Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kaķēns, kas atteicās no… dzimtenes

Meikuls Meikulāns, Skreine.org
19.05.2015.
Komentāri (50)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

andris

16.06.2015. 17:46

Pāradresāts; Tagad aktuālie ir ''Lielie Projekti'' , kas ir vērsti pret Baltās rases cilvēkiem, pamatā Eiropā. Lai tie ''Varenie'', kas grib uzspiest pieņemt mums vēl pie 500 000-šiem, kas jau šeit dzīvo nelegāli Latvijas okupācijas rezultātā,no 1339.,1945.-1990.g. jaunus Afrikāņus utml. citas mentalitātes būtnes.. Zinām, ka katru gadu no 10-3000 mums ierodas Jaunie imigranti =t.s. Uztutēšanās atauju veidā, tas ir par naudu, kuras izcelsme arī nav pieprasīta. Tātad, lai TIE,,, kas grib šādu murgu izvērst, lai 1-nu gadu kādu tādu paņem pie sevis ģimēnē un 24 st. diennaktī ar vidokamerām TV rāda šo ''cirku'', būtu stipri interesanti.:))

Atbildēt

Uldis

09.06.2015. 16:30

Riebiigs , tendencizs raksts. Paaraak pieradushi esam PV, vai Rolling Stones arii baruc uz Preiljiem ?

Atbildēt

egils

03.06.2015. 16:53

Egil, laidies uz savu Izraelllu, beidz smirdēt!

Atbildēt

egils

02.06.2015. 17:49

Pāradresācija: Pamatā absurds, ka sveštautietim Eg.Lev... cionistam/ fakt. humanoīdam/ ļauj pretendēt uz baltu tautas prezidenta amatu , ko sen jau vajadzēja izraidīt no Latvijas par tiem noziegumiem pret latviešu tautu, ko viņš jau ir nodarījis! (nope)

Atbildēt

Jānis

22.05.2015. 12:17

Manuprāt, autora aizrādījums Kauperam ir pilnīgi nevietā, lai gan, no otras puses, čangali var saprast - viņam jau patīk visu pateikt tieši ģīmī, patīk tev tas vai nē.

Atbildēt

ethoins shrldu

22.05.2015. 07:58

Rokas nost no Kaupera.

Atbildēt

DD

21.05.2015. 19:15

Neko nesaprotu no mūzikas un no PV.
BET to ka dziedasana ir darbs to es saprotu. UN par darbu ir jāsaņem alga. Ja puiši ir izrēķinājuši ka par darbu Latgalē algas nebūs vai pat būs pašiem vēl jāpiemaksā, tad neko nedrīkst pārmest

Atbildēt

cash-out

20.05.2015. 15:19

»

Россия, вперёд!

Te runa par skopumu. Prāta vētras dalībnieku skopuma dēļ nav iespējami koncerti Latvijas laukos...


Apbrīnojami. Katram pāķim ir jāaizved normāla līmeņa tehnika,gaismas,skaņa un jāparāda. PAts tikmēr sēž grāvmalā,uz nebēdu kož un raud,ka skopie nebraucot koncertēt.

Atbildēt

LATO FANS

20.05.2015. 10:28

...pirms dažiem gadiem ,kad prāta vētra koncertēja Saldū, NOVADA DOMES GALMS PAR 18.000LS NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDAS IZBŪVĒJA PIEBRAUKŠANAS CEĻU 2.VIDUSSKOLAS STADIONĀ KAUPERA KOMANDAS PIEBRAUKŠANAI....KĀDAM TAS TAČU BIJA IZDEVĪGI....SKOLAS STADIONA REMONTAM NAUDAS NAV NEKAD....BET TAS TAČU PATS KAUPERS!!!

Atbildēt

ņauņau

20.05.2015. 06:46

Nebūtu zinājuši, ka Kaupers no Latgales, būtu mierīgāk gulējuši. Atraduši "mākslinieku". Mūzika eksaltētām pusaudzēm un 2 l alus mīļotājiem. Skaidrā prātā to klausīties nemaz nevar.

Atbildēt

latgaliete

20.05.2015. 00:29

a man pie vienas vietas kaupers ar visu savu vētru. nepatīk man tie tirliņi.

Atbildēt

xx

19.05.2015. 23:01

Patiesaak uzrakstiit nevareeja.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

19.05.2015. 21:29

Prāta vētru zinu. Lai gan par mūziku nefanoju, kā profesionāļus savā žanrā atzīstu.
Meikulu Meikulānu nezinu. Par viņa viedokli nefanoju, bet par izteikšanas veidu: ceru, ka nekad par viņu vairāk neuzzināšu.

Atbildēt

bruģakmens

19.05.2015. 20:15

Preiļi ir viduspunkts Dienvidlatgalē;60km Daugavpils,Krāslava,Rēzekne,jēkabpils,nedaudz tālāk Madona.Ja nebrauc Prāta vētra,gaidīsim Josifu Kopzonu ar pavadošo grupu.

Atbildēt

garāmejot

19.05.2015. 20:09

Vai nu autoram pēkšņi sāka tecēt žultspūslis vai (kas vairāk ticams) tuvojas kaut kādas vēlēšanas un vajag paskandināt savu vārdu vienalga, kādā sakarā, lai tik palaistā skaņa skaļa un šaustīšanas objekts pietiekami pazīstams.

Atbildēt

Abrams Moisejevičs Špuļke

19.05.2015. 19:51

PV dzied un spēlē arī mūsējais žīds Michelsons.
Vai tā dēļ būtu jārīko koncerts Haifā.

Atbildēt

Jelgavas čangalis

19.05.2015. 19:05

Biju uz aizpagājušo Jelgavas koncertu, un tas pi.p.s Kaupers ar savu grupu nokavējās divas stundas, vot tā ir attieksme pret savu publiku. Darīt ko nebija vispār pa to laiku. Pat alus glāzi lai nopirktu bija jāstāv miiillzziigāā rindā 40 minūtes. Nu un tāpēc uz pagājušo koncertu vairs vienkārši negāju. Nu un tad brīnās, ka pēc tādiem koncertiem ir mīnusi.

Atbildēt

kurš ieskaidros тупому и глухому -

19.05.2015. 19:01

kas tajā PV uzstāšanā ir galvenais - skaņa vai bilde ?
.

Ja tomēr skaņa, tad paņem pāris mikrofonu ( МД-44) un uzstājies kaut vai Kombuļos(atvainojiet par vietvārdu !) un vienalga būsi mīlēts.
.
Ja turās uz bildes - tad jau tā PV tikai debilajiem mērķēta.
.
Vai kā savādāk ?

Atbildēt

M

19.05.2015. 17:19

Par ko cepiens?? Daudzi latgaliesi , lai berniem būtu ko dot , dzīvo ne tikai Rīgā , bet arī Oslo un Londonā..Un neviens viņiem to nepārmet..
Bet muzikantiem ir jāsniedz dārgi šovi vietā, ko pametuši cilvēki un nauda???
Brīnums, ka Pŗata Vētra vispār ko ārpus Rīgas dara..Sen neatmaksājās..
Uzbrauciens nevietā..

Atbildēt

Lidija no Preiļiem. Kaupera radiniece

19.05.2015. 17:08

Jocīgi, ka raksta autors Harijs Bernāns (pseid. Meikuls Meikulāns) ikdienā dzīvo Rīgā. Harij, "Prāta Vētra" būs Rīgā! Bet tu gribi, lai tava atvaļinājuma laikā PV muzicē Preiļos - kā nekā no tēvamājas līdz Preiļiem tikai 25km. Egoistiski. Nopērc mašīnu vai iekāp vilcienā un atvaļinājuma laikā nobrauc uz Rīgu paklausīties Kauperīti.
Tāpēc arī man ir jautājums...Harij Bernān, kāpēc atteicies no dzimtenes, dzīvo Rīgā un ar savu darbu cel Rīgas labklājību?

Atbildēt

Antons Nibelungens ®

19.05.2015. 16:13

Kaupers sirgst ar veģetatīvo distoniju, jeb veģetatīvo disfunkciju. Sabaidīsiet vīriņu, norausiet vēl koncertūri.
Vot, riebīgie Lopsas.

Atbildēt

meLkulāns, kas atteicās no... patiesības

19.05.2015. 16:05


INTERVIJA: Prāta vētra par jauno albumu un vasaras koncertiem.

Sandris Vanzovičs, 19.05.2015., 13:09

http://nra.lv/izklaide/muzika/140966-intervija-prata-vetra-par-jauno-albumu-un-vasaras-koncertiem.htm

Akurāt nedēļu pirms albuma iznākšanas "Neatkarīgā aicināja uz sarunu Prāta vētras ģitāristu Jāni Jubaltu (J.)) un taustiņnieku Māri Mihelsonu (M.M.), lai viņi pavērtu priekškaru par albuma 7 soļi svaiga gaisa tapšanu un citām aktualitātēm.

(...)

– Pēdējos gados jums diezgan aktuāls ir Krievijas virziens. Kā veicas, kur braukājat, kur piedalāties?

J. J.: – Kamēr gadu rakstījām albumu, nekādas darbības nebija – pabijām Krievijā tikai kādas trīs vai četras reizes. Tagad iznāk albums, nākamajā dienā pēc latviskās versijas. Jau rīt lidojam uz Maskavu un sākam albuma promotēšanu. Krievu versijā četrām dziesmām būs krievu teksti, vienai – latviešu, pārējie – angļu. Izveidojas loģiska ķēdīte: iznāk albums, tad ir dalība festivālos, taču tādos, kurus aizrunā jau gadu iepriekš. Lielākais būs Našestvije – milzīgs festivāls, kurā būsim hedlaineri. Tur skatuve tiek būvēta tāda, ar kādu uz Latviju brauc varbūt vienīgi Lady Gaga, – mērogs ir vērienīgs! Rudenī būs tūre [pa Krieviju], paralēli notiks citi pasākumi. Parasti šādas tūres dalās pa reģioniem, piemēram, ja braucam pāri Urāliem, tad šajā sarakstā ir Jekaterinburga un citas tuvākās pilsētas. Tā nedēļas vai divu laikā izbraucam konkrēto reģionu. Nekad neesam bijuši Vladivostokas galā – pērn rudenī mums mēģināja organizēt tur koncertus, taču albums vēl nebija ierakstīts, tāpēc izdomājām to labāk atstāt uz šo gadu. Tur būs kādi pieci vai seši koncerti. Viena dēļ tur nav vērts braukt – ar vilcienu sešas dienas, Dons to pērn ir izbraucis (smejas)! Ar lidmašīnu arī 16 stundas.

M. M.: – Skatīsimies, kā mums ar jaunajām dziesmām klāsies, taču publika Krievijā mūsu repertuāru zina un to pieprasa. Ja skatās kartē, pārsvarā esam braukuši tikai līdz Urāliem, taču pāris reižu ir bijusi arī Novosibirska, daudzas reizes – Jekaterinburga, tomēr tālāk par Baikālu neesam bijuši. Žēl, bijām Irkutskā, 70 kilometrus no Baikāla, gribējās uz šo ezeru aizbraukt, ja jau tik tālu esi ticis, taču nesanāca – bija jābrauc mājās.

– Vai grupas darbībā attiecībā uz kaimiņzemi ir izmaiņas saistībā ar politisko situāciju?

J. J., M. M.: – Personīgi mēs neko tādu neesam jutuši. Nekad, nekad, nekad neesam mēģinājuši politizēties, mēs vienmēr esam no šiem jautājumiem distancējušies. Konkrēts gadījums. Pagājušajā gadā Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders un citi par mums filmēja dokumentālo filmu. Arī viņi uzdeva jautājumu, kas mainījies saistībā ar Ukrainas notikumiem. Maskavā mums bija pieci koncerti, un filmēšanas brigāde atbrauca uz vienu no tiem. Viņiem bija pamatīgs pārsteigums: ir kādi 4000 cilvēki, sākam spēlēt dziesmu Rudens, kas krieviski ir Veter, un tajā brīdī publika, kas ir īsti krievu cilvēki un vienkārši mīl mūsu mūziku, sarīko flešmobu – no lapiņām izveido sarkanbaltsarkano karogu! Pēc tā vairs nebija neviena jautājuma par politiku, jo bija acīmredzami, ka neko tādu mākslīgi izveidot nevar, tas notiek ļoti dabiski.

– Par Latvijas tūri – šogad paredzēti tikai četri koncerti, turklāt arī tie paši ir pārbaudītas vērtības, tas ir, pārbaudītās vietās: Jelgava, Valmiera, Ventspils un Rīga. Kāpēc tik pieticīgi?

M. M.: – Viss diemžēl atduras ciparos. Mēs paši šīs tūres organizējam un, ja paskatāmies iepriekšējo gadu griezumā, tad... Visas vietas ir super, visās ir fantastiski klausītāji – Liepāja, Kuldīga, Saldus, Preiļi, visur! Bet, kad sāc iepazīties ar bezkaislīgo grāmatvedību, tad saproti, ka bāz galvu cilpā, un, ja nebūtu Rīgas koncerta, tad, iespējams, šajā cilpā arī paliktu. Renārs intervijās visu laiku saka – dārgie latgalīši, mēs aizbrauksim arī pie jums, ja ne šogad, tad nākamgad! Gribētos, taču ir matemātika – mūsu un Kaspara plāni, protams, ir daudz grandiozāki, taču [menedžere] Aija viņu visu laiku piebremzē, sakot, ka viss ir forši, bet... Un pēc «bet» seko smaga finansiālā argumentācija (smejas). Nav tā, ka mums negribētos braukt uz kādu konkrētu pilsētu, taču tas mūsu lunaparks ir baigi liels, tas maksā milzu naudu, un paši vien ar to naudu riskējam.

(...)

Atbildēt

tautai jāzina savi 'varoņi'

19.05.2015. 15:26


Riebiņu novada dome

Tautas partija

Piezīme: Ziņas publicētas deputātu kandidāta sniegtajā redakcijā. Par ziņu patiesumu atbild deputātu kandidāts.

Aldis Meikulāns

Dzimšanas gads : 1971.

Pilsonība : Latvijas

Dzīves vieta : Preiļu rajons RIEBIŅU NOVADS

Izglītība : vidējā

Darba vieta un amats : Z/S "Upmalu mājas", īpašnieks

Pabeigtas šādas mācību iestādes : Višķu sovhoztehnikums, 1989, tehniķis-mehāniķis

Latviešu valodas prasmes pašnovērtējums : teicama
Tautība : latvietis

Atbildēt

Nepiekāsīsi

19.05.2015. 15:20

Latgalē šādi "mākslinieki" netiek pieņemti. Rīgā un citur var taisīt balagānus. Latgales klausītaji nāk klausīties ar dvēseli. Bet nevis skatīties uz dārgām skatuves iekārtam. Tāpēc arī rīdzinieki ar savām nesaprotamajām melodijām un tekstiem nespēj uzstāties Latgalē.

Atbildēt

Latgalietis no Sīļukalna

19.05.2015. 15:09

Kāpēc manā sādžā nav RIMI? Kāpēc ir tikai autoveikals 1 reizi nedēļā? Un kad uz manu dzerevņu atbrauks Kaupers un Lauris Reiniks? Kāpēc viņi mani diskriminē un negrib manā klubā uzastāties?

Atbildēt

klasesbiedrs

19.05.2015. 15:04

»

Dabas bērns

Par RK tēvu viss skaidrs, bet kur tad RK pats īsti ir dzimis, Latgalē vai tomēr Jelgavā...


Kaupers dzimis Viļānu dzemdību namā. Līdz 8 gadu vecumam dzīvoja Latgalē. Pirmās 2 klases pabeidza Riebiņu skolā. Bērnībā tekoši runāja latgaliski. Tagad pēdējos 15 gados palicis par čiuli un Latgali apciemo tikai kapusētkos.
Kaupers ir Latgales nodevējs! Tāpat kā raksta autors, kurš dzīvo Rīgā un Latgali mīl no attāluma.

Atbildēt

Dabas bērns

19.05.2015. 14:55

Par RK tēvu viss skaidrs, bet kur tad RK pats īsti ir dzimis, Latgalē vai tomēr Jelgavā?

Ja Jelgavā, tad kaķēna atteikšanās no dzimtenes tomēr piesaukta nekorekti. Jelgavā koncerts tak laikam notiek?

Ja dzimis Latgalē, tad var strīdēties, ko kāds uzskata par dzimteni - vietu, kur fiziski piedzimis, vai tomēr vietu, kur uzaudzis uz impulsus sasmēlies. RK un visas PV gadījumā tā ir Jelgava.

Respektīvi, raksts ar putām un par putām.

Atbildēt

Arturs

19.05.2015. 14:13

Var patikt PV dziesmas un nepatikt. Abi viedokļi dzīvo savu dzīvi un ir labi. Stāst par to, ka "Celt nav Ārdīt". Pirms sākt ko ardīt, pašam kas jāuzceļ. Citus kritizēt, mes katrs mākam, pārsvarā mājās pie televizora, vai paslepus. Radīt ko jaunu, ne citus apsmejot - tas grūtāk. Ir vajadzīgs saturs.

Atbildēt

A.G.

19.05.2015. 13:49

Mani arī izbrīnīja tas, ka nebūs koncerta Latgalē. Gan jau Rēzeknē savāktos pāris tūkstoši klausītāju un nebūtu nekādu mīnusu. Jebkurā gadījumā signāls latgaliešiem sūdīgs. Pieļauju, ka nav par vēlu, lai tomēr Latgalē saorganizētu vienu koncertu.

Atbildēt

Mumins

19.05.2015. 13:27

Aha, paši pat iepīkstējušies visus šos 20+ gadus tur, Latgalē nav, kamēr visādi godmaņi un pārējā šušara laida visu uz grunti, bet tagad, redz, kad trešdaļa aizbraukuši, tad Kaupers vainīgs, ka tādiem cieņu neizrāda - baznīcu torņiem koncertu par savu naudu neuzrīko.

Atbildēt

Viegli...

19.05.2015. 12:23

Tā aborigēni rāpo uz Rīgu, no Dziļiem krūmiem. Jelgava, Līvāni, Jekabpils, Madona ir tramplīns pirms Rīgas.

Atbildēt

Žanis Čuguns Arturam

19.05.2015. 10:56

»

Arturs

Viedokļi ir dažādi, arī šādi. Autoram pašam novēlu - īznākt no skapja un kļūt par Personu vai radīt Darbus, ko citi vērtē - Nopeļ vai Slavē


Autoram - žetons. Precīzāk un trāpīgāk nevarēja.

bet Arturam - ne visiem lemts rakstīt mūziku, autors ar šo rakstu, manuprāt, ir radījis darbu, kuru jau nopeļ vai slavē.

P.S. diez kāpēc nopeļ un slavē ar lielajiem N un S?

Atbildēt

Fakts

19.05.2015. 10:50

Latgalē cilvēki ātrāk saprot, ka Prāta vētra ir nekas - tukšums. Tāpēc arī daudzu grupu koncerti izgāžas. Nelatgalē cilvji vēl ilgi jūsmos par pašizdomātām zvaigznēm.

Atbildēt

MTV izgāzās

19.05.2015. 10:46

Latviešiem patīk viduvējības. Tāpat, kā viss, kam vērtība ir nekāda.
Mēs nevēlamies atzīt, ka ilgu laiku esam apmuļķoti ar Prāta vētras mūziku, kura nav vērtības, un nevienam citam tā nav vajadzīga un ir sen norietējusi.

Atbildēt

Praatniex

19.05.2015. 10:22

Izcili trāpīgs virsraksts!

Atbildēt

Россия, вперёд!

19.05.2015. 10:02

Te runa par skopumu. Prāta vētras dalībnieku skopuma dēļ nav iespējami koncerti Latvijas laukos.

Gribas jau kā Latvijas politiķiem, visu to dārgāko, parādīt, kādas zvaigznes esam. Jāatzīst, ka publika gan pati uz to pavelkas. Neko padarīt, tādi jau mēs latvieši esam.

Starp citu, Krievijā no viņiem neviens negaida viņu, tā saucamos, superdārgos šovus. Tur tādi nav vajadzīgi. Kur pasauc tur spēlē.

Krievijā viņiem ir ierādīta sava, ne visai augstā vieta un viņi to apzinās.

Atbildēt

Nauda tikai nauda

19.05.2015. 09:51

Visi pāŗdodas.

Atbildēt

Fēlis

19.05.2015. 09:47

»

???

Kas ir Preiļi. Lai brauc uz pilsētu Latgales sirdī - Rēzekni, tur zāle būs pilna un mīnusos neaizbrauks


Es arī tieši to gribēju teikt. Lai arī dzimtā puse, tomēr Preiļi ir čuhņa. Dīvaina izvēle koncertēšanai. Nulto gadu vidū bija koncerts Rēzeknes festivālu parkā un brīvu vietu nebija.

Atbildēt

???

19.05.2015. 08:37

Kas ir Preiļi. Lai brauc uz pilsētu Latgales sirdī - Rēzekni, tur zāle būs pilna un mīnusos neaizbrauks.

Atbildēt

47

19.05.2015. 08:12

Iepriekšējā tūrē Preiļu koncerts bija nopietnos mīnusos. Var jau apvainoties uz grupu, bet diez vai viņiem būtu pašiem jāpiemaksā par saviem koncertiem. Ja kāds (vienalga - kāds fonds, pašvaldība, valsts, privātais) apņemtos nosegt izdevumus, gan jau varētu vienoties par uzstāšanos arī Latgalē. Ja nemaldos, viņi ir spēlējuši Daugavpils domes organizētos svētkos.

Atbildēt

19.05.2015. 08:06

»

Arturs

Viedokļi ir dažādi, arī šādi. Autoram pašam novēlu - īznākt no skapja un kļūt par Personu vai radīt Darbus, ko citi vērtē - Nopeļ vai Slavē


ņergu, iztaponu, gaudu dziesmas - plaukstas pavasaris tiem čikenieka vietā..vēmiens nāk izdzirdot..

Atbildēt

Arturs

19.05.2015. 07:51

Viedokļi ir dažādi, arī šādi. Autoram pašam novēlu - īznākt no skapja un kļūt par Personu vai radīt Darbus, ko citi vērtē - Nopeļ vai Slavē.

Atbildēt

19.05.2015. 07:21

Galvenais, kai jelajiem zēniem no Prāta vētras viss čikeniekos..

Atbildēt

Marks

19.05.2015. 07:16

Vai tik kāds nav lūpu uzmetis?
Krieviem ir teiciens - uz aizvainotajiem ved ūdeni. (Neesmu vēl atradis analogu latviski).
Prāta vētra nav tikai Kaupers. Viņi taisa pietiekami lielus un dārgus koncertus, lai būtu vērts padomāt par to, vai konkrētais koncerts atmaksāsies. Īpaši ņemot vērā, ka kompaktdiskus vairs nepērk un koncerti vairs nav tikai ierakstu reklāma.

Atbildēt

Xxx

19.05.2015. 07:15

Kārtējais plikdirsis pastalās ierunājās kurš dziesmas lādē caur failu apmaiņas programmām

Atbildēt

tā viš i...

19.05.2015. 07:00

smadzeņu skalošanai t.i. menedžmentam ir milzīgs spēks. Latvijā ir muzikāli daudz spējīgāki mūziķi par šiem.
Latgaliešiem nav ko bēdāt, aiciniet tos, kuri jūs ciena...jo cieņu nav jāizlūdzas !!!

Atbildēt

Moris

19.05.2015. 06:58

Paldies Lato, manuprāt "spēcīgs" voedoklis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kariņa valdībai inficēšanās ar COVID-19 darba pienākumu pildīšanas laikā nav nelaimes gadījums darbā

FotoLatvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž neizpratni un sašutumu par valdības lēmumu neatzīt darba pienākumu pildīšanas laikā notikušu inficēšanos ar COVID-19 par nelaimes gadījumu darbā.
Lasīt visu...

21

CSDD krīzes laikā gremdē autoskolas

FotoKamēr Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sevi pozicionē kā tehnoloģiski progresīvu iestādi un ievieš e-pakalpojumus, tās pārraudzībā esošās autoskolas ir vienīgās izglītības iestādes valstī, kurām "Covid-19" krīzes laikā tiek liegts izmantot mūsdienīgus risinājumus - tālmācības platformas topošo autovadītāju apmācībai. Jau tuvākajā laikā tas var rezultēties ar smagu krīzi gan autoskolu, gan arī pasažieru un kravu pārvadājumu nozarē.
Lasīt visu...

12

Ticēt, cerēt un... vilties

FotoValdība strādā vaiga sviedros, lai bez palīdzības neatstātu nevienu, lai uzreiz pēc krīzes saudzīgi ieziemotie uzņēmumi strauji atsāktu sildīt ekonomiku. Nepametīšot grūtībās nevienu.Grūti pateikt, cik daudzi noticēja šai pasakai, bet vīlās gan daudzi, pievienojoties to skeptiķu pulkam, kuri jau sākotnēji solījumu palīdzēt tulkoja kā palīdzēšanu tikai savējiem, pietuvinātiem.
Lasīt visu...

21

Valdība, lūdzu, dodiet naudu pareizajiem medijiem, kas ražo pareizu saturu

FotoKopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!
Lasīt visu...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

Daudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas...

Foto

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt...

Foto

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

Simtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju...

Foto

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

Ceļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

Iespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko...

Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...