Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.

Pagājušā nedēļā “sakrita” uzreiz trīs ziņas, katra par citu tēmu, un tomēr viena lieta tās vieno. Propagandas un melu vilnis publiskajā telpā.

Pirmais - par zemnieku protestiem Eiropā. Mūsu lauksaimnieku ministrs mierīgi saka, ka viss ideāli, problēmas tikai citās valstīs. Mercosur; augošas degvielas un gāzes, minerālmēslu cenas; no Ukrainas gāžas nekontrolēta veselību un dzīvību apdraudošas produkcijas straume; “zaļais” kurss - tas Latviju neskar?

Starp citu, šī gada janvāra sākumā Vācijas lauksaimnieku ministrs raudulīgi uzdeva jautājumu amerikāņiem - kā tad tā, mēs Eiropā aizliedzām Krievijas gāzi un naftu, bet jūs no Krievijas iepirkāt naftu par pārdesmit miljardiem USD. ASV tirdzniecības sekretārs mierīgi izskaidroja lauķim - mūsu ekonomikai vajadzēja, mēs nopirkām, un viss. Godīga konkurence? Mūs tas neskar.

Ar interesi izlasīju Eiropas Parlamenta kārtējo gara darbu, 2024. gada 17. janvāra rezolūciju par Eiropas vēsturisko apziņu. Izrādās, ka Eiropas vēsturē ir dziļi iesakņojies šovinisms, dzimumu stereotipi, varas asimetrija un strukturāla nevienlīdzība, vēstures mācīšanā izmantotā pieeja nav pietiekami daudzkulturāla un dzimumsensitīva; ir būtiski pievērsties jautājumam par sieviešu un citu nepietiekami pārstāvētu sabiedrības grupu marginalizāciju vēsturē, dalībvalstīm jāpievērš tam lielāka uzmanība nacionālajās mācību programmās.

Nav jānodod vēstures zināšanas, vajag nodarboties ar pārdomām un pašrefleksiju. Mums jau ir jaunieši bez lasītprasmēm, bez zināšanām ķīmijā, fizikā un bioloģijā. Vēl vajag tādus, kuri nicina savas valsts un tautas vēsturi. Aizliegsim gan Lāčplēsi, gan Atmodu. Mēs jau tagad dzīvojam amerikāņu propagandas izveidotajās atmiņās, piemēram, par PSRS periodu. Toreiz viss bija slikti, sasniegumu nekādu. 1978. gads - Leonīds Brežņevs ar mobilo telefonu rokās; 1988.gads - izstrādāts pirmais mobilā telefona modelis masveida ražošanai. Saucās Elektronika IFON. Nav asociāciju ar mūsdienu telefona nosaukumu?

Lai paliek Krievija. Latvija - VEF, Radiotehnika. Mīts, ka ražoja mēslus, kuri bija vajadzīgi tikai PSRS. Patiesībā radioaparātu, telefonu, telefona centrāļu eksports gāja uz puspasauli. Vagonu rūpnīca, kurā ražoja dīzeļ- un elektrovilcienus. Vai zinām, ka pat ASV savulaik pirka šos dīzeļvilcienus? Starp citu, tie bija vilcieni, kuri brauc. Tagad mums ir Škoda, kurus remontējam. Kas ir Rīgas robotu rūpnīca, ar ko tā bija unikāla visā PSRS? Alfa, modernākā pusvadītāju ražotne Eiropā; eksports uz puspasauli. Kur tas viss palika? Amerikāņi pavēlēja iznīcināt!

Un pēdējais - par Ukrainas miera fondu. Karš ir miers, meli ir patiesība, ļaunais ir labais. Gebelss atpūšas. Cilvēki tā sapriecājās - Orbāns nobijās, putinists iznīcināts... un nekur neparādās, par ko tad vienojās? 63 miljardi miera fondam - labi; 30 miljardi Ungārijai - viņiem labi. Kas vēl? Nauda no kurienes? Nodrukās, cik vajag? Bez seguma?

Tas nozīmē - atkal inflācija Latvijā 20%, cenas pieaugs vēl par 20 - 30%. EURIBOR likmes atkal pacels un ārzemnieku bankas atkal zags mūsu naudu. Mums tas būs labi? Protams, Ungārijai un Krievijai ieriebām! Kapēc neviens, izņemot Orbānu, nerunā par kara Ukrainā iemesliem? Kapēc kā idioti pārtiekam no amīšu propagandas? Jo izrādīsies, ka viss nav tik skaisti, kā mums iebaro?

Lūk, šādas trīs ziņas un vieno tās viens - 2003.gadā ASV vēstniecība Latvijā noorganizēja valsts apvērsumu manā dzimtenē. Par laimi, nebija kā apvērsums Ukrainā - ar cilvēku līķu kaudzēm... Tā nu oficiāli kļuvām par vienu no ASV kolonijām. Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt! Drīz tas būs iestrādāts mūsu bērnu izglītības sistēmā - nedomāt, viena paaudze, un kārtībā. Mankurti atražos mankurtus, ja kāds vēl atceras, kas ir Aitmatovs.

Izmantotie avoti:

“The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives” 1997.g

https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/a-muhus-mint-a-forradalom- eloerzete?utm campaign=2024-02-06&utm medium=email&utm source=mag yarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/02/nogradi-gyorgy-a-harmadik-vil aghaborut-nem-lehet-tulelni-mindenaron-el-kell-kerulni?utm campaign 2024-0 2-05&utm medium=email&utm source=magyarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/szovjet-tipusu-atneveles-az-e p-ben?utm campaign=2024-02-05&utm medium=email&utm source=magyar nemzet napi hirlevel

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2024-0030 LV.html

https://imeu.org/article/quick-facts-the-palestinian-nakba

https://www.denik.cz/ze sveta/masakr-v-sabre-a-satile-bejrut-16-az-18-9-1982- zabiti-palestinsti-arabove-libano.html

https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/9/26/russia-ukraine-war-live-sev eral-dead-in-air-strikes-on-odesa?update=2372998

https://www.lefigaro.fr/international/moi-je-vais-aller-me-coucher-joe-biden-rep ond-de-maniere-confuse-lors-d-une-conference-de-presse-son-equipe-intervient -20230912

https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dal a.htm

https://www.spiegel.de/kultur/alice-schwarzer-ueber-selbstbestimmungsgesetz-s oll-ich-kuenftig-an-diesen-stinkenden-pissoirs-vorbeigehen-a-986a4bfb-9a0a-4f 20-aebb-3e0fa05142ed

Novērtē šo rakstu:

123
48

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...