Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministrs Hosams Abu Meri esot parūpējies, lai tiktu izdzēsts paša ārdīšanās audio 28.decembra Veselības ministrijas sanāksmē par zāļu pieejamību.

Delfi 04.02.2024. publikācijā norādīts: "Varam apstiprināt, ka Tiesībsarga birojā ir saņemts Kristīnes Jučkovičas iesniegums. Šobrīd notiek informācijas ieguve no iesaistītajām pusēm," portālam "Delfi" teica Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa. Tas, cik savlaicīgi un pilnīgi tiks saņemta lūgtā informācija, ietekmēs jautājuma izskatīšanas gaitu, viņa papildināja.”

Ļaunas, bet informētas mēles melš, ka audioieraksts vairs nav pieejams un to ministrijas ierēdņiem palūdzis izdarīt pats ministrs. Diemžēl interesentiem vairs nebūs pieejams kolorītais audio, kurā iemūžinātas emocionāli nestabilā ministra histērijas lēkmes.

Par to, kāpēc uzreiz pēc skandalozās sanāksmes, kurā piedalījās ap 30 nozares pārstāvju, ministram savajadzējās audio likvidēt, katrs varam spriest pēc savas samaitātības pakāpes. Atgādināšu, ka sanāksmes laikā ministrs histēriski kliedzis, draudējis un dauzījis dūrītēm pa galdu.

Vai nevarētu būt tā, ka, ja nu kāds sadomātos apjautāties par minēto audio, par muļķiem tiktu padarīti attiecigie ierēdņi? Un no kā galu galā tik ļoti nobijās Abu Meri? Lai vai kā, arī pēc audioieraksta dzēšanas diez vai varēs pateikt, ka šis ir kāds pārpratums vai izdomājums, ja reiz tas notika 30 cilvēku klātbūtnē, kurus visus gan jau var aptaujāt, lai saprastu, kā tad tur īsti bija.

Interneta dzīles gan liecina, ka jau iepriekš izskanējusi informācija par epizodēm, kad ministrs sabiedrībā uzvedies agresīvi. Vēl laikā, kad Abu Meri bija precējies ar toreizējo iekšlietu ministri, viņa agresīvu uzvedību piedzīvoja pasažieri Rīgas lidostā. Arī toreiz viņš sitis ar dūrēm pa reģistrācijas galdu, bijis agresīvs un kliedzis, un par šādu uzvedību sākotnēji nav ielaists lidmašīnā, iesaistoties arī lidostas drošības dienestam. Arī toreiz viņš žurnālistiem savu agresīvo uzvedību un ārdīšanos lidostā skaidrojis ar emocionalitāti.

Šis 2012.gada "Vakaru ziņu" raksts "Mūrniecei laulībā drūmas perspektīvas – vīram uzrādās agresijas pazīmes" notikušā kontekstā ir pelnījis, lai to pārpublicētu pilnā apjomā:

„Aptuveni pirms mēneša pamatīgs tracis izcēlies starptautiskajā lidostā «Rīga», un tā epicentrā bijuši neviens cits kā nesen salaulātie Hosams Abu Meri un bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (nu jau Abu Meri).

Kāda lidostas darbiniece (vai darbinieki) anonīmā vēstulē stāsta, ka Abu Meri nepamatoti sācis skandalēties, tāpēc izslēgts no pasažieru saraksta. Savukārt Abu Meri, nenoliedzot, ka uzvedies «emocionāli», sarunā ar »VZ« uzsver, ka pie vainas bijuši lidostas darbinieki, kas turklāt viņam veltījuši rasistiskus izteicienus.

Lai gan pats incidents noticis nedaudz vairāk nekā pirms mēneša, anonīmā vēstule, kurā aprakstīti tās dienas notikumi, »VZ« un vēl pāris medijiem izsūtīta tikai šonedēļ. Tajā vēstīts sekojošais:

«28. aprīlī ap pulksten 11.15 lidostā «Rīga» bija garas rindas, jo pasažieri izlidoja no Rīgas atpūsties uz maija sākuma brīvdienām. Atrados blakus biznesa klases galdiņam un novēroju interesantu scēnu. Ar ekonomiskās klases biļetēm rokā (to vēlāk paskaidroja mana kolēģe) pie biznesa klases reģistrācijas galdiņa garām visiem normālajiem pasažieriem bija aizspraukusies pazīstamā politiķe Linda Mūrniece ar vīru Hosamu Abu Meri.

Pēkšņi blakus biznesa klases galdiņam atskanēja tāds blīkšķis, ka sabijos es un arī pārējie pasažieri. Izrādās, Hosams Abu Meri izgrūdās caur priekšā stāvošajiem pasažieriem un ar roku uzsita pa galdiņa virsmu ar visu spēku! Kolēģe, kas sēdēja blakus, arī bija pārbijusies un izskatījās diezgan lielā šokā, jo Abu Meri, kas sāka celt traci, bļaustījās uz viņu par rindām un sita pa galdiņu.

Par šādu agresiju reģistrācija uz reisu netika veikta un tika izsaukts drošības dienests. Apkārtējie pasažieri sāka jautāt kolēģēm pie reģistrācijas galdiņiem, vai tas kungs lidos, un saņēma atbildi, ka nē, jo šādi pasažieri netiek sēdināti lidmašīnā, viņi teica, ka tas labi, jo viņš viņus biedē un pasažieri ir uztraukušies par savu drošību lidojuma laikā.»

Rakstītājs atsaucas uz savu kolēģi, kādu meiteni, kuru notikušais pamatīgi satriecis, taču viņa nav vēlējusies atklāt savu vārdu, lai nezaudētu darbu.

Pēc pāris minūtēm skandāla epicentrā tik tiešām ieradies «drošībnieks» un nostājies pie biznesa klases galdiņa. «Uz to brīdi Abu Meri bija pieklusis un viss bija mierīgi. Kad drošības aģents pajautāja, kur ir agresīvā persona, reģistrācijas darbinieces norādīja uz Abu Meri, teikdamas – «tas cilvēks melnajā ādas jakā».

Tajā brīdī iepriekšminētais kungs atkal pienāca tuvāk galdiņiem, sāka kaut ko bļaut par rasismu, prasīja darbinieku vārdus un sāka atkal sist pa galdiņu. Viņš turpināja ārdīties un prasīja pildspalvu, bet Lindai Mūrniecei tās laikam nebija, tad viņš rakstāmo prasīja sev blakusstāvošajam cilvēkam.

Linda Mūrniece pati stāvēja blakus savam ceļabiedram ar sarkanu seju un stresaini somiņā meklēja pildspalvu. Liekas, ka viņa pati bija šokā par notiekošo. Kad Mūrnieces kundze reģistrāciju bija izgājusi, viss šis jandāliņš beidzās. Arī skaļais vīrietis kaut kur pazuda.

Es teiktu, ka tas viss bija ļoti briesmīgi. Visi ekonomiskās klases pasažieri bija neapmierināti dēļ rindām, bet neviens neiedomājās līst priekšā, ar ekonomiskās klases biļetēm pieprasīt apkalpošanu biznesa klasē, kā arī atļauties šāda veida agresiju,» sašutumu pauž anonīmās vēstules autori.

Pie viena tiek nosaukti precīzi šī notikuma norises fakti, proti, Hosams Abu Meri esot plānojis lidot uz Milānu ar reisu BT629 (LIN). Pārbaudot informāciju, »VZ« no saviem avotiem diemžēl neguva ne apstiprinājumu, ne noliegumu tam, vai Abu Meri un arī Mūrniece bijuši šī reisa pasažieru sarakstā.

Lai noskaidrotu, cik minētajā vēstulē ir patiesības, »VZ« sazinājās ar pašu Abu Meri, kurš nenoliedza, ka šāds skandāls lidostā tiešām bijis. To, ka vēstule atklātībā parādījusies mēnesi pēc incidenta, viņš skaidro ar to, ka sūdzējies tiesībsargam un tagad acīmredzot lidostā sākušās pārbaudes.

Pēc Abu Meri »VZ« stāstītā, todien viņš ar dzīvesbiedri Lindu Mūrnieci ieradies lidostā jau ar internetā reģistrētām iekāpšanas kartēm un viņiem atlicis vien nodot bagāžu, lai varētu doties uz lidmašīnu.

«Manai sievai bija VIP karte, tāpēc stāvējām rindā, kur apkalpo biznesa klasi un VIP klientus. Rinda kustējās ļoti lēni, un, kamēr citi stāvēja rindā, darbiniece, kādas trīs vai četras grupas palaida bez rindas. Es reaģēju emocionāli. Protestēju, taču mani ignorēja. Jā, es situ ar plaukstu pa galdu, taču tā ir normāla reakcija, ja ignorē. Es taču nesitu ar kāju!» stāsta Abu Meri.

Pēdējās pacietības paliekas zudušas, kad viņš izdzirdējis, kā pie blakus galdiņa kāda darbiniece citam pasažierim kaut ko saka par «agresīvu melnādainu pasažieri». Būdams pēc tautības libānietis ar tumšāku ādas krāsu, viņš to uztvēris asi un pieprasījis, lai darbiniece nosauc savu vārdu, ko tā atteikusies darīt.

«Kad pajautāju, ko tieši viņa teica, un lai atkārto teikumu, kas ir diskriminējošs, viņa izlikās jautājumu nedzirdam,» stāstīja Abu Meri, kurš, kā pārliecinājās »VZ«, latviski gan saprot gluži labi, tikai runā ar nelielu akcentu.

Pa to laiku Mūrniece dzīvesbiedra pasi jau bija nodevusi lidostas darbiniecei, kura Abu Meri no lidojuma pasažieru saraksta izslēgusi, tomēr kopīgs ceļojums uz Milānu saderinātajiem nav gājis secen, jo zvans aviokompānijas «airBaltic» vadībai (vismaz tā šo notikumu gaitu »VZ« restaurēja pats apvainotais) nodrošinājis, ka Abu Meri sarakstā tiek atjaunots. Atgriezies no ceļojuma, viņš par notikušo uzrakstījis sūdzību gan «airBaltic», gan tiesībsargam.

Abu Meri Latvijā dzīvo kopš 1993. gada. Pabeidzis studijas Paula Stradiņa universitātē, viņš palicis dzīvot šeit un apguvis gastroenterologa specialitāti, kā arī atvēris savu privātpraksi. Paralēli tam viņš nodibinājis Arābu kultūras centru, bet 2007. gadā Abu Meri par īpašiem nopelniem piešķirta Latvijas pilsonība.

Viņš bija arī toreizējās iekšlietu ministres Mūrnieces ārštata padomnieks migrācijas jautājumos – šeit strādājot, abi arī satuvinājušies. Pērnā gada sākumā viņa pārdzīvoja problēmas laulības dzīvē ar Drošības policijas darbinieku Raimondu Mūrnieku, arī Abu Meri tolaik jau ilgāku laika sprīdi dzīvojis šķirti no sievas. Oficiāli Abu Meri un Mūrniece salaulājās 22. maijā, un abi grasās audzināt gan Abu Meri meitas, gan Mūrniecas atvases – dēlu Haraldu un meitu Helēnu.

Laulība ar bijušo iekšlietu ministri viņam ir trešā. Iepriekšējā laulībā ar sievu Antru dzimušas divas meitas – Sabīna un Adriana Anna, bet par šķiršanās iemesliem oficiāli nekas nav minēts. Tiesa, »VZ« informācijas avoti no nu jau bijušā laulātā pāra pietuvinātām aprindām minējuši, ka sabiedrībā un žurnālos sevi kā godavīru pozicionējušais Hosams Abu Meri mēdzot būt arī pavisam citādāks – iepriekšējai laulenei nācies ciest gan bērnu dēļ, gan arī tīri fiziski. Šāda informācija pavīd arī interneta komentāros, tomēr oficiāli tai, protams, apstiprinājuma pagaidām nav un, cerams, arī nebūs.”

Novērtē šo rakstu:

102
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi