Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Arī ārpus Rīgas ierēdņi reižumis spēj atrast radošus risinājumus, kā likumīgi vai vismaz šķietami likumīgi paveikt to, ko sirds kāro, - to nule uzskatāmi apliecinājusi Tukuma novada dome, atrodot vismaz pašus deputātus pārliecinošus argumentus, kāpēc vietējā muzeja direktore drīkst pieņemt darbā pati savu meitu, ja vien pati šajā procedūrā īstajā brīdī paiet malā. Domes priekšsēdētāja Jura Šulca parakstītais skaidrojums par šo faktu ir tik izteiksmīgs, ka publicējam to pilnībā.

„Sakarā ar Jūsu atklāto vēstuli Tukuma novada Domes deputātiem paskaidrojam: vēstulē minētie fakti pārbaudīti, iepazīstoties ar visiem dokumentiem, kas attiecas uz Tukuma muzeja direktores Agritas Ozolas meitas Kristīnes Ozolas pieņemšanu darbā, kā arī izvērtējot notikušā atbilstību likumā Par interešu konflikta novēršanu amatpersonu darbā noteiktajiem ierobežojumiem.

Minētā likuma 11 .panta pirmajā daļā noteikts, ka „valsts amatpersonai aizliegts, pildot valsts amatpersonas pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī valsts amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti”.

Darba līgums ar Kristīni Ozolu par pieņemšanu darbā Tukuma muzejā par Pils torņa vadītāju noslēgts 2008. gada 18. augustā. No muzeja puses darba līgumu parakstījis Tukuma muzeja direktora vietas izpildītājs V. Kaktiņš. Tas saistīts ar to, ka muzeja direktore Agrita Ozola šajā laikā atradās ikgadējā atvaļinājumā (no 2008. gada 21. jūlija līdz 2008. gada 21. augustam; pamats - Tukuma rajona padomes 15.07.2008. rīkojums Nr.84-p). Arī 2008. gada 18. augusta rīkojumu Nr.80 par Kristīnes Ozolas pieņemšanu darbā izdevis un parakstījis V. Kaktiņš.

Iepazīstoties ar Administratīvās rajona tiesas praksi šāda rakstura lietās (piemēram, Administratīvās rajona tiesas 2008.gada 31.oktobra spriedums lietā Nr.A42435007), jāsecina, ka tiesas skatījumā nepieļaujama un sodāma ir valsts amatpersonas funkciju veikšana interešu konflikta situācijā.

Dotajā gadījumā Tukuma muzeja direktore A. Ozola nav veikusi nekādas funkcijas, saistītas ar viņas meitas K. Ozolas pieņemšanu darbā.

2009. gada 22. decembrī ir nolikusi Tukuma muzeja Darbinieku izvērtēšanas komisijas sēde. Komisijā 4 personas - muzeja direktore A. Ozola, direktores vietniece zinātniskajā darbā D. Smitenberga, direktores vietnieks saimnieciskajā darbā V. Kaktiņš, galvenās krājuma glabātājas p.i. M. Matīsa. Komisija, izvērtējot K. Ozolas veiksmīgo darbību sabiedrisko attiecību jomā un sakarā ar Sabiedrisko attiecību nodaļas izveidošanu, ieteikusi par nodaļas vadītāju iecelt K. Ozolu. Pamatojoties uz minētās komisijas ieteikumu, K. Ozola no 2010. gada 1. aprīļa pārcelta darbā par Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju. No komisijas sēdes protokola redzams, ka A. Ozola nepiedalās lēmuma pieņemšanā.

Saskaņā ar Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas amata aprakstu Kristīne Ozola administratīvi ir pakļauta muzeja direktoram, bet funkcionāli - direktora vietniekam zinātniskajā darbā. Tātad muzeja direktore A. Ozola tiešus darba uzdevumus savai meitai nedod, to dara direktora vietnieks zinātniskajā darbā.

Pārbaudes laikā konstatētais ļauj secināt, ka, pieņemot Kristīni Ozolu darbā Tukuma muzejā un vēlāk pārceļot citā amatā, nav pieļauti spēkā esošo normatīvo aktu pārkāpumi.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

21

Apspriežamie jautājumi

FotoBiju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu uz Latviju. Tāpēc gribētu dalīties pārdomās un uzdot dažus jautājumus, kas šajā sakarā rodas.
Lasīt visu...

21

Preventīvais uzbrukums

FotoPēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras var izmantot ieroču izgatavošanai, un aizliedza konsultēt un jebkā palīdzēt Krievijas uzņēmumiem, kuri darbojas bruņošanās nozarē.
Lasīt visu...

21

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

FotoKriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir loģiski. Nesodamības apstākļos visatļautība nevar stāvēt uz vietas. Pēc 2018.gada 6.oktobra 13.Saeimas vēlēšanām pie varas nāca latviešu tautas vēsturē visnevērtīgākā paaudze (manis dēvētā “6.oktobra paaudze”). Tās valdīšanas laikā visatļautības paplašināšanās un intensificēšanās (eskalācija) ir acīmredzams fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...