Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas ir mežs?

Viesturs Ķerus
31.03.2018.
Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 01:06

Krutākais ko no meža izsaimniekotājgrupējumiem nācies dzirdēt, ka mežu jāvērtē pēc tā platības nevis lietkoksnes m3. Pēc viņu saimniekošanas drīz kurināsim krāsnis ar krievu gāzi, lai glābtu valdošo noziedzīgi noslēgtos līgumus.

Atbildēt

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 00:54

Meži jāapsaimnieko saimniekiem (vēlams induvidālā pārziņā pēc Ulmaņlaika parauga), nevis izsaimniekotājiem pēc ārvalstu speciālistu sagatavota plāna ar lopisku tehniku. Ņemiet vērā, ka darba vietas šajā gadsimtā paliks aizvien mazāk un kas vainas, ja ģimene ar zirgu vai nelielu traktoriņu apsaimnieko pārdesmit ha meža. Pašiem iztikšana valstij pabalstus neprasa, bet mērķis un lobijs redzams nav galīgi ieinteresēts tādā modelī, kur nespēj plānveidīgi izvest koksni.

Atbildēt

Deputants Asteszvaigzne

06.04.2018. 06:41

»

deputāCs zzs

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt


Na'a palmās ir ērces, mama piekodināja nelīst, un'a ceļmala dupļaina tā kā jāmeiz no brauktuves malas tas i' kūūl.

Atbildēt

Ornitologs

03.04.2018. 19:14

Ķerusa k-gam atkal vajag miljonu? Par 1 500 000 Kerus saskaitīja 15.pupuķus.Iespējams, no sešpadsmitā izgatavoja bildē redzamo pupuķa izbāzni.
Tagad caur mežirbes sugas aizsardzības plānu, kopā at kolēği Strazdu ieplānojuši sev tērēšanai 1 575 000 nodokļu maksātāju naudas.
2 200 000 šobrīd izlieto ērgļu pētīšanai.Vēl miljoni ir projektos dzeņu, pūču,sikspārņu u.c. lidoņu pētīšanai.
Diemžēl nauda tiek izlietota paša PR "skarbā veča" tēla veidošanai,brīžiem ar bārdu, brīžiem bez tās.
Dīvains jauneklis.

Atbildēt

šitos

02.04.2018. 09:53

ragavās UN.. no meža ārā! atpakaļ neskatoties

Atbildēt

šitā varza mums norāda KAS IR MEŽS?

02.04.2018. 09:02

publisko un privāto mežu īpašnieku pārvaldītāju interešu grupas, kokmateriālu pārdevēju biedrība, zinātniskās izpētes interešu grupa, apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju interešu grupas, nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa, kokmateriālu ražotāju un tirgotāju interešu grupas...

Atbildēt

vienkāršais sēņotājs

01.04.2018. 20:52

Kas ir šis veidojums?
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţizstrādātāju savienība;
(kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija; (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis Asociācija „Latvijas Koks”;
(valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis) SIA „Rīgas meţi”;
(meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis), Latvijas Mednieku asociācija
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība

Padomdevēji:
(darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība,..

Ieinteresētie un Lietpratēji, kas šoreiz nepiedalās:
Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muižnieks – Meža īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meža eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meža nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meža departamenta Meža apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meža dienests, ģenerāldirektors

Atbildēt

Qwerty

01.04.2018. 20:25

Mežu nav,pat malku ir grūti apkurei nopirkt,uzsveru uz vārdiem nopirkt,jo nav.Cirtēs visu izgrābj kā ar grăbekli,lai šķeldā notirgotu zaļo zaru masu.Granulu cena dubultojusies,zemes pārpurvojas,jo nav koku kas mitrumu patērē-būs ekoloğijas un klimata pārmaiņas pavisam drīz.

Atbildēt

man interesē

01.04.2018. 17:32

»

vunderbar

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa


kāpēc tur tajā meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupā nav aveņu un melleņu patērētāju pārstāvju???

Atbildēt

ZM ministri no ZZ$

01.04.2018. 14:41

Kas bija mežs?

Atbildēt

angel

01.04.2018. 09:01

Mežus izcērt 24 stundas diennaktī un 25 gadu garumā. Krūmi aug griezdamies.

Atbildēt

vunderbar

01.04.2018. 07:09

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa:))
Nezināju, ka kaut kas tāds pastāv.

Atbildēt

Žulis

01.04.2018. 06:48

Nevajag spriedelēt par to, kas ir, vai kas nav mežs, bet gan par to, kādēļ tie koki šeit tiek tā izcirsti. Kādēļ zemnieki ir spiesti tos savus mežus pastiprināti izcirst? Kādēļ "Valsts meži" pastiprināti cērt valsts mežus? Kādēļ koksne no mežiem tā vietā, lai pārtaptu šeit Latvijā ražotās mēbelēs un būvmateriālos apaļkoku veidā tiek izvesta no Latvijas? Kur paliek tā peļņa no tās koku izciršanas, ja valsts ir gandrīz desmit miljardu liels ārējais parāds un arī lielākā daļa zemnieku nīkst parādu jūgā?
Ja runājam par mežu ciršanu valsts mērogā, tad šī ciršana izskatās pēc "krievu biznesa"(nozagt šnabja kasti, pa lēto izpārdot un naudu nodzert)Šeit Latvijas dabai tiek nozagti mežu resursi, pa lēto apaļkoku veidā izpārdoti uz ārzemēm un pēc tam no ārzemēm tiek pirktas mēbeles, būvmateriāli un papīrs. Nu ļoti "ekonomiski"!
Kas attiecas uz zemniekiem, tad neviens zemnieks sev piederošos mežus pastiprināti necirtīs un pa lēto netirgos, ja vien nebūs iedzīts stūrī ar valstī pastāvošo nodokļu politiku, cenu politiku un dažādajiem birokrātiskajiem ierobežojumiem un prasībām.
Šajā un arī citos rakstos par šo tēmu visu laiku tiek pretnostatīti it kā labie dabas draugi un sliktie mežu cirtēji.Īstenībā ar to mežu izciršanu ir līdzīgi kā ar kontrabandu. Tā rodas tur, kur priekš tās ir radīti apstākļi. Ja kādā valstī kādām precēm ir nenormāli sakāpinātas cenas, dabīgi, ka šīs preces šajā valstī cilvēki cenšas ievest kontrabandas ceļā un ar to pelnīties. Un tad sākas cīņa starp labo policiju un sliktajiem kontrabandistiem. Likvidējiet nenormālos uzcenojumus precēm un nekādas kontrabandas nebūs! Likvidējiet valstī tos iemeslus, kas rada šo pastiprināto mežu izciršanu un nebūs "labajiem dabas draugiem" jācīnās ar "sliktajiem mežu izcirtējiem".

Atbildēt

Tàdèł visa veida parazīti

01.04.2018. 04:29

»

Noteikts, ka mežs

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis


aplipuši ap Latvijas mežu un plāno savu ciršanas labumu. Jo mūsdienās mežs ir tikai tas, kas valsts zemes kadastrā aktualizēts kā mežs un tikai uz to attiecas visa likumdošana, ko var attiecināt uzmežu. Visas zinības un zināšanas par mežu ir mežu speciālistu zinības, nevis meža produkcijas realizētāja un patērētāja zinības.

Mežam vēl piemīt īpaša nozīme- pie katra koka mežā sargu un zinātnieku nenoliksi. Kur cērt mežu, tur skaidas lec. Skaidas nav uzskaitāmas...

Atbildēt

Mežinženieris

31.03.2018. 21:33

Kādreiz, kad zāle bija zaļāka, un LLA Mežsaimniecības fakultātes dekāns bija P.Mūrnieks, docents P. Banders lieliski savās lekcijās formulēja to, kas ir mežs, tā ietekmi uz vēju, ūdensregulāciju, vides temperatūru un ko tik vēl citu.
Tagadējie, gan esošie, gan bijušie dekāni, Silavas zinātnieki, un arī citi LLA un LLU meža fakultāšu beidzēji, izskatās, ka neko par to, kas ir mežs, tajā skaitā, paauga, pamežs, valdošā audze, un vēl - nemaz nav dzirdējuši.
Tas viss kopā tikai ir mežs, trūkstot kādai sastāvdaļai, to vairs par pilnvērtīgu mežu nesauc.
Ja sanāk kopā un spriež par meža likteni lielākā daļa tādi, kuru mērķis ir tikai cirst, tad ko brīnāmies par pieņemtajiem lēmumiem?
Tā būs vienmēr, kamēr kaut 1 koks būs kuru varēs nocirst, un tikko nocirstu cirsmu arī turpmāk sauks par mežu, lai gan no meža tur vēl ilgu laiku pat smaka nebūs.
Tā tik turpināt zēni, nepaies sevišķi ilgs laiks, kad varēsim sākt cirst 15 - 20 gadīgas jaunaudzes. Tas tik būs mežs!

Atbildēt

mezinieks

31.03.2018. 21:29

4.maija rezims sanema no okupantiem Latviju ar vienu tresdalu normaliem meziem . Tagad mezu vieta palikusi tuksnesi . Cik var nirgaties saucot metru garus kocinus par mezu.FUI!

Atbildēt

skaties "zinošais" labi uzmanīgi, kas tajā izcirtēju brandžā sevi nosaukuši par "meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupu" !!! TIE NAV AVEŅU LASĪTĀJI !!!

31.03.2018. 19:49

»

Zinošais

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību...


Meža konsultatīvās padomes sēde
Nr. 7
Sanāksme notiek 2010.gada 7.jūlijā Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē
Sanāksmi vada: Jānis Dūklavs – zemkopības ministrs
Piedalās: Meža konsultatīvās padomes locekļi: Jānis Vazdiķis – SIA „Rīgas meţi”, valdes loceklis (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis);
Juris Biķis – Asociācija „Latvijas Koks”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Kristaps Klauss – Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija, izpilddirektors (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Andrejs Cunskis – Latvijas Meţizstrādātāju savienība, izpilddirektors (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis);
Uģis Rotbergs – Pasaules dabas fonds, direktors (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Ainārs Zvejnieks – Latvijas Mednieku asociācija, pilnvarotais valdes loceklis (meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis);
Leonards Līpiņš – Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība, valdes loceklis (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis).
Padomdevēji: Arvīds Ozols – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktors; Jānis Birģelis – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktora vietnieks; Sniedze Sproģe – Latvijas Pašvaldību savienība, padomniece. Meža konsultatīvās padomes locekļu un padomdevēju aizvietotāji: Viesturs Ķerus – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Valdes priekšsēdētājs (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis, aizvieto Jāni Ķuzi); Aivars Sīmansons – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība, priekšsēdētāja vietnieks (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis, aizvieto Juri Spāri); Rita Benta – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja vietniece (aizvieto Valdi Līdaki); Baiba Rotberga – Valsts meţa dienests, departamenta direktore (aizvieto Jāni Kinnu).
2 Pārējie sanāksmes dalībnieki: Andris Plezers – asociācijas „Latvijas Mēbeles” izpilddirektors; Oģerts Nikodemus – Latvijas Universitātes profesors; Āris Jansons – LVMI „Silava” vadošais pētnieks; Agnis Šmits - LVMI „Silava” pētnieks; Jānis Rozītis – Pasaules dabas fonds, pārstāvis; Normunds Knēts – Valsts meţa dienesta Meţsaimniecības daļas vadītājs; Pēteris Sāmītis – MĪB „Dundegas Meţaudze”; Aija Budreiko – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Agrita Karlapa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Ilze Silamiķele – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja; Daiga Zute – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Inga Ţagare – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Lāsma Āboliņa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente.
Nepiedalās: Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muiţnieks – Meţa īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meţa eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta Meţa apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meţa fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meţa dienests, ģenerāldirektors.

Atbildēt

Zinošais

31.03.2018. 18:59

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību !
Tipiska ierēdņa motivācija ir neko nedarīt un tāpēc velti gaidīt no viņiem kādu reālas darbības iniciatīvu un viņiem ir pat izdevīgi, ka interešu grupas savā starpā plēšas.
Manuprāt autoram arī vajadzētu kritiskāk pavērtēt savus izteikumus, piemēram:
tepat tiek pieminēti ...ekosistēmu pakalpojumiem un nekoksnes meža produktiem...
Tāds "meža nekoksnes produkts" kā meža avenes aug tieši izcirtumā !

Atbildēt

naudu-šodien

31.03.2018. 17:39

Cirvi,zāģi ratos,pats par naudu - kratos

Atbildēt

deputāCs zzs

31.03.2018. 17:04

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt .

Atbildēt

Noteikts, ka mežs

31.03.2018. 16:54

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2018. 15:57

Tur jau tā nelaime ka nav precīzas meža definīcijas.Diemžēl meži ir tikai kādi 12% no visām mežu platībām.

Atbildēt

Uzraksti LRTT

31.03.2018. 15:56

L. Grantiņš, kurš nolādējis hazārus, viņus visus pakārs Jēkaba lelas laternās, Vecrīgā.

Atbildēt

kāds var pateikt

31.03.2018. 15:50

kas apmaksā Arvīda Ozola atrašanos Meža departamenta direktora amatā?

Atbildēt

ko iesāksim ar ZM?

31.03.2018. 15:36

"Un tieši tādas "aplamas un neplānotas sekas" ir tam, ka arī Latvijas Meža likumā mežs definēts lauksaimnieciskā izpratnē - kā zeme, kur var augt koki. Saskaņā ar šo definīciju Latvijas mežus varētu izcirst līdz pēdējam kokam, bet oficiālā meža platība nesamazinātos pat par vienu hektāru, ja vien mēs apņemtos šajās teritorijās atkal iestādīt kokus vai ļaut tiem izaugt. Meža nozare varētu aiznaglot durvis, meža augu un dzīvnieku vairs Latvijā nebūtu, bet mēs joprojām varētu lepni sludināt, ka mežu platība Latvijā ir daudz lielāka nekā ulmaņlaikos.."

Atbildēt

no Jūrmalas

31.03.2018. 15:28

Kokrūpnieki aiz jēdziena 'mežs' redz galvenokārt tikai baļķus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...