Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.

Es esmu redzējis, kā pensionāri Ritz vai Four Seasons, vai citās pieczvaigžņu viesnīcās dzer šampanieti un ceļo, nevis gaida 200 eiro vienreizēju pabalstu. Es esmu redzējis, ka “sajutos kā Eiropā” nav pieci riteņbraucēji trīs rindās pie sarkanās gaismas, bet tūristu pārpildītas pilsētas ar un bez riteņbraucējiem. Es esmu redzējis rindas pie Louis Vuitton vai Chanel veikaliem, kuru mums vienkārši nav. Jā, es esmu redzējis arī nabadzīgas valstis, bet salīdzināties vajag ar spēcīgāko, ne vājāko.

Mēs varējām ekonomiski nevis nokrist, bet izmantot vispārējo apjukumu un pacelties uz citu valstu fona. Bet tam ir vajadzīgs atšķirīgs redzējums. Līdera redzējums. Mēs izvēlamies butaforiskas akcijas racionālas rīcības vietā. Mums ļoti svarīgi ir izskatīties, nevis būt.

Jūs sakāt, Levita kungs, mēs nokritām mazāk. Es saku - es zinu Klaipēdā vietu, kur pārkrauj vairāk kravas nekā mūsu visas ostas kopā. Un neredzēt tam iemeslu nav, maigi izsakoties, laba intelekta pazīme. Redzēt un nesaprast ir vēl sliktāka.

Tālāk. Neredzēt, ka latviešu skaits samazinās visas Nacionālās apvienības un visa šī jenotparistu karteļa 30 gadus valdīšanas rezultātā, ir, maigi izsakoties noziedzīgi. Neredzēt, ka tieši šī politika ir izdzinusi no valsts simtiem tūkstošus, ir būt līdzdalībniekam. Un tad ir butaforija - Putins vainīgs un lāpu gājiens. Butaforija.

Liela daļa atbildības mūsu atpalicībā, kura pieaug ar katru gadu, ir jauzņemas žurnālistikai. Varai, kuras uzdevums būtu kritiski izturēties pret izpildu varu un pašu Levitu.

Ko mēs redzam? Varu apkalpojošu mašīnu. Kura nodarbojas ar lielākās sabiedrības daļas mobingu, atbalsta cilvēku šķirošanu un noteiktas daļas sabiedrības diskrimināciju. Levita kungs! Latvija ir valsts, kura vēl 30 gadus atpakaļ atjaunoja savu neatkarību tieši no šādas - uz cilvēku šķirošanu balstītas sistēmas.

Jums kā Satversmes preambulas tēvam un cilvēkam, kurš “bēga” uz Vāciju, neliekas jocīgi, ka Latvijā tiek pārkāpta Satversme? Piemēru ir gana, bet parunāsim par Jūsu ideju atbalstīt varu slavinošo žurnālistiku.

ReBaltica, Delfi nodarbojas ar cenzūru, moderni - faktčekingu (par ko maksā). Un cenzūra Latvijā ir aizliegta ar Satversmi. Un jūs piedāvājat turpināt finansēt. Varbūt vajag ne tikai nefinansēt, bet likvidēt šos divus precedentus? Lielākā sabiedrības daļa šo soli pozitīvi novērtētu, ka likvidētu cenzorus.

Jūsu reitings ir katastrofāls, Levita kungs! Jūs tauta galēji nemīl. Pagaidām gan vēl neienīst, bet nemīl Jūs nospiedošs 99 procentu vairums tautas. Izejiet ielās, sajutīsiet to. Padomājiet par to. Vai valsts prezidents, preambulas tēvs, tiesību speciālists nevarētu iniciēt pārtraukt sistemātiski ignorēt valsts pamatdokumentu?

Levita kungs, Jūs lietojat padomju laika komunikācijas manieri un epitetus. To dara visa Jūsu atbalstītā karteļa vara ar Vienotību, naciķiem un pārējiem. “Sociāli bezatbildīgie” tika arī izvesti, tie bija normāli, parasti mūsu cilvēki, bet saskaņā ar tā laika propagandistiem - bīstami kolektīvajai drošībai un labumam. Kolektīvais labums ir plāns ledus, Levita kungs.

Un kā visi, kas šo lasa, var neredzēt līdzību? Un vai tā ir nejaušība - prezidents vai suverenitātes, tiesiskuma apdraudējums? Kas galu galā viņš ir?

Nobeidzot šo garo tekstu. Vienīgais jautājums man, kurš droši vien rodas šodien, ir, cik adekvāti Levita kungs spēj novērtēt situāciju, sevi un valsti tajā. Vakar notika Putina un Baidena samits, tika pieņemti lēmumi, kādi tie ir un kā tie skar mūs, vai mūsu sabiedrotie ir mūs par tiem informējuši? Tā, manuprāt, ir ar visu.

Pašreizējais valsts prezidents nedzīvo tagadnē. Viņa situatīvā izpratne ir atrauta no realitātes, pārlaicīgi klišejiska butoforija. Latvijai vajag valsts prezidentu, kurš ļoti cieši sadarbojas ar sabiedrību un saprot tās ikdienas intereses, nevis gremdējas pārdomās par pasaulīgo. Bet šādi ir ērtāk. Atkārtošos - tas ļoti atgādina pēdējo pirmskara prezidentu Kviesi, kurš arī līdzīgi daudz filozofēja, kamēr valsts pārvērtās par autoritāru diktatūru, kas, protams, rezultējās neatkarības zaudējumā.

Sargiet savu valsti, cilvēki, citas mums nav.

Novērtē šo rakstu:

216
21

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zāles pret Covid-19 aiz septiņiem zieģeļiem

FotoVairākās valstīs, piemēram, Austrijā, Igaunijā, Krievijā, Kubā, Ķīnā, Madagaskarā u.c. jau ir prezentētas drapes pret kroņa vīrusu. Domāju, ka farmaceitiskie milži speciāli bremzē zāļu efektīvu izstrādi un palaišanu masveida ražošanā. Jo tad, pirmkārt, nevarēs “uzvārīties” uz nospiedošā vairākuma veselo vakcinācijas rēķina, bet, otrkārt, patiešām ar Covid-19 saslimušo skaits izrādīsies pārāk niecīgs, lai medikamentu ražošana atmaksātos.
Lasīt visu...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Savāds laiks

No aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot....

Foto

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta...

Foto

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

Mēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta...

Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...