Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāds mēģina izlikties par “Tautā mīlētu prezidentu”. Kur vien skaties, visur publikācijas par to, ka valsts prezidents Edgars Rinkēvičs varētu būt starp retajiem šī amata pienākumu pildītājiem, kuram ir iespējas saglabāt posteni vēl uz vienu termiņu.

Tiek apgalvots, ka Rinkēvičs pildot spriedzes noņēmēja funkciju sabiedrībā un viņš esot iecienīts, esot mazāka iekšējā politiskā spriedze. Valsts prezidents esot pietiekami neitrāls savās politiskajās pozīcijās un spējot uz visiem politiskajiem spēkiem skatīties pietiekami vienlīdzīgi.

Linda Tunte pat uzrakstījusi slavinošu rakstu, ka neesot pieredzējusi vēl kādu Latvijas prezidentu, kas tautai liktu justies tā, kā šobrīd liek justies Edgars Rinkēvičs, jau vairāk nekā gadu pildot šī tik svarīgā amata pienākumus.

Kāds palasa publikācijas sabiedriskajos medijos un tiešām notic, ka Latvijai beidzot ir paveicies ar prezidentu, bet tā ir tikai izkārtnes redzamā daļa, patiesība nav nemaz tik skaista un rožaina.

Minēšu konkrētu piemēru. Šā gada 20.jūnijā 80 Saeimas deputāti nobalsoja par to, ka maksāšanas grūtībās nonākušajiem mazo algu saņēmējiem, pensionāriem, invalīdiem no 2024.gada 1.oktobra vairs netiks saglabāta valstī noteiktā minimālā alga, bet tikai puse no tās.

Šādi grozījumi ietekmēs aptuveni 370 000 iedzīvotāju, kas pēc 1.oktobra vairs nespēs norēķināties par saviem mājokļiem, apmaksāt rēķinus, nopirkt pārtiku.

Vairākas sabiedriskās organizācijas vērsās pie valsts prezidenta ar lūgumu nodot šādu likumu otrreizējai caurlūkošanai. Likums patiešām ir pretējs Eiropas vērtībām un nekādā veidā neiekļaujas Eiropas kopējai nostājā attiecībā pret maksāšanas grūtībās nonākušajiem, būtiski pasliktinot tieši mazākaizsargāto un trūcīgāko iedzīvotāju materiālo situāciju, bet “Tautā mīlētais prezidents” pat neuzskatīja par vajadzīgu uzklausīt arodbiedrību lūgumu un sniegt kādu atbildi.

Pateicoties prezidenta vienaldzībai, grozījumi Civilprocesa likum 594.pantā stāsies spēkā, un no 2024.gada 1.oktobra tūkstošiem pensionāru, invalīdu, maximas pārdevēju tiks pielīdzināti noziedzniekiem un uzturlīdzekļu nemaksātājiem un paliks bez iztikas līdzekļiem.

Vai tiešām prezidents, kurš ar mierīgu sirdi nolemj aptuveni 370 000 valsts iedzīvotājus palikšanai bez iztikas līdzekļiem, var pretendēt uz “Tautā mīlēta prezidenta” godu?

Novērtē šo rakstu:

155
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi