Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pēc vairākus gadus ilgas neprofesionālas VID vadīšanas ir pierādījusi, ka pat veca draudzība ar Jaunās vienotības ministriem un „īpašu lūgumu” izpilde augstām amatpersonām, kas savu amatu jau zaudējušas, nepalīdz noturēties savā amatā. Tomēr kā kārtīgai Jaunās vienotības ideju nesējai darba vietas atstāšana bija jāpasniedz kā pašas izdarīta izvēle.

2023.gada 28.jūlijā iesniedzot finanšu ministram iesniegumu par amata atstāšanu no 2024.gada 11.februāra I.Jaunzeme Valsts ieņēmumu dienestā strādājošajiem deva cerību, kad beidzot neprofesionalitātes un absurda periods ir beidzies. Tomēr šis iesniegums VID strādājošajiem vienlaicīgi bija kā signāls tam, ka atlikušie mēneši būs visatļautības laiks.

Atceramies, ka pagājušā gada beigās I.Jaunzemes vairākkārtējie centieni Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amatā bez konkursa iecelt ar Juri Jurašu un noziedzīgo pasauli cieši saistīto Aigaru Prusaku, neguva panākumus, kā rezultātā viņa bija spiesta rīkot kaut arī formālu, bet konkursu, kurā ar lielām grūtībām uzvarēja A.Prusaks, kam pēc tam ilgi nācās gaidīt, kamēr “vajadzīgie cilvēki” pārliecinās Valsts drošības dienestu, piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

Zīmīgi ir tas, ka šī gada vasarā, kamēr A.Prusaks gaidīja pielaidi valsts noslēpumam, tiesību sargājošās iestādes veica kratīšanu A.Prusaka vietnieces Natālijas Dolgovas īpašumos un apcietināja viņas vīru Raiti Dolgovu. Politiskajās aprindās ar lielu ticamības pakāpi tiek runāts, ka savas vietnieces Natālijas Dolgovas un viņas vīra Raita Dolgova “ziedošana” bija maksa par to, lai Valsts drošības dienests piešķirtu pielaidi A.Prusakam. Šāda labi pazīstama un senu draugu “ziedošana” vajadzīgajā situācijā A.Prusakam nav nekas svešs. Savu karjeru A.Prusaks vienmēr ir veidojis, pateicoties tam, ka īstajā laikā “ziedo” savus draugus vai pat tuvus cilvēkus.

Nevarēšana A.Prusaku bez konkursa apstiprināt nozīmīgajā amatā I.Jaunzemi piespieda rīkot konkursu arī uz citiem amatiem Nodokļu un muitas policijas pārvaldē. Formālā konkursā uz vakanto izmeklēšanas daļas vadītāja vietu uzvarēja Prusaku ģimenei pietuvinātais Oļegs Ivankins, kura karjeras izaugsmes iespējas aprāvās līdz ar nesaskaņām Prusaku ģimenē. Kā kompensācija Oļegam Ivankinam tika piedāvāts perspektīvs amats Eiropas Prokuratūrā, vienlaicīgi iegūstot vēl vienas dzirdīgas ausis un J. Jurašam lojālu cilvēku prokuratūrā.

I.Jaunzemei, neskatoties uz grūtībām, izdevās savos pēdējos darba mēnešos apstiprināt A.Pruskau par Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktoru. Lai nostiprinātu A.Prusaka pozīcijas, I.Jaunzeme, pārkāpjot visus VID iekšējos normatīvos aktus, ar savu parakstu apstiprināja jebkuru A.Prusaka ieceri, jo nekādu atbildību par to viņa vairs nenesīs.

Tā par izmeklēšanas nodaļas vadītāju bez nepieciešama konkursa tika apstiprināta kārtējā ilggadējā Prusaku ģimenes draudzene Alla Petrova (Liberte). Vienīgais A.Petrovas (Libertes) sasniegums, strādājot Nodokļu un muitas policijas pārvaldē, līdz šim bija tuvā draudzība ar Prusaku ģimeni. To, ka izmeklēšanas nodaļas vadītāja amats ir ļoti iekārojams, norāda arī tas, ka Alla Petrova (Liberte) nepilnu divu simtu eiro algas pielikuma dēļ ir gatava katru dienu doties no Jelgavas uz Rīgu, ceļā iztērējot vairāk līdzekļu, nekā ir algas pielikums.

Novērtē šo rakstu:

184
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi