Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.

Cenšoties būt objektīvam – izcils portretējums bija tikai par Mārtiņu Staķi, kamēr pārējie stāsti varbūt arī ir interesanti un saprotami, bet, godīgi sakot, par šiem personāžiem nemaz nav tik daudz ko stāstīt.

Mārtiņš Staķis: Edgara Jaunupa iepakots un iedēstīts Rīgas mēra amatā, tomēr uzreiz pēc tam Mārtiņš nodod savu labvēli; sava personiskā labuma dēļ nodeva arī savu partiju PAR; sev algu palielināja divas reizes (no 3851 uz 6415 eiro), kamēr pārējiem par 10%; Mārtiņa Staķa sievastēva kaimiņiene Tukumā Anita Skudra nokļūst SIA “Rīgas meži” vadībā; komunikācijas (pašreklāmas) departamentu palielina no 9 līdz 22 (jo nav jau svarīgi kaut ko izdarīt – svarīgi ir nepārtrauktu sevi lielīt); saorganizē sava biroja vadītājai Evijai Celmai astronomiskas piemaksas; vēlmes trūkums kaut ko izdarīt Rīgas labā (ja neskaita apsēstību ar stabiņiem), vienkārši būt sejai, kas smaida; Knoka marionete, utt., utjpr.

Mārtiņš Staķis: “Patukšs cilvēks bez ideāliem un principiem, divkosīgs un nekompetents, uz naudu un personisko spožumu orientēts.”

Mārtiņš Kossovičs: Ir, protams, mistiski apgūtie EUR 300 000 Covid atbalsts un lielais jautājums – vai tiešām vēlējās “piesūkties” pie Rīgas Namu pārvaldnieka un tikšanās ar Igoru Trubko bija pieredzes apmaiņa. Jo acīmredzami kontaktu meklēja tieši Kossovičs.

Kaspars Briškens: nebaudāms stāstījums, jo pārāk daudz dokumentu, faktu, amatu. Vienīgais, kas skaidrs – Briškens šobrīd kā ministrs cenšas labot visas nejēdzības, ko pats sastrādājis vai nespējis novērst iepriekšējos 10 gados.

Māris Simanovičs: interesants stāsts par reiderismu, Eco Baltia un Viesturu Tamužu. Tas varētu būt atsevišķas grāmatas vērts stāsts. Vienīgi neesmu drošs, ka Māris ir saistīts ar Progresīvo partiju un tam ir kāda ietekme uz to, ja neskaita lielo Rīgas domes iepirkumu (kopā ar Šķēli).

Lasiet grāmatas.

Novērtē šo rakstu:

48
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi