Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ņerr

15.06.2018. 09:57

Nesaprotu, kāpēc vispār būtu jārakājas pa cilvēku (rakstnieku,mākslinieku u.tt.)privātajām dzīvēm??????? Baudiet un patērējiet to, ko viņi ir radījuši! Visi šie pētījumi liecina vienīgi par netalantīgu indivīdu mēģinājumu pasildītieties pie ģeniālu cilvēku slavas - kaut vai rokoties atkritumos, lai tik izceltu vēl kādu neatklātu sensāciju!

Atbildēt

egils l

01.06.2018. 17:30

Biedrs Jansons jau nu pēc izskata vien rosina pretīguma sajuūtu, kam nav pat veselīgi atrasties tā tuvumā,nu klauns jau nelabi ož...

Atbildēt

zinošā berta

28.05.2018. 13:23

»

Pilsonis

Jau jau satori reklāmē jansonu, tas nozīmē viņš ir pretīgs tips. Tur pat var neiedziļināties lietas būtībā


Viktors Jansons ir ļoti labs režisors. Tā arī neredzu atsauci uz orgģinālu kurā tad ir aprakstītas tās Raiņa it kā izdarības

Atbildēt

Muzejnieks

27.05.2018. 15:48

Vismaz par vispārīgi mietpilsoniskajām Raiņa pētniecēm Viesi un Grīnumu autors izsakās precīzi.

Atbildēt

A.P.

25.05.2018. 13:47

Starp 33 Stambulas konvencijas atbalstītājiem ir arī Kārlis Vērdiņš. Tur vēl ir tādi pazīstami latviešu viepļi-šarlatāni kā Klāvs Sedlenieks, Ivars Neiders. Tas ir loģiski, ka izdzimteņi atbalsta modernās kroplības "balto" rases lopu barā.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

25.05.2018. 09:23

»

CENZĒTS

...


Nu ja. Tā viš i.

Par šo: " ... nebūt nav viena pabeigta un noslēgta "vienādojuma" komponenti. BET gan – tikai pāris (starp)posmi dažādu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā (skat. iepr.)." - tāda pabeigta vienādojuma vēstures ratā jau īsti nemaz vispār nav. Viens notikums ietekmē citu, tas - vēl citu, un tā līdz bezgalībai. Tak laikam šajā karuselī "stāvēšana uz pakaļkājām" ir vienīgais, kas "ieskaitās".

Lai Tev feina nedēļas nogale!

Atbildēt

Karote

25.05.2018. 08:45

Diezgan jau tukšs strīdiņš. Daudzas personības ir bijušas ,maigi sakot, sarežģītas.Tomēr, tas nenieka neispaido viņu radīto.Pieņēmums, ka pastāv tikai baltie ,cēlie vai ļaunie, piķa melnie, ir visai kļūdains. Manis pēc Rainis varētu būt bijis jebkāds - fīls, nu gluži vienalga.Žēl, ja šādas baumošanas, var kādu aizskart, vai novērst no daiļrades uztveršanas.

Atbildēt

L.Krasts

24.05.2018. 22:47

omentāri gandrīz visi pierāda latviešu lopiskumu, kas ir iznīcināms ar uguni un zobenu, lai latbiešu lopi netiktu baroti.

Atbildēt

Kadiķis

24.05.2018. 22:31

Nu nav arī ar autoru vairs labi... Ja nesaprot, ka jebkurš šāda satura un rakstura artiķelis tā pati spļaudīšanās vien ir: muldēšana bez pierādījumiem - vienalga no kuras, vai Jansona, vai Priedīša, vai kāda cita puses.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

24.05.2018. 06:45

»

CENZĒTS

"...pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem...


