Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2012.gada 2.maijā uzrakstīju Jums, Ministru prezidenta V.Dombrovska kungs, iesniegumu par Gulbenes rajona tiesas apzinātu, nelikumīgu civillietas Nr. C-00579-00 novilcināšanu un materiālā zaudējuma un morālā kaitējuma LVL 100 000,00 apmērā pieprasīšanu no Latvijas valsts un civillietas izskatīšanas pārcelšanu uz citu rajona tiesu Latvijā.

2012.gada 10.septembrī saņēmu Tieslietu ministrijas daļēju atbildi uz 02.05.2012. iesniegumu un atkārtoto 27.08.2012. iesniegumu. Kā redzams atbildē, tad pārbaude ir veikta formāli, ieskatoties Tiesu informatīvajā sistēmā uzkrātajos datos un no tiesneses R.Mednes paskaidrojuma. Kuras vainas dēļ arī civillieta no 24.08.2000. par apstiprināšanu mantojuma tiesībās apzināti tiek novilcināta. Tieslietu ministrijas atbildē minētajam kategoriski nepiekrītu.

Pagājuši 12 (divpadsmit) gadi, un pirmās instances Gulbenes rajona tiesa nav pieņēmusi lēmuma par mūsu apstiprināšanu mantojuma tiesībās uz likumīgi mantojamo dzimtas īpašumu Jaungulbenes pagastā, kura vērtība ir 1837,00 lati.

Iedomājaties taču, kāds absurds - 1837,00 latu dēļ tiesneši „godprātīgi” pilda savus amata pienākumus, lietā jau pieci sējumi, un valsts tiesnešiem maksā lielu mēneša algu, - tas ir viens vienīgs murgs. Salīdziniet, bērns sāk mācīties pirmajā klasē un pa šo laiku jau beidzis vidusskolu un kļuvis par studentu.

Ik pēc četriem gadiem mēs ievēlam deputātus Saeimā, daži kļūst par tieslietu ministriem un ar skaistiem plāniem, vīzijām virza mūs uz saulaino nākotni, un visi cītīgi strādā, bet Gulbenes rajona tiesā - čiks un nekā nav. Par šādu nelikumību esam no 2005.gada ar 15 (piecpadsmit) iesniegumiem griezušies Tieslietu ministrijā, pie Valsts prezidenta, Saeimā u.c., un viss atduras kā pret akmens sienu, tas ir genocīds pret latviešiem.

Jau 12 (divpadsmit) gadus Gulbenes rajona tiesas tiesnešu A.Kaupužas, R.Mednes un tiesas priekšsēdētājas G.Gulbinskas vainas dēļ liegta dzīvošana mūsu mājoklī, tātad liegta iespēja dzīvot dzimtas mājā, kura tagad ir daļēji sagruvusi un nav atjaunojama.

 Civillieta nav sarežģīta, visi ir radinieki, vienkārši tiesai vajadzēja apstiprināt mantiniekus mantojuma tiesībās, ja kāds mantinieks to apstrīd, ir taču nākošās tiesu instances, tas taču ir ļoti vienkārši.

Ir miruši gandrīz visi likumiskie mantinieki, vienīgi meita Rita Ašmane (dzimusi Putniņa) vēl dzīva un ir sirmā vecumā.

2007.gadā nomira tiesnese A.Kaupuža.

2008.gadā nomira Erna Putniņa.

2010.gadā nomira Marģers Putniņš.

2012.gadā nomira Indulis Putniņš.

Es tagad esmu iekšlietu iestāžu pensionārs (majors), man ir augstākā juridiskā izglītība, un visu savu mūžu godprātīgi esmu cīnījies pret noziedzību, bandām, specvienībā pret gaisa terorismu, lidojot pasažieru lidmašīnās, Ieslodzījumu vietu pārvaldē, aizsargājis un glābis cilvēkus un nu jau 62 gadus vecs.

Kad atklājās mantojums, es biju 50 gadus vecs. Mēs, mantinieki, Gulbenes rajona tiesas vainas dēļ esam daudz cietuši gan morāli, gan materiāli. Man ir 8 gadus vecs mazdēls, kurš ir invalīds no dzimšanas, mums ir grūti.

Cik mirušo vai līķu ir vajadzīgs, lai mantinieki var apstiprināties mantojuma tiesībās uz likumīgo īpašumu 1837,00 Ls vērtībā Jaungulbenes pagastā? Un tas viss notiek Gulbenes rajona tiesas tiesneses un tiesas priekšsēdētājas vainas dēļ.

Un arī šā dēļ jautāju Jums, Ministru prezidenta V.Dombrovska kungs, kad beidzot Latvijas valstī būs kārtība un arī Gulbenes rajona tiesas tiesneši godprātīgi pildīs savus amata pienākumus un iespējams nebūs uzpērkami.

Tieslietu ministrijas 2012.gada 4.septembra atbildē nav neviena teikuma, kad mūs apstiprinās mantojuma tiesībās, ir tikai atruna, ka Gulbenes rajona tiesas strādā. Neesmu saņēmis lēmumu par nodarītā materiālā zaudējumu un morālā kaitējuma LVL 100 000,00 (simts tūkstošu latu) apmērā pieprasīšanu un samaksu no Latvijas valsts.

Ja materiālo zaudējumu un morālo kaitējumu nesamaksās Latvijas valsts, tad griezīsimies Eiropas Tiesā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...