Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Atis Priedītis

26.08.2019. 08:20

»

arī

Ak tā. Tātad paliek iespējama atbilde uz 2) jautājumu - šis darbiņš radies šī raksta komentēšanas laikā, spontāni, lai paustu atbalstu citiem vajātiem un cenzētiem


Jautājums gan it kā nav domāts man, bet tomēr atbildēšu. Oficiāli vajāšanas pēc 1986.gada tiek noliegtas. Bet tas patiesībā bija pats interesantākais posms VDK darbībā. Tika izmēģinātas psiholoģiskā terora metodes un ļoti sekmīgi. Sekas ir (pašnāvības, nervu sabrukums, "nelaimes gadījumi", bet pierādījumu, ka tas bijis VDK vajāšanu rezultāts - nekādu. Ideāla metode, lai cilvēkus iebiedētu un turētu paklausībā.

Atbildēt

arī

24.08.2019. 19:38

»

CENZĒTS (un politiski represēts)

Iespējams, ka tas varētu būt interesenti tiem, kuri tiek dēvēti par "ieinteresētajiem...


Ak tā. Tātad paliek iespējama atbilde uz 2) jautājumu - šis darbiņš radies šī raksta komentēšanas laikā, spontāni, lai paustu atbalstu citiem vajātiem un cenzētiem.

Atbildēt

CENZĒTS (un politiski represēts)

24.08.2019. 18:55

»

arī

Tas vien jau dažus tracina, ka jūs sarunājaties ar mani :) Redz, es vienmēr rakstīju ar nikiem ne savu vārdu, ko arī tagad negribu atklāt. Tomēr ieinteresētie bija izdibinājuši, kas es esmu, un dażi sabaidījās, ka es varētu par daudz izpļāpāties, kaut gan man nenāca prātā cilāt senas lietas. Tomēr bija...


Iespējams, ka tas varētu būt interesenti tiem, kuri tiek dēvēti par "ieinteresētajiem".

Savukārt, personīgi mani interesē tas, ko esmu jautājis (skat. 24.08.2019. 16:17). Un NEVIS kas cits.

Ir sacīts: "Domāšana, šķiet, ir ļoti smags darbs - tādēļ arī pasaulē tik maz cilvēku ar to nodarbojas." ;)

Atbildēt

arī

24.08.2019. 18:45

»

CENZĒTS (un politiski represēts)


Tas vien jau dažus tracina, ka jūs sarunājaties ar mani :) Redz, es vienmēr rakstīju ar nikiem ne savu vārdu, ko arī tagad negribu atklāt. Tomēr ieinteresētie bija izdibinājuši, kas es esmu, un dażi sabaidījās, ka es varētu par daudz izpļāpāties, kaut gan man nenāca prātā cilāt senas lietas. Tomēr bija lieli pūliņi dabūt mani prom no interneta, jo citādi esmu nesabiedriska un neizplatu ziņas.
Tomēr, jāpasaka par psihiskiem uzbrukumiem, kad uzzināju, ka arī pret citiem kas līdzīgs ir pielietots, tas mazliet nomierina.
Jūs tak saprotiet, ja es minēšu konkrētus vārdus, mani var apsūdzēt par neslavas celšanu.

Atbildēt

arī

24.08.2019. 17:18

»

CENZĒTS (un politiski represēts)

Visai baudāms proponējums, patiešām...


Ko rakstīja Atis Priedītis 15.08.2019., skat.komentēja Adīna, arī ooo-jē, ja neesi sagatavojies vākt pierādījumus, būs grūti apvainot konkrētus pāridarītājus, jo viņu sistēma ir labi izstrādāta. Ar mājieniem, kurus var saprast gan tā, gan šitā. Bet viņus savukārt var patraucēt un kaitināt mani mājieni, atmaksai.

Atbildēt

CENZĒTS (un politiski represēts)

24.08.2019. 16:17

»

arī dzeja

Vareno + kulturālo brīdinājums kādai personai...


Visai baudāms proponējums, patiešām. ;)

Ja ļauts paziņkārot –

1) kurš ir šī darbiņa autors(-e)?

2) kad un kādā sakarībā (ar kādu motivāciju un taml.) šis darbiņš ir ienācies?

3) kā tas ir "nostrādājis", jebkādā izpratnē / izpausmē (t.sk. saistībā personīgi ar autoru(-i) u.c. att. saist. fiz./ jur./pub. personāžiem)?

Jau iepriekš – tencinājums par adekvātu atbildes reakciju! ;)

Atbildēt

Atis Priedītis

24.08.2019. 12:09

»

jonma

nav jau nekādas krīzes- vēlme saņemt aizvien lielākas algas par tā paša nekā nedarīšanu. Kamdēļ gan nebļaut un nedabūt vēl miljonus


Krīze ir un pie tam pamatīga - ietekmes zaudēšana. Cilvēki aizvien vairāk tikai pasmīn par lielo masu mediju publikācijām. Jauniešus viņi jau ir zaudējuši pilnībā un neatgriezeniski. Turpinot tādā pašā garā viņu auditorija būs tikai viņi paši, daži paziņas un domubiedri. Aizliedzot un bloķējot alternatīvu viedokļu publicēšanu ir panākts tas, ka šie viedokļi tomēr tiek publicēti citos, neatkarīgos medijos un lasītāju skaits tiek kļūst aizvien lielāks.

Atbildēt

jonma

24.08.2019. 12:00

nav jau nekādas krīzes- vēlme saņemt aizvien lielākas algas par tā paša nekā nedarīšanu. Kamdēļ gan nebļaut un nedabūt vēl miljonus?

Atbildēt

Atis Priedītis

24.08.2019. 11:18

»

Ripa

Kuru valstu mediji raksta patiesību un kā to pārbaudīt


Manuprāt, jau visu valstu mediji cenšas šo to samelot. Tikai mūsējie to dara ļoti brutāli un acīmredzami. Iespējas publicēt lielajos medijos pretēja rakstura informāciju pie mums praktiski nav.

Atbildēt

Atis Priedītis

24.08.2019. 11:16

»

Ripa

lūdzu rast iespēju nosaukt galvenos medijus, tad arī varētu parunāt


Pirmkārt jau delfi; kasjauns; tvnet; la.lv; nra.lv; diena arī LTV un Latvijas Radio. Rakstus un informāciju tajos uztver nopietni, jo tie pauž vadošo aprindu viedokli. Es protams nezinu visus, noteikti ir arī vēl citi.

Atbildēt

Ripa

24.08.2019. 09:17

»

tas tiesa, nevienu neintresē patupa žurnālista domas, tikai faktus

un patiesus, nevis no krievijas medijiem


Kuru valstu mediji raksta patiesību un kā to pārbaudīt?

Atbildēt

Ripa

24.08.2019. 09:15

lūdzu rast iespēju nosaukt galvenos medijus, tad arī varētu parunāt.

Atbildēt

forcemajeure

24.08.2019. 09:09

»

Atis Priedītis

Par lielajiem masu medijiem, kuru publikācijas pauž "valdošo aprindu" viedokli Latvijā var uzskatīt delfus, tvnet un kasjauns. Plus LTV un Latvijas Radio. Protams, ka cilvēki gūst informāciju arī citur. Tikai fakts - publikācija lielajos masu medijos nozīmē to, ka problēma ir nopietna un tai tiek pievērsta...


t.s. valdošās aprindas savu viedokli tur iedabū, jo viņu labā strādā neskaitāmi pīāristi, sabiedrisko attiecību speciālisti, kuru te savairojies ka biezs. preses relīzes pēc tam nonāk letā, kur tās kopīpeisto un iemanās pat pārdot kā ziņas. bet fakts, ka delfi un tvnet pieder ne jau vietējam kapitālam. un īpašniekiem ir nospļauties par kaukādām tur LV nacionālajām interesēm. kasjauns ir šmidres rupors ar pusizglītotu redaktoru pie šprices. LTV un LR gan neuzskatu par lieliem medijiem, jo tos izmanto seniori. jaunieši un aktīvie cilvēki tādus pat nepazīst.
fakts arī, ka patiesība šeit nevienu īpaši neinteresē. uzskati par patiesību ir kaut kas cits, vai ne? tie arī šūmējas, lien acīs un uzdodas par savējiem

Atbildēt

tas tiesa, nevienu neintresē patupa žurnālista domas, tikai faktus

24.08.2019. 07:45

un patiesus, nevis no krievijas medijiem

Atbildēt

arī dzeja

23.08.2019. 21:16

»

CENZĒTS (un politiski represēts)

...


Vareno + kulturālo brīdinājums kādai personai

"Aizver muti!"- tā " labvēļi" sauc.
"Ne jau tāpēc, ka grēku tev daudz,
Gluži otrādi - nevaram saprast,
Ko tavā dzīvē vēl nelabu atrast.

Aizver muti! Un nejauc te gaisu!
Citādi dabūsi mācību baisu.
Ja kas nejauks tev zināms par mums,
Tas lai paliek kā tumšs noslēpums."

Atbildēt

Atis Priedītis

23.08.2019. 09:41

»

forcemajeure

tādu Lielo masu mediju nemaz nav! portālos ļauži ieskatās, jo rietumu kultūrā jaunumi ir svarīga kultūras sastāvdaļa. par nopietnu info avotu tos nevar uzskatīt...


Par lielajiem masu medijiem, kuru publikācijas pauž "valdošo aprindu" viedokli Latvijā var uzskatīt delfus, tvnet un kasjauns. Plus LTV un Latvijas Radio. Protams, ka cilvēki gūst informāciju arī citur. Tikai fakts - publikācija lielajos masu medijos nozīmē to, ka problēma ir nopietna un tai tiek pievērsta "valdošo aprindu" uzmanība. Visas publikācijas sociālajos portālos un citos masu medijos patiesībā ir tikai "tvaika nolaišana". Tās tā pa īstam vērā neviens neņem. Tikai gadījumā ja tiek aizskarts kāda ietekmīga cilvēka gods un labā slava, seko pretreakcija.

Atbildēt

To Jānim Jūrmalniekam

23.08.2019. 09:05

»

švamme

Mana pieredze...


Tā tava brīvā valsts ir NA troļļu zeme. Sarakstījis te no Vikipēdijas visādas muļķības, par Šveices banku. Kur no kādiem portāliem tevi izmeta? Jūs draudat portālu īpašniekiem, ka pat kas jauns.lv tagad ļauj komentēt par rakstus par Krieviju tikai autorizētiem, lai jūsējie visus citādi domājošos neaprietu. Kādas tev svešvalodas zināšanas ar pamatskolas izglītību un metinātāja, santehniķa kursiem.

Atbildēt

forcemajeure

23.08.2019. 09:04

tādu Lielo masu mediju nemaz nav! portālos ļauži ieskatās, jo rietumu kultūrā jaunumi ir svarīga kultūras sastāvdaļa. par nopietnu info avotu tos nevar uzskatīt.
drukātā prese ir mirusi jau gadus 10-15. tagad tie ir zombiji. tādi, kā šausmenēs - slāj kaut kur bezfilmā un gārdz.
LTV skatās pensionāri, arī LR auditorija tā pati.
puspatiesību par pasaulē notiekošo var uzzināt, ja prot svešvalodas. tad kaut ko var izlobīt. un arī no vairākiem avotiem.
komentāri netiek cenzēti, līdz ar to ir plašas iespējas tos gluži vienkārši "norakt". apmaksātie PR kantoristi aplej ar samazgām pasūtītājam nepatīkamo tēmu, padarot to nebaudāmu. salīdziniet, piem, ar BBC komentiem - visi ir izgājuši caur redaktoru. kvalitatīvi un lasāmi. varbūt arī tā ir intelektuālā kapacitāte.
UN: nekas šai pasaulē nav ne objektīvs, ne subjektīvs.

Atbildēt

Cyril

23.08.2019. 02:40

»

švamme

Mana pieredze...


придурок

Atbildēt

CENZĒTS (un politiski represēts)

23.08.2019. 01:42

»

un

kur tad tevi vēl necenzē


P.P.S. Cita starpā - savulaik bija aktuāls kāds visnotaļ "pamācoši audzinošs" pastāstiņš iz nacistiskās "fāterlandes" sociālsabiedriskās realitātes (kā izrādās – t.sk. arī 100% atbilstošs PAŠREIZĒJAI, "šajā laikā un vietā" aktuālajai ikdienišķajai realitātei, kas ir ienākusies "uz sejas" šajā pašreizējā MUĻĶU zemē, totāli absurdu "skapja virsvērtību" un klaji PRETLIKUMĪGA "ķēķa tiesiskuma" bezjēgā pārkropļotajā "valsts" parodijā eurolatvānijā, XXI gadsimtā):

"Kad nacisti atnāca pēc komunistiem, es klusēja, es nebiju komunists.
Kad viņi atnāca pēc sociāldemokrātiem, es klusēja, jo nebiju sociāldemokrāts.
Kad viņi atnāca pēc arodbiedrībām, es klusēju, jo nebiju arodbiedrības biedrs.
Kad viņi atnāca, pēc ebrejiem, es arī klusēju, jo es taču neesmu ebrejs.
Kad viņi atnāca pēc manis - ...nebija vairs neviena, kas varētu protestēt."
/ tulkojuma citāts no oriģināla Martina Niemolera 1946. gada dzejoļa /

Kā izrādās - patiešām, acīmredzami un neapšaubāmi: "Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS."

Ir sacīts: "Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo - bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis."

Un, arī: "Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku."

Savukārt, kā zināms: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Atbildēt

Latvis

22.08.2019. 23:36

»

švamme

Mana pieredze...


Svešums Jums ir liedzis saprast, kas ir latvietis, kas krievs, tur propaganda ir augstā līmenī--- spriežot pēc Jūsu domājumiem.

Atbildēt

Jānis Rubikis

22.08.2019. 23:13

Pašreizējā propaganda neatškiras no boļševiku jo visi jautājumi tiek apskatīti no seku viedokļa
.Cēloņi tiek noklusēti.Tāda tipa rakstus kā mani internāta neņem neviena avīze ne krievu ne latviešu.

Atbildēt

CENZĒTS (un politiski represēts)

22.08.2019. 19:58

»

švamme

Mana pieredze...


"Paldies LL, šī ir vienīgā vieta, kur vēl necenzē."
---------
Proponējot šādus acīmredzamus totālus MELUS, visu pārējo var nedrukāt un nelasīt - tam VAIRS NAV nekādas nozīmes, absolūti, tieši tāpat kā leģendārajai medusmucai, kurā ieķēzīta karote darvas (lai neteiktu atbilstoši skarbāk).

Atbildēt

švamme

22.08.2019. 18:39

Mana pieredze.
Es varu lasīt brīvi 3 valodās, ar grūtībām vēl divās. Tāpēc man informācijas ir vairāk, kā pietiekoši.
Par media agoniju rakstīju jau kādus gadus atpakaļ. Latvijā laikam krahs pavisam, citi, ko lasu vēl peld. Galvenais ir saglabāt savu auditoriju. Pasaules mediji (lielākie) laikam izies sveikā, bet LV būs pilnībā jāpārgrupējas vai jāmainās kardināli.
Latvijas mediji man interesē tikai dēļ komentāriem. Man patīk lasīt cilvēku viedokļus, nevis ko jums uzspiež no galvenā altāra. Patīk arī padiskutēt ar citiem manu iespēju robežās. Tikai komentāru sadaļa LV. Pasaules ziņas iegūstu citur.
Nekad neesmu ne gānījusies, nelietoju lamu vārdus, izsakos pieklājīgi, lietoju interpunkciju. Bet ir vairāki LV mediji, kur man ir liegta komentēšana, komenti vienkārši nepievienojas. Nobloķēta mana IP adrese. Lieki teikt, ka tos vairs nelietoju vispār, principa pēc. Paldies LL, šī ir vienīgā vieta, kur vēl necenzē.
FB ir ārkārtīgi daudz fake news. Mēģinu vienkārši atcerēties to adreses un nevērt vaļā. Tie ir klikšķu ķērāji. Bet visumā, FB arī nevar uzskatīt par informācijas ieguves vietu, jo tur ir viss sajaukts vienā putrā, gan patiesība, gan atklāti meli, gan sablendējumi. Visinteresantākie ir cilvēku viedokļi par da-jebko. Kādreiz tur var pērles atrast.
Piem. Mr.Trump savas runas laiž pa taisno youtubē, nav jālasa pērkamu viedokli par to, vai atsevišķu mediju neslēptu nicinošo nostāju. Ļoti daudziem medijiem vispār nav publikas un tas arī viņus neinteresē, ir sastapti arī viendienīši. Ja par piemēru, pārzinot katra medija ideoloģiju, paskatās pāris ziņu no pretējiem ierakumiem, un ja vēl piedevām, palasa komentus zem tiem un to vērtējumu, var pat izkristalizēt procentuālo atbalstu katram novirzienam. Ar pretējiem ierakumiem es domāju piem. FOX un NBCnews vai CNN. Pēd. laikā pat tādi, kā CNN cenšas nepievienot saimnieka viedokli, bet tas spīd cauri tekstiem.
Latvijā ir tikai viens mainstream un tas nav nācijai draudzīgs.
P.S. Ļoti patīk Žuļa viedoklis, vienmēr. "Latvis" - nedomā latviski, bet tulko no dzimtās, jēga zūd.

Atbildēt

Atis Priedītis

22.08.2019. 14:27

»

derdz

būtu jau labi ka tikai patiesību rakstītu, bet ja ASV sniedz ziņu Latvijas masu medijiem vai savēji varēs pārbaudīt vai tas bijis patiesībā


Šobrīd tāda iespēja jau pastāv. Ir komentēšanas iespēja, ir "šārēšanas" iespēja tai pašā feisbukā un draugos. Tur katrs var paust savu skatījumu un notikušo. Neviena cita ceļa patlaban nav. Ietekmēt lielo masu mediju rakstu saturu nav iespējams. It kā arī žurnālistiem esot sirdsapziņa, bet ko darīt, ja sekas drosmei ir atlūguma rakstīšana?

Atbildēt

derdz

22.08.2019. 14:19

būtu jau labi ka tikai patiesību rakstītu, bet ja ASV sniedz ziņu Latvijas masu medijiem vai savēji varēs pārbaudīt vai tas bijis patiesībā

Atbildēt

Žulis

22.08.2019. 13:25

»

Atis Priedītis

Lielajiem masu medijiem būtu jābūt savstarpēji konkurējošiem. Pie mums visi raksta gandrīz vienu un to pašu. Man nav gadījies lasīt, ka pēc kāda raksta, teiksim, delfos citā portālā, kaut vai tvnet parādītos pretēja rakstura informācija. Kaut gan nesen lasīju, ka visus masu medijus Latvijā kontrolējot...


Jebkura valsts ir diktatūra. Valsts varas diktatūra. Citādi valsts nemaz nevar pastāvēt. Demokrātiskām pēc definīcijas vajadzētu būt tām valstīm, kur valda sabiedrības vairākuma diktatūra. Tas nozīmē, ka valsts varai ir jāpārstāv sabiedrības vairākums. Izejot no šāda skatu punkta, vienīgais patiesi demokrātiskais ir nacionālas valsts modelis, kur nācija (tauta, kurai ir sava valsts) ir vairākumā. Visas citas „demokrātijas” ir tikai slēptas kādu šauru aprindu, sabiedrības slāņu vai pat ārvalstu interešu diktatūras. Ja nacionālā valstī demokrātija strādā vairākuma labā (ir sabiedrības vairākuma interešu diktatūra), tad visas pārējās „demokrātijas” strādā kādu šauru mazākuma aprindu labā (ir šo šauro aprindu interešu diktatūras). Ja valsts vara un sabiedrības vairākums ir vienoti, tad patiesības atspogulošana medijos ir gan valsts varas, gan sabiedrības vairākuma interesēs. Ja valsts vara pārstāv šauras aprindas, kas sabiedrības vairākumu izmanto savtīgos, negodīgos nolūkos, tad šādai varai protams, ir daudz kā slēpjama. UN vara tad dara visu, lai medijus pakļautu savam diktātam. Šādās „demokrātijās” masu medijiem ir divas labas lietas – vārda brīvība un... rūgta pieredze šo vārda brīvību labāk neizmantot. Pēdējo vēl mēdz dēvēt arī par pašcenzūru. Tā, ka ne vienmēr ir vajadzīga mediju kontrole. Pietiek ar dažām efektīgam ietekmēšanas metodēm. Visu pārējo mediji izdara paši. Un šādā situācijā reālai konkurencei saturiskā ziņā veidoties nav īpašu iespēju.

Atbildēt

Atis Priedītis

22.08.2019. 13:21

»

Latvis

Sākumā sāk brukt ekonomikas, tad lielie masu mēdiji, jo rodas bailes par iztiku nākotnē un te jau neviens cenzūrs nesabaidīs, kad nav ko zaudēt,tad arī sāk runāt, rakstīt patiesību


Šķiet, ka mēs atkal esam sākuši dzīvot interesantā laikmetā. Pirms 3o gadiem sabruka PSRS. Un kaut kas savdabīgs briest arī Latvijā, šobrīd tieši lielo masu mediju vidē. Jauniešus viņi šobrīd jau ir pilnībā pazaudējuši. Tagad tikai jāgaida jauns Antiņš vai "Dainis Īvāns"- tāds ap 30 gadiem, smuks no vaiga un plīvojošiem matiem. Pēdējais teikums ir skumja ironija.

Atbildēt

Latvis

22.08.2019. 13:02

»

Atis Priedītis

Lielajiem masu medijiem būtu jābūt savstarpēji konkurējošiem. Pie mums visi raksta gandrīz vienu un to pašu. Man nav gadījies lasīt, ka pēc kāda raksta, teiksim, delfos citā portālā, kaut vai tvnet parādītos pretēja rakstura informācija. Kaut gan nesen lasīju, ka visus masu medijus Latvijā kontrolējot...


Soros esot "zem" Rokfellera. Rokfellers no Pasaules valdības(pagrīdes). Tur arī Rodšilds ar saviem masu mēdijiem. Un šo doma ir samazināt cilvēku skaitu Pasaulē. Mūsu tā ir ļoti maz, mūsu mēdijiem būtu jābūt pretī, bet šiem ir liela ietekme un daudz naudas. Ja mēs ejam pretī, tad mums "jāskatās"uz Krievijas pusi, bet ar to mums sliktas vēstures atmiņas, kas vēl tiek, no augšā minētajiem, pasliktinātas.

Atbildēt

Atis Priedītis

22.08.2019. 12:46

»

Roza Luksemburga

Visi meinstrīma mediji ir noderīgi tikai faktiskas informācijas ieguvei, t.s. tur un tur notika zemestrīce. Viss, kas saistīts ar jebkuru politikas vai ekonomikas jomu vispar nav uzmanības vērts, jo saturs tiek pārveidots, pieskaņots, noklusēts. Pavērojiet kā atšķiras krievvalodīgo informācijas telpa...


Šķiet, ka viss joprojām iet pa apli. Šobrīd lielo masu mediju melošana ir sasniegusi to robežu, aiz kuras tie var sākt sabrukt. PSRS laikā viss sākās ar "Glasnostj" jeb atklātību. Var gadīties, ka šobrīd notiks tas pats. Cilvēki masveidīgi sāks publicēt savus patiesos redzējumus uz notiekošo sociālajos portālos un lielo masu mediju auditoriju veidosies līdzīgi kā kompartijas laikraksta "Cīņa" fanu pulks 80.tajos gados.

Atbildēt

Roza Luksemburga

22.08.2019. 12:00

Visi meinstrīma mediji ir noderīgi tikai faktiskas informācijas ieguvei, t.s. tur un tur notika zemestrīce. Viss, kas saistīts ar jebkuru politikas vai ekonomikas jomu vispar nav uzmanības vērts, jo saturs tiek pārveidots, pieskaņots, noklusēts. Pavērojiet kā atšķiras krievvalodīgo informācijas telpa un latviešu mediji, liekas, ka tiek runāts par citiem notikumiem. Vai ir risinājums?? Priekš medijiem -nē, tas ir noiets etaps un arvien vairāk tas kļūst acīmredzams. Priekš cilvēkiem - Jā! Jāatgriežas pie vecās labās prasmes lasīt starp rindām un apšaubīt, jautāt, salīdzināt, dalīties at informāciju citā saziņas telpā.

Atbildēt

vecmamma

22.08.2019. 11:58

Varbūt tas ir labi, ka vairums jauniešu neinteresējas par mūsu galvenajiem medijiem. Tas viņus pasargā no meliem, demagoģijas, vilšanās. Viņiem jāsaprot, ka katram jāizcīna sava vieta dzīvē, jāatrod kāds derīgs darbs.
Mēs vecie pa vecam paradumam vēl varam paklausīties tos politikāņus, bet ko gan mums dod visi tie ījabi, veidemanes utt., nav jau tam jēgas.

Atbildēt

Atis Priedītis

22.08.2019. 11:54

»

Žulis

Mums apkārtējā pasaulē ir tik daudz melu, ka ierosinājums masu medijiem publicēt tikai patiesībai atbilstošu informāciju ir visai utopisks. Protams, mediju publicētā informācija ir pilnībā atkarīga no mediju piederības. Un, lai manipulētu ar cilvēku apziņu nav jau obligāti vienmēr jāmelo. Arī tad, ja...


Lielajiem masu medijiem būtu jābūt savstarpēji konkurējošiem. Pie mums visi raksta gandrīz vienu un to pašu. Man nav gadījies lasīt, ka pēc kāda raksta, teiksim, delfos citā portālā, kaut vai tvnet parādītos pretēja rakstura informācija. Kaut gan nesen lasīju, ka visus masu medijus Latvijā kontrolējot vai nu Soross vai Lembergs. Un esot vēl kāds varenāks, kurš kontrolējot gan Sorosu, gan Lembergu.

Atbildēt

jukums

22.08.2019. 11:31

šī krīze ir nevis mediju, bet gan to lietotāju (nelietotāju) problēma. cilvēce tā sauktajās sociālajās vidēs nevis kaut ko iegūst, bet - zaudē. bet - tā tam ir jābūt. aug tukšpauri, ko varēs eleganti slaukt.

Atbildēt

22.08.2019. 11:15

Ka teica Staļins, visu izšķir kadri. Maz zinoši meļi ar intelekta mazspēju diezvai ir spējīgi pasniegt objektīvu informāciju.
+ Mas mediji ir ierocis, tāpēc tos attiecīgi izmanto, tam piemeklē attiecīgus cilvēkus.
Mamikins reiz uzdrošinājās 5 minūtēs uzskaitīt vienotības noziegumus, pēc divām nedēļām viņa raidījuma vairs nebija, kautgan bija viens vadošajiem pēc reitingiem

Atbildēt

Žulis

22.08.2019. 10:46

Mums apkārtējā pasaulē ir tik daudz melu, ka ierosinājums masu medijiem publicēt tikai patiesībai atbilstošu informāciju ir visai utopisks. Protams, mediju publicētā informācija ir pilnībā atkarīga no mediju piederības. Un, lai manipulētu ar cilvēku apziņu nav jau obligāti vienmēr jāmelo. Arī tad, ja medijs publicēs viņa īpašniekam vajadzīgās patiesības un noklusēs īpašniekam nevēlamas patiesības, būs notikusi manipulācija ar lasītāju apziņu medija īpašnieka interesēs. Tātad īstenībā tā sauktās mediju krīzes risinājumam atslēgas vārds ir „īpašnieks”. Lai kāda partija, sabiedrības aprindas, valsts vara,vai atsevišķi miljardieri būs medija īpašnieki, šie mediji savās publikācijās vienmēr vadīsies no šo partiju, sabiedrības aprindu, valsts varas vai ar sevišķo bagātnieku personīgajām interesēm. Citādi tas nemaz nevar būt. („ Kas maksā, tas pasūta mūziku”) Pastāv tikai viena iespēja, kad medijs neslēpjot un nemelojot paudīs tās patiesības, kas ir vajadzīgas tautai. Tas būs tad, ja tauta būs medija īpašnieks. Un tā var būt tikai un vienīgi nacionālā valstī, kur valsts vara ir vienota ar šajā valstī dzīvojošo pamattautu un reāli pārstāv un aizsargā šīs tautas intereses visās jomās. Tas ir iespējams tur, kur tauta tiešām ir nācija savā zemē. Un, ja kāds saka, ka nacionālu valsti nodibināt pie mums nav reāli, tad es varu teikt, ka cerēt uz objektīvu, no meliem attīrītu patiesību mūsu medijos arī nav reāli. Mūsdienās komercmedijiem (galvenokārt drukātajiem) krīze ir ienākumos. Tur ir izveidojies apburtais loks. Lai gūtu vairāk ienākumus, jāpublicē vairāk reklāmas. Bet lielāks reklāmas daudzums samazina lasītāju skaitu. Un ar izklaidi, meliem vai puspatiesībām cilvēkiem ērtāk ir iepazīties elektroniskajos medijos. Tas ir nenovēršams process.

Atbildēt

Latvis

22.08.2019. 09:24

»

Pomeranču Vainadziņš

Aha


Redaktors.Jo viņš atbild par stulbuma propagandu, ja protams nenodarbojas tieši ar stulbuma vairošanu.

Atbildēt

Latvis

22.08.2019. 09:20

Jāatjauno cenzūra, tās labākajā daļā, kur pamuļķiem neļautu rakstīt muļķības un baram nolīgto stulbeņu komentēt.Vispār vajadzētu liegt komentēt tiem, kas nevar izteikt savas domas, bet māk tikai citus apriet.Mums gan viss ir pilnīgi pretēji. Kā arī jāpiespiež visādi iekšējie aizliegumi, piemēram, rakstīt par "atkatiem", aizdomām par korupciju. Bet viss jau tas ir ideāla Pasaule, kas diez vai ir iespējams.

Atbildēt

x

22.08.2019. 08:57

Lielie masu mēdiji-tv,radio,internets,avīzes ,žurnāli.
Lielas problēmas pašlaik ir drukātiem mēdijiem.Viņiem samazinās tirāža,zūd pircēji, arī reklāmdevēji reaģē.Aldziņas nelielas, viss iet uz leju(par kvalitāti neteiktu)Un tad dažādos veidos jātiek pie naudiņas .Ērtākais veids-atrasties oligarha paspārnē.Savai rotaļlietai mazliet naudu nepažēlos.
Vispār kvalitatīvi,profesionāli žurnālisti ir gandrīz kā poēti-ar caurām zeķēm,tukšām kabatām un kurkstošu vēderu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kņada

FotoKatrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.
Lasīt visu...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā,...

Foto

Par dzīves mērķiem un jēgu

Kas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam...

Foto

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

Rīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča...

Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...