Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī raksta mērķis nav iztirzāt iespējamos cēloņus, kas ļāva “Hamās” pārsteigt izraēliešus nesagatavotus. Izraēlas žurnālists un atvaļinātais specdienestu virsnieks Grigorijs Tamars apgalvo, ka Izraēlas militārā vadība bija brīdinājusi premjeru Benjaminu Netanjahu par apdraudējumu, bet tas tiika ignorēts.

Tas, ka Izraēlas valdības pēdējo gadu politika attiecībā uz “Hamās” bija samiernieciska, ir fakts, tāpat kā nav jāpierāda Izraēlas īpašās attiecības ar Maskavu, kas ļāva viņu premjeram ar piespraustu Georga lentīti doties uz 9.maija svinībām, lai draudzīgi sarokotos ar Kremļa žurku.

Pašlaik izraēliešiem pamazām rodas apskaidrība par to, kas patiesībā ir Kremļa žurka un kāda ir viņa loma 7.oktobra notikumos. Cerams, ka sabiedrības spiediena rezultāta Izraēlā tiks veikta neatkarīga izmeklēšana un katrs dabūs pēc nopelniem. Tāpēc šoreiz ne par to.

Rakstā mēģināšu apskatīt iespējamos notikumu attīstības scenārijus, balstoties uz vēsturisko pieredzi. Izraēla ir valsts, kas vienmēr centusies darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu no teroristu rokām savus pilsoņus. Lūk piemērs.

Ir 1976.gada 4. jūlija vēls vakars. Uz neapgaismota Entebbes (Uganda) lidostas skrejceļa viena pēc otras nolaižas Lockheed C-130 “Herkuless” lidmašīnas ar atvērtām kravas nodalījuma lūkām no kuram izripo džipi ar CAHAL            specvienības kaujiniekiem. Kolonnas priekšgalā virzās melns “Mercedess”, lai maldinātu ugandiešu apsardzi, liekot tiem domāt, kā tas ir Ugandas prezidenta Idi Amina kortežs. Pēc ugandiešu sargkareivju likvidācijas trieciengrupa dodas uz termināli, kur atrodas ķīlnieki. Pēc īsas apšaudes visi septiņi teroristi - ķīlnieku sagrābēji ir likvidēti.

Jau tad, kad izraēlieši sāk ķīlnieku izvietošanu lidmašīnas, ugandiešu apsardze attopas un atklāj uguni no dispečeru torņa. Izraēlieši apklusina ugandiešus, atklājot pretuguni no rokas ložmetējiem un prettanku granātmetējiem. Apšaudes rezultātā tiek nāvīgi ievainots specvienības komandieris Jonatans Netanjahu - pašreizējā Izraēlas premjera brālis. Tas arī ir vienīgais kritušais izraēliešu pusē. Pirms izlidošanas kaujinieki apšauda un izsit no ierindas lidlaukā izvietotos ugandiešu MIG iznīcinātājus, lai novērstu iespējamo pakaļdzīšanos. Operācijas rezultāta no 106 ķīlniekiem trīs gāja bojā, un desmit tika ievainoti. Pārējie sveiku un veseli atgriezās Izraēlā.

Kādi tad bija tie apstākļi,. Kas nodrošināja operācijas izdošanos? Pirmkārt, tas bija pārsteiguma moments. Otrkārt, operāciju atviegloja tas, ka ķīlnieki bija izvietoti vienkopus, turklāt izraēliešiem bija zināma ķīlnieku izvietojuma vieta un termināla plānojums, pateicoties informācijai, kas bija iegūta no ķīlniekiem, kurus teroristi bija atbrīvojuši iepriekš (pamatā tie, kuriem nebija Izraēlas pases). Un beidzot - ugandiešu apsardzes zemais sagatavotības līmenis un motivācijas trūkums mirt par kaut kādām tur palestīniešu interesēm. Kā jau tas bija minēts, teroristi bija tikai septiņi, un viņi nebija morāli gatavi uzspridzināties kopā ar ķīlniekiem.

Šodien Gazā situācija ir kardināli atšķirīga. Ne par kādu pārsteigumu runāt nenākas, ja jau tūlīt pēc 7.oktobra notikumiem Izraēlas valdība paziņoja par to, ka “Hamās” tiks iznīcināts. Manuprāt, tas bija lieki, jo radīja zināmu nepacietību sabiedrībā, gaidot tūlītēju rezultātu, kas savukārt radīja zināmu stresu militāras operācijas plānotājiem. Prātīgāk būtu iemidzināt pretinieka modrību un veikt triecienu tad, kad tas to vismazāk gaidītu.

Nākošais moments. Ķīlnieki atrodas ne vien “Hamās” rokās, bet tos notur arī citi grupējumi, tai skaita kriminālie, kas sekoja “Hamās” kaujiniekiem, lai nodarbotos ar marodierismu, pie reizes sagrābjot ķīlniekus. Par to, ka ķīlnieki tiek turēti maksimāli decentralizēti, šaubīties nevajadzētu. Cik tas zināms no publiski pieejamas informācijas, tad Gazas sektorā “Hamās” ir izbūvējis veselu pazemes pilsētu ar tuneļiem un bunkuriem vairākos līmeņos, kas vēl vairāk sarežģī atbrīvošanas operāciju.

Ja visi tie līdzekļi, kas tika piešķirti palestīniešiem no citām valstīm dažādu atbalstu programmu ietvaros, tiktu izmantoti lietderīgi, tad pilnīgi iespējams, ka šodien Gazā būtu Silikona ieleja vai mazā Taivāna, bet šie izvēlējās rakt tuneļus un būvēt bunkurus.

Ja runa par motivāciju, tad tādu, kas būs gatavi mirt “mocekļa” nāvē, uzspridzinot sevi un apkārtējos, lai nokļūtu savā “paradīzē” un tur izdr...tu 76 jaunavas (nav skaidrs, kāpēc vajag tik daudz), šīs tumsonīgās publikas vidū nebūs mazums. Tad kādi varianti problēmas risināšanā? Personīgi redzu tikai vienu - darījums „ķīlnieki pret Izraēlas cietumos esošajiem palestīniešu teroristiem ar otro sekojošu novirzīšanu uz Gazas sektoru, kur tos arī aprakt kopā ar viņu “cīņu biedriem” viņu tuneļos”.

Un tagad par gaidāmo CAHAL sauszemes operāciju. Vēl tai nesākoties, dažādi “liberasti-pederasti” un citi “noderīgi idioti” rietumvalstīs ceļ trauksmi par Izraēlas vardarbību pret civilajiem, kaut vēl neviens civilais Izraēlas vainas dēļ nav gājis bojā (attiecīgiem dienestiem vajadzētu papētīt, kas ir šo protesta akciju organizētāji un no kurienes tam “kājas aug”).

Apzīmējums “civilais” konkrētā gadījumā ir nosacīts, jo (tas ir mans viedoklis) 80% no Gazā mītošajiem palestīniešiem atbalsta “Hamās” teroru. Nu bet labi, ja nav rokās paņēmis ieroci, tad civilais. Attiecīgi Izraēla paziņo ka līdz noteiktam datumam visiem civilajiem Gazas zona ir jāpamet. Pretēja gadījumā jebkurš operācijas gaitā tur sastaptais tiks uzskatīts par teroristu neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Citādāk var nākties satapties ar situāciju, kad nebūs skaidrs kur ir “Hamās” kaujinieks un kur civilais. Piemērs - palestīniete ar bērnu uz rokām tup ielas vidū un lūdz CAHAL karavīru palīdzību, bet izrādās, ka zem paltraka tai apjozta pašnāvnieka josta.

Problēma ar Ēģipti, kas saprotamu iemeslu dēļ nevēlas ielaist šo publiku, var būt risināma, iesaistoties ASV, un tas, ņemot vērā Ēgiptes ekonomikas problēmas, varētu būt tirgošanās jautājums. Saprotams, ka jāveic pasākumi, lai no Gazas neizlaistu teroristus. Kad tas atrisināts, tad iziet cauri ar aviāciju un artilēriju, bet pazemes tuneļu un bunkuru sagraušanai izmantot atbilstošu bruņojumu, tādu kā paaugstinātas jaudas aviācijas bumbu GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator) ar spēju caururbties zemes slānim 61 m dziļumā vai caursist 19 m biezu armēta betona sienu, vai tās jaunāko modifikāciju GBU-72 (tehniskie dati noslepenoti).

Drošības labad ventilācijas atverēs var ielaist kādu draņķi, lai “izslēgtu” tur palikušos. Un tikai pēc tam kājnieki tīra teritoriju bruņutehnikas aizsegā - ēka pēc ēkas (vai drupu kaudze pēc drupu kaudzes), kvartāls pēc kvartāla un nekādu atsevišķu apakšvienību reidu iepriekš nenodrošinātā teritorijā. Pretējā gadījumā var nākties sastapties ar kaut ko līdzīgu tam, ko piedzīvoja amerikāņi Somālijas pilsētā Mogadišā 1993.gadā, medījot vietējo bruņoto formējumu līderi, par ko savulaik tika uzņemta Holivudas filma ar nosaukumu “Black Hawk Down” https://youtu.be/97OGWTfObQw?si=nMG1AVAH3OAFJdwm.

Nobeigumā atzīmēšu, ka “Hamās” iznīcināšana neatrisinās problēmu tikmēr, kamēr Teherānā pie varas būs islāmistu radikāļi, kas ir atklāti paziņojuši savu dzīves galveno mērķi - iznīcināt Izraēlu. Tiks radīts “Hamās” 2, Al-Aksas mocekļi vai kas tamlīdzīgs. Nosaukumam nav nozīmes - mērķis paliks nemainīgs.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

66
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...