Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ņerr

15.06.2018. 08:57

Nesaprotu, kāpēc vispār būtu jārakājas pa cilvēku (rakstnieku,mākslinieku u.tt.)privātajām dzīvēm??????? Baudiet un patērējiet to, ko viņi ir radījuši! Visi šie pētījumi liecina vienīgi par netalantīgu indivīdu mēģinājumu pasildītieties pie ģeniālu cilvēku slavas - kaut vai rokoties atkritumos, lai tik izceltu vēl kādu neatklātu sensāciju!

Atbildēt

egils l

01.06.2018. 16:30

Biedrs Jansons jau nu pēc izskata vien rosina pretīguma sajuūtu, kam nav pat veselīgi atrasties tā tuvumā,nu klauns jau nelabi ož...

Atbildēt

zinošā berta

28.05.2018. 12:23

»

Pilsonis

Jau jau satori reklāmē jansonu, tas nozīmē viņš ir pretīgs tips. Tur pat var neiedziļināties lietas būtībā


Viktors Jansons ir ļoti labs režisors. Tā arī neredzu atsauci uz orgģinālu kurā tad ir aprakstītas tās Raiņa it kā izdarības

Atbildēt

Muzejnieks

27.05.2018. 14:48

Vismaz par vispārīgi mietpilsoniskajām Raiņa pētniecēm Viesi un Grīnumu autors izsakās precīzi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

25.05.2018. 08:23

»

CENZĒTS

...


Nu ja. Tā viš i.

Par šo: " ... nebūt nav viena pabeigta un noslēgta "vienādojuma" komponenti. BET gan – tikai pāris (starp)posmi dažādu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā (skat. iepr.)." - tāda pabeigta vienādojuma vēstures ratā jau īsti nemaz vispār nav. Viens notikums ietekmē citu, tas - vēl citu, un tā līdz bezgalībai. Tak laikam šajā karuselī "stāvēšana uz pakaļkājām" ir vienīgais, kas "ieskaitās".

Lai Tev feina nedēļas nogale!

Atbildēt

Karote

25.05.2018. 07:45

Diezgan jau tukšs strīdiņš. Daudzas personības ir bijušas ,maigi sakot, sarežģītas.Tomēr, tas nenieka neispaido viņu radīto.Pieņēmums, ka pastāv tikai baltie ,cēlie vai ļaunie, piķa melnie, ir visai kļūdains. Manis pēc Rainis varētu būt bijis jebkāds - fīls, nu gluži vienalga.Žēl, ja šādas baumošanas, var kādu aizskart, vai novērst no daiļrades uztveršanas.

Atbildēt

L.Krasts

24.05.2018. 21:47

omentāri gandrīz visi pierāda latviešu lopiskumu, kas ir iznīcināms ar uguni un zobenu, lai latbiešu lopi netiktu baroti.

Atbildēt

Kadiķis

24.05.2018. 21:31

Nu nav arī ar autoru vairs labi... Ja nesaprot, ka jebkurš šāda satura un rakstura artiķelis tā pati spļaudīšanās vien ir: muldēšana bez pierādījumiem - vienalga no kuras, vai Jansona, vai Priedīša, vai kāda cita puses.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

24.05.2018. 05:45

»

CENZĒTS

"...pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem...


"Diez vai. Arī dēļ tam, ka toreizējais "ģeopolitiskais" konteksts nekādus diži "konkurētspējīgus" alternatīvus risinājumus / izvēles iespējas nedeleģēja, kā ir (vispār)zināms."
----------
Šim es nepiekritīšu.
Pirmkārt, cieņpilna un ātra nāve, "stāvot uz pakaļkājām" ir kudīīī jēgpilnāka par sevis pakļaušanu pastāvīgam izvarošanas procesam simts gadu garumā, kas acīmredzami noved pie tā paša rezultāta. Tikai šoreiz jau atrodoties "vēzīša" stāvoklī.
Otrkārt, tādās situācijās reizēm savu lomu mēdz nospēlēt kāds nebūt irracionāls faktors, kas šķietami viennozīmīgo pagriež citādi. Piemēram, somiem toreiz arī nebija dižu izredžu ...
***************

"Gan t.d. "pirmās sekas", gan "seku sekas" ir tikai attiecīgi zīmīgi / ideoloģiski un taml. sistēmiski iezīmēti (starp)posmi dažādu globālu / reģionālu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā, kura aizsākumi būtu meklējami ne jau nu tikai pērnajā gadsimtā vien, bet turpinājumu kārotos ievērtēt kā max. jēdzīgu (īpaši jau salīdzinājumā ar pašreizējo totālo BEZjēgu), jebkurā izpratnē / izpausmē."
--------------------
Vācietim Bertam Helingeram ir vesela zinātne par to, kā notikumi vienā paaudzē ietekmē cilvēkus, kas dzīvo nākamajās paaudzēs. Cilvēku zemapziņa darbojas "pa savam". Un tieši tāpat kā jebkurā tautā karš tādējādi nebeidzas ar uzvaras/kapitulācijas parakstīšanu, pirmās "sekas" nekādi nebeidzās ar attiecīgā režīma nosacīto pabeigšanos.

Atbildēt

janis

23.05.2018. 22:27

100% atbalsts.Šādi minētie ,,pseido-,,piesmirdina ne tikai akadēmisko vidi.Sērga pārņēmusi Latviju.

Atbildēt

CENZĒTS

23.05.2018. 18:35

»

Pomeranču Vainadziņš

Tev, protams, taisnība


"...pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem."
--------------

Diez vai. Arī dēļ tam, ka toreizējais "ģeopolitiskais" konteksts nekādus diži "konkurētspējīgus" alternatīvus risinājumus / izvēles iespējas nedeleģēja, kā ir (vispār)zināms.

"...padumjais laiks bija pirmās sekas. Šis laiks ir jau seku sekas."
-------

Atkal jau - diez vai, tomēr. "Uz krustcelēm mazs bērniņš rotaļājas... (u.t.t.)", kā ir sacīts. Gan t.d. "pirmās sekas", gan "seku sekas" ir tikai attiecīgi zīmīgi / ideoloģiski un taml. sistēmiski iezīmēti (starp)posmi dažādu globālu / reģionālu "ģeopolitisku" norišu hronoloģiskā izkārtojumā, kura aizsākumi būtu meklējami ne jau nu tikai pērnajā gadsimtā vien, bet turpinājumu kārotos ievērtēt kā max. jēdzīgu (īpaši jau salīdzinājumā ar pašreizējo totālo BEZjēgu), jebkurā izpratnē / izpausmē.

Savukārt, attiecībā uz dažādajiem laikiem (t.i. "importētām / paštaisītām" varām, to "bāzes" ideoloģijām, R/A orientācijām un taml. "novirzēm") un tieši saistībā ar cilvēcisko "faktōru" - laiki mainās, kā zināms, BET cilvēki paliek tie paši, "pa lielam". Tieši tāpat, kā vispārzināmie "10. Baušļi" un taml. Patiesās Virsvērtības. T.i. - cilvēkiem IR IESPĒJA palikt tiem pašiem "pēc noklusējuma", neskatoties uz radikāli, nereti pat "diametrāli" pretējiem "dažādajiem laikiem". Protams - a'priori vispār spējot palikt CILVĒKIEM, kā tādiem. T.i. nepakāšot "balansa kapacitāti", sākot ar "neizpūstu galvas blīvi" un beidzot ar pastāvīgu noturēšanos uz pakaļkājām, tāpat arī attiecībā uz citām taml. principiāli būtiskām "sugas" pamatpazīmēm. Nu, rau – šajā "disciplīnā" (arī, t.sk.) pašreizējie "rietumdeRmokrātisko virsvērtību" laiki totāli zaudē salīdzinoši nesenajiem padlaikiem, gana pārliecinoši un "pa visu perimetru". Tostarp arī aktuālajā publikācijā reflektētās tēmas aspektā. Tā nu vi'š i', ko šam padarīsi... ;)

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 15:49

»

CENZĒTS

Vai tad šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma brīvvalstī" un "NEdumji" valdošajā "NEzemisko" lum.penpatrEJotu "tautas naturālas NEizvarošanas" režīmā ir kaut kas savādāks, salīdzinot ar padlaikiem? Vai pat labāks, nevis tieši pretēji...


Tev, protams, taisnība.
Tas viss turpinās. Un turpinās daudz rafinētāk.

Domāju, ka pirmcēlonis bija "palikšanā savās vietās" toreiz pirms daudzajiem gadu desmitiem.

Manis piesauktais padumjais laiks bija pirmās sekas.
Šis laiks ir jau seku sekas.

Atbildēt

CENZĒTS

23.05.2018. 14:05

»

Pomeranču Vainadziņš

Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties. To padumjais režīms veiksmīgi izdarīja...


Vai tad šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma brīvvalstī" un "NEdumji" valdošajā "NEzemisko" lum.penpatrEJotu "tautas naturālas NEizvarošanas" režīmā ir kaut kas savādāks, salīdzinot ar padlaikiem? Vai pat labāks, nevis tieši pretēji?

Tieši tā: "Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties." Neapšaubāmi un neizbēgami. Un tieši tāpēc - vai tad pašreizējais "NEdumjais" režīms līdz šim nav darījis un vēl joprojām nedara tieši to pašu, tikai pat nesalīdzināmi "veiksmīgāk" (t.i. par biezu kārtu necilvēcīgāk, lopiski trulāk, zemiskāk, nodevīgāk, perversāk un taml. "deRmokrātiskāk")?Ir sacīts: "PIRMS meklēt skabargas CITU acīs - būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!" ;)

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"."

Atbildēt

Kaspars

23.05.2018. 13:03

»

Arturs Priedītis

Jansona un saita īpašnieku nelietībai nav tāds vēriens kā Busuļa izdalītajai „dziesmai” ar nosaukumu „Rainis”. Tai ir latviešu tautas masu vēriens, apliecinot tautas masu deģenerāciju un nelietības masveida atbalstīšu. Busulis nav viens uz skatuves. Viņa darbība ietilpst masu kultūrā, popmūzikā. Viņu...


Arturs dzīvo internetā, lasa komentārus. Tas nav labi, jo palicis pats ir dumjš, jo komentārus raksta tikai dauni-troļļi. Lasot viņu muļķības, liekas ka visa tauta ir sajukusi prātā. Arturam vajadzēja sen redzēt, ka komentē tikai debilie ar nikiem. Katru rakstu "pietiek" komentē tikai debilie un pats Arturs, kurš nav gudrs tāpēc.

Atbildēt

Antiņš

23.05.2018. 10:57

Rainis bija, ir un būs latviešu TAUTAS dzejnieks. Protams, ka daudziem arī gribas kļūt populāriem un tad arī sacer visādas muļķības, lai arī savu vārdu noliktu blakus Rainim.

Atbildēt

Pilsonis

23.05.2018. 09:53

»

Precizējums3

Viktoram Jansonam esot bijuši "25 gadu radošā darbība kino, teātrī, muzejos


Jau jau satori reklāmē jansonu, tas nozīmē viņš ir pretīgs tips. Tur pat var neiedziļināties lietas būtībā

Atbildēt

b. Nevilks

23.05.2018. 07:53

Atgādina veco anekdoti:

- Kundze, man jūs jāapbēdina - pēc visa spriežot, jūsu vīrs ir homoseksuālists.
- Ak, nelietis! Pirms kāzām teica, ka esot sociāldemokrāts.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 07:53

»

Oļegs

Bet varbūt toreiz latvieši tikai izlikās saprātīgi, jo baidījās no Maskavas priekšniekiem? Varbūt tādi paši kā tagad bija vienmēr? Nevar taču tā tauta uz reiz izmainīties. Izmaiņas ir ilgā laikā, bet te jau tūlīt kad tika iedota brīvība sākās šausmas ar latviešiem


Ja no tautas masveidā izkauj un izsūta labākos cilvēkus, tad tauta var izmainīties. To padumjais režīms veiksmīgi izdarīja.

Priedīšpaps apelē pie tā, ka savējos nodeva paši latvieši, taču - atkal! - tieši padumjais režīms saveidoja attiecīgos apstākļus, un nodevējus iecēla attiecīgajos krēslos.

Padumju laikā tauta tika naturāli izvarota. Protams, tagad visādi oļegi un priedīši var gudri ierēkt par šīm izvarošanas sekām. Tak zemiskiem cilvēkiem zemiskas rīcības!

Atbildēt

Oļegs

23.05.2018. 07:40

»

A.P.

Apspļaudīts tiek ne tikai Rainis. Faktiski „brīvvalsts” latvieši mežonīgā azartā masveidā apspļauda latviešu garīgās kultūras visu mantojumu. Masveidā apspļauda to visu vērtīgo, kas padomju laikā un agrāk bija sasniegts skatuves mākslā, tēlotājas mākslā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē. Postmodernisma...


Bet varbūt toreiz latvieši tikai izlikās saprātīgi, jo baidījās no Maskavas priekšniekiem? Varbūt tādi paši kā tagad bija vienmēr? Nevar taču tā tauta uz reiz izmainīties. Izmaiņas ir ilgā laikā, bet te jau tūlīt kad tika iedota brīvība sākās šausmas ar latviešiem.

Atbildēt

Fēlis

23.05.2018. 06:55

Jāmeklē finansētāji un viss kļūs skaidrs.

Atbildēt

fakts

23.05.2018. 05:57

»

Lamata

Arī Roalds Dobrovenskis ilgus gadus pētījis Raiņa literāro sniegumu un personību. Bet neko tamlīdzīgu nav uzrakstījis


Ja lasa 90% pētījumu par rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem un valstsvīriem, tad var rasties iespaids, ka viņi ir bijuši citplanētieši, kas pārtikuši no saules enerģijas un bērnus atraduši kāpostos.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.05.2018. 05:21

»

vainadziņam

lūdzu netiražējiet tādas muļķības!Kārlim V.nav nekāda sakara ar aktieru ģimeni.Viņu dēla vārds ir Mārtiņš Matīss. K.V. zināmā mērā var piekrist.Nevajag no Raiņa "taisīt"Dievu un visu laiku lielāko dzejnieku,kā to dara A.P.,kuram arī lielā mērā ir taisnība.Baumo un baumoja par visiem.Arī Blaumani un ...


Attiecībā uz Vērdiņu un aktieriem - ja tas tā nav, tad atvainojos!

Taču jebkurā gadījumā Vērdiņš ir atvase "pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē" dzīvojošiem vecākiem.

Bet Rainis bija dižens. Pirmkārt, ir jāsaprot laiks, kurā viņš dzīvoja un darbojās. Otrkārt, viņš tā arī palika konjunktūras nesalauzts. Palika Pats.

Atbildēt

J.V.

22.05.2018. 21:51

Bet par Ziemeli sanāca sasodīti laba izrāde.

Atbildēt

Lamata

22.05.2018. 21:23

Arī Roalds Dobrovenskis ilgus gadus pētījis Raiņa literāro sniegumu un personību. Bet neko tamlīdzīgu nav uzrakstījis.

Atbildēt

pilsonis

22.05.2018. 21:03

To, ko neizdarīja ilgie okupācijas gadi, izdarīja viltus patrioti 27 gados. Pat okupācijas vara neatļāvās ņirgāties par latviešu dižākajiem rakstniekiem un māksliniekiem, bet jo ilgāk baudām brīvību, jo vairāk tiek noniecināti latviešu spožākie prāti un viņu sasniegumi.

Atbildēt

vainadziņam

22.05.2018. 20:05

lūdzu netiražējiet tādas muļķības!Kārlim V.nav nekāda sakara ar aktieru ģimeni.Viņu dēla vārds ir Mārtiņš Matīss. K.V. zināmā mērā var piekrist.Nevajag no Raiņa "taisīt"Dievu un visu laiku lielāko dzejnieku,kā to dara A.P.,kuram arī lielā mērā ir taisnība.Baumo un baumoja par visiem.Arī Blaumani un Ulmani apspļaudīt ir zemiski.Nav ko savas slimās fantāzijas publicēt,kā to par Blaumani izfunktierēja Z.S.,laikam gribēdams modernā veidā izšaut pēdējo pulveri.,kad literārus darbus vairs negribas radīt.Jansons laikam tā alka pēc publicitātes,ka izgāzās kā veca sēta savos gados.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

22.05.2018. 18:51

»

A.P.

Apspļaudīts tiek ne tikai Rainis. Faktiski „brīvvalsts” latvieši mežonīgā azartā masveidā apspļauda latviešu garīgās kultūras visu mantojumu. Masveidā apspļauda to visu vērtīgo, kas padomju laikā un agrāk bija sasniegts skatuves mākslā, tēlotājas mākslā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē. Postmodernisma...


c: "Neviens negaidīja no tās paaudzes, kura dzīvoja, piemēram, 70.gadu Latvijas ļoti pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē. Joprojām nav saprotams, kur ir cēlušies deģenerātu milzīgie bari un kas ir noticis ar tautas masām, ja tām vienīgi patīk plunčāties samazgās."

Bet PRIEDĪŠPAP!!! Šie "deģenerātu milzīgie bari" ir tās paaudzes, kas dzīvoja "pilnvērtīgajā mākslinieciskajā gaisotnē" bērni! Tas ir acīmredzami!

Protams, var uzdot jautājumu - a kāpēc tā?? Viena no atbildēm - tā "atspere", kas toreiz tika "saspiesta" ar attiecīgās ideoloģijas palīdzību, tagad nāk atpakaļ. Tur jau ir tā problēma, ka ideoloģija nevar un nekad nevarēs mainīt cilvēku zemapziņu. NEKAD!

Atbildēt

Precizējums3

22.05.2018. 18:23

Viktoram Jansonam esot bijuši "25 gadu radošā darbība kino, teātrī, muzejos"
un viņa vectēvs ir 5. Zemgales pulka strēlnieks Augusts Liepiņš (1883–1957)
https://www.satori.lv/article/latvijas-makslas-akademija-notiks-viktora-jansona-jubilejas-vakars

Atbildēt

!!

22.05.2018. 18:21

tāds laiks, Priedīša kungs! Ļaudis pieprasa guļamistabu un perversitātes un patiešām žēl, ka arī Rainis ir kritis tam par upuri, lai viņa apakšbikses publiski izpurinātu. Šajā sakarā mani vairāk pārsteidza cits "atklājums" par R.Blaumani kāda mūsdienu populāra rakstnieka darbos.

Atbildēt

no tautas

22.05.2018. 17:53

Rainis ir pasaules mēroga dzejnieks, ar ko var latvieši lepoties. Pietiek izlasīt viņa darbus, lai to saprastu.
Varbūt vienkārši skaudība, ka paši šodien nevar neko vērtīgu sacerēt, liek dažiem muļķiem ņirgāties par klasiķiem.

Atbildēt

Veco zēn,

22.05.2018. 17:32

nu, piebremzē vienreiz! Savu Tu jau savā rakstelī pateici. Ko gānies un zākājies kā krogusbrālis bez apstājas? Ja esi slims, aizej pie ārsta!

Atbildēt

Precizējums2

22.05.2018. 16:14

Viktors Jansons ir scenogrāfs, režisors, performanču meistars, LMA docents un samērā biežs LR sabiedrisko mediju sižetu varonis. http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/monopols/rezisors-performancu-meistars-viktors-jansons.a79511/

Atbildēt

U.U.

22.05.2018. 16:00

»

Precizējums

Iespējams Focus ir izdomājis ko jaunu, bet visdrīzāk šī izcilā nelietība tika paveikta 2010.gadā žurnālā Klubs un to interneta masās izplatīja portāls www.delfi.lv (http://www.delfi.lv/izklaide/archive/petijums-dzejnieks-rainis-bijis-pedofils.d?id 32120899


Jā, 2010.g.26.V patiešām "Delfos" bija teikts:
"Režisors un dramaturgs Viktors Jansons, kurš Raiņa dzīvesgājumu pētījis trīspadsmit gadus, žurnāla Klubs šī gada jūnija numurā atklājis vairākus par leģendāro dzejnieku līdz šim nezināmus noslēpumus". Acīmredzot, tā ir "vokus.vesti" nelietība, atkal izplatot šausmīgus melus. Valstī, kurā valsts prezidents ir recidīvists, viss ir iespējams, un "fokusa" padibenes neviens nonožņaugs. Arī Jansonu neviens neuzsēdinās uz noasināta mieta Doma laukumā.

Atbildēt

Mjā

22.05.2018. 15:56

Bet kā ar to maziniecisko organizāciju ,,Daile un Darbs"? Melš, ka tā bija čekas piesegstruktūra. Un vai tie Raiņa ceļojumi uz Baltkrieviju un Palestīnu arī ko neatgādina? Un kas rakstīts tajā Doras Stučkas vēstulē Rainim, kuru neizlasītu no Krievijas atveda Ēvalds Valters?

Abildi nu, Artur Priedīti! Vai pasaki, ka nezini. Un nav ko jāspļaudās. Singapūrā par to bargi soda.

Atbildēt

interesanti

22.05.2018. 15:54

Brīvvalstī latviešu gaišo inteliģenci Rainis ir interesējis gandrīz tikai no seksa viedokļa.
Kāpēc? Bija izcils gultā?

Atbildēt

Precizējums

22.05.2018. 15:45

Iespējams Focus ir izdomājis ko jaunu, bet visdrīzāk šī izcilā nelietība tika paveikta 2010.gadā žurnālā Klubs un to interneta masās izplatīja portāls www.delfi.lv (http://www.delfi.lv/izklaide/archive/petijums-dzejnieks-rainis-bijis-pedofils.d?id 32120899)

Atbildēt

albīns Ervīns

22.05.2018. 15:28

Arūr Priedīti, kaunies lietāt eiphēmizmus! Nevis "padomju laiki", bet "okupācijas laiki". Kur Tu toreiz redzēji vai citādi sajuti kaut kādas padomes? "Sovetskij" kā termins lai paliek dzirkstošās žļurgas dzērājiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...