Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Re:Baltica rakstam par „troļļiem” nav ne vainas, bet “apklusina citādi domājošos” ir skaļi teikts, ņemot vērā, ka ne tikai Latvijā, bet arī globāli interneta telpa tiek veidota izteikti progresīva, iekļaujoša un ar eksistējošu pareizo viedokli, kur var atrauties, paužot citādas domas, pat ne radikālas.

Re:Baltica izpētīja, ka toni tviterī nosaka vien aptuveni 167 kontu. Simts no tiem ir anonīmi. Tas ir mazāk nekā viens procents no Latvijas Twitter lietotājiem, taču viņi ir tik agresīvi un skaļi, ka apklusina citādi domājošos.

Kamēr labējo “troļļu”, kā kaut kur izlasīju, “psiholoģiskā operācija”, beidzas līdz ar to nobloķēšanu vai ierīces ekrāna izslēgšanu, tikmēr kreisie “troļļi” un “ne-troļļi” būs jau uzšmorējuši e-pastu tavam darba devējam, radiniekam un iedalījuši rasistos, nacistos un seksistos.

Esmu izvēlējusies biežāk paturēt savu viedokli, komentāru vai jautājumu pie sevis, nekā publicēt X (Twitter). Pagājušā gada oktobrī ierakstīju ļoti “radikālu” tvītu, kurš balstījās manā personīgajā pieredzē un iespaidos, bet kāds jau bija aizsūtījis e-pastu uz manu darbavietu.

Savā ziņā nožēloju ka vispār paudu savas domas, jo nav šobrīd laika un vēlmes piedalīties visās izrietošajās diskusijās. Man ir liels un patiess prieks par katru, kurš nav piedzīvojis nepatīkamas un bīstamas situācijas saskarsmē ar “bēgļiem” un nekad to arī nenovēlu.

Apgalvot, ka “nacionālkonservatīvie troļļi” apklusina citādi domājošo,s ir vairāk gan nekorekti, jo tieši par šo pašu grupu vai tās izteikumiem – pretēji – tiek ierosinātas daudzas diskusijas, strīdi - “shitstorms”, sašutums un pasmiešanās.

Esam godīgi, šitie jau nu galīgi nav nekādi citādi domājošo slāpētāji, tieši otrādi, kā tikko izskan kontroversiāls, aplams vai rupjš teksts no šamējiem, tā pretējais flangs sāk vaukšķēt vēl skaļāk, aktīvāk un vairāk.

Bet, kā tikko tevis paustais nesaskan ar vissmalkākajām politkorektuma vadlīnijām ar kreisajiem - spēle ir beigusies. Parūpēsies par to, lai tu labi iegaumētu, kā turēt muti, savus viedokļus, jautājumus un iespaidus uz ilgu laiku.

Kas, iespējams, varētu arī izskaidrot to, kāpēc tik daudzi anonīmi lietotāji iedalās “nacionālkonservos”, jo ar kreisajiem joki ir mazi - tiem patīk sist pa tavu iztikas avotu, reputāciju un iedalīt tevi kategorijā, kura, interneta vidē skaļi atskaņota, spēs stipri pabojāt dzīvi.

Ņem vērā, ka es šo nesasaistu ar reāli radikāliem aicinājumiem, draudiem un izteikumiem. Ir pagājuši vairāki mēneši, kopš mana “radikālā” tvīta, taču es vēl aizvien nesaprotu, kurš no maniem personīgajiem pārdzīvojumiem man bija jācenzē, lai tas būtu pieņemams.

Ja mana darbavieta nebūtu mans, privātais uzņēmums, tad iespējams, ka mans darba devējs būtu mani norakstījis uzreiz, kā izlasītu, ka esmu neiejūtīga rasiste, kura ļoti slikti atspoguļo uzņēmuma vērtības un iespaido tā reputāciju. How dare she share her experiences!

Un galu galā - vai nav tā, ka pat šī paša Re:Baltica raksta tapšanai tika terorizēts konkrēts cilvēks? Zvani bijušajiem dzīvesbiedriem, darba devējiem, radiniekiem? Un priekš kam? Rakstā nav atspoguļota nepieciešamība šādai rīcībai. Vai tā bija iebiedēšana? Indivīda apklusināšana?

Par to, cik ietekmīgs vai godprātīgs ir šis konkrētais indivīds, nespriedīšu, to pārējie dara jau nedēļām ilgi. Taču, pārlasot rakstu vairākkārt, - vai šo žurnālistu pieeja bija korekta attiecībā uz šo indivīdu? Šī terorizēšana bija tiešām tik ļoti nepieciešama?

Bet tikpat labi visa vaina var būt tajā, ka, ja lielu daļu no sekotājiem veido NFT reklāmu, “crypto” shēmu, tukši, neaktīvi, spama un dažādu citu reklāmu konti, tad var gadīties, ka visur rādās anonīmie “nacionālkonservatīvie” troļļi un aizmiglo sevis paša atspulgu spogulī.

Noslēgumā ielikšu diskleimeri, ka es te rakstu, balstoties uz savu personīgo un profesionālo pieredzi, atsauce uz šo un to pētījumu, visi personāži ir izdomāti un iespējamās sakritības ir sagadīšanās, black lives matter, un vispār var būt, ka es pat pati esmu liberasts!

Pārpublicēts no X (Twitter)

Attēlā – Uz „nepareizo” viedokļu apklusināšanu vērstā Re:Baltica raksta autore Inga Spriņģe

Novērtē šo rakstu:

101
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi