Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biedrība Lapenieku ciemats atklājusi Ķekavas novada deputāta Ināra Beļinska (attēlā) shēmas, lai no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izkrāptu licenci notekūdeņu savākšanai.

Lapenieku ciemata attīstītāji Inārs Beļinskis un Juris Sondors Lapenieku ciema zemes gabalus savulaik pārdeva kopā ar kanalizācijas sistēmu, jo nevienā no apmēram 50 ciema iedzīvotāju zemesgrāmatām nav atzīmes par iztirgotajos zemesgabalos trešajai personai piederošu īpašumu.

Tomēr pēc dažiem gadiem ciemata attīstītāji saprata, ka iztirgotie zemesgabali var joprojām dot ienākumus, un izstrādāja shēmu: nolēma uzdoties par ciemata kanalizācijas sistēmas būvētājiem-īpašniekiem, lai neļautu iedzīvotājiem pašiem izvēlēties sistēmas apsaimniekotāju un darītu to paši ar SIA Zeltenieki starpniecību.

Inārs Beļinskis un Juris Sondors visa ciemata kanalizācijas sistēmu 2011.gada 28. decembrī bez atlīdzības nodeva - uzdāvināja SIA Zeltenieki, savukārt SIA Zeltenieki to par 1000 latiem 2012. gada 2. maijā pārdeva SIA Latvijas reklāmas ražošanas uzņēmums “Burtiņš”. Pēc tam Burtiņš noslēdza kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanas līgumu ar SIA Zeltenieki.

Pamatojoties uz šiem līgumiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija SIA Zeltenieki izsniedza licenci notekūdeņu savākšanai Lapenieku ciemā. Nu šis uzņēmums ir paziņojis, ka maksa par viena kanalizācijas notekūdeņu kubikmetra savākšanu Lapenieku ciemā būs Ls 1,91 +PVN.

"Liels bija ciema iedzīvotāju pārsteigums, uzzinot, ka novada deputāts, pats būdams arī Lapenieku ciema iedzīvotājs, ir atdāvinājis visu ciemata zemesgabalu saimnieku īpašumu, no kura pārdošanas pēc tam SIA Zeltenieki turklāt ir guvusi ienākumus - 1000 latus," norāda biedrība.

"Tomēr šī ir tikai viena no deputāta Beļinska prettiesiskajām darbībām. Esam tik ļoti pieraduši pie sava kaimiņa dīvainībām un jokiem, ka pat nebrīnītos, ja Beļinskis SIA Zeltenieki atdāvinātu arī citus mūsu īpašumus - mājas, suņus un putnubūrus. Vienīgi žēl piekrāptās SIA Burtiņš, kas ir samaksājusi 1000 latus SIA Zeltenieki patiesībā par neko, jo ciemata kanalizācijas sistēma par laimi joprojām pieder mums. Lai gan – maz ticams, ka uzņēmums ir apkrāpts, drīzāk tas ir viens no shēmas ķēdes posmiem, jo Inārs Beļinskis savulaik ir bijis Burtiņa komercdirektors."

Par I. Beļinska kā Ķekavas novada deputāta darbībām saistībā ar SIA Zeltenieki un dīvaino dāvinājumu ir ieinteresējies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. 

Biedrība vairākkārt norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, ka SIA Zeltenieki iesniegtie privātie līgumi ir fiktīvi, tomēr komisija to neņēma vērā, norādot, ka komersanta iesniegtie dāvinājuma un pirkuma-pārdevuma līgumi nav atcelti un tas būtu jādara tiesai.

“Izrādās – valsts institūcijās var iesniegt jebkādas fantāzijas, ja vien tās kāds parakstījis. Iesniegtie dokumenti diemžēl tiek skatīti pēc formas, nevis pēc satura, norādot, ka par visu atbild komersants. Lūk, te ir laba vēsts shēmotājiem: krāpieties droši!” norāda biedrība, tomēr cerot, ka tai nebūs jāapgrūtina jau tā noslogotā Latvijas tiesu sistēma.

“Mēs to uzskatām par tiesisko nihilismu – apgrūtināt tiesu, lai atceltu privātpersonu parakstītas papīra lapas. Ticam, ka valsts iestādēs strādā atbildīgi cilvēki, kas tomēr pievērsīs uzmanību arī dokumentu saturam, ne tikai formai. Patiesībā esam te saskatījuši krietni plašāku problēmu. Mūsuprāt, dažādu atļauju un licenču saņemšanai valsts institūcijās vajadzētu iesniegt notariāli apliecinātus, nevis privātus līgumus. Tas krietni vien samazinātu iespēju fiktīvām darbībām, ” norāda biedrība.

Pats I. Beļinskis uzskata, ka kanalizācijas sistēmu viņš ir uzbūvējis, tātad drīkstēja ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem. Diemžēl deputāts kanalizācijas sistēmai nevar uzrādīt nevienu īpašumtiesības apliecinošu dokumentu – ierakstu zemesgrāmatā par viņam piederošu īpašumu citas personas zemesgabalā. Deputāts savas īpašumtiesības mēģina pierādīt ar kanalizācijas sistēmas būvatļauju un ekspluatācijā nodošanas aktu, kas nav īpašumtiesības apliecinoši dokumenti. Turklāt sevi kā kanalizācijas sistēmas īpašnieku I. Beļinskis nekad nav uzrādījis arī valsts amatpersonas deklarācijās.

"Esiet uzmanīgi, saņemot jebkādu dāvinājumu vai solījumu no Ināra Beļinska. Ļoti iespējams, ka manta, ko saņemat, patiesībā pieder kādam citam," norāda biedrība. Turklāt biedrība pieļauj, ka pats Beļinskis no SIA Zeltenieki gūst nelegālus ienākumus par SIA Zeltenieki izrakstīto rēķinu izvadāšanu iedzīvotājiem.

Lai gan iedzīvotāji par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu jau kopš 2012.gada aprīļa ir noslēguši līgumus ar SIA Baložu komunālā saimniecība, SIA Zeltenieki joprojām turpina izrakstīt arī savus rēķinus, un tos ar apbrīnojamu precizitāti līdz katras Lapenieku ciemata mājas pastkastītei atved tieši Ķekavas novada deputāts Inārs Beļinskis.

“Ikviens, kas grib uzzināt, kādas priekšrocības un aizmuguri iespējams iegūt, ja esi novada domes deputāts, lai uzmeklē Ināru Beļinski. Domājams, ka cilvēks ar ilgstošu pieredzi pašvaldības darbā neatteiks padomu un pamācīs, kas jādara, lai sev gūtu iespējami lielāku labumu,” mudina biedrība.

Biedrība Lapenieku ciemats apvieno vairāk nekā 40 Ķekavas novada Lapenieku ciema ģimenes. Biedrība nodibināta 2012. gada 27. septembrī, lai aizstāvētu ciemata iedzīvotāju un biedrības biedru tiesības un pārstāvētu viņu intereses, kā arī uzlabotu ciemata iedzīvotāju dzīves kvalitāti, organizējot, vadot un īstenojot ciemata apkārtējās vides un infrastruktūras labiekārtošanas un uzturēšanas projektus.

Foto no kekava.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...