Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek.com šodien bez plašākiem komentāriem publicē „paskaidrojumus”, ko no Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes pēc ilgas vilcināšanās bija formāli pieprasījis viņas politiskais „jumtotājs”, finanšu ministrs Arvils Ašeradens un kurus ministrs pēc tam vēl ilgāk formāli „izvērtēja”. Šie „paskaidrojumi”, kuros nav pat mēģināts atspēkot neko no VID izmeklētājas Initas Lūres 17. februāra intervijā „Kas un kā „pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku”, uzskatāmi parāda patiesās saites, kas saista šīs amatpersonas.

21.02.2023 Nr. VID 11.3/11/6

Par medijos sniegto interviju

Atbildot uz finanšu ministra rezolūciju, paskaidroju. Ar bijušo Valsts ieņēmumu dienesta darbinieci I. Lūri esmu tikusies vienu reizi. Tikšanās tika organizēta, lai gūtu pārliecību, ka kriminālprocess, kas atradās viņas lietvedībā, ierosināts pamatoti. Tikšanās laikā I. Lūre apliecināja, ka kriminālprocess ierosināts pamatoti, jo personu darbībās ir noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Šāda tikšanās organizēšana atbilst likuma normām.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 375. pantu izmeklēšanas gaitā iegūtie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties ar procesa virzītāja – izmeklētāja atļauju. Saskaņā ar šo normu un Kriminālprocesa [likuma] 29. pantu izmeklētājs ir tiesīgs pieņemt jebkuru lēmumu, tai skaitā lemt par izmeklēšanas gaitā noskaidroto ziņu atklāšanu citām personām nolūkā nodrošināt ātrāku un ekonomiskāku krimināprocesa mērķu sasniegšanu, tai skaitā citu resursu piesaistīšanu un iespējamo risku novēršanu, kas var apdraudēt izmeklēšanu. Tādējādi atsevišķas ziņas tiek atklātas nolūkā izmantot citu iestāžu vai Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) struktūrvienību resursus, kā arī atsevišķos gadījumos panāktu šo struktūrvienību vai iestāžu funkciju izpildi laikā, kad tas neapdraud plānotas izmeklēšanas darbības. Atklājot ziņas no kriminālprocesa iestādes vadītājam vai citu iestāžu vadītājiem izmeklētājam jāizvērtē kādā apjomā informācija var tikt sniegta, lai netiktu apdraudēta kriminālprocesa mērķa sasniegšana.

Ja procesa virzītājs – izmeklētājs uzskata, ka jebkāda informācijas atklāšana citām kriminālprocesā neiesaistītām personām var to apdraudēt, tad informācija nevar tikt atklāta. Ja izmeklētājs ir saņēmis tādu rīkojumu no sava tiešā vadītāja, tad pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 29. panta 2. daļas 3. punktu šāds norādījums ir pārsūdzams.

Attiecīgi tiesībaizsardzības iestādē gūta informācija (materiāli un ziņas) saskaņā ar Operatīvās darbības likuma 24. pantu var tikt izmantota un atklāta valsts varas un pārvaldes institūciju vadītājiem, viņu vai ar likumu pilnvarotām amatpersonām, kurām šī informācija nepieciešama dienesta uzdevumu veikšanai, ja tās saturs ir saistīts ar šīm amatpersonām uzticēto pienākumu izpildi, tai skaitā sagatavojot un veicot likumā paredzētās izmeklēšanas darbības krimināllietās, plānojot un veicot operatīvās darbības pasākumus, analizējot kriminogēno situāciju un izstrādājot pasākumus tās uzlabošanai.

Moderna un efektīva izmeklēšana ir balstīta uz labas prakses komandas darba piemēriem, kad iespējamo izmeklēšanas risku novēršanai savlaicīgi (vēl agrīnā stadijā vai pat pirms krimināprocesa uzsākšanas) tiek uzsākta tieša un cieša sadarbība ar citu tiesībsargājošo institūciju vadītājiem, kā arī prokuroriem un prokuratūras struktūrvienību vadītājiem, komandas darbā tiek panākta savlaicīga izmeklēšanas pasākumu plānošana, tiek veidots vienots redzējums par noziedzīgo darbību kvalifickāciju, novērsti potenciālie riski, notiek uzkrātas zinātības savlaicīga apmaiņa nolūkā ātrāk panākt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu un ievērotu likumā noteiktus pamatprincipus, it īpaši kriminālprocesos ar lielā apjomā plānotām procesuālām darbībām. Šāda mūsdienīga pieeja ir ieviesta citās Eiropas valstīs un arī Latvijā ir sevi attaisnojusi, vairākkārt samazinot izmeklēšanas laiku apjomīgajos kriminālprocesos un novēršot iespējamos organizatoriskos, izmeklēšanas, iestāžu reputācijas un citu draudu riskus. Savlaicīgā prokuratūras iesaiste nodrošina tiesiskuma garantijas un šīs institūcijas līdzatbildību kriminālprocesu ātrā un efektīvā norisē.

Ar cieņu ģenerāldirektore I. Jaunzeme

Novērtē šo rakstu:

14
68

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi