Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Divām fiziskajām personām Latvijas kredītiestādē bankas kontā tika uzglabāta paprāva naudas summa, kur pārsniedz 800 tūkstošu euro. Bez tam šīm personām piederēja kopīpašumā arī dzīvoklis Rīgas centrā. Gan nauda, gan dzīvoklis šīm personām tika konfiscēti, balstoties uz kārtējām “aizdomām” par noziedzīgi iegūtu mantu.

Legāla naudas izcelsme ir skaidrota ar konkrētiem darījumiem, kas abām fiziskajām personām reāli nodrošināja ienākumus vajadzīgajā apmērā, lai par to nebūtu šaubu. Ienākumi tika gūti 2010. un 2012. gadā, taču šis fakts mūsu tiesību aizsardzības iestādes neinteresēja. Iestādēm bija cita interese – konfiscēt šīm personām īpašumu (gan naudu, gan nekustami īpašumu). Un interese bija tik liela, ka naudas konfiskācija 2023. gadā tika skaidrota ar apstākli… redziet, mēs mantu abām personām arestējām jau tālajā 2020. gadā, jo divus gadus vēlāk (!), t.i., 2022. gadā no kādas ārvalstu iestādes ir saņemta informācija par kriminālprocesa ierosināšanu pret vienu no šīm personām. Vai tiešām tas izklausās dīvaini un nesaprotami? Mēģināsim visu salikt pa plauktiņiem, lai viestu lielāku skaidrību.

Tātad. 2020. gada novembrī uz aizdomu pamata Latvijā ir uzsākts process par naudas atmazgāšanu. Procesa ietvaros tiek arestēta nauda bankas kontā un dzīvokļa īpašums. Pierādījumu naudas atmazgāšanas faktam, protams, nav. Bet aizdomas ir.

2022. gada augustā no naudas atmazgāšanas procesa tiek izdalīta lieta par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju, jo, kā jau parasti, pamatlietas izmeklēšana var prasīt pārāk daudz laika…. Lieki piebilst, ka pamatlietā personu vainu vajag pierādīt, bet izdalītajā procesā nekas nav jāpierāda – pietiek tikai ar aizdomām vien, un mantu var konfiscēt uz aizdomu pamata. Labi vēl, ka cietumā uz aizdomu pamata pagaidām vēl nevar iesēdināt.

2022. gada augustā ārvalsts tiesībaizsardzības iestāde ierosina kriminālprocesu pret vienu no “aizdomīgajām” personām. No tā mēs varam secināt, ka 2020. gadā mūsu policistiem jau bija aizdomas, ka pēc 2 gadiem kādā citā valstī šāds process tiks ierosināts, tāpēc arī arestam 2 gadus iepriekš bija pamats, un aizdomas arī bija pamatotas.

Un tad rodas daži retoriski jautājumi…. Kā mūsu tiesību aizsardzības iestādes mācēja 2 gadus iepriekš sajust aizdomas vispār bez jebkādiem pierādījumiem? Un vēl. Kāpēc un uz kāda likuma pamata var arestēt un konfiscēt īpašumu 2 fiziskajām personām, ja aizdomu ēna 2 gadus vēlāk sāka krist tikai uz vienu no šīm personām? Droši vien tam nav nozīmes, jo tagad gluži kā senā dziesmiņā jūsu manta no jūsējās ir kļuvusi par mūsējo, bet izmeklēšanu t.s. “pamatlietā” par naudas atmazgāšanu droši var klapēt ciet.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

21
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi