Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakumā vēlos norādīt uz Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanas procedūras nepilnībām. 2013.gada 20.jūnijā plkst.14:45 Ķekavas novada domes priekšsēdētājs izsludināja Ķekavas novada domes ārkārtas sēdes Nr.14 darba kārtību (www.kekava.lv, Domes sēdes, Darba kārtība 2013.gada 25.jūlija domes sēde), kurā tika iekļauti šādi jautājumi:

1) Par Ķekavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 10/2013 „Grozījumi Ķekavas novada pašvaldības 2011. gada 8. decembra saistošajos noteikumos Nr.28/2011 "Ķekavas novada pašvaldības nolikums"" apstiprināšanu;

2) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka saimnieciskajos jautājumos ievēlēšanu;

3) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības jautājumos ievēlēšanu;

4) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos ievēlēšanu;

5) Par paraksta tiesībām kredītiestādēs un Valsts kasē.

Sakarā ar to, ka darba kārtības izsludināšanas brīdī neeksistēja tādi amati kā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumus, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs nebija tiesīgs izsludināt darba kārtību, kurā būtu norādīta balsošana par personu ievēlēšanu neeksistējošajos amatos.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 24.panta otro dalu pašvaldības nolikums stājas spēka nākamajā dienā pēc tā parakstīšanas, ja tajā nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks. Savukārt Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.panta pirmās daļas trešais punkts nosaka, ka dokumenta obligātais rekvizīts ir paraksts. Tāpēc, apskatot šīs tiesību normas kopsakarā, secināms, ka ātrākais termiņš, kad grozītais pašvaldības nolikums var stāties spēkā, ir nākamā diena pēc tā, kad domes priekšsēdētājs to ir parakstījis. Savukārt tiesību norma, kas pieļauj citu termiņu, ir izmantojama tad, ja plānots, ka nolikums stāsies spēkā vēlāk nekā nākamajā dienā pēc parakstīšanas.

Tāpēc šajā konkrētajā gadījumā pašvaldības nolikums stājās spēkā ar 2013.gada 21.jūniju. Līdz ar to secināms, ka Ķekavas novada dome 2013.gada 20.jūnija domes sēdē trīs personas tika ieceltas vēl neeksistējušos amatos.

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi atcelt 2013.gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 2,§, 2013.gada 20.j ūnija Ķekavas novada domes lēmumu un .gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 4r§.

Vienlaicīgi lūdzu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nokontrolēt šī jautājuma izskatīšanu Ķekavas novada domes sēdē, lai novērstu šādas prettiesiskas Ķekavas novada domes rīcības legalizēšanu, kā arī turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību Ķekavas novada domes rīcībai, jo mēneša laikā kopš Ķekavas novada domes jaunā sasaukuma darbības uzsākšanas rika pieņemta virkne lēmumu, kas pēc būtības ir prettiesiski un neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām tiesību normām.

[2] 2013.gada 1. jūnijā, pašvaldību vēlēšanās par Ķekavas novada domes deputātu tika ievēlēts Igoris Malinauskas, kas pēc 2013.gada 20.jūnija ieņēma arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos amatu Ķekavas novada domē.

Apskatot Centrālās vēlēšanu komisijas mājās lapā pieejamo informāciju, secināju, ka Igoris Malinauskas ir Lietuvas Republikas pilsonis.

Izanalizējot spēkā esošos normatīvos aktus un ar to izstrādi un pieņemšanu saistītos dokumentus, nonācu pie secinājuma, ka Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 8. panta pirmās daļas 2.punkts nosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti LR dzīvotāju reģistrā, tiesības kandidēt domes vēlēšanās (precīzi citējot - Latvijas Republikā tiesības kandidēt domes vēlēšanās Ir Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistri), bet nenosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā, tiesības tikt ievēlētiem domē.

Savukārt saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punktu, deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumā noteiktajā kārtībā ir konstatēts fakts, ka deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma.

Ņemot vērā iepriekš minēto, secināms, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības pilsonis, kurs nav Latvijas pilsonis, var kandidēt pašvaldības domes vēlēšanās, bet pirms stāšanās deputāta amatā viņam ir jāiegūst Latvijas pilsonība naturalizācijas vai citā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, jo Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nepārprotami nosaka, ka, ja deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma, viņa pilnvaras izbeidzas.

To apliecina arī augstākais juridiskā spēka normatīvais akts Latvijas Republikas teritorijā - Satversme, kuras 101. panta otrā daļa nosaka - pašvaldības ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoni un Eiropas Savienības pilsoņi, kas pastāvīgi uzturas Latvijā. Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, kas pastāvīgi uzturas Latvijā, ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā. Pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda. Tādēļ, lai Eiropas Savienības pilsonis, kas patstāvīgi uzturas Latvijā, varētu piedalīties pašvaldības darbībā, tam ir jābūt atļautam ar likumu. Šajā gadījumā Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums liedz tiesības ne Latvijas pilsonim būt par deputātu. Arī Satversmes 2.pants, kas nosaka, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, liedz Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri nav Latvijas pilsoņi, tikt ievēlētiem pašvaldību domēs.

Sakarā ar iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi ievērot Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normas un nekavējoties izbeigt Igorisa Malinauska kā deputāta pilnvaras pirms termina saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punkta noteikumiem.

Lūdzu Centrālo vēlēšanu komisiju un vides un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nodrošināt precīzu Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu izpildi Ķekavas novada domē.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...