Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas būvēs Latvijā?

Roberts Ozols
04.11.2012.
Komentāri (18)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

loginovam

09.11.2012. 14:37

bet kapec ik pa 5 gadiem japarsertificejas, ja nav parkapumu?

Atbildēt

Loginovs

07.11.2012. 19:26

"atstradasi 3 gadus un sertifikatu dabusi "

Kur problēmas atsrādāt 3 gadus ārzemēs par būvdarbu vadītāja palīgu un atbraucot uz Latviju saņemt sertifikātu? Slinkums? Idiotisms un prāta trūkums?

P.S. Sertifikācju atbalstu - pieredzes trūkums var radīt avārijas un katastrofas. Augstskola nesagatavo visām situācijām, bet dod tikai pamatzināšanas. Projektēšanā noteikti vajag sertifikatu, bet būvdarbu vadīšanai varētu būt mazākas prasības. Jo ja būs nepareizi uzprojektēts, tad lai cik labs būvdarbu vadītājs - māja tik un tā sabruks.

Atbildēt

lasitajs

07.11.2012. 16:43

Man ari viens radinieks nebrauc atpakal uz Latviju stradat, jo ta ari vinam pateikusi buvinzenieru savieniba: atstradasi 3 gadus un sertifikatu dabusi

Atbildēt

būvniks

07.11.2012. 00:56

Ministru kabineta noteikumi Nr.383, šeit viss ir paskaidrots.....
http://www.likumi.lv/doc.php?id=77339
Atbildēt

>ES

06.11.2012. 18:08

>ES

" Ja Francijā vai Vācijā mūsu būvnieku sertifikātus un pieredzi atzīst par labu, tad kāpēc nav arī otrādi? Un būvnormatīvi Latvijā nevarētu atšķirties no ES noteiktajiem."

Arī Francijā un Vācijā jāiziet sertifikāciju. Ja ir pieredze, kaut vai Latvijas un Latvijas sertifikāts, tad gandrīz nav nekādu problēmu nosertificēties Francijā vai Vācijā. Tik jāzina valoda. Un tas pats Latvijā - nu nevar turks būt būvdarbu vadītājs, ja nezina latviešu valodu!

Un par būvnormatīviem. Par eirokodiem esi dzirdējis? Uz to iet, lai visā Eiropā būtu vienoti būvnormatīvi. Latvijā arī jau projektē pēc eirokodiem, bet tas nav obligāti - franču inženieri priekš Latvijas projektē pēc eirokodiem, projekts ir latviešu valodā.

Atbildēt

buvdarbu vaditajs kops 1976. gada

06.11.2012. 16:24

Nu kapec nevar vienreiz nosertificet vai kaut ka pieregistreties un strada? Vai ir fakti, ka pa 5 gadiem kads paloicis par mulki?

Atbildēt

ES

06.11.2012. 15:16

Ļoti interesanti palasīt komentārus! Nu tik sargāsim tirgu no nezin kādajiem neprašām utt. Autors nemaz neapgalvo, ka sertifikāti un pieredze nav vajadzīgi. Jautājums bija par to, ka Latvija nav īsti godīga attiecībā pret pārējām ES valstīm. Ja Francijā vai Vācijā mūsu būvnieku sertifikātus un pieredzi atzīst par labu, tad kāpēc nav arī otrādi? Un būvnormatīvi Latvijā nevarētu atšķirties no ES noteiktajiem. Tad par kādu īpašo Latvijai vien raksturīgo sertificēšanu ir runa? Un būvnieki allaž ir ceļojuši no viena objekta uz otru, tikai agrāk tas bija pagasta robežās, bet tagad- Eiropas mērogā. Bremzēt šo procesu ir mēģinājums apstādināt laiku.

Atbildēt

Baiba

05.11.2012. 23:25

Kāpēc tāda dezinformācija. Ārvalstīs iegūtu izglītību un pieredzi atzīst LV. ( ES regulars par vienoto tirgu, izglītības dokumentu savstarpēju atzīšanu utml. principi) Ne tikai LV ir sertifikācijas sistēma būvniecībā. Būvniecības dalībnieki- būvdarbu vadītāji un būvuzraugi ir tieši atbildīgi par būvdarbu kvalitātes drošumu un atbilstību būvnormatīviem. Tas, ka LV neviens nav sodīts par pārkāpumiem būvniecībā ir tikai laika jautājums.Speciālisti, kuri ieguvuši izglītību ārvalstīs, brīvi var strādāt un strādā Latvijā.

Atbildēt

>BBC

05.11.2012. 17:36

"Tas domāts konkurences ierobežošanai, nevis kvalitātes uzlabošanai nozarē "

Nevis konkurences ierobežošanai, bet sava tirgus aizsardzībai. Vai gribi situāciju, ka sabrauks visādi turki, bulgāri un strādājot par Ls200 mēnesī ar dempinga cenām izēdīs ārā latviešu būvinženierus? Sertifikācija tieši nepieļauj, ka Latvijā varētu salīst visādi apšaubāmi ārzemju speciālisti, kuri vietējiem (!!) atņems darbu.

Protams, sertificēšana nav ideāla. Taču latviešu būvinženieri ir ar kvalitatīvu izglītību, kuru jānostiprina praksē un jāiziet skolu pieredzējušu būvinženieru vadībā.

Ceru, ka Saeimas deputāti būs pietiekami gudri un atstās Būvniecības likumā arhitektu un būvinženieru sertifikāciju.

Atbildēt

BBC

05.11.2012. 16:08

Latvija ir sertifikātu lielvalsts.
Tas domāts konkurences ierobežošanai, nevis kvalitātes uzlabošanai nozarē

Atbildēt

gatis

05.11.2012. 15:23

Roberts ir uzsācis kampaņu, lai Saeima no jaunā Būvniecības likuma izslēgtu sertificēšanu. Kas maskējas zem Roberta vārda? Kura būvfirma izdomājusi, ka bez sertificētiem speciālistiem būs vieglāk apjāt valsti un privātos pasūtītājus?

Atbildēt

hm

05.11.2012. 14:10

>to hm

A kāpēc tev jābrauc uz Rīgu sertificēties, ja Latvijā būvniecībā ir bezdarbs?

Sēdi savā Anglijā vai kur tur esi - strādā par būvdarbu vadītāju un saņem naudu. Kam tev sertifikāts?

Starp citu, arī Anglijā, Zviedrijā, Vācija u.c. Eiropas valstīs (izņemot Krieviju) ir sertificēšana - viņiem zem dažādiem nosaukumiem ir savi "klubiņi", kur svešos nelaiž.

Sertificēšana Latvijā ir vajadzīga! Ja kāds inženieris nav spējīgs tikt pie sertifikāta, tad pats vainīgs. Līdzīgi ir ar juristiem - ne visi juristi ir "sertificēti" jeb ir zvērināti advokāti.

Atbildēt

to hm

05.11.2012. 12:00

Kurs sertifices sertificetajus.
Pietiek vienreiz pieregistreties un stradat.
Lai uz Rigu atbrauktu uz to sertificesanos cik izmaksa?

Atbildēt

pasutitajs

05.11.2012. 11:46

Es izvelos gan buvuzraugus gan buvetajus pec padaritajiem darbien nevis sertifikatiem.
Sertifikatu (pensionaru ar sertifikatu) var ari noiret.

Atbildēt

Janka

05.11.2012. 09:21

Dabīgs process, varat aiziet uz kādu kūti un paskatīties, kā cūkas, kas, tikušas pie siles, cīnās, lai citas netikt klāt un kā tās netikušās kviec...

Atbildēt

!

05.11.2012. 08:39

Baismas pils būvniecība jau parāda, kā tas notiek - ar neaizvietojamiem viesstrādniekiem, betonlējējiem.

Atbildēt

hm

05.11.2012. 02:55

Muļķības! Sertifikācija ir vajadzīga. Latvijā pie būvdarbu vadītāja sertifikāta var tikt arī tāds, kas pieredzi ieguvis ārzemēs - tikai jāuzrāda 2 objektus. Protams, ja esi strādājis nelegāli, tad par sertifikātu nesapņo. Un, protams, jāzina latviešu valodu.

Un projektēšanā obligāti vajag sertifikātu - katrs, kurš beidzis augstskolu un ir bez pieredzes parasti pirmajos gados pieļauj kļūdas. 5 gadu pieredze daudz ko iemāca.

Un galvenais - jāaizsargā iekšējo tirgu. Ja nebūs sertifikācijas, tad latviešus izspiedīs lētākie leiši, baltkrievi un āziāti.

Atbildēt

Edge

04.11.2012. 23:59

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...