Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Foto

Jautājumi, ko valsts prezidents varētu uzdot, viesojoties Saulkrastu novadā

Normunds Grāvītis Saulkrastu novada iedzīvotāju vārdā
11.02.2024.
Komentāri (69)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saulkrastu novada pašvaldības oficiālajā mājaslapā publicēta informācija, ka 2024. gada 13. februārī valsts prezidents apmeklēs Saulkrastu novadu.

Ar šo paužam prieku par valsts prezidenta vizīti, jo Edgars Rinkevičs ir Latvijas tautā cienīts un mīlēts prezidents, kas savu amata statusu acīmredzami izmanto ne tikai formālai publiskai darbībai, bet pievērš uzmanību būtiskiem un aktuāliem jautājumiem un savā neilgajā darbības laikā jau ir spējis panākt arī konkrētus rezultātus izpildvaras darbībā. Edgara Rinkeviča darbība šādā ziņā ļoti pozitīvi atšķiras no iepriekšējiem četriem valsts prezidentiem.

Nav šaubu, ka 13. februārī Saulkrastu pašvaldībā prezidents tiks sagaidīts augstākajā līmenī un pašvaldība spēs godam prezentēt savas stiprās puses – mums ir, ar ko lepoties, jo pašvaldībā dzīvo daudz lielisku un talantīgu cilvēku!

Tomēr ar šo atklāto vēstuli aicinām prezidentu mainīt līdzšinējo lietu kārtību, kad pašvaldības ilggadējā vadība noklusē un apslēpj savu ilggadējo bezdarbību, nekompetenci, bezatbildību un iespējamo materiālo ieinteresētību. Cita starpā Saulkrastu novada pašvaldības vadība pārstāv tos politiskos spēkus, kas radikāli iestājās pret Edgara Rinkeviča kunga nominēšanu un atbalstīšanu valsts prezidenta amatā, tāpēc, uzklausot prezidentam veltītos glaimus, aicinām atšķirt graudus no pelavām.

Tā kā nav nekāda cita veida, kā valsts prezidentam uzzināt pašvaldībā aktuālās problēmas (pašvaldības vadība pati tās neatklās), kuru dēļ Saulkrastu novada pašvaldība gadu desmitiem neattīstās, bet vietējo iedzīvotāju vidū tiek saukta par “sūnu ciemu, kurā būvē tikai kārtējos gājēju celiņus”, aicinām valsts prezidentu, tiekoties ar Saulkrastu novada pašvaldības vadību un domes deputātiem, uzdot šādus būtiskus jautājumus:

1)     Kādēļ Saulkrastu novada pašvaldībai, neskatoties uz to, ka tai ir viss iespējamais attīstības potenciāls (galvaspilsētas tiešs tuvums, lieliska dzelzceļa satiksme, starptautiskas ceļu infrastruktūras pieejamība, labākās pieejas Vidzemes jūrmalai un potenciālai tūrisma attīstībai, ceturtā lielākā Latvijas osta, ļoti vērā ņemami nodokļu ieņēmumi, fantastisks vietējo iedzīvotāju intelektuālais potenciāls):

-        ir vieni no lielākajiem pašvaldības administratīvajiem izdevumiem Latvijā?

-        ir vieni no augstākajiem komunālo pakalpojumu izdevumiem Latvijā?

-        pašvaldības izglītības iestādēs un virknē citās pašvaldības iestādēs darbiniekiem ir vienas no mazākajām algām starp līdzīgiem turīgiem novadiem, līdz ar ko pašvaldības vidusskola nespēj nokomplektēt vajadzīgo skolotāju skaitu, kam attiecīgi seko bērnu skaits, jo bērni, nesaņemot pienācīgu kvalitāti Saulkrastu novadā, izvēlas mācīties augstāka līmeņa skolās Rīgā?

Kamēr pašvaldības izglītības iestādēs darbiniekiem ir zems atalgojums, domes vadība ir spējīga novirzīt līdzekļus gan vairāku domes priekšsēdētāju vietnieku atalgošanai, gan neproduktīviem un zaudējumus nesošiem tiesu procesiem, gan administratīvā štata palielināšanai, gan lielisku, bet dārgu elektro auto iegādei, kurus izmanto arī privātām vajadzībām, gan ļoti pārspīlēta sabiedrisko attiecību biroja izveidei (iespējams, Saulkrastu pašvaldības sabiedriskās attiecības resursu ziņā atbilst prezidenta biroja sabiedriskajām attiecībām).

-        ir vieni no lielākajiem atkritumu izvešanas izdevumiem Latvijā?

-        ir viens no mazākajiem piesaistīto investīciju apjomiem – cik zināms, vienīgais objekts pašvaldībā, kas attīstās sadarbībā ar pašvaldību, ir Skultes osta. Taču visdrīzāk ostas uzņēmēju attīstība saistīta ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem - zem tirgus vērtības noslēgto zemes nomas ilgtermiņa līgumu darbība?

-        ir virkne projektu, kuri desmitgažu laikā ir atklāti izgāzušies un nav sasnieguši mērķus, piemēram, kanalizācijas un ūdensapgādes pieslēgumi privātajiem īpašumiem ieviesti tikai daļēji, nesasniedzot izvirzītos mērķus?

-        ir ļoti nelieli privāto investīciju apjomi, turklāt privātie investori sūdzas par ārkārtīgi birokrātisko pašvaldības attieksmi, mēnešiem un dažbrīd pat gadiem nespējot saskaņot savas ieceres pašvaldībā? Lielākā daļa potenciālo investoru nolēmuši investēt līdzekļus citās pašvaldībās.

Pašvaldības vadībai labas attiecības ir tikai ar tiem uzņēmējiem, kuri vai nu tiešā veidā iekļaujas pašvaldības vadības politiskajos spēkos vēlēšanu laikā, vai arī priekšvēlēšanu laikā atbalsta pašvaldības vadību finansiāli vai informatīvi.

-        ir ļoti daudz pašvaldības projektu, kuros nekvalitatīvas to realizācijas dēļ pašvaldība bijusi spiesta atmaksāt saņemtos fondu līdzekļus?

-        vienīgie divi ceļi, kurus pašvaldība no jauna ir uzbūvējusi kopš Grāvīša/Līča valdīšanas laikiem (Pirmā iela un Svētku iela), ir uzbūvēti mežā, kurā nekāda attīstība nenotiek, kaut gan projekta ietvaros bija uzdevums piesaistīt vairāk nekā 10 miljonus SPA viesnīcas būvei?

-        kaut gan pašvaldībā ir desmitiem tūkstošu īpašumu vasarnīcu rajonos, par kuriem īpašnieki maksā nodokļus, faktiska vasarnīcu rajonu infrastruktūras uzturēšana nenotiek, radot ekoloģiskus draudus novada upēm kanalizācijas dēļ? Vasarnīcu rajonu ceļi ir nepieņemamā stāvoklī ar apgrūtinātu atkritumu apsaimniekošanu un pilnībā neskaidru adrešu sistēmu, kuras dēļ īpašumiem ir apgrūtināta speciālo dienestu ātra nokļūšana.

-        ceļu remonti, kuri tiek veikti, tiek veikti fantastiski nekvalitatīvi (piemēram, Melnsila ielas remonts Zvejniekciemā, kad ceļš pilnībā sabruka viena gada laikā pēc tā atklāšanas)? Visbiežāk tas notiek tāpēc, ka pašvaldības vadība nepiesaista projekta iedīgļu stadijā profesionāļus, kas spētu iepirkumiem profesionāli sagatavot vajadzībām atbilstošu specifikāciju.

-        ir virkne projektu, kuros pašvaldība absolūti nepamatoti zaudējusi simtiem tūkstošu EUR, piemēram, attīstot Saulkrastu estrādes projektu, sākotnējā projektā tika ieguldīti nepilni 200 000 EUR, tad no šī projekta pašvaldība pilnībā atteicās, neizvērtējot atbildīgos, uzsāka jauna projekta veidošanu? Visi sākotnējie ieguldījumi tika “norakstīti zaudējumos”.

Saulkrastos, Smilšu ielā 7 (bijusī viesnīca Baltic Inn) vairāku gadu laikā ieguldīti aptuveni 700 000 EUR, tad no šī projekta pašvaldība atteicās, zaudējot aptuveni 500 000 EUR. Atbildīgie par tik lieliem zaudējumiem netika noteikti.

Virkne pašvaldības īpašuma remonta projektu, kuros gadu no gada veikti nekvalitatīvi un birokrātiski sarežģīti projekti, kā dēļ pašvaldība beigās samaksājusi piecas reizes vairāk, piemēram, Raiņa ielas 7 siltināšanas projekts, kuru sākotnēji bija iespējams realizēt aptuveni 200 000 EUR apmērā, bet beigās par to samaksāts vairāk nekā miljons, jo veikti neskaitāmi iepirkumi un pazaudēti daudzi gadi.

-        Tā vietā, lai uzbūvētu vajadzībām atbilstošu mūzikas un mākslas skolu, par ārkārtīgi augstu cenu iegādāta ēka, kurā darbību var veikt tikai pāris kabinetos un tas nekādi neatrisina mūzikas un mākslas skolas telpu trūkuma jautājumu?

-        Vienīgā ēka, ko pašvaldība pēdējos desmit gados ir uzbūvējusi “no nulles”, ir sabiedriskā tualete, kas Latvijā kļuva slavena ar to, ka tā bija dārgākā sabiedriskā tualete? Otra ēka (glābšanas stacija) ir iegādāta kā gatava ēka un uzstādīta vietā, kuru no sagrūšanas apdraud iespējamas vētras. Citi pašvaldības īpašumi pašvaldībā ir tikuši tikai remontēti, bet arī, ne visi. Piemēram, Zvejniekciema Kultūras nama koncertzāli, kuru visdrīzāk apciemos arī valsts prezidents, pašvaldība nav spējusi izremontēt kopš padomju laikiem, kaut gan katru reizi uzsver to, ka Kultūras namu projektējusi izcilā arhitekte Marta Staņa. Te gan jāsaka, ka katrā defektā ir arī efekts – Latvijā ir degradēta koncertzāle, kurā ir iespējams sajust vēsturisko padomju sabrukuma auru. Bet, iespējams, šī koncertzāle simbolizē Grāvīša/Līča valdīšanu Saulkrastos.

-        Pašvaldības ilggadīgā politiskā vadība, kaut gan neatzīst lielāko daļu no augstākminētajām nekārtībām kā savu atbildību, atbildību nogāž uz izpilddirektoru un citu vadītāju pleciem, kurus ik pa brīdim nomaina?

2)     Vai Saulkrastu pašvaldības vājā attīstība varētu būt saistīta ar to, ka to kopš 2005. gada faktiski vada Ervīns Grāvītis, kuram nekad nav bijusi nekāda saistība ar praktisku darbu ārpus pašvaldības institūcijām, tajā skaitā nekad nav bijusi saistība ar uzņēmējdarbību?

Te gan obligāti jāmin juridiska nianse, ka kopš 2019. gada domes priekšsēdētājs de iure ir Normunds Līcis (kopš 2009. gada bijis domes priekšsēdētāja vietnieks), tomēr tam nav lielas nozīmes, jo domi līdzīgi kā Ventspilī Lembergs faktiski turpina vadīt Ervīns Grāvītis, kas šobrīd ir noformēts kā domes priekšsēdētāja vietnieks. Normundu Līci tā darbinieki ir iesaukuši par “svētku priekšsēdētāju”, viņš ir tā tipa cilvēks, kuram nav sava viedokļa, bet ir vajadzīgs spēcīgs padomdevējs, un šo funkciju domē pilda ilggadējs pašvaldības vadītājs Ervīns Grāvītis, ārpus domes politikā – Edvards Smiltēns.

Godātais Rinkeviča kungs! Mēs ļoti ceram, ka Jūsu vizītei patiešām būs arī praktisks ieguldījums turpmākā novada attīstībā! Jūsu amatam piemīt autoritāte, un, ja sarunās pievērsīsiet uzmanību jautājumiem, kuri ieskicēti augstāk, iespējams, kaut nedaudz samazināsies pašvaldības vadības bezatbildīgais darbības stils.

Tāpēc aicinām Jūs uzdot augstākminētos jautājumus pašvaldības vadībai, bet papildus aicinām  aktualizēt valsts likumdošanas līmenī jautājumu par termiņu skaita ierobežojumu, cik reizes un cik ilgi amatpersonas var ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja vai tā vietnieka amatus.

Iespējams, ja pašvaldības vadītājs savu darbību drīkstētu izvērst tikai, piemēram, divus sasaukumus, tad viņš savas darbības laikā vairāk koncentrētos nevis uz pārvēlēšanu, bet uz reālu darbu. Proti, izveidot līdzīgus termiņu ierobežojumus, kādi ir prezidentam.

Gaidām Jūs Saulkrastu novadā!

Novērtē šo rakstu:

66
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...