Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek likts uz baiļu iedzīšanu ar kovidpaniku, ko 24/7 ģenerē varas mediji. Jo tikai caur nāves bailēm, nedrošību un izmisumu var 100% kontrolēt cilvēku vairākumu. Un, fokusējoties uz vīrusu, vairākums nepamana ekonomisko katastrofu.

Mūsu vara šo Lielo Restartu realizē, un tā pati ir Lielais Restarts. Un turpinās to realizēt, jo pasākums ir labi apmaksāts. Paši par savu likteni šie izpildītāji neaizdomājas vai aizdomājas tikpat maz kā šucmaņi, kas apsargāja geto 3.reiha apsolītās gaišās nākotnes vārdā.

Kam būtu jānotiek, lai visi Latvijas pilsoņi saprastu, kas patiesībā notiek? Lai saprastu, ka „panēsāsim maskas, un viss atkal būs labi” šoreiz nesanāks?

Būtu jāsāk ar oficiālo pasaules elites plānu un to lokālās realizācijas salīdzināšanu. Par ko vēsta šie publiski atskaņotie plāni, „sazvērestības teorijas” un sazvērestības prakse, ko vērojam aiz loga jau šobrīd?

Noskatieties šo Pasaules Ekonomikas foruma rullīti https://www.youtube.com/watch?v=8rAiTDQ-NVY, un Jums kļūs skaidrs, kāpēc mūsu bērni šobrīd mācās attālināti, nekūp rūpnīcu un viesnīcu dūmeņi un nelido lidmašīnas. Ja vēl nebija skaidrs no zviedru meitenes Gretas klimata frīkšova, kas iesildīja smagsvara spēlmani „pandēmiju”!

Mums gatavo jaunu pasauli, par kuru agrāk rakstīja Herberts Velss, Džordžs Orvels un Kārlis Markss. Pēdējais gan vairs nav populārs Austrumeiropā, bet viņa domu par to, ka galēja kapitāla koncentrācija rada absolūtu varu un kontroli, neviens nav atcēlis. Kas šoreiz būs šie vadoņi, kas gatavo pasaules „Jauno kārtību”, ko pieticīgi dēvē par inkluzīvo kapitālismu?

Papētiet zemāk ievietoto saiti un uzzināsiet, ka planētas labvēļu sarakstā ir visas planētas lielākās megakorporācijas, ieskaitot Monsanto, Rotšildu ģimene un Romas Pāvests. Tātad mūs aprūpēs starptautiskās pedofīlijas tīkla pārvaldnieks no Vatikāna, kura saites ar masonu ložām un mafiju ir zināmas kopš 70. gadiem, banksteru ģimenes un Lielā Farma?

https://qz.com/work/1942727/pope-francis-backs-the-council-for-inclusive-capitalism/

Vatikāna īstā seja. Nezināma tikai tiem, kas ar neizpratni vēro straujo Romas katoļu baznīcas atkāpšanos no Bībeles vērtībām.

Sīkāk šeit: https://excatholicsforchrist.com/roberto-calvi/

Pasākums „Plāndēmija”, saprotams, ir plānots ilgi un pamatīgi, visas pasaules ekonomisti par nepatikšanām zināja jau 2019. gada beigās. Visu gaidītā atkopšanās no recesijas un stagnācijas nenotika. BezprecedentA apjomu naudas drukāšana nedeva nekādus rezultātus. Un šobrīd galīgi nav svarīgi, vai C19 paspruka pats vai kāds palīdzēja. „Palīgu” šodien meklē specIālisti, jo neviens infektologs netic faktam, ka 3 dienu laikā vīruss spēj izplatīties 85 valstīs. Bet vīruss nāca īstā laikā, lai uz to norakstītu visas līdz sarkanajai strīpai aizdzītā tradicionālā kapitālisma problēmas.

Visas valstis rīkojas pēc vienas neredzamas rokas mājiena, - daudzviet tika veiktas neveiksmīgas medicīnas reformas, likvidētas slimnīcas un darīts viss, lai radītu haosu. Ne tikai Latvijā, bet pat šķietami neatkarīgajā Krievijā: https://www.vedomosti.ru/society/articles/2020/10/14/843300-dengi-lechat

Runājot par neredzamo roku, neizbrīna fakts, ka īstajā brīdī pie pandēmijas „stūres” (pēc skaitļiem un standartiem nebija nekāda iemesla izsludināt pandēmiju pat pēc WHO standartiem) nonāca tieši Sorosa stipendiāti Ilze un Uga, kā arī ārvalstu „viesstrādnieki”, par kuru saistību ar „dienestiem” nebūtu jāšaubās.

Ko es ar visu šo vēlos pateikt? Mūsu valsts vadību caur neoliberālo „eliti” JV un PAR ir sagrābušas transnacionālās finanšu korporācijas. Latvijas, kuru mēs pazinām, vairs nav.

Bieži dzirdētās runas par valsts nozagšanu ir kļuvušas saprotamākas - mēs zinām zagli. Gluži tāpat kā zināms, kam parādā ir visa pasaule.

Tāpēc arī Latvija ir parakstījusi sev spriedumu, pievienojoties Parīzes klimata līgumam par feiko „zaļo kursu”, no kura atteicās Trampa Amerika. „Zaļā bezoglekļa ekonomika” ir absolūti sociopātisks koncepts, kas var reāli strādāt, tikai atgriežoties pagātnē, realizējot masīvu depopulāciju un teroru pret vairumu planētas iedzīvotāju. Pietiek iedomāties karjera ekskavatoru ar litija baterijām, lai saprastu visu koncepta nejēdzību. Bet masu mediji ir vienās rokās un publicē tikai to „zinātnieku” pētījumus, kurus uzskata par derīgiem. Savukārt vidusmēra cilvēks nezina, ka atmosfērā ir tikai 0,04% CO2, un nobaidīt viņu nav grūti.

Bet daudziem domājošiem cilvēkiem aizdomīga likās globālā un uzmācīgā Gretas propaganda. Meli atmaskoti šeit: https://www.counterpunch.org/2020/01/17/fake-green-zero-carbon-fraud/

Otrā lokālās, globālistiem kalpojošās „elites” nodevība ir aklā paklausība AS „Pasaules Veselības organizācija”, kas šobrīd ir izbijuša marksistu terorista vadīta privātfirma, kura dzīvo no valstu iemaksām un apjomīgām dāvanām no globālo banksteru fondiem. Tā pati PVO, kas laiku atpakaļ mēģināja realizēt cūku gripas afēru. Informāciju par šo globālo reketa mēģinājumu daudzi portāli jau dzēsuši, ieskaitot žurnālistikas skunksus no jauns.lv. Bet manuskripti nedeg: https://www.facebook.com/watch/live/?v=717276252253677&ref=watch_permalink

Augsne Latvijas „restartam” tika gatavota sen, pie varas nāca neoliberāļi un to satelītprojekti (JKP), kas, būdami mazākumā, sagrāba varu.

Un sadarbībā ar Demokrātu partijas eliti un globālo finanšu korporāciju tīkla struktūrām, aizbildinoties ar terorisma draudiem, no Latvijas finanšu sistēmas 2018. gadā atstāja drupu kaudzi. Atcerēsimies notikumus Latvijas ostās un tranzītā, lai saprastu, ka LV aktīvi šobrīd tiek „pakoti” nodošanai jaunajiem saimniekiem. Latvija gan ir sīka monēta lielajās spēlēs, jo tauta ir lētticīga un depresīva. Bet tas viss ir līdz laikam, jo arī 1905.gadā pilis aizdegās vienā naktī.

Šobrīd vērojam visdziļāko šķelšanos visā pasaulē - „inkluzīvā kapitālisma” plānus ir noraidījusi konfuciāniskā Ķīna, kas netaisās atdot kontroli pār valsti globālajiem baņķieriem, ASV ir uz pilsoņkara sliekšņa, bet Krievija ir 5 minūtes no slaktiņa, kurā par upuri varētu krist Germana Grefa vadītā transhumānistu kiborgu banda.

Kāda tad ir Lielā Restarta ideoloģija, ko daudzi kļūdaini sauc par „valsts kapitālismu”, komunismu utt.?

Tam pilnīgi noteikti nav nekā kopīga ar valsts kapitālismu, jo šī jaunā, totalitārā ideoloģija nekādas nacionālas valstis neparedz. Arī ar sociālismu ne, jo sociālismā gūtā peļņa atgriežas kopējā valsts kasē un tiek sadalīta starp sabiedrības locekļiem, nevis atsavināta.

Un tātad: Lielais Restarts jeb megakorporāciju diktatūra. Nekādu vēlēšanu - vara nemainās. Tā ir digitāla. Nekāda privātīpašuma - viss pieder megakorporācijām. Nekādas brīvās preses un vārda brīvības. Nekādu kristīgās ticības formu. Nekādas skaidras naudas. Tie ir plāni, kas pat netiek slēpti. Skat. Davosas foruma materiālus.

Šo plānu realizāciju apstiprina šībrīža notikumu virzība Latvijā!

Varu mainīt nav iespējams - premjera partija ar 4% reitingu vada valsti!

Bankrotu un uzņēmumu slēgšanas vilnis, lielākā daļa Latvijas zemes jau izpārdota ārzemniekiem, vidusslānis tiek mērķtiecīgi iznīcināts ar nodokļu politiku.

LV presi finansē vara par nodokļu maksātāju naudu, vārda brīvības līmenis tuvojas PSRS.

Barbariska preses un sociālo tīklu cenzūra, kas novedusi pie absolūtas neuzticības tiesu sistēmai, presei un varai kā tādai. Tiesiskais nihilisms kā norma- ievēroti tiek tikai tie likumi, kas izdevīgi pašiem. (Atteikšanās atzīt elektronisko parakstu kā odziņa uz Gobzema tortes.)

Latvijas tradicionālā sabiedrība jau ilgstoši cieš no nekaunīgo, labi organizēto un finansēto minoritāšu puses (PAR un JV uzbrukumi Satversmei un ģimenes vērtībām).

Kurss uz skaidras naudas izspiešanu (leģenda par kovid izplatību ar naudu etc.) Darba likums, kas paredz, ka darbiniekam alga jāizmaksā skaidrā naudā, sen vairs nestrādā.

Latvija ir 100% ārzemju banku kontrolē, - tās kontrolē visus Latvijas iedzīvotāju uzkrājumus. Un atņems jums tos ar vieglu roku pie pirmās nepaklausības, tieši tāpat kā vara aplika ar sodiem 12.12.2020 dumpinieku biznesus.

Vai jautājumi par Latvijas īstajiem saimniekiem vēl ir? Arī daži izteikumi no savā burbulī dzīvojošā infernālā eiropeīda un tautas nodevēja Valda Dombrovska mutes liecina par to, ka slazds drīz var aizcirsties un nekas nebūs kā agrāk:

 https://www.apollo.lv/7148684/dombrovskis-eiropas-atveselosanas-fonda-lidzekli-ir-paredzeti-ekonomikas-transformacijai-nevis-atjaunosanai-pirms-krizes-stavokli

Tās pašas tukšās runas par klimata mērķiem un digitālo revolūciju, tīrs copy-paste no Davosas forumu bukletiņiem.

Un tomēr, kas vēderā Davosas „lācītim”?

Lielā Restarta un „inkluzīvā kapitālisma” ideoloģija daudziem joprojām ir sveša un nepazīstama, turklāt tiek labi maskēta, lai neizraisītu priekšlaicīgu sašutumu un nemierus.

Speciālisti un filozofi to ir nosaukuši par transhumānismu un uzskata to par cilvēces vēstures galu.

