Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt, ministra piedāvājums būtu jāpapildina ar vēl divām alternatīvām, kuras šobrīd būtu visloģiskākās un arī ekonomiski korekti pamatojamas.

1. Atteikties, vismaz pagaidām, no ātrvilciena koncepta un būvēt Eiropas platuma divsliežu elektrificētu dzelzceļa līniju pa ātrvilcienam paredzēto trasi. Naudas līdzekļu ekonomija būs būtiska gan būvniecības, gan ekspluatācijas laikā. Ja nebūtu izšķērdējuši miljardu uz Rīgas centrālās stacijas un lidostas termināļa būvniecību un būtu pieturējušies pie budžeta, tad varētu cerēt iekļauties arī sākotnējos divos miljardos.

2. Atteikties no šī projekta realizācijas vispār. Pieņemt lēmumu par projekta realizāciju uz visai apšaubāmas kvalitātes izmaksu - ieguvumu analīzes, kuru esot veicis vīna tirdzniecības jautājumu eksperts (lai arī zem BCG piesega), ir vismaz vieglprātīgi. Turklāt šis pētījums nav pieejams plašākai publikai, kas tikai palielina aizdomas. Starp citu, 2017. gadā E&Y veiktais pētījums joprojām ir publisks.

Šaubu pamats ir saistīts ar trīskārtēju projekta sadārdzinājumu jau pirmajā posmā un vismaz četrkārtēju sadārdzinājumu pret sākotnējo variantu projekta pilnas realizācijas gadījumā.

Turklāt, ja sākotnēji tika plānots, ka pārvadāto pasažieru daudzums būs apmēram pieci miljoni gadā, tad jaunākajā pētījumā vairs tikai 3,3 miljoni pasažieru gadā. Kravu pārvadājumu prognožu samazinājums ir vienkārši dramatisks. Ja 2017. gada pētījumā tika pieņemts, ka gada laikā tiks pārvadāti apmēram 17 miljoni tonnu kravu, tad tagad jau vairs tikai 720 tūkstoši tonnu. Runāt par projekta atmaksāšanos ir nenopietni. BCG veikto pētījumu var droši izmest miskastē.

Satiksmes ministra piedāvātās alternatīvas nograus Latvijas valsts budžeta iespējas investēt svarīgākās jomās – izglītībā un zinātnē, demogrāfijas uzlabošanā un medicīnā. Tāpat neiztiks bez nodokļu palielināšanas.

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

P.s. Interesentiem iesaku palasīt E&Y 2017. gada izmaksu – ieguvumu analīzi. Būs daudz interesantas informācijas.

https://nra.lv/.../461577-sm-izvertejusi-alternativas...

https://www.railbaltica.org/.../RB_CBA_FINAL_REPORT_0405.pdf

Novērtē šo rakstu:

73
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi