Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu valsts ir sasniegusi tādu korupcijas līmeni, ka korupcija ir kļuvusi par draudu mūsu valsts un tautas pastāvēšanai, diemžēl otro „veiksmes stāsta” cēlienu Latvijas Republika neizturēs.

Latvijā korupcija ir legāla, jo korumpēti politiķi 30 gadus ir rakstījuši pretkorupcijas likumus un nevienā valstī korumpanti paši sevi nav ielikuši cietumā, un nekas neliecina, ka Latvija būs pirmā. Pat noklausoties sarunas un pieķerot ar 500 000 eiro kukuli, „nepietiek” pierādījumu, lai šo darbību (ministram saņemt 500 000 eiro pret pakalpojumu) uzskatītu par kukuli. Ministri var pieņemt darbā ministrijā savas partijas biedru radiniekus, savu partijas sponsoru radiniekus, draugus bez konkursa, un tā neskaitās korupcija.

Tieši tādēļ mums jāmeklē inovatīvi risinājumi, lai mēs varētu atbrīvoties no korumpantiem. Iedvesmojoties no vēsturiskā gadījuma, kad Alu Kaponi cietumā ielika par nodokļu nemaksāšanu, nevis par slepkavībām vai reketu, mēs uzskatām, ka viens no veidiem, par ko viņus iesēdināt vai no viņiem atbrīvoties, ir krāpšana (ja jums ir citi veidi, lūdzu, rakstiet komentāros).

Šinī rakstā paskaidrosim, kas ir krāpšana, kādēļ Sandis Riekstiņš ir krāpnieks un kādēļ pret viņu var vērst pantu par krāpšanu organizētā grupā. Ja Valsts policija pret viņu nevērsīs kriminālas sankcijas, tad atcerieties, Latvijas Republika ir nozagta valsts, kur princips „viens likums, viena taisnība” ir tikai uzraksts uz sienas ēkā, kuru pārvalda noziedznieki.

Konkurences padomes lēmums (turpmāk tekstā „KP” un „KP lēmums) Lieta Nr. KL5–31615, kā arī Augstākās tiesas Lēmums (turpmāk tekstā „AT” un “AT lēmums”) Nr. A43008118, SKA-427/2021 ir pieejami publiski.

Augstākās tiesas lēmums (kurš atstāj spēkā KP lēmumu) ir stājies spēkā un nav pārsūdzams, līdz ar to viss, kas aprakstīts KP lēmumā, un pieņemtais sods un apgalvojums, ka Sandis Riekstiņš ir izveidojis karteli, ir palicis par faktu, un policija nedrīkst šos apgalvojumus un faktus ignorēt (ja mēs dzīvojam tiesiskā valstī) .

99% no pierādījumiem nepublicēsim, jo tad raksts būtu vairāk nekā 40 lapaspušu garš, aicinu lasītājus pašus atrast šos lēmumus un iepazīties ar tiem, mēs tā vietā koncentrēsimies tieši uz to, lai pierādītu, ka Sandis Riekstiņš ir bijis organizētas grupas loceklis, kura gadiem ilgi, izmantojot viltu, izkrāpa valsts un Eiropas Savienības naudu un upuris (valsts un ES) par to nezināja.

Kas ir krāpšana? Pēc Latviešu literārās valodas vārdnīcas (1.–8. Rīga, Zinātne, 1972.–1996) krāpšana ir: „Mānīt, maldināt (kādu), lai iegūtu sev materiālu labumu.” Pēc Krimināllikuma (177.pants) izpratnes krāpšana ir : „Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.”

Tātad krāpšana ir jebkas, kad no upura, izmantojot viltu, melus un maldināšanu, kā arī upura nezināšanu un neinformētību, tiek iegūts kāds materiāls labums.

Kādēļ valsts un ES nezināja par aizliegtās vienošanās eksistenci.

KP 22.06.2016. saņēma LAD iesniegumu (Nr.10.5.2–9/16/13ip) saistībā ar 4.3. apakšpasākuma 1. un 2.kārtas projektu iepirkumiem (Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums lauksaimniecības un lauku attīstībai.), kas varētu liecināt par iespējamu aizliegtu vienošanos. Tātad Valsts un ES naudas devējs (LAD) neko nezināja par aizliegto vienošanos. Tātad nav neviena pierādījuma vai fakta, ka pasūtītāji būtu zinājuši, ka konkursa rezultāti dalībniekiem ir zināmi pirms tam un viņi ir vienojušies par cenām savā starpā, nevis konkurējuši godīgā veidā.

KP pierādīja, ka Riekstiņš un pārējie iesaistītie savā starpā vienojušies, lai izkrāptu valsts un ES līdzekļus.

Konkurences padome veica procesuālās darbības SIA “LIMBAŽU MELIO” (Riekstiņa uzņēmums), SIA “Bauskas meliorācija” un SIA “Meliorācijas eksperts” birojos un ieguva e-pastu sarakstes, kurās iepirkuma dalībnieki apmainās ar informāciju un vienojas par cenām un konkursa uzvarētāju pirms piedāvājuma iesniegšanas.

Kas ir interesanti, visvairāk e-pastu, kurus ir rakstījis S. Riekstiņš, atrada nevis viņa uzņēmuma birojā, bet SIA „Bauskas meliorācija” birojā, tātad S. Riekstiņš šos e-pastus bija izdzēsis no sava e-pasta, visticamāk zinot, ka veic aizliegtas darbības.

Viens no S. Riekstiņa rakstītajiem e-pastiem, kuru atrada viņa konkurenta e-pastā, bet neatrada viņa paša e-pastā, kur ir runa par konkursa tāmi: „Izprintē, lūdzu, šo un paraksti, es šodien būšu pakaļ.” Tātad Riekstiņa kungs ne tikai sūtījis e-pastus, bet pats fiziski ir braucis pakaļ saskaņotajiem dokumentiem, lai tos iesniegtu konkursā.

Kādēļ karteļa izveide ir uzskatāma par krāpšanu? Konkurences likuma 21. panta 3. daļa saka: „Ja pārkāpums izpaužas kā karteļa vienošanās, tiek prezumēts, ka pārkāpums radījis kaitējumu un tā rezultātā cena paaugstināta par 10 procentiem, ja vien netiek pierādīts pretēji.” Tātad, ja kartelis ir pierādīts un kartelis nevar pierādīt pretējo, uzcenojums ir bijis vismaz 10% .

AT savā sprieduma atstāja KP lēmumu nemainīgu, un kartelis nepierādīja, ka uzcenojums ir bijis mazāks, tātad Riekstiņa kungs ar saviem karteļa biedriem ir izkrāpis vismaz 10% no konkursa summas.

Tātad KP pierādīja un AT apstiprināja tās pierādījumus, ka Riekstiņa kungs ir izveidojis karteli, sadārdzinājis konkursus par vismaz 10%, kā arī pasūtītājs un finansētājs neko nezināja par aizliegto vienošanos, tātad viss aprakstītais 100% atbilst Krimināllikuma 177.panta 2.daļai par krāpšanu organizētā grupā.
Mēs esam uzrakstījuši iesniegumu policijai, lai soda Riekstiņa kungu un pārējos karteļa biedrus par krāpšanu. Esam uzrakstījuši JKP valdei iesniegumu par Sanda Riekstiņa atbrīvošanu no amata, kā arī izglītības un zinātnes ministrei par to, kādēļ valsts naudas izkrāpējs var būt labs parlamentārais sekretārs. Sekojiet mums līdzi, jo diez vai policija bez sabiedrības līdzdalības sodīs tieslietu ministra draugu un IZM parlamentāro sekretāru.

Lai top gaisma.

Nobeigumā mēs vēlamies tomēr pastāstīt par kādām interesantām baumām, ko mums pastāstīja kāds no godīgajiem JKP biedriem (tādi tur joprojām ir). JKP un Attīstībai/Par ir vienojušies, ka A/Par (kontrolē policiju) neko nedarīs pret Sandi Riekstiņu par šo karteli, bet apmaiņā JKP (kontrolē prokuratūru) neko nedarīs pret A/Par cilvēku izveidoto būvnieku karteli. To, ka šīm baumām ir nopietns pamatojums, pierāda trīs fakti:

1. Ne JKP, ne A/Par kontrolētās tiesībsargājošās iestādes nav vērsušas nekādas darbības pret abu karteļu biedriem, lai sauktu tās pie kriminālatbildības par krāpšanu, visi iesniegumi, kas ir iesniegti, ir ar dažādiem iemesliem „aizmirsti” (biedrības „Rītdienai” rīcībā ir vismaz divi šādi iesniegumi), un ES finanšu korekcija būtu jāatmaksā LR nodokļu maksātājiem, nevis karteļa biedriem.
2. JKP rīkotajā CO2 iepirkumā (kad Sandis Riekstiņš jau bija kļuvis par IZM parlamentāro sekretāru) uzvarēja ar būvnieku karteli saistīta kompānija „Moduls engineering” ar vienu no dārgākajiem piedāvājumiem.
3. Tieši ap laiku, kad AT pieņēma savu lēmumu, JKP nomainīja savu viedokli Attīstībai/Par bīdītajā 40 miljonu „ebreju restitūcijas” shēmā.

Novērtē šo rakstu:

232
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

FotoSaeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres darba vizīšu un tikšanos fokusā ir bijis atbalsts Ukrainai, Latvijas drošība un ekonomiskā izaugsme, un Latvijas cilvēki, viņu drošība un labklājība.
Lasīt visu...

18

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

FotoDaži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas. Pagaidām civilās.
Lasīt visu...

3

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

FotoPubliskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas veselības aprūpes sistēmā nenotiek, cik daudz tiek kavēts, cik dārgi viss izmaksā. Taču daudz mazāk tiek runāts par to, kas patiesi tiek darīts, kas ir paveikts, kāpēc izmaksas ir tādas, kādas tās ir, kādi faktori to ietekmē un cik būtiska ir lēmumu pieņemšana slimnīcas un sabiedrības labā.
Lasīt visu...

12

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

FotoKad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar konkrētiem darbiem, pēkšņi sāk uztraukties par droniem, pagrabiem un plūdiem, cilvēkiem ir pilnīgas tiesības uzdot vienu vienkāršu jautājumu: kur Tu biji visu šo laiku?
Lasīt visu...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi