadību.

Tāpat kā nav iespējama laulība starp vienu pašu cilvēku vai nav iespējams nodibināt sabiedrisko organizāciju (biedrību), kur visa “sabiedrība” sastāv no viena vienīga biedra, tad nav iespējams eksistēt “partiju apvienībai”, sastāvošai no tikai vienas partijas.

To definē Politisko partiju likuma 44. panta otrā daļa, kas nosaka — partiju apvienības valdei jāpieņem lēmums par partiju apvienības darbības izbeigšanu, ja apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir samazinājies līdz vienai partijai. Tātad — konstatējot, ka apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir tikai viena, apvienības valdei ir likumā noteikts obligātais pienākums pieņemt lēmumu par apvienības darbības izbeigšanu.

Taču “Reģionu spēks”, kas tagad atkal mainījis savu nosaukumu uz “Apvienoto sarakstu”, savu prettiesisko stāvokli izlikās “nemanām” un turpināja eksistēt, vienlaicīgi saņemot partijas finansējumu no valsts budžeta.

Kā informē KNAB, partijas, kas ieguvušas vairāk par 2% balsu vēlēšanās, no valsts budžeta saņem šādu naudu:

— 4,50 eiro gadā par katru Saeimas vēlēšanās iegūto balsi;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldības domes vēlēšanās;

— papildus 100 000 eiro katrai partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju.

2021. gadā, kamēr “partiju apvienība” sastāvēja no vienas vienīgas “biedres”, tā saņēmusi 169 371,50 eiro. Šogad 17. janvārī izmaksāti 84 685,75 eiro, savukārt 59 469,91 eiro izmaksāti jūlija vidū.

Atsevišķs jautājums ir — kā tas var būt, ka KNAB darbinieki ne tikai pusotru gadu nepamana prettiesiskas partiju apvienības eksistenci, bet vēl pamanās izmaksāt tai gandrīz 60 tūkstošus eiro pēc tam, kad tai bija sen jābūt likvidētai, pie kam šie fakti ir publicēti.

Šobrīd, kad “Pīlēna sarakstā” iestājusies arī Liepājas partija un Zaļā partija, biedreņu skaits ir vismaz trīs, taču tas neatceļ faktu, ka “apvienības” valdei bija pienākums iesniegt likvidācijas dokumentus pēc tam, kad “apvienības” dalībnieču skaits saruka līdz vienai, savukārt KNAB nevajadzēja tai izmaksāt valsts finansējumu. Šobrīd “Pīlēna saraksts” dodas uz Saeimu, izmantojot finansējumu, kurš pusotru gadu ticis izblēdīts no valsts.

Detalizētāk: https://pietiek.com/raksti/aizdomas,_ka_toposais_pilena_saraksts_jau_tagad_varetu_but_izshemojis_simttukstosus_no_valsts_budzeta_caur_prettiesisku_politisko_apvienibu/

Novērtē šo rakstu:

64
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi