Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

SIA Atver acis!

02.01.2017. 20:17

Tas kā mums pēdējās paaudzēs ir mācīts apieties ar mežiem ir reāls mēsls!!!
Produktivitāte, produktivitāte, eksports, eksports, ekonomika, ekonomika utt..

Kur vēl māca par patiesajām vēetībām? Uzsvars tiek likts uz to, lai cilvēkus pataisītu par perfektām, paklausīgām skudrām, kuras seko standartiem un akli klausa visam, ko viņiem kāds kancelē, klases priekšā vai kantainajā kastītē stāsta.

Vienā kvadrātmetrā mežā var saskatīt desmitiem un pat simtiem augu un kukaiņu sugas, nemaz nerunājot par dzīvniekiem un putniem. Cilvēku smadzenes ir tā izskalotas, ka neko vairāk par koksnes kubikmetriem un "pareizas" apsaimniekošanas ilūziju netiek saskatīts.

Es pats vairākus gadus strādāju mežizstrādē un dzīvoju laukos, tāpēc nestāstiet man par to savu zombēto programmiņu, ja pašiem tek gar biksēm nakts laikā ejot gar meža ceļu.
Sāciet dzīvot!

Atbildēt

Nu taču protieties beidzot

05.12.2016. 02:18

»

Jautājums

Kāpēc Ķerus tik intensīvi publicē vienādus rakstus DELFI, TVNET, tagad PIETIEK...


Saziedojiet, uzņēmēji, Ķerum naudiņu ! Pilnus portālus pierakstījis ar zaļajām vaimanām . Tagad ziema , pupuķu nav ko skaitīt , ēst ta`gribās .

Atbildēt

tā zīšana no valsts

03.12.2016. 08:46

sarkanajiem tik hipertrofēta, jo kavēta garīgā attīstība, dauņi zīž visu mūžu.....................

Atbildēt

Miša

02.12.2016. 11:46

»

hmm

būtiski,ka tie labi apmaksātie klerki no LVM paši vēl nevienu koku līdz ciršanas vecumam nav izaudzējuši


Jā reti kuram sanāk nocirst kailcirtē sevis stādīto mežu jo to ierobežo likumdošana priedi no 101 gada egli no 81, bērzu no 71, apsi jau reālāk 41, un baltalksnim nav ciršanas vecumā, turpretīm zviedri, somi cērt tad kad ir cena un vajag naudu

Atbildēt

Miša

02.12.2016. 11:41

Viss grozās ap naudu, tiklīdz LV kokmatreāli maisās pa kājām tā tiek uzpūstas problēmas, tiem pašiem Zviedriem var cirst kad un kur vajag ja ir cena, LV ir platību termiņu un vel daudz ierobežojumu, kā arī termiņierobežojumi. Viņiem nav problēmu ar FSC. Dabas draugi grib radīt situāciju lai mežsaimniecība nebūtu izdevīga un mežus par lētu naudu turpinātu pārdot dažādiem zviedru, dāņu, vāciešu fondiem, kuri pēc kāda laika nocirtīs pa tīro.

Atbildēt

Finansists

02.12.2016. 11:04

»

archdevil

Raksts ir labs...


Peļņa ir svarīgāka? Domā, ka valsts uzņēmums strādā, lai gūtu oficiālu peļņu? Laikam neesi tā saucamajās valsts kapitālsabiedrībās strādājis? Otkats, kickbacks, alga, komandējumi, dienesta auto, pat ordeņi un citi ielikteņu guvumi prevalē!

Atbildēt

Signe

02.12.2016. 10:04

Tā ir brutāla, brutāla noziedzība, ko mūsu valstī dara a/s "Latvijas valsts meži"!!!

Atbildēt

archdevil

01.12.2016. 18:01

Raksts ir labs.
Bet, kamēr tā pati IKEA izmantos labi ja 50% FSC savā produkcijā, tikmēr no FSC sertifikāta nav nekādas jēgas visā pasaulē. 100% FSC koksne un tās izstrādājumi ir dārgāki, un kāpēc pirkt, ja var no Ķīnas dabūt visu ko ar FSC zīmogiem, un neviens neko nevar izdarīt.
Diemžēl peļņa ir svarīgāka par ekoloģiju.
p.s. mans komentārs neattiecas uz cēlkoku produkciju, piemēram, tīkkoks, tādus tikai un vienīgi 100% FSC, un nekādā gadījumā no ķīnas, jo ķīnā neaug cēlkoki!

Atbildēt

Ieskaties

01.12.2016. 17:37

kartē un salīdzini. It kā trimmeris būtu pāri gājis. Kur ir palikusi lielie, skaistie Latvijas meži?

Atbildēt

mežinieks

01.12.2016. 16:29

Kāds vēl FSC Latvijas standarts, tāda vnk nav, jo darba grupa mocījās 10 gadus un tā arī nespēja uzdzejot dēļ "zaļajiem" radikāliem, kuri uzskata, ka Latvijā jāaizliedz kailcirtes. Pa lielam jau FSC nevērtē mežu apsaimniekošanu kā tādu, bet tikai vidi un sociālo, līdz ar to par kādu ilgtspējīgu....atvainojos.... atbildīgu mežu apsaimniekošanas izvērtējumu iet runa ???

Atbildēt

opā

01.12.2016. 15:54

Kārtējā tukšā di.šana. Atvainojiet, bet visi tie "zaļie" nav nekādi sabiedrības interešu sargātāji, bet prasti mērkaķi, kas pārdodas par naudu. Visi tie vides aktīvisti barojas no visādiem fondiem un programmām un tādējādi nopelna sev iztiku. Loģiski, ka atzīstot, ka dabas aizsardzības Latvijā ir ok, viņi automātiski nogriež sev finansējumu, jo kam finansēt dabas aizstāvijus, ja nav dabas aizsardzības problēmu jeb tās ir mikroskopiskas, salīdzinot ar citām valstīm? Tātad "zaļajiem" vienmēr viss būs slikti un viņi vienmēr čīkstēs, jo tas ir veids kā nopelnīt naudu. Latvijā liegumi un rezervāti aizņem tik daud teritorijas %, ka esam ja ne pirmie, tad vieni no pirmajiem pasaulē, visi objektīvie kritērijas vides jomās Latvijā liecina, ka vides aizsardzība noteikti nav Latvijas vājākā vieta. Teritorijas apsaimniekošana, tur gan vēl ir kur pielikt, bet visādi uz grantiem sēdoši biologi, kas laukos nekad nav dzīvojuši, to mērķtiecīgi traucē darīt nu jau 20 gadus no vietas.

Atbildēt

Letiņš

01.12.2016. 15:53

»

Kā Viesturs izmanto sabiedrības neinformētību

Latvijai nav sava FSC standarta. Meži tiek auditēti pēc pielāgota Dienvidāfrikas standarta


Vai tad šī FSC sertifikācijas sistēma nav akredīta LATAKĀ ?Kur ir Dienvidāfrika un kur Latvija, pilnīgi atšķirīgs klimats, likumdošna, tradīcijas, vēsture un etniskais sastāvs, kā tad to var salīdzināt?

Atbildēt

Jautājums

01.12.2016. 15:29

Kāpēc Ķerus tik intensīvi publicē vienādus rakstus DELFI, TVNET, tagad PIETIEK?
Apsveicami, ja viņš grib informēt par kaut ko sabiedrību. Šoreiz gan izskatās, ka viņu pārņēmis izmisums nepazaudēt kaut kādu sponsoru naudu. Ja vēl patiesa ir informācija, ka divus gadus atpakaļ vīņš dabūja vairāk kā miljonu, t.sk. no Aizsardzības ministrijas budžeta pupuķu pētīšanai ( sk. Neatkarīgo rīta avīzi, raksts "Piķis pupuķos"), tad ir jautājums par Ķerusa motīviem, tendencioziem rakstiem. Izskatās, ka LVM viņam nav devuši naudu, bet nodarboties ar savu hobiju - pupuķiem ļoti gribas. Tāpēc arī mēģina, cik var, "uzbraukt" LVM.

Atbildēt

piekrītu

01.12.2016. 14:38

Sabiedrība ķērc par sīkumiem, taču lielās lietās nespēj iedziļināties.
Pamazām debilizējas.

Atbildēt

klauns

01.12.2016. 12:19

drīz būsim krūmu (bush) valsts, jo mežu jau nebūs...

Atbildēt

Pēteris

01.12.2016. 11:27

»

Kā Viesturs izmanto sabiedrības neinformētību

Latvijai nav sava FSC standarta. Meži tiek auditēti pēc pielāgota Dienvidāfrikas standarta


Tieši tā! Bet kaut kā jau Viesturam jāatpelna naudas devēju uzticība un intereses

Atbildēt

Kā Viesturs izmanto sabiedrības neinformētību

01.12.2016. 10:57

Latvijai nav sava FSC standarta. Meži tiek auditēti pēc pielāgota Dienvidāfrikas standarta.
Latvijai ir savs nacionālais PEFC standarts.
Šos faktus, Ķerus lieliski zin.

Atbildēt

vecais spekulants

30.11.2016. 23:57

Ja pabrauka pa Latvijas meziem, tad mezi ir atstati pie celiem prieks lohiem acu aizmalesanai . Normals mezs ir kur gruti pieklut. Un vel nedaudz ir atstats Baltkrievijas pierobeza un gar Irbes upi Vetspils novada.

Atbildēt

parejiem cilvekiem ir jaizbrauc !

30.11.2016. 23:30

zog uz velna parausanu tautas kopmantu !

Atbildēt

hmm

30.11.2016. 21:41

būtiski,ka tie labi apmaksātie klerki no LVM paši vēl nevienu koku līdz ciršanas vecumam nav izaudzējuši ...

Atbildēt

hi hi

30.11.2016. 20:21

a priekš kam? padome taču izveidota,vai tad arī kas jādara?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...