Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējā laikā Pietiek ir manītas divas publikācijas par „trekno runču” biedrību „Latvian sailing team”, kura bez kādiem kompleksiem izmanto pavisam citiem mērķiem domāto sabiedriskā labuma organizācijas statusu, kas pašai organizācijai dod tiesības saņemt likumos noteiktos nodokļu atvieglojumus, bet personām, kuras tai ziedo, - tiesības saņemt likumos noteiktos nodokļu atvieglojumus. Taču tas viss vēl ir nieks, paraugoties uz to, cik nekaunīgi šī „sabiedriskā labuma organizācija” gluži vienkārši krāpj valsti, - tas, ka tas noticis bijušās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes deguna galā, skaidri norāda uz varbūtēju korupciju...

Tātad – savā oficiālajā darbības pārskatā par 2022. gadu šī „sabiedriskā labuma organizācija” apgalvo, ka tās mērķauditorija esot jaunieši vecumā no piecpadsmit līdz divdesmit pieciem gadiem. Taču... tie ir tikai apgalvojumi.

Sabiedriskā labuma organizācijas statuss biedrībai „Latvian sailing team” ir jau desmit gadus, taču pa šo laiku biedrībai nav attīstīta nekāda jauniešu apmācibas sistēma, bāze, elingi, specializēti peldlīdzekļi jauniešu apmācībai, atpazīstama komunikācija ar sabiedrību jauniešu iesaistē  burāšanas sportā, utt.

Pārskatā nekas nav minēts par infrastruktūru jauniešiem, apmācības bāzi, treneriem, ieguldījumiem drošības nodrošināšanā apmācību procesā uz ūdens utt. Un arī tas vēl nav viss, - vispār nav sniegta nekāda informācija par jauniešu piesaisti burāšnas sportam, kaut gan tieši tas it kā ir pamats sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanai.

Pārsvarā visi projekti, aktivitātes un pasākumi minēti kopā ar citiem sadarbības partneriem, un īsti nav pierādāms, cik un vai vispār kaut kāds ieguldījums katrā projektā ir biedrībai „Latvian sailing team”.

Galvenokārt infrastruktūra, tai skaitā zeme (un arī pontoni, kas izveidoti par Rīgas domes līdzekļiem) ir nodota „Latvian sailing team” bezatlīdzības lietošanā, kas klasificējams kā ziedojums no Rīgas Domes puses, un atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 11. pantam par katru šādu sadarbību, ja tā ir bezmaksas no biedrības puses, ir jābūt rakstveida līgumam, - bet publiskotā informācija tādus neuzrāda.

Takā pašā 2022. gada pārskatā biedrība „Latvian sailing team” apgalvo, ka veiksmīgi esot realizēts Eiropas līdzfinansējuma projekts par 160 000 EUR +PVN un uzstādīti papildus viļņļauži. Bet kā šāds ieguldījums vērsts uz mērķa grupas 15-25 gadu vecu jauniešu apmācību un piesaisti burāšanai? Cita lieta - privātu motorjahtu stāvvietu uz ūdens nodrošināšanai...

Novērtē šo rakstu:

84
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi