Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakumā vēlos norādīt uz Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanas procedūras nepilnībām. 2013.gada 20.jūnijā plkst.14:45 Ķekavas novada domes priekšsēdētājs izsludināja Ķekavas novada domes ārkārtas sēdes Nr.14 darba kārtību (www.kekava.lv, Domes sēdes, Darba kārtība 2013.gada 25.jūlija domes sēde), kurā tika iekļauti šādi jautājumi:

1) Par Ķekavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 10/2013 „Grozījumi Ķekavas novada pašvaldības 2011. gada 8. decembra saistošajos noteikumos Nr.28/2011 "Ķekavas novada pašvaldības nolikums"" apstiprināšanu;

2) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka saimnieciskajos jautājumos ievēlēšanu;

3) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības jautājumos ievēlēšanu;

4) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos ievēlēšanu;

5) Par paraksta tiesībām kredītiestādēs un Valsts kasē.

Sakarā ar to, ka darba kārtības izsludināšanas brīdī neeksistēja tādi amati kā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumus, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs nebija tiesīgs izsludināt darba kārtību, kurā būtu norādīta balsošana par personu ievēlēšanu neeksistējošajos amatos.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 24.panta otro dalu pašvaldības nolikums stājas spēka nākamajā dienā pēc tā parakstīšanas, ja tajā nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks. Savukārt Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.panta pirmās daļas trešais punkts nosaka, ka dokumenta obligātais rekvizīts ir paraksts. Tāpēc, apskatot šīs tiesību normas kopsakarā, secināms, ka ātrākais termiņš, kad grozītais pašvaldības nolikums var stāties spēkā, ir nākamā diena pēc tā, kad domes priekšsēdētājs to ir parakstījis. Savukārt tiesību norma, kas pieļauj citu termiņu, ir izmantojama tad, ja plānots, ka nolikums stāsies spēkā vēlāk nekā nākamajā dienā pēc parakstīšanas.

Tāpēc šajā konkrētajā gadījumā pašvaldības nolikums stājās spēkā ar 2013.gada 21.jūniju. Līdz ar to secināms, ka Ķekavas novada dome 2013.gada 20.jūnija domes sēdē trīs personas tika ieceltas vēl neeksistējušos amatos.

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi atcelt 2013.gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 2,§, 2013.gada 20.j ūnija Ķekavas novada domes lēmumu un .gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 4r§.

Vienlaicīgi lūdzu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nokontrolēt šī jautājuma izskatīšanu Ķekavas novada domes sēdē, lai novērstu šādas prettiesiskas Ķekavas novada domes rīcības legalizēšanu, kā arī turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību Ķekavas novada domes rīcībai, jo mēneša laikā kopš Ķekavas novada domes jaunā sasaukuma darbības uzsākšanas rika pieņemta virkne lēmumu, kas pēc būtības ir prettiesiski un neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām tiesību normām.

[2] 2013.gada 1. jūnijā, pašvaldību vēlēšanās par Ķekavas novada domes deputātu tika ievēlēts Igoris Malinauskas, kas pēc 2013.gada 20.jūnija ieņēma arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos amatu Ķekavas novada domē.

Apskatot Centrālās vēlēšanu komisijas mājās lapā pieejamo informāciju, secināju, ka Igoris Malinauskas ir Lietuvas Republikas pilsonis.

Izanalizējot spēkā esošos normatīvos aktus un ar to izstrādi un pieņemšanu saistītos dokumentus, nonācu pie secinājuma, ka Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 8. panta pirmās daļas 2.punkts nosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti LR dzīvotāju reģistrā, tiesības kandidēt domes vēlēšanās (precīzi citējot - Latvijas Republikā tiesības kandidēt domes vēlēšanās Ir Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistri), bet nenosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā, tiesības tikt ievēlētiem domē.

Savukārt saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punktu, deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumā noteiktajā kārtībā ir konstatēts fakts, ka deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma.

Ņemot vērā iepriekš minēto, secināms, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības pilsonis, kurs nav Latvijas pilsonis, var kandidēt pašvaldības domes vēlēšanās, bet pirms stāšanās deputāta amatā viņam ir jāiegūst Latvijas pilsonība naturalizācijas vai citā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, jo Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nepārprotami nosaka, ka, ja deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma, viņa pilnvaras izbeidzas.

To apliecina arī augstākais juridiskā spēka normatīvais akts Latvijas Republikas teritorijā - Satversme, kuras 101. panta otrā daļa nosaka - pašvaldības ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoni un Eiropas Savienības pilsoņi, kas pastāvīgi uzturas Latvijā. Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, kas pastāvīgi uzturas Latvijā, ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā. Pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda. Tādēļ, lai Eiropas Savienības pilsonis, kas patstāvīgi uzturas Latvijā, varētu piedalīties pašvaldības darbībā, tam ir jābūt atļautam ar likumu. Šajā gadījumā Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums liedz tiesības ne Latvijas pilsonim būt par deputātu. Arī Satversmes 2.pants, kas nosaka, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, liedz Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri nav Latvijas pilsoņi, tikt ievēlētiem pašvaldību domēs.

Sakarā ar iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi ievērot Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normas un nekavējoties izbeigt Igorisa Malinauska kā deputāta pilnvaras pirms termina saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punkta noteikumiem.

Lūdzu Centrālo vēlēšanu komisiju un vides un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nodrošināt precīzu Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu izpildi Ķekavas novada domē.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...