Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ikviens var kļūt par premjeri

Jāzeps Baško, juniors
25.03.2024.
Komentāri (105)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Evika Siliņa būtu bijusi mana studiju biedrene lauku augstskolā vai vienkārši dzīves sists cilvēks, kas aizcīnījies līdz ilgi lolotām brīvdienām vai darbiņam Starbucks kafejnīcā Ņujorkā, bez lielas domāšanas būtu ietīkšķojis šo bildi. Ja tas ir tas, par ko meitene sapņoja, un viņai tas izdevies — cepuri nost!

Bet Evika Siliņa marta pirmajā pusē uz Lielo Ābolu aizdevās ne jau kā privātpersona. No 11. līdz 14. martam darba vizītē uz Amerikas Savienotajām Valstīm devās Latvijas Republikas ministru prezidents. Un tā tikai sanāk, ka šobrīd šo nomināli trešo augstāko, bet politiski Latvijā visnozīmīgāko amatu pilda Siliņas kundze. Tāpēc brīdī, kad Siliņa komandējuma laikā raksta publiskajā instagrama kontā, viņa uzstājas kā Latvijas premjere.

Evika Siliņa instagrammā dalās ar bildi no Taimskvēra, parakstot to ar rindiņu no amerikāņu repera Džeizī un dziedātājas Ališas Kīzas kopīgi 2009. gadā ierakstītās dziesmas Empire State of Mind:Concrete jungle where dreams are made of.

Izmantotajā parakstā nav pareizrakstības kļūdu. Tā ir precīza dziesmas rindiņa, kurai divas sekojošās ir: There's nothin' you can't do Now you're in New York.

Spriežot pēc premjerministres progresīvajiem politiskajiem izteikumiem, ticu, ka Evika Siliņa jūtas kā pasaules pilsone, kurai ar pārējo pasauli jāsazinās dolāru valodā. Atsauce uz lielu popularitāti iemantojušo dziesmu par Ņujorku pat varētu šķist kā nevainīgs jociņš. Haha, esmu izsitusies Ņujorkā, haha! Skaidrs, ka nav man nekāda sakara ar Ņujorku, kur nu vēl ar izsišanos, bet tā kā esmu te, kāpēc nepasmieties!

Tālumā vērstais skatiens gan stāsta ko citu. Tas nav nekāds joks. Evika Siliņa patiešām jūtas izdzīvojam dziesmas stāstu. Proti, ja esi izsities Ņujorkā, tad nav nekas tāds, ko tu nevarētu iespēt. Un patiešām. Ja Krišjānis Kariņš var piecus gadus nostrādāt par premjeru un pēc viņa mēs dabūnam Eviku Siliņu, tad nebūs melots, ja secināsim, ka ikviens var kļūt ja ne par pilotu vai programmētāju, tad vismaz par Latvijas premjeru pavisam noteikti.

Atliek tikai atcerēties premjerministres performanci Minhenes drošības konferencē.

Siliņas kundze patiešām izdzīvo lauku meitenes sapni. Bez amatam vismaz citos laikos sagaidāmās izpratnes viņa ir tomēr to dabūjusi un tagad braukā pa pasauli. Bildē skatus, kuri viņai iepriekš kā parastai meitenei nebija pieejami. Kā ierindas cilvēku es viņu saprotu. Ar nelielu nokaunēšanos man jāatzīstas, ka Ņujorka man ir vēl neapmeklēto ceļojumu galamērķu sarakstā. Es bildētos Taimskvērā un liktu bildi privātā foto galerijā.

Bet viņa ir Latvijas premjerministre. Nevis pirmā lēdija, princese vai instagrammas ietekmele. Premjerministres privāto sapņu piepildījums ir pēdējais, par ko viņas pavalstnieks grib dzirdēt. Kur nu vēl svešā mēlē un atsaucēs uz amerikāņu popkultūru. Nebūsim nu tik provinciāli.

Pārpublicēts no jazepsbasko.lv

Novērtē šo rakstu:

198
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi