Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zīmīgs citāts

29.12.2011. 12:56

ZRP atbalstītāja vai partijas biedre raksta šādi:

"Nevar tagad debīlās novadu un politiķu personīgo ambīciju saglabātajās skolās guldīt naudu, kuras tāpat pēc dažiem gadiem aizies pa burbuli."

Sveiciens debilajiem novadiem, tā teikt. Lūk, ko par jums patiesībā domā ap ZRP stāvošie vai tiem simpatizējošie. Naudu tur nevarot guldīt.

Atbildēt

Fiksais

27.12.2011. 16:39

Situācija skarba - izglītības reformai jābūt kardinālai. Te nav vieta tukšām diskusijām. Latvijas izglītības sistēma bāzēta uz padomju sistēmas izglītības paradigmu, kas ir novecojusi. Ar kosmētiskām dekorācijām tās kvalitāte neuzlabosies. Ķīlis visdrīzāk pierādijis savu nekompetenci, jo baidīdamies no REĀLĀM reformām ministrijā pieķēries skolēniem. Tas parāda vina nekompetenci un nespēju uzņemties realizēt patiesas REFORMAS. Jāsāk ar IZM aparāta nomaiņu, korekcijām izglītības likumā un MK normatīvajos aktos. Jāmaina pati sistēma, nevis jātracina skolēni!
PS. Vai šodienas lepnais paziņojums par attīstības iesaldēšanu profesionālajā izglītībā ir aicinājums bērniem braukt prom no Latvijas?

Atbildēt

Bubam

25.12.2011. 12:44

Ej un vērtē. Nāc un raksti. Kur ir? Kad būs?

Atbildēt

Cerības nepiepildās

25.12.2011. 10:19

url: http://www.diena.lv/latvija/zinas/petijums-iedzivotaju-ceribas-pec-saeimas-arkartas-velesanam-nav-piepildijusas-13922433

Atbildēt

m

24.12.2011. 14:55

Interesanti, kāda ir inistra Ķīļa paša ģimenes pieredze, cik bērnus ir aizaudzinājis? Ātrumā internetā nekas atrodams, un atšķirībā no vairuma ministru un deputātu par ģimenes stāvokli nekas nav teikts.

Kāpēc tas ir svarīgi? Tāpēc, ka daudzas lietas, it īpaši saistībā ar dzīviem cilvēkiem un sabiedrību, var novērtēt tikai cilvēki ar pieredzi.

Atbildēt

Mārtiņš

24.12.2011. 14:46

Paldies autoram par izsvērto rakstu.

Atbildēt

Normunds

24.12.2011. 09:35

Par informācijas avotiem.

Tad, kad rīcībizdomnieki intervijas būs snieguši Encyclopaedia Britannica un tās būs pieejamas DVD formātā, ar prieku varēs atsaukties uz šo avotu.

Kamēr vien rīcībizdomnieki saglabās paradumu savu urbi et orbi vēstījumu cilvēkiem nodot žurnālistu intervijās, nāksies vien izmantot tās.

Ja kādam avīzes šķiet nepiedienīgs un necils informācijas avots, tad tā ir viņa uztveres problēma.

Tas ir pēdējo laiku valdību amatpersonu rokraksts - ar samākslotu vārdu straumēm aizrunāt panaivos latviešus. Pārgriežot šos retorikas un sofistikas augļus, vidus parasti izrādās tukšs vai sabojājies.

Nepaliec vienaldzīgs!

Atbildēt

NĒ! > Jā

24.12.2011. 00:21

"Jaunus un uzspiestus noteikumus" diktē mainīgā pasaule. "Pacels cepuri" un masveidā kļūs par bezdarbniekiem? Mums jau ir kādi 200 000 cilvēku, kas ir "pacēluši cepuri" tāpēc ka noteikumi nemainās.
Nav runa par diktatoriem un vēl jo mazāk deminutīvā un sevī.

Atbildēt

To Muļķu kuģis un Filosofu kuģis

23.12.2011. 21:40

Varbūt pat šajos komentāros kāds filozofs kuģo... Sēkļi pārdrošiem kapteiņiem ir bīstami pat bezvējā.
---
Tagad jāorganizē raganu medības jeb pilsoņu karš vēl pret filosofiem? Un pēc tam pret ko?

Atbildēt

Muļķu kuģis un Filozofu kuģis

23.12.2011. 16:17

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks komunikāciju jautājumos būs Reinis Tukišs. Kopš Zatlera Reformu partijas izveides Tukišs ir tās valdes loceklis. Viņš ir arī literatūras un filozofijas portāla "Satori.lv" galvenais redaktors.

Varbūt pat šajos komentāros kāds filozofs kuģo... Sēkļi pārdrošiem kapteiņiem ir bīstami pat bezvējā.

Atbildēt

Jā! > nē

23.12.2011. 16:10

Ja jums būtu bijis savs uzņēmums, jūs zinātu, ka jauni un uzspiesti noteikumi uzņēmumā liktu darbiniekiem masveidā pacelt cepuri. Tāpēc šis ir neveiksmīgs piemērs. Ziemassvētkos diktatoriņu sevī pie vakariņu galda neaiciniet un nebarojiet, lai šis diktatoriņš aiziet kopā ar Kimu Čeniru.

Un vēlreiz - neesiet gļēvs.

Atbildēt

Jā! > nē

23.12.2011. 16:06

Tāpēc, ka dzīvojam pieteiktā demokrātijā un liberālā sabiedrībā. Tāpēc, ka ignorējot citus, tapsi ignorēts pats. Slimības lapa arī nav problēma. Neesiet arī gļēvs, neslēpieties.

Atbildēt

Mamma

23.12.2011. 13:53

Vienīgais, ko manuprāt var pārmest Ķīļa kungam ir nerunāšana ar tautu.
Kāpēc pusaudžiem būtu bezdarbībā jānonīkst tie 3 mēneši? Pēc tam rudenī nevar vien savākties.
Laukos kā beidzas skola, tā bērnu dārzus arī slēdz, liec to sīci kur gribi.
Skolotāji pirms bļauj, lai padomā, kuram no strādājošiem vēl katru gadu atvaļinājums ir vasarā (kur vēl pārējie brīvlaiki). Lielākajai daļai darba tautas ir tikai 4 nedēļas un labi ja puse no tām vasarā, bet otra puse ziemā.

Atbildēt

NĒ!

23.12.2011. 12:12

Nesaprotu argumentu, kāpēc būtu jāieklausās skolēnu un vecāku viedoklī. Protams, ir jādiskutē un jāskaidro iecerētās reformas, bet organizēt kaut kādas parakstu vākšanas un par/pret balsošanas ir muļķīgs pārpratums.
Ja jūsu pārvaldībā būtu nonācis uzņēmums kas nes zaudējumus un ražo konkurētnespējīgu preci, vai tad jūs ļautu uznēmuma darbiniekiem balsot par atvaļinājuma saīsināšanu un sarežģītāku darba uzdevumu ieviešanu. Skaidrs ka nē. Raksta autors, manuprāt, ir savirknējis ļoti nepārskatāmu, pseidoakadēmisku (sk. norādes uz "avotiem") un demagoģisku spriedelējumu virkni.

Atbildēt

Linards

23.12.2011. 11:42

Lielāku augstprāti un cietpauri kā Ķīli neesmu redzējis.
Ja Ķīlis ar ZRP piedāvā izglītības reformu, tad to vajag aprakstīt, pamatot finansiāli, ekonomiski, ar kvalitātes kritērijiem, ar skolēnu noslodzes un mācīšanās atdeves aspektiem.
Ja Ķīlim tādas analīzes nav un neko pamatotu uzrakstīt neprot un sabiedībai nevar pārliecinoši piedāvāt - tad, štrunts no tāda Ķīļa reformatora!
Un štrunts vien tāds Ķīlis!
Ja šodirn būtu Ssaeimas vēlēšanas, tad, pirmkārt, dēļ Zatlera un Ķīļa ZRP lapiņu pat rokā neņemtu!
Un neņemtu rokā nevienu vēlēšanu lapiņu, kas kaut kādā veidā būtu saistīta ar Ķīli.

Atbildēt

skolotājs no Vidzemes

23.12.2011. 11:26

Izglītības sistēma Latvijā tiek mērķtiecīgi sagrauta, par to nu vairs šaubu nav. Ķīlis būs pēdējais kapracis, tā izskatās. Velns, kur tik nenormālu cilvēku atrada?

Atbildēt

Normunds > Kolka cool

23.12.2011. 10:39

"Problēma te ir arī tajā, ka dzīvojot tikai latviešu valodas informācijas laukā (kā šķiet raksta autors un daudzi PRET Ķīļa reformām esošie), mēs iegūstam ļoti izkropļotu pasaules ainu."

Patiesībā ir gluži otrādi - visas manas darba stundas un kvalitatīvo interešu loki atrodas citu valodu, kultūru un informācijas laukos. Tomēr es jūs nelūgšu pārskatīt minējumu, jo lietojāt "šķiet" - nebijāt pārliecināts un minējāt.

Atbildēt

Susļiks kas susļiks

23.12.2011. 09:07

Es pilnīgi pievienojos, ka vispirms šim hiperaktīvajam entuāzistam vajadzētu sagatavot pašam savu kantori ieplānotajai mācību gada pilnveidei un pagarināšanai, pēc tam skolotājus un skolas, un tikai tad tracināt skolēnus un vecākus. Bet šis susļiks visu dara otrādi - sasmirdina gaisu, un tikai tad nu domās, ko gan sakarsušajās klasēs vasarā darīs un kā nu būs. Nav normāls, un tādu nevar laist pārvaldīt sabiedriskos procesus.

Atbildēt

Boa

23.12.2011. 08:58

paldies autoram par saprātīgo rakstu.
nav jau pirmais gadījums, kad aiz "reformu" izkārtnes tiek visādi vājprāti ieviesti
un pēc tam var reformēt atpakaļ
ja grib mainīt un uzlabot izglītības saturu - lūdzu
ne jau vasaras brīvlaiks te pie vainas - tas jau nu ir pēdējais, kas būtu jāreformē
ir tāds labs teiciens: "pārlieka centība aptumšo prātu"...

Atbildēt

kuuka

23.12.2011. 08:21

pie šādas reformas gan svarīgāk būtu izpētīt citu valstu pieredzi un diskutēt ar ekspertiem, nevis rīkot vislatvijas aptaujas - kāda tam ir pievienotā vērtība? Reformas neveic, balstoties uz iedzīvotāju viedokli...

Atbildēt

Viesturs

23.12.2011. 00:10

Viena no nelaimēm nāk no ilūzijas, ka diskusijas un visu interešu ievērošana ir iespējama vienlaicīgi ar kādām reformām.
reformas prasa rīcību, neviss bezgalīgu diskusiju par tēmu kā būtu ja būtu !

Atbildēt

Vierry

22.12.2011. 23:14

Un, vēl.
Vai kāds atcerās kādi bija iepriekšējie ministri, ko viņi piedāvāja, kā viņi argumentēja un stāstīja........???
Beidzot ir gudrs, profesionāls ministrs, kas nebaidās!!!!!!!

Atbildēt

Vierry

22.12.2011. 23:11

Grinberga kungs, visi jūsu argumenti ir uz emocijām balstīti. Atbalstu Ķīļa kungu, jo viņš pārņem citu valstu labāko pieredzi. Latvija ir vienīgā valsts ar tik garām ikdienas stundām bērniem, smagākajām skolēnu somām, kas fiziski degradē bērnus, ar nepareizo priekšmetu proporciju mācībās utt.
Ja mēs esam tādā pakaļā, mums nekas cits neatliek, kā kardināli visu mainīt, un cerēt, ka būs labāk! Labāk būs, jo to pierāda citu valstu prakse.

Atbildēt

Hmm... Kolka

22.12.2011. 22:51

Orientējas notiekošajā pasaulē, Jūs sakāt? Kas viņiem to iemācīs? Vai tās panīkušās, aptaukojušās, nervozās, nogurušās, savecējušās, ar dzīvi neapmierinātās skolotājas, ar kurām ir pilnas skolas? Te nekāds mācību gada pagarinājums nelīdzēs! Ir nokavēts, jo no skolām ir aizbaidīti jaunie un spējīgie! Kurš gribēs iet uz skolu strādāt par tām algām un tajos apstākļos, kad skolnieks tev var uzspļaut, jo viņam, ziniet, ir tiesības, bet pienākumus neviens nav iemācījis!?

Atbildēt

Kolka cool

22.12.2011. 22:27

Manuprāt, mūsu cilvēki ir apslinkuši un iegrimuši letarģijā. Šķiet, ka mūsu kultūrai ir iestājusies klīniskā nāve. Nav iniciatīvas, nav vīzijas un ir nenormālas bailes kaut ko mainīt. Bailes pakustēties, redzot, ka pasaule izrādās ir savādāka, nekā mums psrs laikā mācīja skolās.
3 (bet reāli - 4 ) vasaras brīvlaika meneši apstādina jebkādu mērķtiecīgu procesu. Neviens taču nenoliegs, ka liela daļa skolēnu subjektīvi savu laiku uztver ačgārni - mācības ir pauze starp vasaras brīvlaikiem. "Drusku pamācīšies - gadu novilkšu un tad jau atkal būs labi". "Kaut kā atstrādāšu savu darba dienu un tad jau vakarā - televizors un dīvāns." Tā ir kalpu domāšana. Tā mēs nevaram konkurēt ES. Nevaram iemācīt bērnus metodiski, sistemātiski strādāt un domāt. Vai tad mūsu izglītības sistēma nav pie vainas tam, ka šodien, pēc 20 gadiem, šķiet esam nonākuši banānu valsts - drīzāk švakas pašvaldības - statusā..
Problēma te ir arī tajā, ka dzīvojot tikai latviešu valodas informācijas laukā (kā šķiet raksta autors un daudzi PRET Ķīļa reformām esošie), mēs iegūstam ļoti izkropļotu pasaules ainu. No vienas puses tā nav šo cilvēku vaina. Bet var arī pajautāt - vai tad 20 gadu laikā nebija iespējams sasniegt to, ka VISI LR iedzīvotāji, kas beidz vidusskolu brīvi pārvalda vismaz 2 svešvalodas un orientējas notiekošajā pasaulē? Bija iespējms. Visu atbalstu Ķīļim.

Atbildēt

Normunds

22.12.2011. 21:03

Presē ir lasīts, ka vecāku iniciatīvas grupa "Nauda seko" nule ir bijusi pie ministra un diskutējusi. Lai gan pati grupa Twitter kontā atbildē uz kādas lasītājas vaicājumu saka, ka šīs tikšanās materiāls publiski pieejams nav, tās atreferējums ir atrodams LA. Toties grupas mājas lapas sadaļā "Mēs" es par šo organizāciju neko neuzzināju.

Cienu cilvēkus ar iniciatīvu. Ticu viņu labajai gribai, jo ticu labajam. Tomēr es vēl vairāk ticu vispārpieņemtām tradīcijām, jo tās ir zināmas un pašsaprotamas. Es nepiekrītu paradigmas maiņai, neuzskatu, ka latviešu dzīvesziņai ir vieta Brīvdabas muzejā un ka Dainu skapis ir metams ārā pa logu. Es ticu tradīcijām.

Līdzīgi daudziem citiem, es vairs neticu politiķiem. 2011. gada martā SKDS pētījumā secināts, ka šogad partijām uzticības reitings ir -77, par diviem punktiem labāks nekā pirms gada. Saeimas uzticības reitings ir –73, kas ir par desmit punktiem labāks nekā pirms gada, taču pirms desmit gadiem Saeimai uzticējās vairāk – 2000.gadā parlamenta uzticības reitings bija -55. Valdības uzticības reitings šogad ir -69 (pērn tas bija -70, pirms desmit gadiem -60).

Tie ir mīnus 77 punkti. Izsakoties citiem vārdiem, tirgus attiecībās pircējs/vēlētājs ir gatavs maksāt pārdevējam/politiķim par tā darbu mīnus 77 Ls. Politiķim ir jāpiemaksā no savas kabatas 77 Ls, lai būtu sasniegts kaut vai tikai neitrāls stāvoklis.

Es esmu daļa no sabiedrības.

Atbildēt

Ass

22.12.2011. 20:12

Tās vecāku intuīcijas, kas nevelk līdz argumentiem, neko nenozīmē, ministrs nav pārdevējs un skolnieks ar mamu nav klients. Cilvēki ir jāaudzina un audzināšana paredz, ka audzināmais (bērns ar vecāku kopā ņemts) tiek ar noteiktām darbībām trenēts un paceļas līmenī, par kuru iepriekš pat nenojauta. Kas tad vēl ir mācīšanās. Tā macīšanās, ko jau vecmāmiņa zina, kas mazdēliņu ai mīlēt mīl un lutina?

Atbildēt

mamma Omītei

22.12.2011. 19:32

Ja partija saka, ka vajag, tad vajag? Vai tā Jūs domājat? Ziniet, ar šādu pieeju dzīvei var iedzīvoties dziļās nepatikšanās... Neviens profesors, pat visgudrākais, nav pasargāts no kļūdām un tieši tāpēc ir demokrātija, lai neiebrauktu galīgās auzās.
Personīgi es domāju, ka mācību gada pagarināšanas ideja ir pilnīgi nejēdzīga. Un šādus lēmumus nedrīkst pieņemt autoritatīvā veidā no augšas, bet jārīko vecāku un skolotāju aptauja!

Atbildēt

Omītei

22.12.2011. 19:02

Vai nepārskatījos? Zatlers = Mārtiņš Luters?

Atbildēt

Sesks

22.12.2011. 18:45

Ķīļa manevriem jau patiesībā nekāda pamatojuma apakšā nav. Viņš kā tāds sesks tik bolās apkārt un lūko ko pamainīt pamainīšanas pēc, lai radītu aktīva speciālista viedokli apkārtējos. Ziniet, jau sākumskolā kādreiz tādu dziesmiņu mācīja - Aiz kalniņa dūmi kūp, kas tos dūmus kūpināj/ Seskis dara alutiņu, tas tos dūmus kūpināj'. Ķīlis tik kūpina un kūp jau pamatīgi. Tik jēgas tam nav nekādas. Tas neko neatrisina.

Atbildēt

Omite

22.12.2011. 18:37

Ko te vispār diskutēt?! Ja gudrs, pieredzējis profesors-ministrs saka, ka vajag reformēt, tad VAJAG! Zatlera reformu partija jau tādēļ ienāca politikā, lai ar nozaru speciālistiem reformētu ! Zatleram apkārs ir daudz gudru reformātoru, domājiet, ka Lutermārtiņam viegli bija !!??

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kariņa valdībai inficēšanās ar COVID-19 darba pienākumu pildīšanas laikā nav nelaimes gadījums darbā

FotoLatvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž neizpratni un sašutumu par valdības lēmumu neatzīt darba pienākumu pildīšanas laikā notikušu inficēšanos ar COVID-19 par nelaimes gadījumu darbā.
Lasīt visu...

21

CSDD krīzes laikā gremdē autoskolas

FotoKamēr Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sevi pozicionē kā tehnoloģiski progresīvu iestādi un ievieš e-pakalpojumus, tās pārraudzībā esošās autoskolas ir vienīgās izglītības iestādes valstī, kurām "Covid-19" krīzes laikā tiek liegts izmantot mūsdienīgus risinājumus - tālmācības platformas topošo autovadītāju apmācībai. Jau tuvākajā laikā tas var rezultēties ar smagu krīzi gan autoskolu, gan arī pasažieru un kravu pārvadājumu nozarē.
Lasīt visu...

12

Ticēt, cerēt un... vilties

FotoValdība strādā vaiga sviedros, lai bez palīdzības neatstātu nevienu, lai uzreiz pēc krīzes saudzīgi ieziemotie uzņēmumi strauji atsāktu sildīt ekonomiku. Nepametīšot grūtībās nevienu.Grūti pateikt, cik daudzi noticēja šai pasakai, bet vīlās gan daudzi, pievienojoties to skeptiķu pulkam, kuri jau sākotnēji solījumu palīdzēt tulkoja kā palīdzēšanu tikai savējiem, pietuvinātiem.
Lasīt visu...

21

Valdība, lūdzu, dodiet naudu pareizajiem medijiem, kas ražo pareizu saturu

FotoKopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!
Lasīt visu...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

Daudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas...

Foto

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt...

Foto

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

Simtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju...

Foto

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

Ceļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

Iespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko...

Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...