Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biedrība Lapenieku ciemats atklājusi Ķekavas novada deputāta Ināra Beļinska (attēlā) shēmas, lai no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izkrāptu licenci notekūdeņu savākšanai.

Lapenieku ciemata attīstītāji Inārs Beļinskis un Juris Sondors Lapenieku ciema zemes gabalus savulaik pārdeva kopā ar kanalizācijas sistēmu, jo nevienā no apmēram 50 ciema iedzīvotāju zemesgrāmatām nav atzīmes par iztirgotajos zemesgabalos trešajai personai piederošu īpašumu.

Tomēr pēc dažiem gadiem ciemata attīstītāji saprata, ka iztirgotie zemesgabali var joprojām dot ienākumus, un izstrādāja shēmu: nolēma uzdoties par ciemata kanalizācijas sistēmas būvētājiem-īpašniekiem, lai neļautu iedzīvotājiem pašiem izvēlēties sistēmas apsaimniekotāju un darītu to paši ar SIA Zeltenieki starpniecību.

Inārs Beļinskis un Juris Sondors visa ciemata kanalizācijas sistēmu 2011.gada 28. decembrī bez atlīdzības nodeva - uzdāvināja SIA Zeltenieki, savukārt SIA Zeltenieki to par 1000 latiem 2012. gada 2. maijā pārdeva SIA Latvijas reklāmas ražošanas uzņēmums “Burtiņš”. Pēc tam Burtiņš noslēdza kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanas līgumu ar SIA Zeltenieki.

Pamatojoties uz šiem līgumiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija SIA Zeltenieki izsniedza licenci notekūdeņu savākšanai Lapenieku ciemā. Nu šis uzņēmums ir paziņojis, ka maksa par viena kanalizācijas notekūdeņu kubikmetra savākšanu Lapenieku ciemā būs Ls 1,91 +PVN.

"Liels bija ciema iedzīvotāju pārsteigums, uzzinot, ka novada deputāts, pats būdams arī Lapenieku ciema iedzīvotājs, ir atdāvinājis visu ciemata zemesgabalu saimnieku īpašumu, no kura pārdošanas pēc tam SIA Zeltenieki turklāt ir guvusi ienākumus - 1000 latus," norāda biedrība.

"Tomēr šī ir tikai viena no deputāta Beļinska prettiesiskajām darbībām. Esam tik ļoti pieraduši pie sava kaimiņa dīvainībām un jokiem, ka pat nebrīnītos, ja Beļinskis SIA Zeltenieki atdāvinātu arī citus mūsu īpašumus - mājas, suņus un putnubūrus. Vienīgi žēl piekrāptās SIA Burtiņš, kas ir samaksājusi 1000 latus SIA Zeltenieki patiesībā par neko, jo ciemata kanalizācijas sistēma par laimi joprojām pieder mums. Lai gan – maz ticams, ka uzņēmums ir apkrāpts, drīzāk tas ir viens no shēmas ķēdes posmiem, jo Inārs Beļinskis savulaik ir bijis Burtiņa komercdirektors."

Par I. Beļinska kā Ķekavas novada deputāta darbībām saistībā ar SIA Zeltenieki un dīvaino dāvinājumu ir ieinteresējies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. 

Biedrība vairākkārt norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, ka SIA Zeltenieki iesniegtie privātie līgumi ir fiktīvi, tomēr komisija to neņēma vērā, norādot, ka komersanta iesniegtie dāvinājuma un pirkuma-pārdevuma līgumi nav atcelti un tas būtu jādara tiesai.

“Izrādās – valsts institūcijās var iesniegt jebkādas fantāzijas, ja vien tās kāds parakstījis. Iesniegtie dokumenti diemžēl tiek skatīti pēc formas, nevis pēc satura, norādot, ka par visu atbild komersants. Lūk, te ir laba vēsts shēmotājiem: krāpieties droši!” norāda biedrība, tomēr cerot, ka tai nebūs jāapgrūtina jau tā noslogotā Latvijas tiesu sistēma.

“Mēs to uzskatām par tiesisko nihilismu – apgrūtināt tiesu, lai atceltu privātpersonu parakstītas papīra lapas. Ticam, ka valsts iestādēs strādā atbildīgi cilvēki, kas tomēr pievērsīs uzmanību arī dokumentu saturam, ne tikai formai. Patiesībā esam te saskatījuši krietni plašāku problēmu. Mūsuprāt, dažādu atļauju un licenču saņemšanai valsts institūcijās vajadzētu iesniegt notariāli apliecinātus, nevis privātus līgumus. Tas krietni vien samazinātu iespēju fiktīvām darbībām, ” norāda biedrība.

Pats I. Beļinskis uzskata, ka kanalizācijas sistēmu viņš ir uzbūvējis, tātad drīkstēja ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem. Diemžēl deputāts kanalizācijas sistēmai nevar uzrādīt nevienu īpašumtiesības apliecinošu dokumentu – ierakstu zemesgrāmatā par viņam piederošu īpašumu citas personas zemesgabalā. Deputāts savas īpašumtiesības mēģina pierādīt ar kanalizācijas sistēmas būvatļauju un ekspluatācijā nodošanas aktu, kas nav īpašumtiesības apliecinoši dokumenti. Turklāt sevi kā kanalizācijas sistēmas īpašnieku I. Beļinskis nekad nav uzrādījis arī valsts amatpersonas deklarācijās.

"Esiet uzmanīgi, saņemot jebkādu dāvinājumu vai solījumu no Ināra Beļinska. Ļoti iespējams, ka manta, ko saņemat, patiesībā pieder kādam citam," norāda biedrība. Turklāt biedrība pieļauj, ka pats Beļinskis no SIA Zeltenieki gūst nelegālus ienākumus par SIA Zeltenieki izrakstīto rēķinu izvadāšanu iedzīvotājiem.

Lai gan iedzīvotāji par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu jau kopš 2012.gada aprīļa ir noslēguši līgumus ar SIA Baložu komunālā saimniecība, SIA Zeltenieki joprojām turpina izrakstīt arī savus rēķinus, un tos ar apbrīnojamu precizitāti līdz katras Lapenieku ciemata mājas pastkastītei atved tieši Ķekavas novada deputāts Inārs Beļinskis.

“Ikviens, kas grib uzzināt, kādas priekšrocības un aizmuguri iespējams iegūt, ja esi novada domes deputāts, lai uzmeklē Ināru Beļinski. Domājams, ka cilvēks ar ilgstošu pieredzi pašvaldības darbā neatteiks padomu un pamācīs, kas jādara, lai sev gūtu iespējami lielāku labumu,” mudina biedrība.

Biedrība Lapenieku ciemats apvieno vairāk nekā 40 Ķekavas novada Lapenieku ciema ģimenes. Biedrība nodibināta 2012. gada 27. septembrī, lai aizstāvētu ciemata iedzīvotāju un biedrības biedru tiesības un pārstāvētu viņu intereses, kā arī uzlabotu ciemata iedzīvotāju dzīves kvalitāti, organizējot, vadot un īstenojot ciemata apkārtējās vides un infrastruktūras labiekārtošanas un uzturēšanas projektus.

Foto no kekava.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...