"Diez vai. Arī dēļ tam, ka toreizējais "ģeopolitiskais" konteksts nekādus diži "konkurētspējīgus" alternatīvus risinājumus / izvēles iespējas nedeleģēja, kā ir (vispār)zināms."
----------
Šim es nepiekritīšu.
Pirmkārt, cieņpilna un ātra nāve, "stāvot uz pakaļkājām" ir kudīīī jēgpilnāka par sevis pakļaušanu pastāvīgam izvarošanas procesam simts gadu garumā, kas acīmredzami noved pie tā paša rezultāta. Tikai šoreiz jau atrodoties "vēzīša" stāvoklī.
Otrkārt, tādās situācijās reizēm savu lomu mēdz nospēlēt kāds nebūt irracionāls faktors, kas šķietami viennozīmīgo pagriež citādi. Piemēram, somiem toreiz arī nebija dižu izredžu ...
***************

"Gan t.d. "pirmās sekas", gan "seku sekas" ir tikai attiecīgi zīmīgi / ideoloģiski un taml. sistēmiski iezīmēti (starp)posmi dažādu globālu / reģionālu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā, kura aizsākumi būtu meklējami ne jau nu tikai pērnajā gadsimtā vien, bet turpinājumu kārotos ievērtēt kā max. jēdzīgu (īpaši jau salīdzinājumā ar pašreizējo totālo BEZjēgu), jebkurā izpratnē / izpausmē."
--------------------
Vācietim Bertam Helingeram ir vesela zinātne par to, kā notikumi vienā paaudzē ietekmē cilvēkus, kas dzīvo nākamajās paaudzēs. Cilvēku zemapziņa darbojas "pa savam". Un tieši tāpat kā jebkurā tautā karš tādējādi nebeidzas ar uzvaras/kapitulācijas parakstīšanu, pirmās "sekas" nekādi nebeidzās ar attiecīgā režīma nosacīto pabeigšanos.

Atbildēt

janis

23.05.2018. 23:27

100% atbalsts.Šādi minētie ,,pseido-,,piesmirdina ne tikai akadēmisko vidi.Sērga pārņēmusi Latviju.

Atbildēt

CENZĒTS

23.05.2018. 19:35

»

Pomeranču Vainadziņš

Tev, protams, taisnība


"...pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem."
--------------

Diez vai. Arī dēļ tam, ka toreizējais "ģeopolitiskais" konteksts nekādus diži "konkurētspējīgus" alternatīvus risinājumus / izvēles iespējas nedeleģēja, kā ir (vispār)zināms.

"...padumjais laiks bija pirmās sekas. Šis laiks ir jau seku sekas."
-------

Atkal jau - diez vai, tomēr. "Uz krustcelēm mazs bērniņš rotaļājas... (u.t.t.)", kā ir sacīts. Gan t.d. "pirmās sekas", gan "seku sekas" ir tikai attiecīgi zīmīgi / ideoloģiski un taml. sistēmiski iezīmēti (starp)posmi dažādu globālu / reģionālu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā, kura aizsākumi būtu meklējami ne jau nu tikai pērnajā gadsimtā vien, bet turpinājumu kārotos ievērtēt kā max. jēdzīgu (īpaši jau salīdzinājumā ar pašreizējo totālo BEZjēgu), jebkurā izpratnē / izpausmē.

Savukārt, attiecībā uz dažādajiem laikiem (t.i. "importētām / paštaisītām" varām, to "bāzes" ideoloģijām, R/A orientācijām un taml. "novirzēm") un tieši saistībā ar cilvēcisko "faktōru" - laiki mainās, kā zināms, BET cilvēki paliek tie paši, "pa lielam". Tieši tāpat, kā vispārzināmie "10. Baušļi" un taml. Patiesās Virsvērtības. T.i. - cilvēkiem IR IESPĒJA palikt tiem pašiem "pēc noklusējuma", neskatoties uz radikāli, nereti pat "diametrāli" pretējiem "dažādajiem laikiem". Protams - a'priori vispār spējot palikt CILVĒKIEM, kā tādiem. T.i. nepakāšot "balansa kapacitāti", sākot ar "neizpūstu galvas blīvi" un beidzot ar pastāvīgu noturēšanos uz pakaļkājām, tāpat arī attiecībā uz citām taml. principiāli būtiskām "sugas" pamatpazīmēm. Nu, rau – šajā "disciplīnā" (arī, t.sk.) pašreizējie "rietumdeRmokrātisko virsvērtību" laiki totāli zaudē salīdzinoši nesenajiem padlaikiem, gana pārliecinoši un "pa visu perimetru". Tostarp arī aktuālajā publikācijā reflektētās tēmas aspektā. Tā nu vi'š i', ko šam padarīsi... ;)

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 16:49

»

CENZĒTS

Vai tad šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma brīvvalstī" un "NEdumji" valdošajā "NEzemisko" lum.penpatrEJotu "tautas naturālas NEizvarošanas" režīmā ir kaut kas savādāks, salīdzinot ar padlaikiem? Vai pat labāks, nevis tieši pretēji...


Tev, protams, taisnība.
Tas viss turpinās. Un turpinās daudz rafinētāk.

Domāju, ka pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem.

Manis piesauktais padumjais laiks bija pirmās sekas.
Šis laiks ir jau seku sekas.

Atbildēt

CENZĒTS

23.05.2018. 15:05

»

Pomeranču Vainadziņš

Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties. To padumjais režīms veiksmīgi izdarīja...


Vai tad šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma brīvvalstī" un "NEdumji" valdošajā "NEzemisko" lum.penpatrEJotu "tautas naturālas NEizvarošanas" režīmā ir kaut kas savādāks, salīdzinot ar padlaikiem? Vai pat labāks, nevis tieši pretēji?

Tieši tā: "Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties." Neapšaubāmi un neizbēgami. Un tieši tāpēc - vai tad pašreizējais "NEdumjais" režīms līdz šim nav darījis un vēl joprojām nedara tieši to pašu, tikai pat nesalīdzināmi "veiksmīgāk" (t.i. par biezu kārtu necilvēcīgāk, lopiski trulāk, zemiskāk, nodevīgāk, perversāk un taml. "deRmokrātiskāk")?Ir sacīts: "PIRMS meklēt skabargas CITU acīs - būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!" ;)

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"."

Atbildēt

Kaspars

23.05.2018. 14:03

»

Arturs Priedītis

Jansona un saita īpašnieku nelietībai nav tāds vēriens kā Busuļa izdalītajai „dziesmai” ar nosaukumu „Rainis”. Tai ir latviešu tautas masu vēriens, apliecinot tautas masu deģenerāciju un nelietības masveida atbalstīšu. Busulis nav viens uz skatuves. Viņa darbība ietilpst masu kultūrā, popmūzikā. Viņu...


Arturs dzīvo internetā, lasa komentārus. Tas nav labi, jo palicis pats ir dumjš, jo komentārus raksta tikai dauni-troļļi. Lasot viņu muļķības, liekas ka visa tauta ir sajukusi prātā. Arturam vajadzēja sen redzēt, ka komentē tikai debilie ar nikiem. Katru rakstu "pietiek" komentē tikai debilie un pats Arturs, kurš nav gudrs tāpēc.

Atbildēt

Antiņš

23.05.2018. 11:57

Rainis bija, ir un būs latviešu TAUTAS dzejnieks. Protams, ka daudziem arī gribas kļūt populāriem un tad arī sacer visādas muļķības, lai arī savu vārdu noliktu blakus Rainim.

Atbildēt

Pilsonis

23.05.2018. 10:53

»

Precizējums3

Viktoram Jansonam esot bijuši "25 gadu radošā darbība kino, teātrī, muzejos


Jau jau satori reklāmē jansonu, tas nozīmē viņš ir pretīgs tips. Tur pat var neiedziļināties lietas būtībā

Atbildēt

b. Nevilks

23.05.2018. 08:53

Atgādina veco anekdoti:

- Kundze, man jūs jāapbēdina - pēc visa spriežot, jūsu vīrs ir homoseksuālists.
- Ak, nelietis! Pirms kāzām teica, ka esot sociāldemokrāts.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 08:53

»

Oļegs

Bet varbūt toreiz latvieši tikai izlikās saprātīgi, jo baidījās no Maskavas priekšniekiem? Varbūt tādi paši kā tagad bija vienmēr? Nevar taču tā tauta uz reiz izmainīties. Izmaiņas ir ilgā laikā, bet te jau tūlīt kad tika iedota brīvība sākās šausmas ar latviešiem


Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties. To padumjais režīms veiksmīgi izdarīja.

Priedīšpaps apelē pie tā, ka savējos nodeva paši latvieši, taču - atkal! - tieši padumjais režīms saveidoja attiecīgos apstākļus, un nodevējus iecēla attiecīgajos krēslos.

Padumju laikā tauta tika naturāli izvarota. Protams, tagad visādi oļegi un priedīši var gudri ierēkt par šīm izvarošanas sekām. Tak zemiskiem cilvēkiem zemiskas rīcības!

Atbildēt

Oļegs

23.05.2018. 08:40

»

A.P.

Apspļaudīts tiek ne tikai Rainis. Faktiski „brīvvalsts” latvieši mežonīgā azartā masveidā apspļauda latviešu garīgās kultūras visu mantojumu. Masveidā apspļauda to visu vērtīgo, kas padomju laikā un agrāk bija sasniegts skatuves mākslā, tēlotājas mākslā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē. Postmodernisma...


Bet varbūt toreiz latvieši tikai izlikās saprātīgi, jo baidījās no Maskavas priekšniekiem? Varbūt tādi paši kā tagad bija vienmēr? Nevar taču tā tauta uz reiz izmainīties. Izmaiņas ir ilgā laikā, bet te jau tūlīt kad tika iedota brīvība sākās šausmas ar latviešiem.

Atbildēt

Fēlis

23.05.2018. 07:55

Jāmeklē finansētāji un viss kļūs skaidrs.

Atbildēt

fakts

23.05.2018. 06:57

»

Lamata

Arī Roalds Dobrovenskis ilgus gadus pētījis Raiņa literāro sniegumu un personību. Bet neko tamlīdzīgu nav uzrakstījis


Ja lasa 90% pētījumu par rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem un valstsvīriem, tad var rasties iespaids, ka viņi ir bijuši citplanētieši, kas pārtikuši no saules enerģijas un bērnus atraduši kāpostos.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 06:21

»

vainadziņam

lūdzu netiražējiet tādas muļķības!Kārlim V.nav nekāda sakara ar aktieru ģimeni.Viņu dēla vārds ir Mārtiņš Matīss. K.V. zināmā mērā var piekrist.Nevajag no Raiņa "taisīt"Dievu un visu laiku lielāko dzejnieku,kā to dara A.P.,kuram arī lielā mērā ir taisnība.Baumo un baumoja par visiem.Arī Blaumani un ...


Attiecībā uz Vērdiņu un aktieriem - ja tas tā nav, tad atvainojos!

Taču jebkurā gadījumā Vērdiņš ir atvase "pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē" dzīvojošiem vecākiem.

Bet Rainis bija dižens. Pirmkārt, ir jāsaprot laiks, kurā viņš dzīvoja un darbojās. Otrkārt, viņš tā arī palika konjunktūras nesalauzts. Palika Pats.

Atbildēt

J.V.

22.05.2018. 22:51

Bet par Ziemeli sanāca sasodīti laba izrāde.

Atbildēt

Lamata

22.05.2018. 22:23

Arī Roalds Dobrovenskis ilgus gadus pētījis Raiņa literāro sniegumu un personību. Bet neko tamlīdzīgu nav uzrakstījis.

Atbildēt

pilsonis

22.05.2018. 22:03

To, ko neizdarīja ilgie okupācijas gadi, izdarīja viltus patrioti 27 gados. Pat okupācijas vara neatļāvās ņirgāties par latviešu dižākajiem rakstniekiem un māksliniekiem, bet jo ilgāk baudām brīvību, jo vairāk tiek noniecināti latviešu spožākie prāti un viņu sasniegumi.

Atbildēt

vainadziņam

22.05.2018. 21:05

lūdzu netiražējiet tādas muļķības!Kārlim V.nav nekāda sakara ar aktieru ģimeni.Viņu dēla vārds ir Mārtiņš Matīss. K.V. zināmā mērā var piekrist.Nevajag no Raiņa "taisīt"Dievu un visu laiku lielāko dzejnieku,kā to dara A.P.,kuram arī lielā mērā ir taisnība.Baumo un baumoja par visiem.Arī Blaumani un Ulmani apspļaudīt ir zemiski.Nav ko savas slimās fantāzijas publicēt,kā to par Blaumani izfunktierēja Z.S.,laikam gribēdams modernā veidā izšaut pēdējo pulveri.,kad literārus darbus vairs negribas radīt.Jansons laikam tā alka pēc publicitātes,ka izgāzās kā veca sēta savos gados.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

22.05.2018. 19:51

»

A.P.

Apspļaudīts tiek ne tikai Rainis. Faktiski „brīvvalsts” latvieši mežonīgā azartā masveidā apspļauda latviešu garīgās kultūras visu mantojumu. Masveidā apspļauda to visu vērtīgo, kas padomju laikā un agrāk bija sasniegts skatuves mākslā, tēlotājas mākslā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē. Postmodernisma...


c: "Neviens negaidīja no tās paaudzes, kura dzīvoja, piemēram, 70.gadu Latvijas ļoti pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē. Joprojām nav saprotams, kur ir cēlušies deģenerātu milzīgie bari un kas ir noticis ar tautas masām, ja tām vienīgi patīk plunčāties samazgās."

Bet PRIEDĪŠPAP!!! Šie "deģenerātu milzīgie bari" ir tās paaudzes, kas dzīvoja "pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē" bērni! Tas ir acīmredzami!

Protams, var uzdot jautājumu - a kāpēc tā?? Viena no atbildēm - tā "atspere", kas toreiz tika "saspiesta" ar attiecīgās ideoloģijas palīdzību, tagad nāk atpakaļ. Tur jau ir tā problēma, ka ideoloģija nevar un nekad nevarēs mainīt cilvēku zemapziņu. NEKAD!

Atbildēt

Precizējums3

22.05.2018. 19:23

Viktoram Jansonam esot bijuši "25 gadu radošā darbība kino, teātrī, muzejos"
un viņa vectēvs ir 5. Zemgales pulka strēlnieks Augusts Liepiņš (1883–1957)
https://www.satori.lv/article/latvijas-makslas-akademija-notiks-viktora-jansona-jubilejas-vakars

Atbildēt

!!

22.05.2018. 19:21

tāds laiks, Priedīša kungs! Ļaudis pieprasa guļamistabu un perversitātes un patiešām žēl, ka arī Rainis ir kritis tam par upuri, lai viņa apakšbikses publiski izpurinātu. Šajā sakarā mani vairāk pārsteidza cits "atklājums" par R.Blaumani kāda mūsdienu populāra rakstnieka darbos.

Atbildēt

A.P.

22.05.2018. 19:10

Apspļaudīts tiek ne tikai Rainis. Faktiski „brīvvalsts” latvieši mežonīgā azartā masveidā apspļauda latviešu garīgās kultūras visu mantojumu. Masveidā apspļauda to visu vērtīgo, kas padomju laikā un agrāk bija sasniegts skatuves mākslā, tēlotājas mākslā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē. Postmodernisma invāzija, alkas pēc savas kloākas – laikmetīgās mākslas muzeja, perversie hermaņviepļu iestudējumi teātros, Satori, Rīgas Laika intelektuālo un fizisko latviešu jauno pederastu smirdoņa, kultūrkapitāla fonda finansiālais atbalsts garīgajām kroplībām, Kultūras ministrijas piestumšana ar latviešu naciķu trulajiem purniem...; - tas viss ir šausmīgi neattīstītu latviešu masu tieša vēršanās pret Purvīti, Valteru, Rozentālu, Smiļģi un citiem latviešu mākslas klasiķiem. Latviešu „brīvvalsts” „radošā inteliģence” ar patosu novēršas no visa talantīgā, estētiski vērtīgā, kas panākts tautas garīgajā virzībā. Tādu mežonību no latviešiem neviens negaidīja! Neviens negaidīja no tās paaudzes, kura dzīvoja, piemēram, 70.gadu Latvijas ļoti pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē. Joprojām nav saprotams, kur ir cēlušies deģenerātu milzīgie bari un kas ir noticis ar tautas masām, ja tām vienīgi patīk plunčāties samazgās.

Atbildēt

no tautas

22.05.2018. 18:53

Rainis ir pasaules mēroga dzejnieks, ar ko var latvieši lepoties. Pietiek izlasīt viņa darbus, lai to saprastu.
Varbūt vienkārši skaudība, ka paši šodien nevar neko vērtīgu sacerēt, liek dažiem muļķiem ņirgāties par klasiķiem.

Atbildēt

Veco zēn,

22.05.2018. 18:32

nu, piebremzē vienreiz! Savu Tu jau savā rakstelī pateici. Ko gānies un zākājies kā krogusbrālis bez apstājas? Ja esi slims, aizej pie ārsta!

Atbildēt

Precizējums2

22.05.2018. 17:14

Viktors Jansons ir scenogrāfs, režisors, performanču meistars, LMA docents un samērā biežs LR sabiedrisko mediju sižetu varonis. http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/monopols/rezisors-performancu-meistars-viktors-jansons.a79511/

Atbildēt

U.U.

22.05.2018. 17:00

»

Precizējums

Iespējams Focus ir izdomājis ko jaunu, bet visdrīzāk šī izcilā nelietība tika paveikta 2010.gadā žurnālā Klubs un to interneta masās izplatīja portāls www.delfi.lv (http://www.delfi.lv/izklaide/archive/petijums-dzejnieks-rainis-bijis-pedofils.d?id 32120899


Jā, 2010.g.26.V patiešām "Delfos" bija teikts:
"Režisors un dramaturgs Viktors Jansons, kurš Raiņa dzīvesgājumu pētījis trīspadsmit gadus, žurnāla Klubs šī gada jūnija numurā atklājis vairākus par leģendāro dzejnieku līdz šim nezināmus noslēpumus". Acīmredzot, tā ir "vokus.vesti" nelietība, atkal izplatot šausmīgus melus. Valstī, kurā valsts prezidents ir recidīvists, viss ir iespējams, un "fokusa" padibenes neviens nonožņaugs. Arī Jansonu neviens neuzsēdinās uz noasināta mieta Doma laukumā.

Atbildēt

Mjā

22.05.2018. 16:56

Bet kā ar to maziniecisko organizāciju ,,Daile un Darbs"? Melš, ka tā bija čekas piesegstruktūra. Un vai tie Raiņa ceļojumi uz Baltkrieviju un Palestīnu arī ko neatgādina? Un kas rakstīts tajā Doras Stučkas vēstulē Rainim, kuru neizlasītu no Krievijas atveda Ēvalds Valters?

Abildi nu, Artur Priedīti! Vai pasaki, ka nezini. Un nav ko jāspļaudās. Singapūrā par to bargi soda.

Atbildēt

interesanti

22.05.2018. 16:54

Brīvvalstī latviešu gaišo inteliģenci Rainis ir interesējis gandrīz tikai no seksa viedokļa.
Kāpēc? Bija izcils gultā?

Atbildēt

Precizējums

22.05.2018. 16:45

Iespējams Focus ir izdomājis ko jaunu, bet visdrīzāk šī izcilā nelietība tika paveikta 2010.gadā žurnālā Klubs un to interneta masās izplatīja portāls www.delfi.lv (http://www.delfi.lv/izklaide/archive/petijums-dzejnieks-rainis-bijis-pedofils.d?id 32120899)

Atbildēt

albīns Ervīns

22.05.2018. 16:28

Arūr Priedīti, kaunies lietāt eiphēmizmus! Nevis "padomju laiki", bet "okupācijas laiki". Kur Tu toreiz redzēji vai citādi sajuti kaut kādas padomes? "Sovetskij" kā termins lai paliek dzirkstošās žļurgas dzērājiem.

Atbildēt

Arturs Priedītis

22.05.2018. 16:19

Jansona un saita īpašnieku nelietībai nav tāds vēriens kā Busuļa izdalītajai „dziesmai” ar nosaukumu „Rainis”. Tai ir latviešu tautas masu vēriens, apliecinot tautas masu deģenerāciju un nelietības masveida atbalstīšu. Busulis nav viens uz skatuves. Viņa darbība ietilpst masu kultūrā, popmūzikā. Viņu klausās tauta daudzās Latvijas vietās. Nav dzirdēts, ka kaut kur Busuli apmētātu ar olām un aplietu ar vircu. Viņš un viņa kompanjoni zina, ka drīkst ņirgāties par Raini, tautai patiks ņirgāšanās par Raini, Latvijā var droši izpildīt nelietīgu dziesmu par Tautas dzejnieku. Busulis, kurš savu galvu ir noformējis kā bušmenis, hotentots-mežu cilvēks, izdala „Raini”, kuram vārdus ir sacūkojis Kārlis Vērdiņš – filoloģijas doktors, tā institūta darbinieks, kas izdeva Raiņa Kopotu rakstu akadēmisko izdevumu!!! Negribas ticēt, ka institūtā var strādāt tāds mēsls – Raiņa apspļāvējs. Protams, „dzejnieks” Vērdiņš ir pederastu „Satori” autors. Lūk, ko saka šis latviešu jaunlops: "Manas attiecības ar Raini ir diezgan sarežģītas: no vienas puses viņa nozīmi noliegt nevar - tas būtu vienkārši muļķīgi. Bet no otras - diezgan nekritiski esam pārmantojuši padomju gados iedibināto sistēmu, ka ir Rainis un pēc viņa - visi pārējie. Ja kā mūsdienu cilvēks lasu Raini, nevaru teikt, ka ik rinda viņam ir ģeniāla. Lasu Friča Bārdas, Edvarda Virzas, Kārļa Skalbes dzejoļus un redzu, ka Rainis ir tikai viena balss mūsu kopīgajā talantīgo dzejnieku barā. Nedomāju, ka vajadzētu kultivēt tādu liekulīgu Raiņa mīlēšanu pāri visam. Arī apaļā jubileja ir laiks, kad top konjunktūras projekti, kas piesaistīti šim gadam un finansējumam; kas "brauc uz astes" Raiņa vecajai slavai. Rainis ir vajadzīgs tad, kad nepieciešamas jaunas, mūsdienīgas interpretācijas - teātrī tas ik pa laikam notiek. Ir vēl vairāki piemēri, kad Rainis ir aktuāls un dzīvs arī mūsdienās, taču negribētos, lai Raiņa mīlēšana būtu oficiāls, liekulīgs pasākums, kurā obligāti vajadzētu atzīmēties, sak', jā, es arī mīlu Raini. Šobrīd es viņu nemaz tik ļoti nemīlu! Un grūti arī iedomāties, ka viens padsmitgadnieks caur Raini sāktu iepazīt dzejas jaukumu. Domāju, ka jaunietim dzīvais pamudinājums lasīt dzeju ir vienaudžu dzejoļi un hiphopa teksti, kas ļauj saskatīt viņa paša pieredzi." Tādu vienveidīgi lopisku attieksmi pret Raini masveidā izdala latviešu jaunie intelbeņķi. Tas vispār ir interesanti: kas viņus ir tik stereotipiski nozombējis? Bet varbūt tas nav zombēts stereotipiskums? Stereotipiska ir vispārējās neattīstības, neizglītotības, aprobežotības, stulbuma izpausme, vienveidīgi atspoguļojoties pseidointeliģentās jaunatnes izdalījumos. Jaunlops Vērdiņš, protams, nav ne zinātnieks, ne dzejnieks. Taču viņam LU ir iešķiebts doktora grāds. Un viņš nav vienīgais jaunais pseidozinātnieks, kurš uz pasauli lūkojas „kā mūsdienu cilvēks”. Tādi vērdiņi tagad masveidā piesmirdina Latvijas akadēmisko vidi. Par to atbildība ir jāuzņemas latviešu t.s. humanitārajai vecgvardei – kūlēm, kursītēm, druvietēm, cimdiņām, radzobēm, rozenvaldiem, skudrām, šuvajeviem. Viņi ir izaudzinājuši deģenerātu baru, kas nekaunīgi pietaisa publisko telpu. Cik gan zemu ir kritušas latviešu tautas masas, akceptējot tādu ņirgāšanos par vienu no tautas izcilākajām personībām! Kurš gan gribēs cienīt tautu, kura masveidā ņirgājas par savu izcilāko dzejnieku un dramaturgu!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

12

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

FotoKarteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen - ne tikai sadārdzinātās pasūtījumu tāmēs, bet arī savdabīgi uzvarētos iepirkuma konkursos un visatļautīgā attieksmē pret pasūtītāju.
Lasīt visu...

21

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

FotoCeturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas seja ir reperis – miljonārs Timurs Junusovs jeb Timati. Viena no viņa pēdējām kolekcijām ir radīta sadarbībā ar Krievijas aizsardzības ministrijas akciju sabiedrības “Vojentorg” veikalu tīklu “Krievijas armija”.(3)
Lasīt visu...

21

Tvaiks

FotoKad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...