Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aprīļa sākumā publiskajā telpā izskanēja ziņas, ka Latvijas Banka sodījusi Baltic International Bank bijušās amatpersonas par bankas iekšējās kontroles sistēmas prasību pārkāpumiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas jomu regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem.

Latvijas Bankas uzraudzības komiteja lēmusi piemērot maksātnespējīgās Baltic International Bank bijušajam valdes priekšsēdētājam Viktoram Bolbatam soda naudu 31 731 eiro apmērā.

Savukārt valdes loceklim Edgaram Voļskim un NILLTPF novēršanas jomas pārraudzību atbildīgajai valdes loceklei Andai Saukānei izteikt brīdinājumu. Viktors Bolbats deguma smaku sajuta jau pirms kāda laika un savlaicīgi pārcēlās uz Šveici, lai tagad no turienes mānītu savus bijušos klientus, aicinot naudu noguldīt pie Bolbata bankā, pretim „pēc tam” solot bezprocentu kredītus. Gan jau kāds lētticīgais arī atradīsies. 

Tomēr ir kāds neatrisināts jautājums Baltic International Bank sakarā. Neskatoties uz trauksmes cēlāja ziņojumiem, kuri tika nodoti pašreizējai Latvijas Bankas padomes loceklei (iepriekš Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes loceklei) Kristīnei Černajai-Mežmalei par to, ka FKTK un Baltic International Bank amatpersonas jau labu laiku pirms bankas slēgšanas brīdināja atsevišķus Baltic International Bank klientus par bankas slēgšanu un mudināja tos izņemt naudas līdzekļus no bankas kontiem, šī situācija joprojām nav izmeklēta un iesaistītās personas nav sodītas. Kristīne Černaja-Mežmale šos ziņojumus paslaucīja zem paklāja, jo, tos izmeklējot, atklātos pašas un viņas pakļauto darbinieku pārkāpumi. 

Uzskatu, ka viens no šādiem uzņēmējiem, kas tika brīdināts par Baltic International Bank likvidāciju un pats par šo savu veiksmes stāstu Vecrīgā bravūrīgi lielījās, ir vairāku Latvijā reģistrētu uzņēmumu patiesais labuma guvējs Hugo Pāvuls.

Patiesu labumu viņš guvis ne tikai no šo uzņēmumu peļņas, bet arī no saviem kontaktiem FKTK un Baltic International Bank, jo šo kontaktu labvēlības rezultātā Hugo Pāvuls varēja izņemt naudu no savu kompāniju kontiem tur un pārskaitīt citur tieši, pirms policija izgāza Baltic International Bank durvis.

Šādi cilvēki kā Hugo Pāvuls, kuri izmantoja iespējami koruptīvi iegūtās ziņas no FKTK vai Baltic International Bank amatpersonām, faktiski iztukšoja Baltic International Bank kontus, un būtībā aizliegtā veidā (izmantojot iekšējo informāciju) naudas līdzekļi aizplūda no bankas  tā aizskarot citu kreditoru intereses.

Jocīgi, ka Olavs Cers, kurš iecelts par Baltic International Bank likvidatoru un kurš ir aktīvs tviterists (vai X-ists?), nav publiski atzīmējis savus panākumus, izgaismojot šādus neliešus kā Hugo Pāvuls. Te Cers atšķiras no citiem likvidatoriem, kuri centīgi cēluši prasības tiesā līdzekļu atgūšanai vai vērsušies policijā. Olavam Ceram taču lieliski redzams no bankas konta izraksta, kas bija tās personas, kas pēdējās dienās pirms bankas slēgšanas pārvietoja lielus naudas līdzekļus prom no Baltic International Bank.   

Papētot Hugo Pāvulu, var secināt, ka viņš ar saviem padomiem, iespējams, ir novedis citus uzņēmumus līdz maksātnespējai. Proti, 2009. gada septembrī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ierosināja SIA DNB/Nord līzings maksātnespējas procesu. 2009. gada pirmo pusgadu SIA DNB/Nord līzings bija noslēdzis ar 52,8 miljonu latu zaudējumiem. Interesanti, ka tieši tā paša gada maijā SIA DNB/Nord līzings valdes locekļa amatā atkārtoti tika ievēlēts Hugo Pāvuls. Arī likvidētās akciju komercbanka Doma banka un akciju sabiedrība Ako banka tālajos deviņdesmitajos bijušas Hugo Pāvula paspārnē.

Minētais liek domāt, ka Hugo Pāvuls acīmredzami saistīts ar banku uzraudzības dienestiem, kuriem izdevās gan viņu laikus informēt, gan pasargāt no tādiem sodiem, kādi nule piemēroti bijušajām Baltic International Bank amatpersonām. Skaidrs, ka Bolbats, Voļskis un Saukāne nav gluži no jauno kristiešu organizācijas un sodu bija pelnījuši, bet kā tad ar pārējiem?     

Ar šo es tikai vēlos vērst sabiedrības uzmanību, ka tādus cilvēkus kā Hugo Pāvuls nevajadzētu laist banku sektora tuvumā, jo, kas zina, sagribēs vēl ārpus izsoles kārtībā tikt pie zelta stieņiem vai kļūt par likvidatoru kādai vēl atlikušajai vietējai bankai, kura nepieder zviedriem vai amerikāņiem.

Novērtē šo rakstu:

45
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi