Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Big Dormouse

02.05.2017. 07:59

Tikai Satversmē vēl pagaidām vara pieder tautai. Dzīvē jau sen vara pieder partijām. Līdz ar to varas intereses ir partiju intereses. Tur nav vietas ne valstij, ne cilvēkiem ārpus partiju "elites". Vēlēšanas kā sistēmas sastāvdaļa nodrošina ērtu sistēmas pastāvēšana. Ja mums šī varas sistēma der, tad ejam uz vēlēšanām, balsojam un atbalstām šo partiju varas sistēmu.

Atbildēt

Latvietis

01.05.2017. 12:17

»

A.P.

Dziļi profesionāla analīze ir vajadzīga katrā nozarē, katrā valsts funkcionēšanas aspektā. Nepietiek tikai ar sociāli politisko, sociāli filosofisko izvērtējumu, iegūstot kopējo priekšstatu par stāvokli valstī. Izvērtējuma autoriem ir jābūt drosmīgiem, jāraksta ar savu īsto vārdu, bet nevis jāslēpjās...


Latvietim tavas pamācības nav vajadzīgas.Es pats zinu par ko balsot un balsošu atkal par Ameriku. Bet tu ej pie velna ar savām pamācībām.Vai tu esi aizmirsis,ka latvietis ir patstāvīgs domāšanā?

Atbildēt

pilsonis

30.04.2017. 18:34

Faktiski LR tiesās ir izveidotas troikas iedzīvotāju ātrai atbrīvošanai no īpašumiem bez iespējas sevi aizstāvēt.

Atbildēt

gremlinu sarkanmatainā bidla

30.04.2017. 13:15

»

Neizplati melus

Ja gribi ko pierādīt, nosauc datumu, dokumenta numuru, publicē fragmentu un pierādi citādi. Šeit ir meli un tas nav godīgi. Ja uzskati, ka nemelo, raksti savu vārdu, tad runāsim, bet tu, sl;epjoties nosauc citu vādyus. Tā ir nomelnošana, zemiska rīcība


Publiski fakti nekam nav jāpierāda. Tieslietu ministra paraksts uz visiem iesniegtajiem likumprojektiem. Tā ka, tiš, būdā, kuce! Zemiska rīcība ir taisīt apzināti nelikumīgus spriedumus, mēslu čupa, tā ka smirdi tālāk savā piepirstajā paltrakā, noēdod svešu nodokļu naudu. Cerams drīz aizrīsies. Ūūūhujū!

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

30.04.2017. 12:31

»

Tieši tā

Vlasti nepārvalda ne deputāti, ne ministri, ne valdība, bet okupācijas laika nomenklatūra un viņu paspārnē iesildījušies "šoferu dēli un meitas", VDK aģenti, un naudu sagrābušie "varoņi", kuri pērk un pārdod likumus un spriedumus...


Tikai muļķim var ienākt tādas domas. Varbūt arī autovadītājiem tiesības sākumā piešķirt tad likt mācīties? tas pats ārstiem... utt.

Atbildēt

pilsonis

30.04.2017. 09:26

»

Neizplati melus

Ja gribi ko pierādīt, nosauc datumu, dokumenta numuru, publicē fragmentu un pierādi citādi. Šeit ir meli un tas nav godīgi. Ja uzskati, ka nemelo, raksti savu vārdu, tad runāsim, bet tu, sl;epjoties nosauc citu vādyus. Tā ir nomelnošana, zemiska rīcība


Rakstā ir atsauce uz Civilprocesa likuma 464.1panta trešo daļu, kas skan sekojoši: (3) Ja kasācijas sūdzība formāli atbilst šā panta pirmajā daļā minētajām prasībām un ja tiesa nav pārkāpusi šā likuma 452.panta trešās daļas noteikumus un izskatāmajai lietai nav būtiskas nozīmes vienotas tiesu prakses nodrošināšanā un tiesību tālākveidošanā, tiesnešu kolēģija var atteikties ierosināt kasācijas tiesvedību arī mantiska rakstura strīdos, ja tā daļa, par kuru spriedums tiek pārsūdzēts, ir mazāka par 2000 euro.

Atbildēt

Neizplati melus

30.04.2017. 07:20

»

Bankas. Oligarhija. Organizētās noziedzības grupējumi.

Minētais attiecas ne tikai uz blakus sūdz., bet arī uz kasācijām kā civilprocesā, tā admin. procesā. Un šāda regulējuma autore (tajā laikā tieslietu ministre) solvita āboltiņa, kura ar savu parakstu faktiski nogrieza kasāciju un, starp citu, arī apelāciju. Tāpat, ja ir interese, varat paskatīties Satversmes...


Ja gribi ko pierādīt, nosauc datumu, dokumenta numuru, publicē fragmentu un pierādi citādi. Šeit ir meli un tas nav godīgi. Ja uzskati, ka nemelo, raksti savu vārdu, tad runāsim, bet tu, sl;epjoties nosauc citu vādyus. Tā ir nomelnošana, zemiska rīcība.

Atbildēt

Bankas. Oligarhija. Organizētās noziedzības grupējumi.

29.04.2017. 23:25

Minētais attiecas ne tikai uz blakus sūdz., bet arī uz kasācijām kā civilprocesā, tā admin. procesā. Un šāda regulējuma autore (tajā laikā tieslietu ministre) solvita āboltiņa, kura ar savu parakstu faktiski nogrieza kasāciju un, starp citu, arī apelāciju. Tāpat, ja ir interese, varat paskatīties Satversmes tiesas lēmumus šajos jaut, pat nezinu, cik reizes mēģināts apstrīdēt, rezultāts, protams, nulle.
----
Ja iedzīvotājiem zūd vajadzība izmantot tiesu savu strīdu risināšanai, tad pilnīgi loģiski būtu samazināt arī tiesnešu atalgojumu.
----
Nē, ja iedzīvotājiem zūd vajadzība izmantot tiesu savu strīdu risināšanai, tad pilnīgi loģiski būtu samazināt tiesu un tiesnešu skaitu. Jo vairāk tāpēc, ka ar lauksaimniecības tehnikumā iegūtu juridisko izglītību, tiesā strādāt nevajadzētu. Tāpat kā tiesā nav jāstrādā padomju juridiskās skolas abortētajiem "tiesībzinātniekiem". Tiesu Latvijā ir daudz par daudz. Tāpat kā tiesnešu. Bet kaut kā jau bankām nauda no valsts jāizsūc, aprēķiniet, cik procentiem LV tiesnešu nav parādsaistību pret bankām. Un, tiem, kam nav parādsaistību, jāmeklē skeleti skapī. Tas pats ar deputātiem. Tā kā jautājums, kā labā strādā tiesas un valsts pārvalde, nav aktuāls.

Atbildēt

Tieši tā

29.04.2017. 21:43

»

jurka

Par kādu demokrātiju vai tiesiskumu var pļāpāt zinot ka 4.maijā PSRS specvienību apsardzībā tika apstiprināts valsts nozagšanas fakts un vara uz nezināmu laiku tika paturēta PSRS Latvijas nodaļas nomeklaturas un tās struktūru-LKP,VDK,IeM valdījumā.Kāda ES deputāte publiskajā tv izpļāpajas ka Latvija...


Vlasti nepārvalda ne deputāti, ne ministri, ne valdība, bet okupācijas laika nomenklatūra un viņu paspārnē iesildījušies "šoferu dēli un meitas", VDK aģenti, un naudu sagrābušie "varoņi", kuri pērk un pārdod likumus un spriedumus.

Vari ievēlēt 100 % tīrus un gudrus, labus deputātus, nekas nemainīsies. Tad būtu jābūt viesiem 100 % deputātu juristiem, ar doktora grādu un ekonomikas doktoru grādi. Tā ka deputāti, lai cik labi, nevar zināt visas sfēras un neizglītojas. Pēc ievēlēšanas visiem vajadzēja iziet neklātienes viengadīgu (?) kursu, nokārtot eksāmenus, bet nav, viņi bieži vien, lielākā daļa ir pusanalfabēti un/vai sponsoru naudas pelnītāji - iegrimst "SISTĒMĀ", kura ir neuzvarama.

Nevajag bāzt ārā sazvērestības teorijas", ka visi deputāti noziedznieki, slikti, nodevēji, rīkojas pret tauru vai tml. Vairākusm ir godīgi, bet priekša strādā "sistēma", sistēmas NOMENKLATŪRA.

Atbildēt

Valda "Tiesāšanās kā ķēķī"

29.04.2017. 21:31

Vienreizēji labs raksts, bet tas tikai "garām ejot"iešauj Tieslietu ministrijai. Autors laikam nezina likumu sa izdošanas "virtuvi", tā sakaņ ošana procedūru un virzību uz Saeimu un izskatīšanu.

Likumus rada ieinteresētā iestāde, šeit Augstākā tiesa, bet klāt pie tā ir sponsori un ja gribi zināt - kukuļdevēji,virza tiesīgajam likumdošanas iniciatoram - Tieslietu ministrijai, kur arī strādā padomdevēji no maudas čemodānu biedrībām. Likumprojekts gatavs, Anotācija gatava un to saskaņo ar ieinteresētām iestādēm - ģenerālprokuratūru gan jau (paziņos, ka nē, nē, bet tā tas nav, piedalās). Iestādēs - ministrijās atzinumu raksta ierindas ierēdņi, bet nomenklatūra rediģē un pasaka, ko un kā vajag un ar inspektora parakstu virza tālā Valsts sekretāram. kurš pielabo vēl. Inspektors savu darbu vairs neatpazīst, ko sastrādā galvenie priekšnieki, bet paraksts, autors palliek inspektoram. Un tad virza uz MK, apspriež Valsts sekretāru sanāksmē un dod un MK sēdi. Valsts sekretāri kontrolē MK sēdē savu gara darbu un virza uz Saeimu. Praktiski vēl ir cits siets vēl, bet nevienam nav tiesību labot un neviens neiedzilinās likumu jēgā un saturā. Un tā pieņem likumus, no balso ar |"īkšķi".

Un te "vainīga" Saeima, kad visu nosaka, to izlēma NOMENKLATŪRA?
Un pēdējā piebilde: Augstāka tiesa (AT) raksta, -kasators iesniedzis Kasācijas sūdzību parbaudīt pierādījumus. AT nav pienākums pārbaudīt pierādījumus. Bet ja lietā vispār nav pierādījumu un nav likumiska pamatojuma - to SENATORI nepārbauda. Āmen baznīcā. Ja grib un ir "TIESĀŠANĀS kā ĶĒĶĪ" variants, tiesai durvis ver vaļā ar kāju kāds sponsors, viss notiek, arī pierādījumus pārbauda.
Tik augsts "tiesiskums", kā tas notiek tagad, nav iedomājams un nebija pat
tagad "nolādētajā" okupācija režīmā. Sakārtots "izcils" tiesiskums! Eiropas Cilvēktiesību tiesa atceļ, atzīst par nelikumīg vienā procesā par 15 tiesnešu nelikumības - nevienu nesoda - pagājis disciplinārsodīšanas termiņš, kad būtu jāierosina kriminālproess. Tu, tū, ku, kū!

Atbildēt

hm

29.04.2017. 21:10

Nav taisnības virs zemes, dūrei tik spēks. Tā uz Zemes.
Bet ja par deputātiem, tad vaina drīzāk tajā, ka šie deputāti gandrīz 4 gadu garumā nodrošinājuši priekš sevis siltumnīcu apstākļus un laiskojas.
Ja viņiem nāktos tautas priekšā pamatot savus lēmumus, ja viņiem draudētu atbildība par tiem, ja viņus par pārkāpumiem būtu iespējams atbrīvot, aizstāt, ja viņiem savā darbā nāktos saskarties ar konkurenci, daudz kas noteikti būtu savādāk ...

Atbildēt

visa Latvijas varas butiba

29.04.2017. 20:44

zagli pie naudas poda dala naudu sev un saviem draugiem un taa jau 28 gadus.

Atbildēt

liberastid deputaatid

29.04.2017. 20:41

Kā intereses pārstāv deputāti... Ir zināms pilnīgi droši, kā intereses deputāti NEpārstāv - tautas intereses.

Atbildēt

Ojārs

29.04.2017. 20:21

Paldies autoram. Es tagad beidzot sapratu, kāpēc visi runā par latviešu tautas nevērtību. Ievēlēt sev kaitīgus likumdevējus var tikai pilnīgi nederīga tauta.

Atbildēt

pilsonis

29.04.2017. 19:21

»

Denisam

PIetiekami koncentrēti, bet- pietrūka , liekas, tikai viena- gan jau ka var atrast- kuri deputāti balsoja par šiem likuma grozījumiem. Lai mums, lasītājiem nav pašiem jāmeklē


Likumprojekts Grozījumi Civilprocesa likumā (551/Lp12)
(3. lasījums) (10 priekšlikumi)
(Dok. Nr. 2267)Balsojums: par 72, pret 0, atturas 0 Likums
Juridiskā komisija (Referents: Gaidis Bērziņš)

Atbildēt

Denisam

29.04.2017. 19:07

PIetiekami koncentrēti, bet- pietrūka , liekas, tikai viena- gan jau ka var atrast- kuri deputāti balsoja par šiem likuma grozījumiem. Lai mums, lasītājiem nav pašiem jāmeklē.

Atbildēt

kukū

29.04.2017. 18:36

Tikai ne tautas vairākuma!

Atbildēt

jurka

29.04.2017. 18:06

Par kādu demokrātiju vai tiesiskumu var pļāpāt zinot ka 4.maijā PSRS specvienību apsardzībā tika apstiprināts valsts nozagšanas fakts un vara uz nezināmu laiku tika paturēta PSRS Latvijas nodaļas nomeklaturas un tās struktūru-LKP,VDK,IeM valdījumā.Kāda ES deputāte publiskajā tv izpļāpajas ka Latvija kā neatkarīga valsts neesot iespējama.Tā ka runa var būt tikai par appušķotu totalitāro režīmu,kurš ir nesalīdzinami lielāks ļaunums par daudzkārt pie mums aprunāto ES birokrātiju,kurš ir veco ES labklājības pamats.

Atbildēt

nu un tad?

29.04.2017. 17:17

»

Žulis

Labs, trāpīgs raksts


ja nu patiešām pamodīsies, kas patiesībā vairāk līdzinās zinātniskajai fantastikai, tad truli nožāvāsies, pa fikso aprīs kaut kādu saķīmiķotu draņķi un turpinās ilgtspējīgo letarģisko krākšanu.

Atbildēt

Kļims

29.04.2017. 16:50

Demokrātijas definīcijā ir teikts, ka esot divu veidu demokrātijas formas - tiešā un pārstāvniecības. Un faktiski nekur netiek atzīmēts, ka valsts līmenī tiešās demokrātijas pārvaldes formas nekur nav bijis. Daudziem no mums laika gaitā ir “iepotēts”, ka demokrātija ir savas “balss” un viedokļa deleģēšana kādam citam un ka to mēdz saukt par pārstāvniecības demokrātiju.
Tomēr gan teorētiski, gan praktiski ir pierādāms, ka pārstāvniecības demokrātija nav un nevar būt demokrātija šī vārda patiesajā nozīmē, jo mēs nevaram deleģēt savas intereses un vēlmes kādam citam tā, lai tas “cits” tās nesaistītu ar savām unikālajām interesēm, ja vien “cits” nav “es pats”.
Te nu rakstā ir izcils apstiprinājums iepriekš rakstītajam.

Atbildēt

Žulis

29.04.2017. 15:33

Labs, trāpīgs raksts!
Vairāk tādu!
Varbūt beidzot tauta sāks mosties....

Atbildēt

savas

29.04.2017. 15:30

kā var rasties tik stulbi jautājumi

Atbildēt

dums jautajiens

29.04.2017. 15:25

parstav savas un savu klatguletaju intereses.

Atbildēt

A.P.

29.04.2017. 15:17

Dziļi profesionāla analīze ir vajadzīga katrā nozarē, katrā valsts funkcionēšanas aspektā. Nepietiek tikai ar sociāli politisko, sociāli filosofisko izvērtējumu, iegūstot kopējo priekšstatu par stāvokli valstī. Izvērtējuma autoriem ir jābūt drosmīgiem, jāraksta ar savu īsto vārdu, bet nevis jāslēpjās aiz pseidonīma, kas nav sabiedrībā pazīstams kā literārais pseidonīms. Profesionālās analītikas vispusība un objektivitāte pie mums var latviešu tautas deleģētos latviešu stulbeņus un neliešus atturēt no ņirgāšanās par nāciju apm. par 1-2%. Ne vairāk un ne mazāk! Tikai par 1-2%. Vairāk būs tikai tad, kad tauta publiski kādam mēslam, mēslu partijai pateiks "Mēs, tevi/jūs stulbeņus un neliešus vairs neatbalstīsim vēlēšanās!". Skaidrs, ka latviešu tauta tādai pašaizsardzībai nav piemērota tauta.Arī nebūs, jo netiek audzināta un izglītota pašaizsardzībai.

Atbildēt

Mums valstī

29.04.2017. 14:50

Saeimas deputāti vispirms pārstāv savas partijas intereses,sponsoru,draugu,radu,skolas biedru un vēl regulē, lai tieslietu sistēma tiktu pakārtota viņu interesēm.Prezidents ar savu kanceleju izrādās ir tikai Valsts naudas šķērdētājs, nevis tās uzplaukuma veicinātājs. Jautājums, vai Saeimā vairs nav neviena sakarīgi domājoša cilvēka, kas sāktu veicināt šo izveidoto sistēmu Valsts spicē demontēt, par labu tās iedzīvotājiem?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...