Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tām noteikti jābūt gaišām aploksnēm. Ja pieņem, ka runa ir par aplokšņu algām jeb tā saukto Latvijas ekonomikas pelēko zonu, tad tās ir tieši tik gaišas, cik gaiši prāti sēž atbildīgajos dienestos. Savukārt, ja paliekam tikai pie partijām, kas, kā izrādās, ir tādas

Piemēram, “Jaunās Vienotības” (JV) gadījumā, pētot aploksni pret gaismu, var saskatīt vairākas politisko procesu ūdenzīmes, bet, pētot to Jāņu vakarā pret ugunskuru, tur pat papardes zieds atveras uz visām pusēm, stāstot par valsts kalpu un sulaiņu primitīvo dabu. Un, ja vēl partijas biedru vēstules apskata no tādas pašas puses…

Šī būs sazvērestības teorija, kuras pamatā ir JV vecbiedra Normunda Orleāna uzrakstītā vēstule, ko viņš partijas pastniekam nodeva 2023. gada 28. martā. Tajā brīdī vēl nav atnācis pavasaris, bet pilnīgi droši – “Apvienotā saraksta” idejiskais tēvs Uldis Pīlēns jau skroderim ir nodevis mērus savam prezidenta uzvalkam.

Jau ir zināms, ka no JV ģenerālsekretāra amata pēc pārliecinošas uzvaras vēlēšanās ir atkāpies Artis Kampars – tas pats Kampars, kas Orleānam esot iedevis “pēdējo aploksni”… Taču šī tīšanās varētu būt saistīta ar kādu citu vēstuli, ko par Kamparu 2022. gada nogalē saņēma SAB… Vārdu, sakot – JV uzvara vēlēšanās nāca komplektā ar citu partiju dabisko greizsirdību un iedzimto škrobi.

Tāpēc daudzmaz droši var teikt, ka Orleāns tika noskaņots, kā Pauls noskaņo klavieres – pieaicinot meistarus no malas… Jo padomājiet paši: tiekot pie uzvarētāja kausa – un tas nozīmē, ka pie amatiem un kumosiem tiek gan partijas dzejnieki, gan sētnieki, par patmalniekiem pat nerunājot – nekādi nav saprotams, kāpēc viens no pieredzējušākajiem biedriem saņēmis dūšu traktātam “Par organizācijas darbības pasliktināšanos”.

Tā kā JV ir pieredzējusi darbā ar dunčiem un mugurām, tā saprot, ka Orleānu diriģē kāda roka, kuru, visticamāk, neredzēt Mežaparka estrādē kāda kora priekšā, bet tā noteikti ir satiekama pie koalīcijas galda. Kam tur tajā brīdī vislielākā apņēmība? Pareizi – Pīlēna bandai. Konflikta sākumā JV tā kā vēl gludina Orleāna bikses partijas iekšienē, pie reizes dedzinot visus pierādījumus un dokumentus, taču labi redz, ka Orleāns jau iemācījies lidot bez turēšanas vai atradis citus, kas viņu tur…

Vienlaikus koalīcijas pelēkie kardināli kopā ar palu ūdeņiem pērn aprīlī klusi papludina arī iekšējai lietošanai ziņu par premjera Kariņa lidojumiem, kas sākumā JV elitē izraisa smaidu ne tikai uz lūpām, tomēr, redzot, ka šo var iepakot diezgan labā dāvanu papīrā ar netīkamu aromātu, partijas galvenajiem cilvēkiem galvas apvidū sāk kurties mazi kūlas ugunsgrēki. AS pie sevis spriež, ka JV tiek tādā veidā totāli demoralizēts, jo politiskajiem manevriem viņiem bija diezgan ierobežotas iespējas. Tajā brīdī tā izskatās…

Aploksnes un lidojumi tiek zem galda rādīti tādai kā biedēšanai un mājieniem, un Pīlēns jau ir iemācījies inaugurācijas valsi. Līdz tai slavenajai dienai, kad JV nevis pieņem kapitulācijas vai padevības aktu, ko viņiem piedāvā AS, bet vienojas ar nelabo, atvainojos – ZZS…

“Progresīvie” tiek šūti tam visam klāt kā bikšu pogas, bet Rinkēvičam nav nemaz citu variantu kā kļūt par vella kalpu ar slavenajām pils atslēgām komplektā. Tas ir JV civilās aizsardzības plāns!

JV pagājušā gada maijā ļoti labi saprata, ka aploksnes un lidojumus varēs noairēt tikai tādā gadījumā, ja viņi ne tikai paliek pie varas, bet arī kontrolē “telegrāfu, tiltus un pasta nodaļas”. Arī publiskās ziņas, ka koalīcijā nav dinamikas, lai realizētu “ekonomisko transformāciju” – atceramies, tobrīd premjers vēl ir Kariņš – drīzāk ir viena lielā plāna sastāvdaļa, nevis politiskās dienas kārtības spiedīga vajadzība.

Kamēr Smiltēns ap Brīvības pieminekli izspēlēja skaitlisko vairākumu, JV jau bija sameklējusi knupīti Orelānam un ērtus valdības krēslus Lemberga brigādei. To mums pārējiem tā gribējās domāt, ka vienošanās ar ZZS ir kaut kāds pakts vai slazds, kur droši vien zemnieki ir nākuši par kāzu ģenerāļiem, lai balsotu par Stambulas konvenciju, bet pretī dabūs kaut kādas tiesiskuma interpretācijas Latvijas slavenākā oligarha krimināllietā. Tomēr, tagad var teikt, ka tajā brīdī JV vienkārši glāba savu svilstošo pakaļu, kas viņiem arī izdevās.

Orleāns 2023. gada 15. augustā sūta to pašu vēstuli partijas ētikas komisijai – tas ir, teju piecus mēnešus pēc sava pirmā iznāciena… Parēķiniet, cik Salacā un Gaujā šajā laikā malu mednieki noķerti, un novērtējiet, kādas brīvās kustības ar vālītēm, lentu un riņķi šajā laikā jau bija paspējuši izpildīt JV vadošais korpuss.

Sākot no Rinkēviča sensacionālā uznāciena un beidzot ar Kariņa otrā kabineta demonstratīvu izdemolēšanu. Interesanti, ka Orleānam šajā laikā jāsadala uzmanība – skatoties uz pelēkajiem diriģentiem un tajā pašā laikā uz savu partiju. Bet, tā kā vīrietis divām lietām reizē nevar koncentrēties, tad loģiski – viņš paliek pie vienas, domās kopā ar partiju… Kas vēl jauki – pat tad, kad Orleānu tā kā atšuj no partijas lietām un ir redzams, ka kopumā lielajā bildē JV ir ne tikai saglabājusi, bet pat audzējusi savu politisko svaru, tā sauktais nemiera cēlējs sēž zem ceļmalapas kā Spānijas kailgliemezis. Kluss. Viņam lika, vai – viņš nesaprata?

2023. gada novembrī ir skaidrs, ka Kariņa lidojumus AS beidzot izspēlēs kā Usika sitienu ar kreiso, un JV faktiski tajā pašā laikā uzraksta iesniegumu KNAB par aploksnēm – un vēršas pret savu partijas biedru Orleānu. Bet – par šo neviens tajās dienās neuzzina. Šis ir apsteidzošs manevrs, lai vēlāk teiktu, ka mēs gan partijas iekšienē, gan pēc tam arī no ārpuses darījām visu, lai pārliecinātos par šiem “apmelojumiem”.

Orleāns gan mēģina grūstīt savas figūras un 2023. gada decembra sākumā arī raksta vēstuli KNAB un vēl – VID, VDI, DVI… – tomēr kam viņš tās sūta? Tur visur ir priekšā JV cilvēki vai viņu mazie brāļi.

Viens no skaistākajiem jautājumiem šajā epopejā ir jautājums – kurš un kāpēc nolēma 2024. gada martā tomēr publiskot Orleāna skandālu? Tātad – gadu pēc vēstules uzrakstīšanas partijai! Skaidrs, ka tā nebija izmeklējošā žurnālistika… JV pati šo nedarītu, jo viņi vienmēr ir atraduši ierakstu studijas bez liekiem trokšņiem. Bet kāds taču šajā sakarā imitē – ja ne brāļus Kokarus, tad vismaz Teterovski…

Paskatāmies uz lēmumiem, ko JV vadībā valdība pēdējā gada laikā nogulēja – startēģisko AS Gaso mēs atļaujam nopirkt igauņiem, kas vairāk izskatās pēc čekistiem, “Latvijas gāze” uzvar dīvainos iepirkumos, par ko maksās valsts. Šī paša uzņēmuma atrašanās ārpus jebkādām vietējām sankcijām arī ir jocīga, lai gan pat kurmītis dienas vidū spētu saskatīt, ka aiz visā tā stāv Krievijas fašisti… Tas, ka mangāna rūda tika vesta pie rociņas cauri visai Latvijai, tas, ka ar graudu tranzītu muļļājāmies kā Latvijas futbolisti uzbrukumā, tas, ka “Rail Baltica” projekts faktiski ir mūsu kauns ar pievienoto vērtību…

Ostas un dzelzceļš ir Krievijas lunaparks, par ko rēķinus nezin kāpēc maksā tikai Latvija. Robežas nebūve, civilās aizsardzības neplāns, pierobežas reģionu noplicināšana… Kaut kā aizdomīgi daudz projektu tika no valdības puses finansēti kā “līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, un tam nebija nekāda sakara ar nokrišņiem, plūdiem vai jūras ziedēšanu, bet vēl mazāks – ar izpratni par saimnieciski atbildīgiem tēriņiem.

Un, tas viss – tikai pie lielā mēslu kombainu… Cik s...dos neesam iekāpuši, izvedot suņus pastaigā – nosacīti?

Kad paskatās uz tām bēdīgi slavenajām aploksnēm un vēstulēm no šādas puses, tas vairs nav vienas partijas nejauši nošmulētais lacītis, ko maziem bērniem uzsien zem zoda pirms ēšanas. Un tā var arī nebūt sazvērestības teorija… Glābjot partiju, JV domāja par… partiju. Bet tam ir mazs sakars ar valsts interesēm.

Novērtē šo rakstu:

88
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi