Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesenās Valsts prezidenta vizītes laikā Maskavā Latvijas ekonomikas ministrs Artis Kampars, tiekoties ar Krievijas valdības vadītāju Vladimiru Putinu, smagi izgāzies un gandrīz „sarunājis” Latvijai ziemā gāzi nevis par zemāku, bet ievērojami augstāku cenu, - to Pietiek ir apliecinājuši vairāki Latvijas delegācijas dalībnieki.

„Kampars izrādījās sliktāk sagatavojies sarunai nekā Putins. Kampars ierosināja, kā būtu, ja cenu piesaistītu biržas cenai, uz ko Putins uzreiz atbildēja - labi, no 1.janvāra,” sarunas norisi Pietiek atstāstīja gāzes kompānijas Itera Latvija vadītājs Juris Savickis.

Faktiski Kampars piedāvājis Putinam iespēju pārdot gāzi Latvijai par ievērojami augstākām cenām nekā līdz šim, jo vasarā, samazinoties patēriņam, sarūk arī gāzes biržas cenas, savukārt ziemā cenas aug līdz ar patēriņu, un, īstenojoties Kampara piedāvājumam, Latvija ziemā gāzi pirktu būtiski dārgāk.

Taču, kā stāsta aculiecinieki, Putins bijis izprotošs un nav nopietni ņēmis vērā Kampara pieļauto muļķību. Pēc Krievijas premjera atbildes „visi saprata, ka ne to sarunājuši, ja jau tik ātri piekrīt, un sarunu šajā virzienā neturpināja”, stāsta Savickis.

Savukārt kāds cits delegācijas dalībnieks Pietiek norādīja uz to, cik ļoti atšķīrusies Krievijas un Latvijas pārstāvju sagatavotība svarīgākajos ekonomiskajos jautājumos: „Putinam par katru jautājumu bija sagatavots īss, pilnīgs pārskats par svarīgāko, viņš par visu izrādījās kompetents – atšķirībā no cilvēka, kas uzskata sevi par Latvijas ekonomikas ministru.”

Diplomātiskāk, taču līdzīgi izsakās arī Savickis: „Tur visi tā mazliet pasmīnēja par Kampara priekšlikumu, bet Krievija jau negrib viena ministra dēļ nostādīt sliktākā situācijā visu valsti. Viens neapdomīgs priekšlikums jau nevar būt iemesls, lai paaugstinātu Latvijai gāzes cenu. Vienkārši mūsu ministriem labāk jāgatavojas šādām sarunām. Kampars parasti runā pa tādiem propagandas viļņiem, kā jau politiķis, bet nevar jau tā mētāties ar neapdomīgiem priekšlikumiem...”

Avoti Valsts prezidenta kancelejā Pietiek norādīja, ka par muļķīgo incidentu pilnā apmērā esot atbildīgs pats Kampars, - ekonomikas ministram bijis pietiekami daudz laika sagatavoties svarīgajai sarunai. Jau vairākas dienas pirms došanās uz Maskavu Kamparam bija labi zināms par gaidāmo tikšanos.

„Šorīt, braucot uz Liepāju, no Valsts prezidenta kancelejas saņēmu elektronisko pastu ar puslīdz apstiprinātu vizītes programmu Maskavā, tāpēc gandrīz droši varu teikt, ka darba vakariņās pie Krievijas premjera Vladimira Putina piedalīsies arī koncerna Gazprom vadītājs Millera kungs un būs iespēja tēmu par gāzes cenām pārrunāt visaugstākajā līmenī,” jau 17. decembrī intervijā Rietumu radio paziņoja pats Kampars.

Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību pārstāve otrdien gan apgalvoja, ka ierosinājumu par gāzes iepirkuma cenas piesaistīšanu biržas cenai Kampars nemaz neesot izteicis. Savukārt trešdien Kampars Twitter ierakstā jau apgalvo, ka viņa skaidrojums nemaz neesot prasīts.

"Lapsa portala pietiek.com melo. Savickis, kurs ir galvenais komentetajs, nebija klat tiksanas reize. Man komentars nav prasits. Zurnalistika??" Twitter raksta Kampars, vēl piebilstot: "Nozelojami, ka cilveki savu ambiciju apmierinasanai vai velme izkalpoties var but tik zemiski."

Savukārt trešdien pusdienlaikā izplatītajā pretrunīgajā paziņojumā Kampars mēģina atstāstu par viņa izgāšanos Maskavā saistīt ar „atsevišķu uzņēmēju centieniem savu biznesa interešu vārdā diskreditēt valdības īstenoto enerģētikas politiku”.

„No manas puses sarunās ar Krievijas valdības vadītāju priekšlikums par gāzes piegādes tarifu piesaisti biržas cenām netika ierosināts un portāla pietiek.com atreferējums par sarunas saturu ir meli,” paziņojumā apgalvo Kampars. Taču vienlaikus ministrs arī apgalvo, ka dabasgāzes cenas piesaiste biržas cenai Latvijai un tās iedzīvotājiem varot būt izdevīga.

Tikmēr aizvien jauni avoti Pietiek apliecina, ka saruna Maskavā noritējusi tā, kā to atstāstījis Savickis. Arī portāls Nozare.lv noskaidrojis: vizītes laikā Krievijā Kampars žurnālistiem sacījis, ka par Latvijas vēlmi ietvert biržas cenu gāzes cenas noteikšanas formulā runāts ar Gazprom prezidentu, kurš arī uzreiz izteicis gatavību to darīt, jo patlaban biržas cena ir augstāka nekā vasarā. Savukārt atsevišķi Latvijas delegācijas pārstāvji neoficiālās sarunās atzinuši, ka Kampars, tiekoties ar Putinu, attiecībā uz gāzes cenām sācis „runāt muļķības” un nav gana labi pārzinājis skaitļus.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ne otrdien, ne trešdien nevēlējās sniegt atbildi uz jautājumu, vai ir veicis kādas pārrunas ar savu partijas biedru, norādot uz nepieciešamību labāk gatavoties valstisku jautājumu apspriešanai, un vai ir izdarījis kādus secinājumus par ekonomikas ministra kompetences līmeni.

Kā zināms, neņemot vērā Kampara „izdevīgo” ierosinājumu Putinam, a/s Latvijas Gāze noslēgusi līgumu ar Gazprom, saskaņā ar kuru dabasgāzes gāzes iepirkuma cena būs par 15% zemāka nekā līdz šim. Šo samazinājumu patērētāji gan īpaši neizjutīs sakarā ar paaugstināto PVN likmi un no nākamā gada vidus gāzei „uzlikto” akcīzi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Viegli ironiska eseja par kādas pasakas latviskotās versijas arhitektūru

FotoKādā senāku laiku dziesmā vai pat kinematogrāfiskā tēlā (atmiņa diemžēl vairs nav saglabājusi precīzākas ziņas par konkrētu avotu) – dzimtene alegoriski salīdzināta ar pamātes tēlu. Vai šis salīdzinājums patiešām ir absurds? Uzkrītoši pieaugošs empātijas deficīts pārvaldē (bet ne tikai), absurdā un nesamērīgā nodokļu nasta, uz tās rēķina pārmērīgi uzblīdusī un dāsni atalgotā birokrātija, ārišķīga eksaltācija un vienlaikus – neadekvāti augsts pašnovērtējums, tiesiskais nihilisms tur, kur tas nekādā gadījumā nedrīkstētu būt, un tamdēļ – nereti veselajam saprātam gluži vienkārši nepieņemama netaisnība – daudziem padarījusi dzīvi gluži vai nepanesamu.  
Lasīt visu...

21

Es nevilcinājos – es vienkārši nezināju! Stāsts par cīņu ar slimību, sistēmu un netaisnību

FotoMani sauc Evija Rača. Šobrīd man ir 36 gadi. Esmu, pirmkārt, jau mamma, sieva un Latvijas iedzīvotāja, kas cīnījusies ar vēzi. Izgājusi cauri vairāk nekā 40 ķīmijterapijām un kaulu smadzeņu transplantācijai. Un jau vairāk nekā piecus mēnešus es cīnos ne tikai par savu dzīvību, bet arī par taisnīgumu VISU PACIENTU VĀRDĀ!
Lasīt visu...

21

Man ir cits viedoklis

FotoCenšos skatīties Latvijas valsts propagandas kanālus cik reti vien var, bet… 18. jūnija rīta ziņās manas valsts pārstāvis Izraēlā. Pretīgs, melīgs, pastulbs radījums.
Lasīt visu...

21

Ja kas...

FotoPretēji ekspertiem, kas pēc aizvadītajām vēlēšanām pauž skepsi par iespēju "integrēt krievus", es redzu, ka ir tieši tagad ir pavēries iespēju logs. Krieviskais piedāvājums pašlaik ir tik ļoti sadrumstalots, vēlētāji ir vīlušies savās iepriekšējās simpātijās. "Stabilitāte" ir  smagi aplauzusies, kurinot neapvaldītu radikālismu. Krievu elektorāts ir izgājis separācijas procesu - sadalījies radikāļos, mērenajos un liberāļos.
Lasīt visu...

21

Vienā laivā. Plusiņi un mīnusi

FotoJau kādu laiku neliek mieru sajūta, ka jādibina jauna partija, lai nākamā gada vēlēšanās “pieteiktos”, bet aiznākamajās vēlēšanās pēc pieciem gadiem jau nostartētu “pa īstam”. Šo sajūtu gan bremzē šaubas, vai pareizāk nebūtu veidot kustību kādas esošas partijas rindās vai arī — paralēli daudzu partiju rindās, tur iesūtot ideju vēstnešus. Tas tomēr ir patiesāks demokrātiskās piekrišanas tests — ja spējat izturēt konkurenci esošas politiskas organizācijas ietvaros, jums ir potenciāls pārliecināt arī vēlētāju. Tajā pašā laikā nevar noliegt arī to, ka esmu īsts latvietis. Proti, cilvēks, kuram reizēm šķiet, ka neviens jau īsti nedomā tāpat kā es un ka nekas cits neatliks kā dibināt teju viena cilvēka partiju.
Lasīt visu...

21

Kurzemes hercoga Jēkaba parāda atgūšana no Anglijas karaļa: tiesību vēstures skatījums

FotoVēsturiskais konteksts: Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs Ketlers (1610–1682) bija viens no ievērojamākajiem Baltijas reģiona valdniekiem, kurš savas valdīšanas laikā ievērojami stiprināja hercogistes ekonomisko neatkarību, attīstot jūrniecību, rūpniecību un diplomātiju. Viens no būtiskākajiem ārpolitiskajiem epizodēm bija sadarbība ar Anglijas karali Čārlzu I un vēlāk netieši — ar Čārlzu II.
Lasīt visu...

6

Biedri Švinka, kādā pozā Jūs sēžat pie sarunu galda?

FotoLatvijā ir viens pietiekoši zināms ekonomists, kurš (tviteris neļaus samelot) aicināja runāt par kaimiņvalstu iesaisti AirBaltic glābšanā. Es jau ne tikai skaidroju situāciju jau sen. Pa plauktiņiem. Kad man pārmet, ko tikai „kritizēju”, esmu konkrēti piedāvājis arī šo. Tas būtu loģiski - iesaistīt kaimiņvalstis. Vismaz gadu-divus atpakaļ. Zaudējumus nesošu biznesu loģiski būtu stiept uz pleciem trīs, ne vienai valstij. Viņi to var, protams, negribēt.
Lasīt visu...

21

Mums ir arhibīskaps un Sv. Meinardam – mantinieks!

FotoLatvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas 30. sinode ir noslēgusies un atstājusi dvēselē daudzveidīgu prieku. Prieku par to, ka ir ievēlēts jauns Rīgas un Latvijas arhibīskaps, un prieku par to, ka balsojums bija tik līdzīgs. Mūsu baznīca spēja izvirzīt bīskapa amatam divus tik godājamus un Svētā Gara pilnus vīrus, ka pašai bija grūti starp viņiem izvēlēties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi