Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2017. gada beigās negaidīti mirušā AS Olainfarm lielākā īpašnieka Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina, kura pēc tēva nāves kļuva par atstātā mantojuma aizgādni, ir vērsusies Jūrmalas bāriņtiesā ar oficiālu iesniegumu, uzskaitot gadījumus, kad Maligina šķirtā sieva Signe Baldere-Sildedze ir rīkojusies pret savas meitas un vienas no četrām Maligina mantiniecēm interesēm. Ņemot vērā lasītāju interesi par notikumiem ap Latvijas mūslaiku vēsturē lielākā mantojuma sadali, Pietiek šo iesniegumu publicē ar nebūtiskiem īsinājumiem.

„Es, Irina Maligina, esmu nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas māsa. 2017.gada 9.decembrī mira mūsu tēvs Valērijs Maligins.

Mūsu tēvs Valērijs Maligins 2016.gada 22.februārī Rūpniecības ielā 5, Olainē, Olaines novadā, klātesot viņa uzaicinātajai Rīgas apgabaltiesas zvērinātai notārei Valdai Vaivarai, sastādīja testamenta aktu, kas iereģistrēts aktu un apliecinājumu reģistrā ar Nr.663. Ar testamenta aktu mūsu tēvs novēlēja savai mātei Mirimejai Maliginai naudas līdzekļus 50 000,00 EUR apmērā, bet visu pārējo mantu vienādās daļās novēlēja visiem saviem bērniem.

Pēc tēva nāves, ar Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas 2018.gada 6.februāra lēmumu Nr.1-6/30 es tiku iecelta par tēva atstātā mantojuma aizgādni. Savus pienākumus pildīju godprātīgi un pēc vislabākās sirdsapziņas. Mantojums tika pārvaldīts atbilstošo Latvijas normatīvajos aktos noteiktajam, un tas tika saglabāts un nodots mantiniekiem.

Visas mantinieces ir saņēmušas mantojuma apliecības, kas apliecina, ka pēc legāta izdalīšanas Valērija Maligina meitas – Anna Emīlija Maligina, Nika Saveļjeva un Irina Maligina ir ieceltas par mantiniecēm katra uz 1/3 domājamo daļu no visa pārējā atstātā mantojuma.

Kopš tēva nāves esmu novērojusi daudzas pretlikumīgas darbības no nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mātes Signes Balderes-Sildedzes puses. Signes Balderes-Sildedzes darbībās es saskatu vēlmi piesavināties viņas meitai piederošo mantojuma daļu un pretēji normatīvajos aktos noteiktajam neveikt darbības, kas vērstas uz mantojuma saglabāšanu un tā vērtības vairošanu, līdz Anna Emīlija Maligina sasniegs pilngadību un pati spēs pārvaldīt sev atstāto mantojuma daļu.

Civillikuma 223.pantā noteikts, ka tēvs un māte uz aizgādības tiesību pamata ir sava nepilngadīgā bērna dabiskie aizbildņi. Savukārt Civillikuma 226.pantā ir noteikts, kad viens no vecākiem mirst, otrs joprojām paliek par savu nepilngadīgo bērnu dabisko aizbildni, bet viņam ir pienākums izdalīt mirušā mantu saskaņā ar mantojuma tiesību noteikumiem, kā arī izdot vai pienācīgi nodrošināt bērniem pienākošos mantas daļu.

Saskaņā ar Civillikuma 295.pantu mantojumu, ko aizbilstamais mantojis kā no vecākiem, tā arī no jebkura cita, aizbildnis drīkst pieņemt tikai ar inventāra tiesību. Viņš nedrīkst bez bāriņtiesas atļaujas ne mantojumu pieņemt, ne to atraidīt.

Signei Balderei-Sildedzei ar Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas 2018.gada 13.aprīļa lēmumu Nr.1-6/79 tika atļauts pieņemt mantojumu nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas vārdā ar inventāra tiesību.

Pamatojoties uz Civillikuma 269.pantu, aizbildnim jāpārvalda aizbilstamā manta ar tādu pašu rūpību un apzinību, ar kādu viņš kā labs saimnieks pārvalda savas paša lietas. Saskaņā ar šī paša likuma 262.pantu, aizbildnis visās sava aizbilstamā lietās darbojas patstāvīgi un ved tās ar saimnieka tiesībām. Bet visos svarīgākajos gadījumos viņam jālūdz bāriņtiesas norādījumi.

Bāriņtiesu likuma 17.pantā 1.punktā noteikts, ka bāriņtiesa aizstāv bērna vai aizgādnībā esošās personas personiskās un mantiskās intereses. Savukārt šī paša likuma 21.pantā ir noteikti bāriņtiesas pienākumi un tiesības bērna mantisko interešu aizsardzībai.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu tiesību konvencijas 3.pantā ir noteikts, ka visās darbībās attiecībā uz bērniem neatkarīgi no tā, vai šīs darbības veic valsts iestādes vai privātas iestādes, kas nodarbojas ar sociālās labklājības jautājumiem, tiesas, administratīvās vai likumdevējas iestādes, primārajam apsvērumam jābūt bērna interesēm. Dalībvalstis apņemas nodrošināt ikvienam bērnam tādu aizsardzību un gādību, kāda nepieciešama viņa labklājībai, ņemot vērā viņa vecāku, aizbildņu vai citu par bērnu tiesiski atbildīgu personu tiesības un pienākumus, un šajā nolūkā veic visus attiecīgos likumdošanas un administratīvos pasākumus. Dalībvalstis nodrošina to, lai iestādes, dienesti un struktūras, kas ir atbildīgas par bērnu aprūpi vai aizsardzību, atbilstu kompetentu iestāžu noteiktajiem standartiem, īpaši drošības, veselības un personāla lieluma un piemērotības ziņā, kā arī tiktu veikta kompetenta uzraudzība.

Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 17.panta 2.punktu, bāriņtiesa izskata iesniegumus un sūdzības, to skaitā iesniegumus un sūdzības par vecāka, aizbildņa, aizgādņa vai audžuģimenes rīcību. Bāriņtiesu likuma 21.panta 8.punktā ir noteikts, ka bāriņtiesa lemj par vecāka atstādināšanu no bērna mantas pārvaldības, ja vecāks pārvalda bērna mantu neatbilstoši bērna interesēm.

Manā iesniegumā tiks uzskaitītas man zināmās Signes Balderes-Sildedzes prettiesiskās darbības, kas ir vērstas pret nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mantisko interešu nodrošināšanu un mantojuma daļas saglabāšanu un tā vērtības vairošanu līdz nepilngadīgā Anna Emīlija Maligina sasniegs pilngadību un pati spēs pārstāvēt savas mantiskās intereses.

2017.gada 18.decembrī Signe Baldere-Sildedze pie zvērinātas notāres Ingas Kalniškānes izdeva pilnvaru Sandrai Bluķei pārstāvēt Signes Balderes-Sildedzes kā nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas, likumiskās pārstāves – mātes lietas visās valsts, pašvaldību, tiesu, administratīvajās un citās iestādēs, tajā skaitā – Bāriņtiesā, policijā, pie zvērināta tiesu izpildītāja, AS „Olainfarm”, kas saistīts ar 2017.gada 9.decembrī mirušā Valērija Maligina, atstāto mantojumu.

Pilnvarojums ietver daudzas un dažādas darbības, tajā skaitā pārstāvēt Signi Balderi-Sildedzi kā viņas nepilngadīgās meitas Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves intereses jebkurā tiesā, tajā skaitā – bāriņtiesā, un visās tiesu instancēs, ar visām fiziskām un juridiskām personām, administratīvajās un citās iestādēs, ar visām tiesībām, kādas ar likumu piešķirtas prasītājam, atbildētājam, pieteicējam, trešajai personai un cietušajam, pārstāvot Signes Balderes-Sildedzes intereses, piedalīties tiesas sēdēs, iepazīties ar lietu materiāliem, izdarīt no tiem izrakstus, norakstus, kopijas, iesniegt pierādījumus, piedalīties to pārbaudīšanā, pieteikt lūgumus, pieteikumus un iesniegumus, dot mutvārdu un rakstveida paskaidrojumus, izteikt argumentus un apsvērumus visos jautājumos, celt iebildumus pret visiem iesniegumiem, pieteikumiem, lūgumiem un argumentiem, grozīt pieteikuma, prasības priekšmetu, pamatu, pārsūdzēt tiesas nolēmumus apelācijas un kasācijas kārtībā, iesniegt izpilddokumentus piedziņai, izbeigt izpildu lietvedību.

Kā redzams no pilnvaras satura, kas daļēji ir atreferēts manā iesniegumā un pievienots pielikumā, Signe Baldere-Sildedze savas dabiskās aizbildnes tiesības un pienākumus pārstāvēt nepilngadīgo meitu Annu Emīliju Maliginu ir nodevusi un uzticējusi pilnīgi svešam cilvēkam.

Civillikuma 177.pantā noteikts, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā. Aizgādība ir vecāku tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās. Bērna uzraudzība nozīmē rūpes par bērna paša drošību un trešās personas apdraudējuma novēršanu. Rūpes par bērna mantu nozīmē gādību par bērna mantas uzturēšanu un izmantošanu tās saglabāšanai un vairošanai. Saskaņā ar Civillikuma 186.panta otrās daļas 2.punktu, viens no vecākie vienpersoniski pārstāv bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās, ja otrs vecāks ir miris.

Annas Emīlijas Maliginas tēvs Valērijs Maligins mira 2017.gada 9.decembrī un kopš šī brīža Signei Balderei-Sildedzei bija tiesības un pienākums vienpersoniski pārstāvēt savas meitas Annas Emīlijas Maliginas personiskās un mantiskās intereses,. Neskatoties uz to, jau 2017.gada 18.decembrī, nepilngadīgās māte Signe Baldere-Sildedze ar pilnvaru nodeva savas tiesības pārstāvēt savu nepilngadīgo meitu pilnīgi svešai personai, nevēloties pārstāvēt pati savu nepilngadīgo bērnu Annu Emīliju Maliginu un neizvērtējot iespējamo kaitējumu, ko šī persona var nodarīt viņas meitas mantiskajām interesēm.

Vēlos vērst Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas uzmanību uz šo bērna mātes veikto darbību, kas nav nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas interesēs. Ja Signe Baldere-Sildedze ir nodevusi savas tiesības pārstāvēt nepilngadīgo bērnu citai personai atzīstot, ka nespēj nodrošināt savam bērnam korektu juridisko palīdzību sarežģītas un komplicētas mantojuma lietas gadījumā, tas vēl jo vairāk apliecina, ka Signe Baldere-Sildedze ir atstādināma no bērna mantas pārvaldības, lai novērstu kaitējumu, ko viņa var nodarīt ar savu apzināto vai neapzināto rīcību nākotnē.

Kā nākošo faktu par Signes Balderes-Sildedzes darbību, kas ir vērstas pret Annas Emīlijas Maliginas mantisko interešu nodrošināšanu, vēlos minēt viņas rīcību izstājoties no vienošanās ar Elīnu Maliginu, kas 2018.gada 25.maijā tika noslēgta pie zvērinātas notāres Valdas Vaivaras. Vienošanās tika noslēgta ar Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas piekrišanu un tā tika slēgta, lai pilnībā izpildītu likumā noteikto par neatņemamās daļas izmaksu tiesīgajai laulātajai uz viņai pienākošos mantas daļu naudā, kas testamentārajiem mantiniekiem novēlēta ar mantojuma atstājēja testamentu.

Vienošanās ir norādīts, ka Elīna Maligina ir cēlusi prasību tiesā par mantojuma atstājēja atstātā testamenta atzīšanu par spēkā neesošu un pamatojoties uz šo prasību ir ierosināta civillieta Nr.C33355518. Cita starpā vienošanā ir norādīts, ka puses vienojas, ka Elīnai Maliginai pienākošās neatņemamās daļas vērtība, proti 1/8 daļa no kopējās mantojuma atstājēja atstātā mantojuma vērtības naudā ir 8 100 000,00 EUR, no kuras Signe Baldere-Sildedze, kā mantojuma atstājēja meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne savas meitas interesēs saistībā ar mantojuma atstājēja testamentu izmaksā Elīnai Maliginai 2 700 000,00 vienošanās noteiktajā kārtībā un termiņos.

Vienošanā piektajā punktā tika paredzēts, ka Elīnai Maliginai desmit darba dienu laikā pēc vienošanās otrajā punktā noteikto saistību izpildes (vienošanās otrais punkts paredz, ka Signe Baldere-Sildedze apņemas samaksāt rokas naudu Elīnai Maliginai 50 000 EUR apmērā kā pirmo iemaksu no vienošanās noteiktās Elīnai Maliginai izmaksājamās summas) sastāda un iesniedz civillietā pieteikumu par prasības atsaukumu, lūdzot izbeigt civillietu. Elīna Maligina izpildīja vienošanās piektajā punktā noteikto un iesniedza tiesā pieteikumu ar lūgumu izbeigt civillietu.

Šīs vienošanās trīspadsmitajā punktā tika noteikts, ka Anna Emīlija Maligina apņemas samaksāt Elīnai Maliginai pēc pirmās iemaksas veikšanas atlikušo summas daļu, proti 2 650 000,00 ne vēlāk kā 70 dienu laikā no brīža, kad zvērināta notāre Valda Vaivara Annai Emīlijai Maliginai izsniegusi mantojuma apliecību.

Vienošanās 13.punktā cita starpā, ir norādīts, ka Anna Emīlija Maligina un Signe Baldere-Sildedze apzinās vienošanās punktā iekļauto saistību juridiskās sekas un piekrīt tam, ka iepriekšminētā Annas Emīlijas Maliginas saistība par maksājumu Elīnai Maliginai, iestājoties tajā paredzētajiem nosacījumiem, tiks nodota saistību piespiedu izpildei, tiesas sprieduma izpildes kārtībā.

Lai saņemtu atļauju noslēgt šo vienošanos, Signe Baldere-Sildedze bija vērsusies Jūrmalas pilsētas bāriņtiesā ar lūgumu akceptēt panākto vienošanos ar Elīnu Maliginu. Bērna māte savā iesniegumā bāriņtiesai norādīja, ka vienošanās panākta, ņemot vērā pušu intereses, tajā skaitā nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas intereses, lai iespējami ātrāk iestātos mantojuma tiesībās, ar mērķi nodrošināt nepilngadīgās mantojuma saglabāšanu.

Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas darbiniekam sarunā ar Signes Balderes-Sildedzes pilnvaroto pārstāvi Sandru Bluķi, fiksētā 2018.gada 29.maijā protokolā par saņemto informāciju, Sandra Bluķe paskaidroja, ka iesniegtā vienošanās paredz pusēm pieņemamu risinājumu attiecībā par izmaksājamās summas apjomu Elīnai Maliginai. Pārstāve norādīja, ka gadījumā, ja vienošanās netiks apstiprināta, tad Elīna Maligina vērsīsies tiesā, lai izprasītu savu neatņemamo mantojuma daļu 7 000 000,00 EUR. Sandra Bluķe norādīja, ka vienošanās noslēgšana un tās apstiprināšana esot Annas Emīlijas Maliginas labākajām interesēm atbilstoša.

Tātad nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas māte Signe Baldere-Sildedze vēlējās noslēgt šo vienošanos nepilngadīgās meitas interesēs, lūdza Jūrmalas pilsētas bāriņtiesai atļauju noslēgt šo vienošanos tieši dotajā redakcijā ar manis uzskaitītajiem punktiem, uzņemoties saistības un pienākumus. Signe Baldere-Sildedze savu gribu pauda konkrēti un bez šaubām.

2018.gada 11.septembrī Signe Baldere-Sildedze, kā nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas māte, dabiskā aizbildne saņēma mantojuma apliecību.

2018.gada 2.oktobrī pie zvērinātas notāres Līgas Eglītes tika sagatavots paziņojums Nr.1-5/489 par Signes Balderes-Sildedzes atkāpšanos no 2018.gada 25.maijā noslēgtās vienošanās. Kā iemesli tika minēti pilnīgi absurdi un nepamatoti apgalvojumi par Elīnas Maliginas veiktajām un atbalstītajām darbībām, kā arī par manām, Irinas Maliginas darbībām, kas pēc Signes Balderes-Sildedzes uzskatiem, bija par pamatu atkāpties no vienošanos.

Signe Baldere-Sildedze paziņojumā norāda, ka Irinas Maliginas pārstāvji ir aktīvi piedalījušies akciju sabiedrības „Olainfarm” pārvaldes institūciju vadības pārņemšanā, liedzot (liekot šķēršļus) mantiniecei un akciju sabiedrības „Olainfarm” akcionārei izlietot savas akcionāres tiesības sasaucot ārkārtas akcionāru sapulci. Signe Baldere-Sildedze norāda, ka tādējādi viņai ir radīti būtiski šķēršļi finansējuma saņemšanai vienošanās noteikto saistību iepildei, jo Elīnai Maliginai esot labi zināms, ka viņas rīcībā nav tāda apmēra naudas līdzekļu, lai izpildītu maksājuma saistību pret Elīnu Maliginu saskaņā ar vienošanos.

Signe Baldere-Sildedze, pilnīgi pretēji nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas interesēm un nerēķinoties ar tiesiskām un finansiālām sekām, vienpusēji atkāpās no vienošanās. Manā rīcībā nav informācijas, vai Signe Baldere-Sildedze saņēma Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas atļauju vienpusēji atkāpties no šīs vienošanās, kas bija noslēgta nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas interesēs.

Tātad Signe Baldere-Sildedze ir maldinājusi Elīnu Maliginu, Jūrmalas pilsētas bāriņtiesu un pārējās mantinieces, paužot savu gribu noslēgt vienošanos ar Elīnu Maliginu, nepildot tās nosacījumus un paziņojot, ka viņa vienpusēji atkāpjas no vienošanās, kā iemeslu minot, ka viņas rīcībā nav tāda apmēra naudas līdzekļi, lai izpildītu maksājuma saistības.

Tātad, jau slēdzot šo vienošanos, bērna māte apzinājās, ka viņa nevarēs izpildīt vienošanā paredzētos nosacījumus un apzināti maldināja iesaistītās puses, tajā skaitā arī Jūrmalas pilsētas bāriņtiesu, ka vēlas noslēgt vienošanos un spēs izpildīt tajā paredzētās saistības.

Mans tēvs Valērijs Maligins 2016.gada 21.oktobrī noslēdza laulību ar Elīnu Maliginu. Elīna Maligina 2017.gada 13.decembrī mantojuma lietā iesniedza savu mantošanas iesniegumu kā mantojuma atstājēja likumiskā mantiniece. 2018.gada 10.janvārī Elīna Maligina precizēja savu mantošanas iesniegumu, bet 2018.gada 5.aprīlī tēva laulātā iesniedza mantojuma lietā iesniegumu par neatņemamās daļas nodalīšanu, lūdzot izdalīt no kopējās mantojuma atstājēja atstātās mantojuma masas viņai pienākošos neatņemamo daļu saskaņā ar Civillikuma 425. un 426. panta nosacījumiem, aprēķinot un izmaksājot to naudā pēc tirgus vērtības, kā arī lūdzot ar šo iesniegumu iepazīstināt mantiniekus, kā arī uzaicināt mantiniekus vienoties par neatņemamās daļas izdalīšanu.

Elīna Maligina pieteica savas likumīgās prasības Notāres uzaicinājumā noteiktā termiņā (Civillikuma 423. panta trešā daļa). Ņemot vērā iepriekš minēto, nav pamata apšaubīt, ka Elīna Maligina pieteica savu prasījumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņā un mantiniekiem, tajā skaitā arī nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mātei Signei Balderei-Sildedzei, nav pamats apšaubīt Elīnas Maliginas tiesības un prasību.

Es vienīgā no mantiniecēm izmaksāju vienošanās paredzēto naudas summu Elīnai Maliginai, tādējādi izpildot vienošanās prasības, kā arī respektējot ar likumu man uzlikto pienākumu. Signe Baldere-Sildedze to nav izdarījusi līdz pat šim brīdim, un tas nepārprotami norāda uz viņas nevēlēšanos rīkoties nepilngadīgās meitas interesēs, jo tiesvedība, kas tiks uzsākta pret Annu Emīliju Maliginu par naudas līdzekļu piedziņu no Elīnas Maliginas puses, nav bērna interesēs un ir absolūti finansiāli neizdevīgi bērnam.

Notāre ir norādījusi mantojuma vērtību visās mantojuma sastāva pozīcijās kopā EUR 74 126 441,51. Elīnai Maliginai pienākas 1/8 domājamā daļa no kopējās mantojuma vērtības (EUR 74 126 441,51) no kuras atskaitāmi visi mantojuma atstājēja parādi EUR 3 439 593,94 apmērā (Civillikuma 425. panta trešā daļa), kas sastāda 1/8 neatņemamo daļu naudā EUR 8 835 855,95 apmērā (proti, EUR 74 126 441,51 – EUR 3 439 593,94 = 70 686 847,57 dalīts ar 8 ir EUR 8 835 855,95).

Tātad Elīnas Maliginas prasījuma tiesības pret Annu Emīliju Maliginu ir EUR 2 945 285,31 ( tā ir 1/3 domājamā daļa no kopējās prasījuma summas). Tātad, vēršoties tiesā, valsts nodeva, kas pēc tam tiks piedzīta no nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas būs EUR 14 726,43 ( proti, EUR 2 945 285,32 reiz 0,005). Šajā aprēķinā ir skaidri redzams, ka bērnam tiesvedība ir finansiāli neizdevīga un Signes Balderes-Sildedzes rīcība atkāpjoties no vienošanās rīkojās klaji pretlikumīgi un pretēji bērna vislabāko interešu nodrošināšanai.

Kā nākošo faktu, kas apliecina Signes Balderes-Sildedzes bezdarbību un klaju nolaidību, nepārstāvot nepilngadīgās meitas intereses mantojuma saglabāšanā un tā vērtības vairošanā līdz bērna pilngadībai, vēlos minēt to, ka pilnīgi visus rēķinus par mantojuma masā esošajiem nekustamajiem īpašumiem, tas ir apsaimniekošanu, apsardzi un komunālajiem maksājumiem, maksāju tikai un vienīgi es. Katrai mantiniecei ir jāveic maksājumi 1/3 daļas apmērā no rēķina summas, bet Signe Baldere-Sildedze nav veikusi šo daļu no maksājumiem nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas vārdā.

Saskaņā ar Civillikuma 288.pantu, ja nepilngadīgā manta sastāv no lauku nekustamiem īpašumiem, aizbildnim jāgriež sevišķa vērība uz to, lai lauki būtu pienācīgi apstrādāti, lopi labi uzturēti, ēkas izlabotas, visādi ienākumi pienācīgi ievākti, nodevas un citas sabiedriskas nastas laikā segtas un uzņēmumi uzturēti. Savukārt 289.pantā ir noteikts, ka nekustamie īpašumi pilsētās aizbildnim jāuztur lietojami un labā stāvoklī, ievācot no tiem ienākumus un laikā sedzot uz tiem krītošās nodevas.

Normatīvajos aktos ir noteikts, ka aizbildnim, šajā gadījumā, nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mātei, dabiskajai aizbildnei Signei Balderei-Sildedzei, laikā ir jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar nekustamo īpašumu uzturēšanu. Tie ir jāuztur lietojami un labā stāvoklī. Pretēji Civillikumā noteiktajam dabiskā aizbildne turpina krāt parādus un neveikt maksājumus par bērna mantoto īpašumu apsaimniekošanu un uzturēšanu. Signes Balderes-Sildedzes darbība vai pat bezdarbība, lai veiktu šos maksājumus, apliecina viņas nevēlēšanos rūpēties par bērnam piederošo nekustamo īpašumu daļu saglabāšanu līdz bērna pilngadībai.

Manis iepriekš minētajos likuma pantos ir noteikts, ka aizbildnim jāgriež sevišķa vērība, lai ēkas, kas atrodas lauku nekustamajos īpašumos, būtu izlabotas, visādi ienākumi pienācīgi ievākti, uzņēmumi uzturēti, kā arī nekustamie īpašumi pilsētās aizbildnim ir jāuztur lietojami un labā stāvoklī, ievācot no tiem ienākumus.

Savam iesniegumam es pievienoju fotogrāfijas, kuros ir attēloti divi mantojumā ietilpstošie nekustamie īpašumi – Olaines iela XXX, Jūrmalā, un „Mednieku pils”, Strazdes pagastā, Talsu novadā. Fotogrāfijās vizuāli var redzēt ēku slikto tehnisko stāvokli kā arī to, ka tur netiek veiktas pilnīgi nekādas darbības, lai īpašuma stāvokli uzlabotu. Ēkas stāv tukšas, to tehniskais stāvoklis ir slikts, ir nepieciešams veikt remontdarbus un izīrēt telpas, tādējādi gūstos peļņu no mantojumā ietilpstošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Man kā mantiniecei ir daudz un dažādi priekšlikumi par ēku tehniskās stāvokļa uzlabošanu, remontdarbiem un izīrēšanas iespējām, bet tas ir jāveic, visiem mantiniekiem vienojoties. Aizbildnim ir pienākums veikt visas nepieciešamās darbības, lai uzturētu bērnam piederošos nekustamos īpašumus labā stāvoklī un ievāktu ienākumus, tādā veidā vairojot bērnam piederošo mantu, bet Annas Emīlijas Maliginas māte Signe Baldere-Sildedze neveic nekādas darbības, lai uzturētu kaut vienu no īpašumiem, kas ietilpst viņas meitai atstātajā mantojumā un gūtu no tā labumu, tādējādi vairojot bērna mantu.

Kā vēl vienu faktu par Signes Balderes-Sildedzes rīcību, kas ir klaji pretēja viņas nepilngadīgā bērna vislabāko interešu nodrošināšanai un īpašumā esošo vērtspapīru un naudas līdzekļu saglabāšanai un vairošanai, varu minēt Signes Balderes-Sildedzes izstāšanos no AS „Olainfarm” padomes, kurā viņa bija ievēlēta un varēja pilntiesīgi piedalīties lēmumu pieņemšana, kas nepārprotami un vistiešākajā veidā skar viņas nepilngadīgā bērna Annas Emīlijas Maliginas intereses.

Signe Baldere-Sildedze pašrocīgi rakstītajā iesniegumā adresātam - akciju sabiedrībai „Olainfarm” paziņo, ka viņa, kā akciju sabiedrības „Olainfarm” padomes locekle atkāpjas un atstāj akciju sabiedrības „Olainfarm” padomes locekļa amatu no 2018.gada 11.septembra. Iesniegums tika parakstīts 2018.gada 10.septembrī.

 Šī rīcība norāda, ka Signe Baldere-Sildedze vai nu apzināti nevēlās iestāties par sava bērna interesēm un to nodrošināšanu, vai arī viņai pietrūkst zināšanu, lai pieņemtu lēmumus un rīkotos nepilngadīgā bērna labā, saglabājot un vairojot bērna mantu.

Komerclikuma 292. un 293. pantā ir noteikti padomes uzdevumi un tiesības, kas nosaka, ka padomei ir tiesības ievēlēt un atsaukt valdes locekļus, pastāvīgi uzraudzīt valdes darbību, uzraudzīt, lai sabiedrības lietas tiktu kārtotas saskaņā ar likumiem, statūtiem un akcionāru sapulces lēmumiem, izskatīt sabiedrības gada pārskatu un valdes priekšlikumu par peļņas izlietošanu un sastādīt ziņojumu (174.pants), pārstāvēt sabiedrību tiesā visās sabiedrības celtajās prasībās pret valdes locekļiem, kā arī valdes locekļu celtajās prasībās pret sabiedrību un pārstāvēt sabiedrību citās tiesiskajās attiecībās ar valdes locekļiem, apstiprināt darījuma slēgšanu vai dot piekrišanu darījuma slēgšanai starp sabiedrību un valdes vai padomes locekli vai saistīto personu, vai revidentu, iepriekš izskatīt visus jautājumus, kas ir akcionāru sapulces kompetencē vai kas pēc valdes vai padomes locekļu ierosinājuma ir ieteikti apspriešanai sapulcē, un sniegt par tiem atzinumu, dot piekrišanu valdes lēmumam palielināt pamatkapitālu šā likuma 249.panta ceturtajā daļā minētajā gadījumā un izdarīt grozījumus sabiedrības statūtos šā likuma 249.panta piektajā daļā minētajā gadījumā.

Padomei ir tiesības jebkurā laikā pieprasīt no valdes pārskatu par sabiedrības stāvokli un iepazīties ar visām valdes darbībām, pārbaudīt sabiedrības reģistrus un dokumentus, kā arī kasi un visu sabiedrības mantu. Padome var uzticēt pārbaudi kādam no saviem locekļiem vai uzdot pārbaudes veikšanu vai atsevišķu jautājumu noskaidrošanu pieaicinātam ekspertam. Padomei ir tiesības sasaukt akcionāru sapulci vai uzdot to sasaukt valdei, ja to prasa sabiedrības intereses.

Akciju sabiedrības „Olainfarm” padomes reglamentā ir noteikts, ka padome ir sabiedrības pārraudzības institūcija, kas pārstāv akcionāru intereses sapulces starplaikā un uzrauga valdes darbību. Padomes veiktā pārraudzība pār valdes darbību ietver uzraudzību pār sabiedrības mērķu sasniegšanu, korporatīvo stratēģiju un risku pārvaldi, finanšu atskaišu procesu, valdes priekšlikumiem par sabiedrības peļņas izlietošanu un sabiedrības darbības veikšanu ar normatīvo aktu prasībām. Padomes darbības mērķis ir darboties visu akcionāru interesēs, nodrošinot sabiedrības vērtības pieaugumu.

Manis minētajos likuma pantos un AS „Olainfarm” padomes reglamentā ir noteikti padomes plašie pienākumi un tiesības, kuras Signe Baldere-Sildedze, kā nepilngadīgās meitas māte varēja realizēt, tādējādi kontrolējot un uzraugot mantojumā ietilpstošā uzņēmuma „Olainfarm” darbību, kā arī veicinot uzņēmuma darbību un attīstību, tādējādi pārstāvot bērna intereses un vairojot nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mantojuma daļas vērtību, bet bērna māte pati labprātīgi atstāja padomes locekļa amatu, tādējādi paužot savu nevēlēšanos iesaistīties bērna mantas uzraudzībā un vairošanā. Atsakoties no padomes locekļa amata, bērna māte arī pārstāja saņemt atlīdzību par padomes locekļa amata pildīšanu, tādējādi pasliktinot savas ģimenes materiālo stāvokli.

Savā iesniegumā esmu norādījusi daudzas Signes Balderes-Sildedzes veiktās darbības, kuras ir pretējas manas nepilngadīgās māsas Annas Emīlijas Maliginas mantiskajām interesēm, to nodrošināšanu, mantojuma saglabāšanu un vairošanu nepilngadīgās interesēs līdz viņas pilngadības sasniegšanai.

Kopš Jūrmalas pilsētas bāriņtiesa ar savu lēmumu ļāva Signei Balderei-Sildedzei pieņemt mantojumu nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas vārdā un kopš mantojuma apliecības saņemšanas, kas apliecina, ka nepilngadīgā tika iecelta par mantinieci uz 1/3 domājamo daļu no atlikušā Valērija Maligina atstātā mantojuma, Signe Baldere-Sildedze ir rīkojusies pretlikumīgi un neatbilstoši bērna vislabāko mantisko interešu nodrošināšanai.

Kā jau iepriekš norādīju savā iesniegumā, pēc tēva nāves, ar Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas 2018.gada 6.februāra lēmumu Nr.1-6/30 es tiku iecelta par tēva atstātā mantojuma aizgādni. Līdz pat 2018.gada 27.novembrim ( Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas 2018.gada 27.novembra lēmums Nr.1-6/262 ) es biju mantojuma aizgādne. Ar Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas lēmumu es tiku atbrīvota no mirušā tēva atstātā mantojuma aizgādņa pienākumu pildīšanas, jo mantinieki bija saņēmuši mantojuma apliecības. Mantojums tika pārvaldīts atbilstošo Latvijas normatīvajos aktos noteiktajam, un tas tika saglabāts un nodots mantiniekiem. Visu laiku, kamēr biju mantojuma aizgādnis un līdz pat šim brīdim, es daru visu iespējamo, lai saglabātu tēva atstāto mantojumu un vairotu tā vērtību.

Es biju mantojuma aizgādne no 2018.gada 6.februāra līdz 2018.gada 27.novembrim, faktiski, tas ir visu 2018.gadu. Savam iesniegumam pievienoju pārskatu par AS „Olainfarm” darbību 2018.gadā. Saskaņā ar doto informāciju, AS „Olainfarm” grupas realizācija 2018.gadā pārsniedza 123 miljonus eiro. AS „Olainfarm” provizoriskie konsolidētie 2018.gada decembra rezultāti liecina, ka Grupa realizējusi produkciju par 11.1 miljonu eiro, kas ir par 10% vairāk, nekā pērnā gada decembrī.

Savukārt divpadsmit mēnešu provizoriskie pārdošanas rezultāti uzrāda 8% realizācijas pieaugumu attiecībā pret 2017.gada provizoriskajiem rādītājiem, sasniedzot 123 miljonus eiro. „Olainfarm” grupas produkcija gada laikā ir pārdota 54 valstīs. 2018.gadā „Olainfarm” grupas lielākie noieta tirgi ir saglabājušies nemainīgi – Krievija (īpatsvars 31% ), Latvija (28%) un Ukraina (9%). Uzņēmuma lielāko tirdzniecības partneru vidū ir Kazahstāna, Uzbekistāna, Vācija, Lietuva, Polija un Tadžikistāna. Nekonsolidētie divpadsmit mēnešu rezultāti liecina, ka AS „Olainfarm” realizējusi produkciju par vairāk nekā 93,7 miljoniem eiro, kas ir par 2% vairāk nekā pērn šai pašā laikā.

Es pierādīju sevi kā laba mantojuma aizgādne, kas darbojas profesionāli un manis iepriekš minētā informācija to apstiprina. Visa mantojuma masā ietilpstošā manta tika saglabāta un tās vērtība vairota.

Mūsu mirušais tēvs Valērijs Maligins savā testamenta aktā norādīja, ka novēl visiem saviem bērniem vienādās daļās visu savu mantu ar nosacījumu, ka 5 gadu laikā no mantojuma saņemšanas mums, viņa bērniem, nav tiesību atsavināt vai dāvināt SIA „Olmafarm” un AS „Olainfarm” kapitāla daļas. Savā testamenta aktā tēvs izteica gribu, ka visi viņa bērni vienoti pārvalda viņa atstātās kapitāla daļas, tādējādi kopīgi rūpējoties par viņa mūža darbu un ieguldījumu. Tēvs vēlējās mūs visas nodrošināt un parūpēties par mūsu labklājību nākotnē.

Saprotot un redzot Signes Balderes-Sildedzes darbības un mērķus, kas ir pretēji mana tēva vēlmei parūpēties par savām meitām un nodrošināt viņu labklājību nākotnē, esmu nolēmusi vērsties Jūrmalas pilsētas bāriņtiesā. Mans pienākums ir ziņot par bērna interesēm neatbilstošu mantas pārvaldību un Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas kompetencē ir aizstāvēt bērna mantiskās intereses. Nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mantotā mantojuma daļas vērtība ir ļoti liela, un zaudējumi, kuri jau ir radušies viņas mātes Signes Balderes-Sildedzes darbību rezultātā, jau ir mērāmi desmitos tūkstošos eiro.

Civillikuma 335.pantā ir noteikts, ja bāriņtiesa pieļauj aizbildņu nelikumīgu darbību un nolaidību, bet aizbildņi nespēj atlīdzināt aizbilstamajam tādējādi nodarītos zaudējumus, tie ir jāsedz pašvaldībai. Civillikuma 337.panta 4.punktā ir noteikts, ka pašvaldība atbild par bāriņtiesas nolaidību ir sevišķi šādos gadījumos, kad laikus nesper vajadzīgos soļus pret nepiemērotu aizbildni.

Krimināllikuma 319.pantā ir paredzēta atbildība par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm radīts būtisks kaitējums, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Pieļauju, ka Jūrmalas bāriņtiesas rīcībā nebija informācija par Signes Balderes-Sildedzes darbībām, kuras ir vērstas pret nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mantiskajām interesēm, bet ar šo iesniegumu es vēršu Jūrmalas pilsētas bāriņtiesas uzmanību uz visiem šiem pretlikumīgajiem faktiem un darbībā, ar kurām ir nodarīts būtisks materiāls kaitējums nepilngadīgajai Annas Emīlijai Maliginai. Signei Balderei-Sildedzei turpinot pārvaldīt nepilngadīgā bērna mantu, materiālais kaitējums tikai turpinās pieaugt, faktiski radot iespēju neatgriezenisku materiālu kaitējumu.

Es vēlos aizstāvēt savas māsas Annas Emīlijas Maliginas intereses un nodrošināt viņas mantojuma daļas saglabāšanu un vairošanu līdz viņas pilngadībai. Mums ar māsu bija tuvas un labas attiecības un es par savu māsu rūpējos mūsu kopīgo ceļojumu laikā. Signe Baldere-Sildedze uzticēja man rūpes par savu nepilngadīgo meitu.

Šo faktu apliecina arī pilnvara, kas 2015.gada 15.decembrī izdota pie zvērinātas notāres Valdas Vaivaras. Šajā pilnvarā Signe Baldere-Sildedze pilnvaro mani pavadīt viņas nepilngadīgo meitu Annu Emīliju Maliginu braucienos no Latvijas Republikas uz jebkuru pasaules valsti un, atgriežoties atpakaļ Latvijas Republikā, kā arī veikt viņas meitas aprūpi un uzraudzību Latvijā un jebkurā ārvalstī, pārstāvēt un nodrošināt viņas meitas intereses visās valsts un pašvaldības iestādēs, izglītības iestādēs, ārpusskolas un sporta nodarbībās, veselības aprūpes iestādēs, ar tiesībām pieņemt lēmumus par nepieciešamo ārstēšanu un medikamentu lietošanu.

Es kā Annas Emīlijas Maliginas māsa vēlos veikt visas nepieciešamās darbības, lai nosargātu, saglabātu un vairotu manas nepilngadīgās māsas mantojuma daļu un nodotu to māsas pārraudzībā, kad viņa kļūs pilngadīga. Ar visām savām iepriekšējām darbībām esmu apliecinājusi, ka biju laba aizgādne, saglabāju un vairoju mantojuma masu, rīkojos mantinieku interesēs, Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un pēc vislabākās sirdsapziņas.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, es lūdzu Jūrmalas pilsētas bāriņtiesu izskatīt jautājumu par Signes Balderes-Sildedzes atstādināšanu no nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas mantas pārvaldības un iecelt mani, Irinu Maliginu, par nepilngadīgās māsas Annas Emīlijas Maliginas mantas aizbildni, ar tiesībām pārvaldīt nepilngadīgās Annas Emīllijas Maliginas mantu.”

Novērtē šo rakstu:

20
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

FotoTieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver dažādas formas – tā var būt gan verbāla, gan neverbāla, gan fiziska seksuālā uzvedība, tā var tikt īstenota, izmantojot dažādus saziņas kanālus, tostarp digitālo vidi,” minēts ministrijas izplatītajā skaidrojumā.
Lasīt visu...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...