Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Īsa pamācība Lembergam - valsts budžeta ābece

Andris Vilks, finanšu ministrs
23.10.2014.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vecis

19.11.2014. 22:06

Autors savā rakstā ir ļoti precīzi pateicis,ka te pat nav ko piebilst!
Vienīgi,ilgus gadus vērojot Lemberga "rosīšanos" gan biznesā,gan kā pilsētas vietvaldim,kā arī ar nelikumīgi iegūtajiem līdzekļiem ,Lembergs ietekmē arī politiku-nodarbojās ar politisko korupciju.Var teikt,ka Lemberga izpratne par finansēm nesniedzās tālāk par "vatņiku" izpratni!
Jā,visie šitie Lemberga "fani" var viņam pajautāt,kurā ofšorā palika tā pensionāru nauda,kas bija paredzēta valsts budžetā(kādus gadus iepriekš) ???

Atbildēt

redfumts

26.10.2014. 12:08

cerams vairs šo vilku neredzēsim un neredzēsim tāpat kā solvitas druvietes un pārējos dažādus ...

Atbildēt

redfumts

26.10.2014. 12:07

cerams vairs šo vilku neredzēsim un neredzēsim tāpat kā solvitas druvietes un pārējos dažādus ...

Atbildēt

KGB

26.10.2014. 11:27

Ja būtu Nirnberga 2, tad tur pirmajā rindā sēdētu Vienotības "elite" un es jums draugi pateikšu - spriedums nebūtu diez ko glaimojošs. Tas viss,ko veica Vienotība, genocīdu pret pensionāriem, māmiņām, konsolidācijas un banku krahiem, iegrūžot tautu depresijā un piespiežot uz ekonomisko bēgļu statusu jaunas ģiemenes.
Ticu, ka Aivars Lembergs nav kristāldzidrs kā visiem stāsta, bet Lembergs ir izveicīgs, viltīgs, pragmatisks, izglītots, spējīgs vadīt un menedžēt lietas - viņam ir visas īpašības, lai vadītu Latvijas republiku vai arī to,kas no tās pāri palicis. Un vadītu ar neierobežōtām pilnvarām.
Tāpēc, sūda vilk, saņem spērienu pa pēcpusi un ar atzīmi 2 sēdies!!!!

Atbildēt

....

25.10.2014. 12:32

taču aizsūtiet to tupo Aleksi kaut kur pamācīties - pilnīgs stulbums!

Atbildēt

trpamtegks

25.10.2014. 07:58

veidojot budžetu vilka kungs ir iemācījies tikai divas darbības atņemt un dalīt ...

Atbildēt

trpamtegks

25.10.2014. 07:58

veidojot budžetu vilka kungs ir iemācījies tikai divas darbības atņemt un dalīt ...

Atbildēt

vest

24.10.2014. 15:07

Nu Vilka kunks, līdzības ar Minhauzenu gan vairāk ir jums nekā Lembergam, viņš vismaz kaut ko ir izdarījis, bet jus tik esat lielijies, prasījis lielāku algu un kritizējis citus, līdzīgi kā Sudraba, jus neesat rados.

Atbildēt

Lauku vecis

24.10.2014. 10:47

»

Vai nu tā ir

Ir daži jautājumi uz kuriem Vilka k-gs negribēs atbildēt...


Naudai jārodas no mana darba, kur augļi nāk un tiek paņemti no māmuļas Zemes.. No maniem sviedriem. Vilka nauda ir parazītiskā augļošana, kuru dzemdināja z'īdi!

Atbildēt

HARIS

24.10.2014. 10:37

Cik gan gudri mūsu komentētāji.Orientējās pat pasaules finansēs un ekonomikā.Un vispār-speciālisti par visām līnijām.Valsts ļoti zaudējusi,ka tādi cilvēki nav valdībā.Kapēc neejat par deputātiem uz Saeimu?Tur tagad tieši tādi speciālisti ir vajadzīgi,lai izveidotu jauno valdību.Tikai neaizmirstat Lembergu izvirzīt par premjeru.

Atbildēt

Trusis Džusis

23.10.2014. 19:35

»

paga paga

Cik zinu, tad Eiropas valstim un ASV ir taaaaadi paraadi, ka tos atdot vienkarsi nav iespejams. Atdod nozimetu turet visu tautu uz maizes un udens. Kas vienkarsi nav iespejams. Vilks to gribetu gan, bet pasam nezkapec pat 2 tukstosu euro alga liekas maza. Paraadi ar laiku tiek norakstiti, tada ir pasaules...


Tu pajolis vai ka? Salīdzināt Latviju ar ASV, ar Federalajam rezervēm, kas drukā dolārus, kad un cik grib, kas tulīt krievus būs nodushijushi, manipulējot ar naftas pieprasījumu, ar vienu no konkurētspējīgakājām ekonomiskajām sistēmām pasaule...
Un savus parādus var norakstīt tikai pašas ASV,nevienam citam tas nav laut. Paga paga, Tu nelieto psihotropas sēnes ?

Atbildēt

Kuņģis

23.10.2014. 19:24

Pretīgais kangars laikam šo "jo disciplinētāka valsts, zemāks deficīts un mazāks valsts ārējais parāds, jo aizņemšanās ir lētāka." bija domājis par ASV, Japānu un pārējām bankrotējušām rietumu lielvalstīm kas pagaidām turās pie dzīvības laupot citus.

Katram gadījumam šeit arī "minhauzena" argumenti
http://youtu.be/D3qZicQQyxs
http://youtu.be/E_ajNMnybD4

Atbildēt

nodokļu maksātājs

23.10.2014. 14:35

Pastāsti labāk kā sociālo budžetu Parex sanācijā iztērēji un nenoliki atpakaļ Atkal kārtējais veiksmes stāsts par ko tautai tagad grib pēdējo kreklu novilkt un pensinārus ar plikām kājām baltos palagos uz Bolderājas masu kapiem aizdzīt? Aldziņu lielāku sagribējies bezbērnu pārītim. Bet vai tu sajēdz vispār cik ar tavu kosmisko bērnu pabalstu padsmit eiro apmērā mēnesī cilvēks ilgi var izdzīvot? Nemaz nerunājot par tautai uzvelto nodokļu nastu, kas aug kā sēnes pēc lietus. Aug tikai tāpēc, ka pie varas ir tādi kā tu un tava kliķe, kur tautai piespiež jūsu izšķērdētos un izzagtos caurumus lāpīt!!!

Atbildēt

riebeklīši

23.10.2014. 14:15

Urrā! Beidzot lembiņam skolotājs uzradies! Iesakam nākošo tēmu ābecei - vilka ieteikumi kā strādājot bankā valsti uz miljoniem uz ausīm uzlikt (no darījumiem par nenomaksātiem nodokļiem no naudas atmazgāšanām caur delaveras fiktīviem ofšoriem un caur fiktīviem vasķveidīgiem kontiem. Var uzaicināt arī vieslektorus, kas vilkam pašam labi zināmi un tepat vien deguna galā grozas ar to pašu rūpalu nodarbojoties vēl joprojām....

Atbildēt

Vai nu tā ir

23.10.2014. 14:15

»

paga paga

Cik zinu, tad Eiropas valstim un ASV ir taaaaadi paraadi, ka tos atdot vienkarsi nav iespejams. Atdod nozimetu turet visu tautu uz maizes un udens. Kas vienkarsi nav iespejams. Vilks to gribetu gan, bet pasam nezkapec pat 2 tukstosu euro alga liekas maza. Paraadi ar laiku tiek norakstiti, tada ir pasaules...


Nauda mūsdienu finanšu sistēmā parādās kā kredīts. Turklāt par to ir jāmaksā %. Tā parādās no nekurienes tai brīdī, kad centrālā banka aizdot naudu komercbankai, kas to izplata tālāk. Turklāt % netiek emitēti. Līdz ar to kopējās saistības vienmēr ir lielākas par emitēto naudas masu par procentu summu.
Vienlaicīgi notiek arī iepriekšējo kredītu dzēšana. Mūsdienu finanšu sistēma nevar pastāvēt, ja nepieaug kredītu masa.
Nevar pieaugt arī ekonomika, jo iespējas palielināt naudas apgrozības ātrumu ir ierobežotas.
Kādam ir jāaizņemas. Vienalga vai tas ir privātais vai valsts sektors. Ja mums ir eksporta pārsvars pār importu, tad ļoti jauki. Citi aizņemas, lai palielinātu naudas masu mūsu ekonomikā. Ja ir otrādi, tad ir bēdīgi. Rezultātā jāierobežo patēriņš.
Ekonomika nevar būtiski pieaugt nepieaugot naudas masai apgrozībā.
Otrās šķiras ekonomikām ir ierobežojums, ko sauc par centrālās bankas rezervēm. Tās nevar taisīt naudu cik grib. Līdz ar to šo valstu izaugsmes iespējas ir ierobežotas. Bet šo valstu būtiska pazīme ir salīdzinoši lielākas valūtas rezerves un mazāks aizņēmumu īpatsvars pret IKP.

Tas tā pavisam vienkāršoti.

Atbildēt

ne-labāk-ne

23.10.2014. 14:02

Zini ko vilks, labāk kā saki par ventiņpapuci - paņemt un neatdot, nevis paņemt sev un prasīt lai tauta par to samaksāt....

Atbildēt

Porcijs

23.10.2014. 13:51

»

Pilsonis

Labs raksts! Paldies VIlkam


Muļķa raksts - neviens neiet ar Lembergu strīdēties, jo vecais manipulators un Krmļa aģents un vecais komuņaga nav tā vērts, lai ielaistos ar viņu viņa paša demagoģijā un provokācijās..Lembergs manā skatījumā ir sīks zaglis, niecība.

Atbildēt

Uldis Sēne

23.10.2014. 13:38

Vilks noklusē elementāri pierādāmu faktu, ka tirgus ekonomika nav nekas cits, kā prasta rausējnomika, kurā visi ir spiesti dancot pēc starptautiskās finanšu un kara mašīnas mafijas spēlētās stabules, kuras pakalpiņš un jūsmīgs atbalstītājs ir arī pats šī raksta autors. Nožēlojams, noziedzīgs tips, kas tēlo no sevis ekonomikas ekspertu un nacionālo varoni.

Atbildēt

paga paga

23.10.2014. 13:19

»

Vai nu tā ir

Ir daži jautājumi uz kuriem Vilka k-gs negribēs atbildēt...


Cik zinu, tad Eiropas valstim un ASV ir taaaaadi paraadi, ka tos atdot vienkarsi nav iespejams. Atdod nozimetu turet visu tautu uz maizes un udens. Kas vienkarsi nav iespejams. Vilks to gribetu gan, bet pasam nezkapec pat 2 tukstosu euro alga liekas maza. Paraadi ar laiku tiek norakstiti, tada ir pasaules prakse. Jo ja valstim butu jaatdod parads cents centaa, tad jau sen daudzas valstis butu parstajusas eksistet. Paraadi tiek norakstiti valstu visparejas attistibas labad. Dabaa, tapat arii finanses, ekonomikaa iesledzas un darbojas dabas likumi, kas, pimkart, nozimee passaglabasanas likumu, kas neatbilst ar praatu izskaitlotajam gramatvezu kuluaros.

Atbildēt

Vai nu tā ir

23.10.2014. 12:45

Ir daži jautājumi uz kuriem Vilka k-gs negribēs atbildēt:
1. Kā, no kurienes un uz kāda pamata rodas nauda?
2. Kāda ir naudas masas ekonomikā saistība ar IKP?
3. Kāda saistība ir pašreizējam dzīves līmenim rietumeiropas valstīs un ASV ar šo valstu parādu?
4. Kam tad šīs valstis ir parādā?
5.Kāda ir iespējamība, ka šīs valstis jebkad spēs atdot savus parādus?
6. Kāpēc šim valstīm ir augstākie kredītreitingi?
7. Kāpēc SVF izpilddirektore Lagarda ir satraukusies par ES ekonomikas attīstību?
8. Kāpēc ASV aizņemas nesatraucas par savu parādu, bet turpina aizņemties uz nebēdu?

Nevajadzētu kādu mācīt finansēs pirms netiek galā ar dažiem finanšu sistēmas pamatiem, kurus, diemžēl , augstskolās nemāca. Ja Vilka k-gs pēc būtības saprastu šos jautājumus, tad nelīstu diskusijās par šādām lietām, bet paklusētu.

Vai vispār Vilka k-gs zin no kādiem avotiem tieši Latvijā rodas nauda?

Atbildēt

Verotajs

23.10.2014. 12:04

Interesanti, kādēļ "saimnieciskais valstsvīrs" Vilks, kurš sakārtojis Latvijas finanšu sistēmu, aiziet no politikas un meklēs darbu ārzemēs? Ja jau viss kārtībā, tad bija jāturpina - jāceļ Latvijas ekonomika.

Atbildēt

Andrievs

23.10.2014. 10:57

Vilks ir izcili sakārtojis mūsu kopējo visu latviešu "dzimtas īpašumu"
Regulāri atbrauc bagātie kaimiņi, kas aizved nogāztos Indrānu ošus. Augļotāji apmierināti, jo "saimnieks" visu godīgi samaksā un gatavi dot vēl un vēl.

...ak bērniņu mājās maz palicis?! ...ak dakteris neatbrauc un vectēvs ar vecmammmu pusbadā?!
Nu bet ir takš' STABILITĀTE! VEIKSMES STĀSTS!!!

Nekur nav rakstīts, ka smuka un mierīga ārēja saimnieciskā veidola vārdā nedrīkst nokaut un izvārīt zupā pašam savus bērnus.

Kanibāliska konsolidācija ne ar vienu likumu nav aizliegta, un ārzemju saimnieki uz tādu parādību neko ļaunu nesaka.

Darba ārzemēs visiem pietiks, un dažiem pat ļoti atalgots atradīsies

VARAM RULLĒT TĀLĀK!

Atbildēt

Vilkam

23.10.2014. 10:09

Vilks, Circene nav vajadzīgi.. ne īsti politiķi, ne profesionāļi.. Vilks brīžiem redz skaidri, izsakoties par Lembergu..

Bet cits redz šādi.

Bērziņš un Lembergs nostiprina veco komunistu varu – jo Bērziņš nenosauc premjeru, bet uzreiz veido koalīciju, kas uz otru termiņu viņu ievēlēs par prezidentu. Shēmas-shēmas.. Bērziņa un Lemberga plānā Bērziņu otrreiz par prezidentu, bet G.Daudzi par spīkeru, lai Lemberga labā var „uzlabot” likumdošanu, ar ko izbeigt krimināllietas pret viņu. Straujumai, veidojot koalīciju, pašlaik tiek atdots gods, jo sadarbojas ar saviem vecajiem kompartijas biedriem Lembergu, Bērziņu.

Atbildēt

No Ventiš

23.10.2014. 08:55

Tulīt visi Aivariņa pakalpiņi sāks gānīties, ka šis raksts ir fufevlis.
Aivariņš liks viņiem uzrakstīt pret rakstu. Būs jautri!

Atbildēt

Pilsonis

23.10.2014. 08:24

Labs raksts! Paldies VIlkam!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...