Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme savai „glābšanai” darbā VID bez konkursa tiešām pieņēmusi bēdīgi slavenās Ilzes Viņķeles kādreizējo padomnieci un „tēla veidotāju” Martu Krivadi, kurai noteikta 2265 eiro mēnešalga un nekavējoties arī 20% piemaksa „par nozīmīgu ieguldījumu VID stratēģisko mērķu sasniegšanā”. Pietiek.com šodien bez plašākiem komentāriem publicē VID skaidrojumu:

„2023. gada 9. martā darbu VID konsultanta komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos amatā uzsāka Marta Krivade.

Atbilstoši likumam “Par Valsts ieņēmumu dienestu” par darbinieku pieņemšanu VID ir tiesīgs lemt VID ģenerāldirektors. 

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, Ministru kabineta noteikumiem Nr. 361 “Noteikumi par valsts institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību, kā arī par profesijām un specifiskajām jomām, kurām piemērojams tirgus koeficients” un VID  atlīdzības kārtības noteikšanas principiem, šim amatam noteikta mēnešalga 2265 EUR (bruto) apmērā. Pamatojoties uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un VID iekšējās atlīdzības kārtības principiem, M. Krivadei līdz 2023. gada 31. martam bija noteikta piemaksa 20 % apmērā no noteiktās mēnešalgas par nozīmīgu ieguldījumu VID stratēģisko mērķu sasniegšanā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 262 “Valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogs, amatu klasifikācijas un amatu apraksta izstrādāšanas kārtība” norādīto šī amata aprakstā, kas izdots, ievērojot Valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogs, amatu klasifikācijas un amatu apraksta izstrādāšanas kārtībā norādīto, noteikti sekojoši kritēriji: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vēlama sociālās un cilvēkrīcības zinātnēs (psiholoģija, politikas zinātne), informācijas un komunikācijas (žurnālistika un komunikācija) zinātnēs vai vadībā un administrēšanā, kā arī pieredze sabiedrisko attiecību un/vai stratēģiskās komunikācijas vadības jomā valsts pārvaldē ne mazāk kā pieci gadi.

Amata pienākumi paredz pārraudzīt VID ārējās komunikācijas veidošanu, koordinēšanu un veicināšanu, kā arī konsultēt sabiedrisko attiecību jomā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 10. jūlija noteikumos Nr. 494 “Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu” noteikto tiešais vadītājs nedēļu pirms pārbaudes laika beigām izvērtēs darbinieka veikumu komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumu konsultanta amatā.

Lai nodrošinātu patstāvīgās struktūrvienības darbības nepārtrauktību un VID kopējo darbības mērķu izpildi, darbinieku var pieņemt darbā bez ārējā konkursa izsludināšanas, attiecīgi šajā gadījumā konkurss netika sludināts.”

Novērtē šo rakstu:

62
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi