Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālās apvienības (NA) ekonomikas ministres juceklīgie paziņojumi, un to acīmredzamā neatbilstība realitātei aizvien vairāk liecina, ka NA ar savu bezatbildīgo rīcību ir atstājusi Latviju atkarīgu no Krievijas energoresursu piegādēm, esošajā situācijā pakļaujot milzīgam riskam Latvijas siltumapgādi, par ko Latvijas sabiedrībai nāksies ļoti dārgi maksāt šajā apkures sezonā, mēģinot pārpirkt Inčukalnā iepumpēto dabasgāzi no citu valstu tirgotājiem.

Ekonomikas ministres paziņojums TV3: “Mēs jau no paša sākuma rēķināmies, ka mēs no Krievijas gāzes atteiksimies pēc iespējas ātrāk, cik vien ātri iespējams. Tieši tāpēc mēs arī nerēķinājāmies ar šīm Krievijas gāzes plūsmām, un pārorientējām visas piegādes un prioritāri plūsmu no Klaipēdas termināla..”

NA ministres teikto var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=KPJG-_sbmys

Tajā pašā laikā publiski pieejamā info - Klaipēdas LNG paziņojums 25.maijā (!):

https://kn.lt/.../five-customers-to-use-klaipeda.../5491...

Tātad jau sen ir zināms - līdz gada beigām visas Klaipēdas LNG jaudas izpirktas -Latvijas tur nav! Tad kā jūs tur rēķinājāt un ar ko rēķinājāties?!...

Bet, ja tas ir zināms, kā lai vērtē šādus ekonomikas ministres apgalvojumus: „Mājsaimniecībām nākamajā apkures sezonā gāzes noteikti pietiks, jo valsts ir nopirkusi drošības rezerves. "Latvenergo" ir nolīgusi arī drošības rezervju otro daļu, un gandrīz PUSE ir iesūknēta Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Tā ka tās 1,8 teravatsundas, ko Ministru kabinets lēma pirkt, tās ir jau nolīgtas, dokumenti ir parakstīti un LĪDZ decembrim būs."

Skat: https://www.lsm.lv/.../ministre-iedzivotajiem-gaze-ziema.../

Ja visas Klaipēdas termināla jaudas ir izpārdotas līdz šī gada beigām, tad no kurienes mums tā gāze būs, ja Klaipēdas jaudas jau ir aizņēmušas citu valstu kompānijas?

Nacionālās apvienības vadībā Latvija pirks un pumpēs sev Krievijas gāzi? Vai, lai slēptu savu nekompetenci un bezatbildību tā tiks par dārgu naudu pārpirkta no citiem Baltijas valstu tirgotājiem?

Ir vēl kādi varianti?....

Ir! CONEXUS publiskie dati rāda, ka laikā, kad NA ministre sniedza savus publiskos paziņojumus, intensīvi tika pumpēta gāze no Krievijas (nāk vairāk nekā no Klaipēdas!).

Ja šī nav tā gāze, kas paredzēta „Latvenergo” (kas tagad atrodas NA politiskajā pārraudzībā), tad, iespējams, vēlāk mēs šo gāzi pirksim kā pārpircēji - to pašu Krievijas gāzi, tikai dārgāk, caur citas valsts starpnieku!

To, ka tā bija „Gazprom” gāze, pretēji visiem publiskajiem paziņojumiem, apliecina gāzes padeves apsīkums pēc 30.jūnija, kad „Gazprom” paziņoja, ka pārtrauc gāzes padevi Latvijai.

Tātad apstiprinās, kāds bija NA plāns nodrošināt Latvijas enerģētisko drošību - atstāt to atkarīgu no valsts, kuru paši piedāvā atzīt par teroristisku!?

Ir meli, ir lieli meli, un tad ir šīs varas stāsts par savu paveikto!

Vairāki siltumapgādes uzņēmumi (ne tikai „Rīgas siltums”) ir apliecinājuši, ka joprojām nav spējuši iegādāties apkures sezonai nepieciešamo gāzes apjomu! Nez kāpēc „Latvenergo ir atteicies no sava piedāvājuma piegādāt gāzi „Rīgas siltumam”?...

Nav saņemts neviens publisks apliecinājums, ka jelkādam Latvijas siltumapgādes uzņēmumam ir izdevies sevi nodrošināt ar nepieciešamo gāzes apjomu! Un tas ir šīs varas nopelns!

Vai kādam tiešām bija šaubas, ka šo tuvojošos energokrīzi šī vara risinās tikpat atbildīgi un kompetenti kā visu, ko tā dara?!...

Bet varbūt šāda situācija tiek apzināti veidota, jo nespēja apgādāt Latviju ar dabasgāzi esošajā situācijā ir lieliskākais arguments, kāpēc Latvijai vajag celt savu LNG terminālu (neskatoties uz to, ka pilnībā pietiktu ar Lietuvas un Igaunijas celto LNG terminālu) un kāpēc mums tas visiem būtu jāuztur vēl daudzus gadus, kad tas vairs nebūs vajadzīgs - lai sanāktu vēl viena OIK afēra, tikai šoreiz gāzei...

Tā vietā, lai šos simtus miljonus novirzītu ēku siltināšanai un investīcijām alternatīvajiem apkures veidiem, kas būtiski samazinātu Latvijas atkarību no gāzes...

Domājiet, par ko balsojiet!

PS. JUMS TAČU ARĪ GRIBĒTOS REDZĒT ŠOS MINSTRES APRĒĶINUS, VAI NE?

Red.piez. Šovakar pēc valdības sēdes ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņoja, ka valdība mājsaimniecību vajadzībām rezervējusi AS "Latvijas gāze" piederošo gāzi Inčukalna krātuvē un tā pilnībā sedzot Latvijas vajadzības nākamajā apkures sezonā. Papildu drošībai valdība esot pieņēmusi lēmumu rezervēt "Latvijas gāzei" piederošu krātuvē esošu gāzi, lai augsta tirgus pieprasījuma apstākļos šī gāze netiktu pārdota tālāk, bet garantēti paliktu Latvijas mājsaimniecību rīcībā. K. Kariņa valdība šo gāzi nav iegādājusies, bet gan rezervējusi, lai garantētu nepieciešamo dabasgāzes apjomu saistītajiem lietotājiem jeb mājsaimniecībām nākamajai apkures sezonai. 

Novērtē šo rakstu:

97
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi