Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

4. martā ziņu aģentūrai LETA tika nosūtīta informācija, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsāktajā krimināllietā saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) iepirkumiem par programmēšanas pakalpojumiem 2021.g.vēlēšanu organizēšanā pēkšņi trīs reizes sarukuši zaudējumi un apsūdzētas vairs tikai divas, nevis četras personas. Proti, prokuratūra 01.03.2024. cēlusi apsūdzību un spējusi saskatīt vairs tikai 56 265 € zaudējumus, nevis, kā iepriekš KNAB 22.02.2024. paziņojis, ne mazāk kā 149 920 € zaudējumus.

Ziņu aģentūrai LETA tika nosūtīti fakti un dokumenti par būtiskām pretrunām KNAB krimināllietā, kuras rezultātā programmēšanas pakalpojumu izmaksas vēlēšanās pēkšņi pieaugušas 20 – 50 reizes. Proti, pirms KNAB krimināllietas tās bija 150 000 – 400 000 €, bet pēc KNAB krimināllietas pēkšņi uzaugušas uz 2025.g. – 6.28 milj. €, un parādījusies jauna, pirms tam nebijusi izmaksu pozīcija – tukšajos gados, kad vēlēšanas nenotiek, vēlēšanu izmaksas būs 2027.g. – 1.0 milj. € un 2028.g. – 1.2 milj. €.

Šādas ziņas publicēt nedrīkst, jo tās kaitē „Jaunās Vienotības” (JV) valdībai apgūt un izšķērdēt mūsu nodokļu naudu. Daļu no šīs naudas JV valdība atmet aģentūrai LETA caur valsts fondiem, lai LETA nepublicē neko sliktu par JV valdības nedarbiem, bet tieši pretēji – melo sabiedrībai un slavē JV.  Šādiem uzdevumiem LETĀ pieņemti darbā naivi un aprobežoti personāži kā Kristaps Ūgainis.

LETA, Kristaps Ūgainis 04.03.2024. izplatījis medijiem savu izdomājumu: Prokuratūra apsūdz četras personas par 149 920 € zaudējumiem valstij KNAB uzsāktajā krimināllietā.

Prokuratūras komunikāciju vadītāja Ieva Šomina 05.03.2024. informēja: Pirmkārt, LETA nav interesējusies prokuratūrā par minēto krimināllietu. Otrkārt, apsūdzētas divas personas un zaudējumi aprēķināti 56 265 €.

Tātad zaudējumu apmēru LETA palielinājusi trīs reizes, bet apsūdzēto skaitu – divas reizes un nav publicējusi pašu galveno – vēlēšanu izmaksu pēkšņo pieaugumu 20 – 50 reizes. LETA melus 04.03.2024. pārpublicējuši TVNET, Apollo, Jauns.lv un daudzi citi mediji.

LETA melo mums par mūsu pašu nodokļu naudu un vēl nopelna ar to. Meli pārvērsti biznesā. Jautājums – cik ticamas ziņas ir Latvijā? Uz kādiem principiem un ar kādu ētiku strādā ceturtā vara – mediji? Kur pazuduši un kāpēc klusē lielie dezinformācijas mednieki – re:baltica, re:chek un pārējie? Savukārt melu pārpublicētāji – TVNET, Apollo, jauns.lv nav pat pārbaudījuši LETA melus, bet akli tos izplatījuši visai sabiedrībai un tos sauc par “uzticamām ziņām”. Latvijas mediju telpa strauji degradē. Savukārt pret publikācijām ar piespraudi “Uzticamas ziņas” jāizturas īpaši kritiski.

Novērtē šo rakstu:

107
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi