Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biedrība Lapenieku ciemats atklājusi Ķekavas novada deputāta Ināra Beļinska (attēlā) shēmas, lai no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izkrāptu licenci notekūdeņu savākšanai.

Lapenieku ciemata attīstītāji Inārs Beļinskis un Juris Sondors Lapenieku ciema zemes gabalus savulaik pārdeva kopā ar kanalizācijas sistēmu, jo nevienā no apmēram 50 ciema iedzīvotāju zemesgrāmatām nav atzīmes par iztirgotajos zemesgabalos trešajai personai piederošu īpašumu.

Tomēr pēc dažiem gadiem ciemata attīstītāji saprata, ka iztirgotie zemesgabali var joprojām dot ienākumus, un izstrādāja shēmu: nolēma uzdoties par ciemata kanalizācijas sistēmas būvētājiem-īpašniekiem, lai neļautu iedzīvotājiem pašiem izvēlēties sistēmas apsaimniekotāju un darītu to paši ar SIA Zeltenieki starpniecību.

Inārs Beļinskis un Juris Sondors visa ciemata kanalizācijas sistēmu 2011.gada 28. decembrī bez atlīdzības nodeva - uzdāvināja SIA Zeltenieki, savukārt SIA Zeltenieki to par 1000 latiem 2012. gada 2. maijā pārdeva SIA Latvijas reklāmas ražošanas uzņēmums “Burtiņš”. Pēc tam Burtiņš noslēdza kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanas līgumu ar SIA Zeltenieki.

Pamatojoties uz šiem līgumiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija SIA Zeltenieki izsniedza licenci notekūdeņu savākšanai Lapenieku ciemā. Nu šis uzņēmums ir paziņojis, ka maksa par viena kanalizācijas notekūdeņu kubikmetra savākšanu Lapenieku ciemā būs Ls 1,91 +PVN.

"Liels bija ciema iedzīvotāju pārsteigums, uzzinot, ka novada deputāts, pats būdams arī Lapenieku ciema iedzīvotājs, ir atdāvinājis visu ciemata zemesgabalu saimnieku īpašumu, no kura pārdošanas pēc tam SIA Zeltenieki turklāt ir guvusi ienākumus - 1000 latus," norāda biedrība.

"Tomēr šī ir tikai viena no deputāta Beļinska prettiesiskajām darbībām. Esam tik ļoti pieraduši pie sava kaimiņa dīvainībām un jokiem, ka pat nebrīnītos, ja Beļinskis SIA Zeltenieki atdāvinātu arī citus mūsu īpašumus - mājas, suņus un putnubūrus. Vienīgi žēl piekrāptās SIA Burtiņš, kas ir samaksājusi 1000 latus SIA Zeltenieki patiesībā par neko, jo ciemata kanalizācijas sistēma par laimi joprojām pieder mums. Lai gan – maz ticams, ka uzņēmums ir apkrāpts, drīzāk tas ir viens no shēmas ķēdes posmiem, jo Inārs Beļinskis savulaik ir bijis Burtiņa komercdirektors."

Par I. Beļinska kā Ķekavas novada deputāta darbībām saistībā ar SIA Zeltenieki un dīvaino dāvinājumu ir ieinteresējies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. 

Biedrība vairākkārt norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, ka SIA Zeltenieki iesniegtie privātie līgumi ir fiktīvi, tomēr komisija to neņēma vērā, norādot, ka komersanta iesniegtie dāvinājuma un pirkuma-pārdevuma līgumi nav atcelti un tas būtu jādara tiesai.

“Izrādās – valsts institūcijās var iesniegt jebkādas fantāzijas, ja vien tās kāds parakstījis. Iesniegtie dokumenti diemžēl tiek skatīti pēc formas, nevis pēc satura, norādot, ka par visu atbild komersants. Lūk, te ir laba vēsts shēmotājiem: krāpieties droši!” norāda biedrība, tomēr cerot, ka tai nebūs jāapgrūtina jau tā noslogotā Latvijas tiesu sistēma.

“Mēs to uzskatām par tiesisko nihilismu – apgrūtināt tiesu, lai atceltu privātpersonu parakstītas papīra lapas. Ticam, ka valsts iestādēs strādā atbildīgi cilvēki, kas tomēr pievērsīs uzmanību arī dokumentu saturam, ne tikai formai. Patiesībā esam te saskatījuši krietni plašāku problēmu. Mūsuprāt, dažādu atļauju un licenču saņemšanai valsts institūcijās vajadzētu iesniegt notariāli apliecinātus, nevis privātus līgumus. Tas krietni vien samazinātu iespēju fiktīvām darbībām, ” norāda biedrība.

Pats I. Beļinskis uzskata, ka kanalizācijas sistēmu viņš ir uzbūvējis, tātad drīkstēja ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem. Diemžēl deputāts kanalizācijas sistēmai nevar uzrādīt nevienu īpašumtiesības apliecinošu dokumentu – ierakstu zemesgrāmatā par viņam piederošu īpašumu citas personas zemesgabalā. Deputāts savas īpašumtiesības mēģina pierādīt ar kanalizācijas sistēmas būvatļauju un ekspluatācijā nodošanas aktu, kas nav īpašumtiesības apliecinoši dokumenti. Turklāt sevi kā kanalizācijas sistēmas īpašnieku I. Beļinskis nekad nav uzrādījis arī valsts amatpersonas deklarācijās.

"Esiet uzmanīgi, saņemot jebkādu dāvinājumu vai solījumu no Ināra Beļinska. Ļoti iespējams, ka manta, ko saņemat, patiesībā pieder kādam citam," norāda biedrība. Turklāt biedrība pieļauj, ka pats Beļinskis no SIA Zeltenieki gūst nelegālus ienākumus par SIA Zeltenieki izrakstīto rēķinu izvadāšanu iedzīvotājiem.

Lai gan iedzīvotāji par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu jau kopš 2012.gada aprīļa ir noslēguši līgumus ar SIA Baložu komunālā saimniecība, SIA Zeltenieki joprojām turpina izrakstīt arī savus rēķinus, un tos ar apbrīnojamu precizitāti līdz katras Lapenieku ciemata mājas pastkastītei atved tieši Ķekavas novada deputāts Inārs Beļinskis.

“Ikviens, kas grib uzzināt, kādas priekšrocības un aizmuguri iespējams iegūt, ja esi novada domes deputāts, lai uzmeklē Ināru Beļinski. Domājams, ka cilvēks ar ilgstošu pieredzi pašvaldības darbā neatteiks padomu un pamācīs, kas jādara, lai sev gūtu iespējami lielāku labumu,” mudina biedrība.

Biedrība Lapenieku ciemats apvieno vairāk nekā 40 Ķekavas novada Lapenieku ciema ģimenes. Biedrība nodibināta 2012. gada 27. septembrī, lai aizstāvētu ciemata iedzīvotāju un biedrības biedru tiesības un pārstāvētu viņu intereses, kā arī uzlabotu ciemata iedzīvotāju dzīves kvalitāti, organizējot, vadot un īstenojot ciemata apkārtējās vides un infrastruktūras labiekārtošanas un uzturēšanas projektus.

Foto no kekava.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...