Es gribētu to definēt kā neoliberālās ideoloģijas galējo punktu, kā nobeigumu tai destruktīvajai dehumanizācijas ķēdei, ko šī ideoloģija nes cauri dekādēm. Īsumā - šī toksiskā ideoloģija paredz indivīda brīvību kā galveno mērķi un visu ierobežojumu un rāmju atcelšanu kā galveno labumu. Indivīdam nav svarīga kārtas piederība, kopienas piederība, arī tautība ir tāpat maināma kā šodien dzimums un indivīda orientācija. Neoliberāļu acīs arī ģimene ir novecojis sociāls konstrukts un nolemts rudiments, var tikt aizvietota ar vecāku N1 un N2, kā tas ir Zviedrijā. Cilvēka būtības desakralizācija ir sasniegusi galējo stāvokli.

Cilvēka esības atomizēšana ir pabeigta, tā ir atsvešināta no viņa paša. Bet ir problēma. Viņš joprojām ir cilvēks. Un te, lūk, visa baltā iznāk transhumānistu banda, ko zobgaļi sauc par Antikrista Gaidīšanas Komiteju, paša Klausa Švāba personā.

Transhumānisti ir pamanījuši, ka, neskatoties uz visu ierobežojumu un tabu noārdīšanu, cilvēks vēl joprojām ir sava ķermeņa ierobežots. Tāpēc īsti laikā 1976. gadā nāca Donnas Haravejas (Donna Haraway) „Kiborga manifests”, kur šī pēdējā filozofiskā problēma tika teorētiski atrisināta: https://en.wikipedia.org/wiki/A_Cyborg_Manifesto

Izrādās, ka saplūšana ar robotiem un mākslīgā intelekta neirotīklu sagraus pēdējo barjeru, kas neļauj cilvēkam būt Dievam. Saprotams, ka nevienam adekvātam cilvēkam šāds infernāls delīrijs nav pieņemams, bet tas neatturēja Donnu Haraveju par labu honorāru pasniegt Džona Hopkinsa institūtā, ko labi zinām no kovidsāgas. Bet tā gan jau tikai sagadīšanās.

Bet moderno sātanistu kolektīvam 70. gadu teorētiskā bāze lieti noderēja, jo pie darba ķērās Īlons Masks, Džefs Bezoss, vecais vampīrs Soross un Vakcīnu Bils ar asistentiem.

Civilizācijas krustceles.

Kapitālisma sabrukums un digitalizācija dod cilvēka prātam neaptveramas iespējas izveidot paradīzi zemes virsū, strādāt tikai dažas stundas dienā un tikai to, kas patīk. Var izveidot vispārējas labklājības valsti, attīrīt vidi un izglītoties.

Šeit ir tikai viens pamatnosacījums - tas viss notiek nacionālas valsts ietvaros, un globālie parazīti no ķēdes ir izslēgti.

Visas augšminētās lietas manāmi ir izraisījušas nervozitāti pasaules naudas saimnieku aprindās, un šādus scenārijus tie nepacietīs. Tāpēc transhumānistu iestudētā „plāndēmijas” ludziņa paliek niknāka, uzbrukumi tiek vērsti pret nacionālajām valstīm, kuras nevēlas globālajiem sātanistiem atdot vadības grožus (sk. Baltkrievijas Republika). Arī Amerika ir kļuvusi par „oranžās revolūcijas” mērķi, tā ir sašķelta, un konservatori cīnas ar globālistu finansētajiem ANTIFAS izsitējiem un vietējiem floidiem. https://www.nytimes.com/2020/07/13/us/politics/george-soros-racial-justice-organizations.html

Transhumānistiem nav nekādu bremžu, un tie ir sociālās inženierijas meistari ar pieredzi, ne velti slavenās Tavistokas skolas kadriem nebija sveša 3. Reiha pieredze. Iebaidīšana un Overtona logu virināšana ir viņu stiprā puse. Ko vērti ir Klausa Švāba izteikumi par to, ka Covid-19 laikā ir iespējami arī vērienīgi kiberuzbrukumi, kas atstāšot puspasauli bez interneta un gaismas? https://www.bitchute.com/video/1nQRx0zn0Jj7/

Šobrīd tiek darīts viss, lai salauztu tautu pretošanās gribu un iebaidītu tos. Gluži kā tas notika Aušvicā, kur tika veikti līdzīgi eksperimenti, kur labākie grāvrači 2 dienas tika apbalvoti ar papildu maizes devām, bet trešajā dienā par tādu pašu „nacionālsociālistiskā darba uzvaru” tika sisti un atstāti badā. Palasiet sīkāk, un jūs sapratīsiet, kur savu iedvesmu, veidojot absurdus un veselo saprātu iznīcinošus aizliegumus, smeļ Amerikā trenētā Ilzīte un visu ieredzētais Krišiņš!

Lielā Restarta efekti - kas paliek aiz reklāmas rullīša ietvariem?

Par to skaļi nerunā. Bet savējie saprot bez vārdiem. Jebkuru īpašumtiesību leģitimitāti nodrošina valsts. Ja šo valsti nekontrolē tauta, bet globālas finanšu struktūras kā PB, SVF un Co, tad agri vai vēlu pienāks brīdis, kad no „jaunās kārtības” nevarēs paglābties ne Kadišs savā meža būdiņā, ne arī Lembergs savā Puzes muižā. Nodokļus pacelt var vienas nakts laikā. Varēs jau, protams, sūdzēties un mēģināt tiesāties šīm pašām lielkorporācijām piederošajās tiesās, bet par parādiem parasti atņem visu. Īstenībā jau sūdzēties nebūs, kam, jo valstu eksistence šajā „kārtībā” vairs nav paredzēta.

Kam Latvijā varētu būt izdevīgs Lielais Restarts?

Pamēģināsim iziet caur dažādiem sociālajiem slāņiem un pamodelēt transformācijas, kādas būtu neizbēgamas transhumānistu uzvaras gadījumā!

Armija.

Ja nav valstu, nav arī konfliktu. Armija nav „zaļa” un tīra.

Patērē daudz resursu. 0% nākotnes. Pēdējais izgājiens varētu būt pret izmisumā iedzīto tautu, ja kādam vēl nav skaidrs, kāpēc lielā skaitā ir iepirktas lētas un draņķīgas 70. gadu bruņumašīnas.

Tikai karavīriem būtu jāatceras, ka savējo asinis uz rokām vēl nebūs nožuvušas, kad viņi jau attapsies kopējā barakā!

Policija.

Izturēs ilgāk, bet tiks būtiski samazināta. Tā kā pārvietošanās ierobežojumi būs regulāri, noziegumu skaits mazināsies. Mākslīgais intelekts un novērošanas kameras tiks galā ar uzraudzības un sodīšanas funkciju. Vainīgo varēs viegli sodīt vai atslēgt viņa digitālo maciņu.

Ierēdņi.

Tiks saglabāti 10% no šīs kastas. Maskavas iedzīvotāji jau ir uz savas ādas izbaudījuši robotu-ierēdni, un depresijas ir pavairojušās par 20% gada laikā.

Lauksaimnieki.

Pēc dažādiem aprēķiniem paliks ne vairāk kā 20% no esošajiem, - tie apstrādās lielkorporācijām piederošo zemi un kops monokultūras. Gaļas fermeri vairs nebūs vajadzīgi, jo transhumānisti gaļas ēšanu neatbalsta.

Skolotāji un ārsti.

Paliks labi, ja 50%, jo lokdaunu izraisītās sociālās problēmas jau tagad izraisa depopulāciju. Demogrāfiskas katastrofas apstākļos skolotāja un ārsta darbu var viegli uzņemties mākslīgais intelekts

Kultūras un mākslas darbinieki.

0% cerību izdzīvot. Par to parūpēsies Netflix un Klausa Švāba ideologi. Kultūra un māksla operē ar cilvēka būtnes dievišķo aspektu, par ko „restartisti” zināt neko negrib. Ja ir ilūzijas, tad pavērojiet bildi aiz loga - šī sfēra kopš PSRS laikiem vispār nav kopta. Turklāt „attīstīto” Rietumu valstu prakse rāda, kā nākotnes neaptēsto zombiju problēma tiks risināta. Jau šobrīd daudz kur legalizē ne tikai marihuānu, un pie virtuālās realitātes konsolēm dirnoši narkomāni jau ir realitāte.

https://www.washingtonpost.com/nation/2020/11/04/election-drugs-oregon-new-jersey/

Mednieki un makšķernieki.

0% cerību. Zemi un mežus kontrolē megakorporācijas pēc saviem ieskatiem un vajadzībām, tāpat arī mežus izbradājošie sēņotāji un ogotāji nav vajadzīgi.

Kristieši.

Uff. Jebkura tradicionāla, monoteiska reliģija transhumānistiem ir pilnīgi neizturama, jo atgādina viņiem, ka cilvēks nav Dievs. Pat tad, ja viņam no galvas karājas vadi, kas saslēdz viņu ar globālo neironu tīklu. Turklāt kristiešu rakstos ir skaidri teikts, kas sagaida Antikrista Sagaidīšanas Komitejas locekļus viņu gaitu galā.

Kopsavilkums.

Un tagad atrodiet sevi šajās slejās. Aprēķiniet savas iespējas.

Paņemiet kalkulatoru un pamēģiniet aprēķināt savu pretinieku skaitu. Partiju „elites” un pietuvinātie lēmumu pieņēmēji ir tikai daži simti cilvēku visā valstī.

Ko jūs varat zaudēt, pretojoties šim plānam? Priekšzobi ir tikai sīkas maiņas monētas uz vēstures skatuves. Jūs varat nomirt? Jā, bet tad vismaz cienīgi, nevis no Rota23, pārpildītos pamperos. Turklāt mirstīgi ir visi, nu, ja neskaita Sorosu un Anglijas karalieni.

Ko es varu darīt tūlīt?

Tieši pretējo tam, ko no tevis sagaida globālās skrūvspīles!

Vara mēģina nostādīt latviešus pret krieviem, gejus pret hetero, antimaskerus pret maskeriem, bet tev ir jāapvienojas lokālās kopienās, barterprogrammās, jāmācas lietot alternatīvie norēķinu līdzekļi un jāmācas izdzīvot kopā.

Atsakies no Lielās Farmas pakalpojumiem un izglāb vietējo fermeri vienā gājienā! Pārstāj lietot ievestos pārtikas produktus un izputini lielveikalus ar savu izvēli! Profesora Ozavas metode paredz atgriešanos pie arhetipiskā uztura, kāds konkrētajā vietā bijis pazīstams desmitiem tūkstošu gadu. Šī metode ārstē visas (!) iegūtās slimības un ļauj dzīvot bez medikamentiem. Atrodi savu fermeri!

https://tehnodinamika.ru/lv/the-construction-of-the-house/makrobioticheskaya-kasha-salat-iz-zelenogo-luka-s-solenym-ogurcom/

Iestājies par skaidras naudas lietošanu! Darba devējam saskaņā ar likumu alga tev jāizmaksā skaidrā naudā, ja tu to prasi!

Arī tu, Latvijas oligarh, pamosties! Ja tu ziedosi alternatīvajām kustībām 2/3 savas naudas, tu joprojām paliksi bagāts, bet ar cerību uz Latvijas kā valsts pastāvēšanu. Atceries, arī agrāk represijas sāka ar „kulakiem”!

Atsakies no cigarešu un alkohola lietošanas, ja vien spēj!

Lieto Linux un aizej no meinstrīma cenzūras sociālajos tīklos uz Parler, Bitchut un Telegram platformām!

Šo sarakstu var turpināt katrs no mums!

Spēku izturēt un dievpalīgu visiem!

Novērtē šo rakstu:

345
38

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...