Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Haraldmurgam

18.12.2015. 11:15

»

haralds

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē


Un kur Jūs šādu lēmumu esat lasījis? Ja kāds uzraksta kaut kur kaut ko - tas taču nenozīmē, ka viņš tūdaļ ir valodnieks. Aprobežotība komentārs zeļ un plaukst.

Atbildēt

Upe

18.12.2015. 11:08

»

Udox

Nu, tie lēmumi gan tādi. Sākumā vietā pavīdēja Insert vietā normālais - ievietott. Bet pēc tam - iespraust. Nav gan precizēts, kur iespraust, bet nu - lai jau ir. Tas pats - Windows tiek beidzēts. Laikam jau sāpīgs pasākums, ka šādi nosaukts. Nevis Windows sistēma beidz darbu, vai atslēdzas vai ko tamlīdzīgi...


Pirms riet uz valodniekiem, noskaidrojiet, kurš ko dara. Latvijā nemaz nav tik daudz valodnieku, lai visās nozarēs radītu nepieciešamos terminus. To dara paši nozares speciālisti. Tā ka šī raksteļa autoram pašam vajadzētu draudzēties ar to daļu galvā, ko sauc par smadzenēm.
Citvalodu īpašvārdus atveido no oriģinālvalodas - (Arabic: شرم الشيخ‎, IPA: [ˈʃɑɾm eʃˈʃeːx]). Tas, ka angļu un krievu valodā tas darīts citādi un visi dara pakaļ, nenozīmē, ka latviešu valodā arī tā jādara.

Atbildēt

Udox

07.12.2015. 15:10

»

b

Tiem, kas te cepas par latviskotajām OS, ņemiet zināšanai, ka lēmumu par latviskošanu pieņem ražotājs vai izstrādātājs, un tad, konsultējoties ar valodniekiem, tiek izstrādāta nozares valoda. Neviens viņiem nepavēl sākt ražot visu nīstus latviskotus datorus...


Nu, tie lēmumi gan tādi. Sākumā vietā pavīdēja Insert vietā normālais - ievietott. Bet pēc tam - iespraust. Nav gan precizēts, kur iespraust, bet nu - lai jau ir. Tas pats - Windows tiek beidzēts. Laikam jau sāpīgs pasākums, ka šādi nosaukts. Nevis Windows sistēma beidz darbu, vai atslēdzas vai ko tamlīdzīgi. Nē, tieši nobeidzēts. Tāpēc vien nemīlu latvisko Windows - tik daudz "ģeniālu" tulkojumu, ka normāli nemaz nevari saprast, ko tas nozīmē.

Atbildēt

Kukkia

07.12.2015. 05:41

Nupat kādā DELFU vai apollo rakstā bija ,,Erdogāns,,

Atbildēt

Fīlologs

03.12.2015. 17:27

Rassā rassā radsassā
Valodnieki piderasi
Bullji tupariliji

Atbildēt

b

25.11.2015. 18:18

Tiem, kas te cepas par latviskotajām OS, ņemiet zināšanai, ka lēmumu par latviskošanu pieņem ražotājs vai izstrādātājs, un tad, konsultējoties ar valodniekiem, tiek izstrādāta nozares valoda. Neviens viņiem nepavēl sākt ražot visu nīstus latviskotus datorus.
Riebj, ka vervelē visādi muļķi par tēmām, kurām pat tuvu nav bijuši un nesaprot nedz to, kā lietas strādā, nedz kā valoda attīstās. Mētā tikai kaut kādus tautas anekdotēs vien eksistējušus "tulkojumus" kā baigos argumentus.

Atbildēt

Kundz'ite

24.11.2015. 21:00

Man filolo'ges asoci'ejas tikai ar garo v'estuli pret L'ivu dziesmu " Dzimt'a valoda". Tas bija nopietns nosod'ijums.

Atbildēt

no malas

24.11.2015. 12:40

»

RE

Pirms pļurkstēt, noskaidrojiet, kurš rada nozares terminus. Ja kas valodā, tad valodnieki vainīgi! Nozares terminus rada katras nozares speciālisti...


Tajos "nozares speciālistu sarakstos" nekādi nozares speciālisti nav, cilvēki ar lielām ambīcijām, zemu pašnovērtējumu un mēslu mušas talantu līst visur. Dažreiz liekas, ka viņi savā (es pat nezinu kā to nosaukt) sacenšas kādu vēl kretīnismu izdomāt un tad skatīties, kā ar varu spiedīs ieviest dzīvē. Vai kāds vēl atceras TV sižetu par Terminoloģijas komisijas sēdi, kurā apsprieda eiro, euro. Tur viens nevienam nozarē nepazīstams "speciālists" ar IT izglītību teica, ka jābūt eira.... un tad sākās - trakāk nekā Centrāltirgū.

Atbildēt

b. Nevilks

24.11.2015. 11:27

»

Anonīmais Šakālis

Turpmāk man būs jāparakstās šādi


Bezvaardis Maitusuns?

Atbildēt

23.11.2015. 18:06

»

Anonīmais Šakālis

Turpmāk man būs jāparakstās šādi


pietiek tikai ar maitēdi..

Atbildēt

Aprobežotajiem

23.11.2015. 17:16

»

Endzelīns

krēsls - padirsenis


Nevajag saukt par Endzelīna radītu to, ko, par viņu ņirgājoties, kāds viņam piedēvēja. Tā tikai savu aprobežotību parādāt. Izdariet kaut simto daļu no tā, ko izdarīja Endzelīns.

Atbildēt

RE

23.11.2015. 17:12

»

haralds

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē


Pirms pļurkstēt, noskaidrojiet, kurš rada nozares terminus. Ja kas valodā, tad valodnieki vainīgi! Nozares terminus rada katras nozares speciālisti.

Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisija
http://termini.lza.lv/article.php?id=34

Turklāt nevajag piedēvēt valodniekiem to, ko kāds izdomājis un publiskajā telpā palaidis.
Un galvenais - ka tik pret latvisku kaut ko nobļauties.

Atbildēt

Noskaidrojiet.

23.11.2015. 17:03

»

e

Tu nopietni? Kaut kā neticas...


Pajautājiet datoriķiem un informātikas speciālistiem. Adrese - LZA Terminoloģijas komisijas mājas lapā. Garumzīmes dažu valodu v''ardos ir tāpēc, ka tos atveido atbilstoši izrunai oriģinālvalodā.

Atbildēt

e

23.11.2015. 15:17

»

kk

Es arī gribētu paskatīties acīs tiem latviešiem, kas iztulkoja un pēc tam apstiprināja, ka datoru vajag nevis IESLĒGT un IZSLĒGT, bet SĀKNĒT un BEIDZĒT


Tu nopietni? Kaut kā neticas...
bet- ja jau tur sēž tajās valodu komisijās ípatņi, tad varētu šiem " pamest ideju" ķerties klāt " pa ístam" valodas " saglabāšanai" . Ir taču tik daudz vārdu, kuriem ir absolūti nelatviska izcelsme- kurus varētu pārdēvēt- nu kaut vai viss, kas beidzas ar - isms, - ija , ( kapitālisms, demokrātija) , tie ir vārdi, kas nupat ir internacionāli, vienādi vairumā valodu.
ir literārā valoda, kas jāsargā un jāattista, tā ir pamatu pamats, bet ir arī darba valoda, internacionāla saknēs, kur latviskošana bútu tikai galotņu pielikšana.( revolution- revolúcija vai pa tiešo copy- kopēt, scan- skanēt)
Latviešu valodu, arī literāro, nav radījuši kadi tur filologi, tā ir pašas tautas radíta, sadzíves lietošanā pieslīpēta, tā - lai tā bútu racionāla un saprotami lietojama. Kaut gan- misticisma pieskaņa visā šajā procesā tomēr ir, jo- saprast jau nevar- kā tāda krāšņa valoda ar visiem locïjumiem, dzimtēm, divdabja teicieniem, plašo vārdu klāstu un izteiksmes iespējām ir kādā teritorijā radusies. Un - tas ir par visām pasaules valodām. Filologi tur tuvumā nav stāvējuši, viņi var tikai pētít rezultātu un sajúsminaties, nevis ietekmēt mākslígi procesu

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

23.11.2015. 13:44

Turpmāk man būs jāparakstās šādi:

Neizpaustvārdis Bāldzeltenmaitēdis?

Atbildēt

Žulis

23.11.2015. 09:57

Kārtējais uzbrukums latviešu valodai. Atšķirībā no krievu skolu atbalstītāju uzbrukumiem, šis ir noorganizēts augstākā līmenī. Šeit darbojas padomju laikos izskolotie "latviešu valodnieki".
Kaut kur bija teikts apmēram tā: "Tauta nav uzvarēta pat tad, ja ienaidnieks ir izpostījis visas tautas svētvietas un izņirgājies par tautai svētām un dārgām lietām. Tauta ir uzvarēta tad, ja ienaidnieks ir panācis, ka pati tauta iznīcina savas svētvietas un ņirgājas par saviem svētumiem."

Atbildēt

omg

23.11.2015. 09:31

Tāds .irsējs, bet vārdu un uzvārdu norādīt nevar.

Atbildēt

Alis

23.11.2015. 09:30

Šos "filologus" ar sūdainu koku uz Pleskavu aiztriekt - nē,nu,bet var taču idioti būt uz pasaules! Un tādi domā,ka viņi tik tiešām veic kaut kādu darbu. Tāpēc vien man nemūžam nebūs latviskots Windows,jo vienkārši tās galvenes,starpenes u.c. dumjības besī ārā.Vēl taču bija tā mocīšanās ar "eirām".Pampari,kuri "durju majutsja" aiz neko darīt.

Atbildēt

Fēlis

23.11.2015. 07:44

Atceraties farsu ar Īslandi- Islandi? Gribējās kādam liekēdim un kaitniekam pa purnu sadot.

Atbildēt

endzelīns-2

23.11.2015. 05:26

Vāģiem ir pakaļa, spainim ir dibens, bet cilvēkam ir dirsa!

Atbildēt

pusoptimistiski

23.11.2015. 03:28

> Tā vien šķiet, ka vienīgā zināmā negaudulīgā
> dziesma no zaldātu repertuāra ir „Mirdzot
> šķēpiem zeltsaules staros”, citu nav

tā ir pusoptimistiska, jo beigās ir sēras:

"Bāla meiča kopj kapu ar rozēm,
Rūgtu rūgtajas asaras lej."

kaut kas pusoptimistisks ir "..vaņka", ko dzied Vilki un


Vārdu autors:

Pulkv. Skaistlauks
Komponists:

Leģionāru dziesma
Izpildītājs:

***
2x
Kad ar uzvaru šo kauju
Līdz galam nobeigsim.
2x
Kad lielgabali klusēs
Un daudz jau mierā dusēs.
Kam dārga bij` tēvija.

Tad daiļas latvju meičas
Kops kapus varoņiem.
Jo viss kas dzīvē iznīkst,
Pat lauru vainags novīst,
Bet mīlestība – nekad.

Vienu vietiņu sev vēlos,
Kur kādreiz mierīgi
Tad varēšu es dusēt,
Par tēvi zemi klusēt,
Kas man tik dārga bij`.

Atbildēt

Plutons

23.11.2015. 00:18

Brīnums, ka Islandei atgrieza veco nosaukumu, jo "Īslande" vispār nebija ne pēc kādiem latviskošanas noteikumiem. Jāpiekrīt, ka tie jefiņi tiešām cenšas attaisnot savu eksistenci, ja pat latviskošanas noteikumus nespēj izlasīt un ievērot.

Atbildēt

Annele no laukiem

23.11.2015. 00:15

....kā lai tulko OIK un tiek no viņa vaļā?
ar 2016. gada 01. janvāri Ekonomikas ministrija plāno samazināt OIK Liepājas metalurgam un to piešķirto samazinājumu 4.5 ļimoni nāksies maksāt pārējiem - mazajiem uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jo ministre DRO neizsita no FM finansējumu priekš LM, tātad cels tarifus OIKam.
.... kā tikt vaļā no OIKa, laikam jau tāpat kā ukraina no krimas, vienkārši pārcirst vadus no gazes TEC-iem, no vēja turbīnām un mazajiem Hesiem, kas iepludina kopējos elektrības tīklos divkārši dārgo elektrību, ko ministres DRO kundze apsolījusi maksāt astoņu gadu garumā, bet gāzes iekārtu Teciem apsolījusi divkāršu cenu maksāt visu mūžu.....
..... NOCIRST TECus, Nocirst vēja turbīnas u.t.t lai viņu elektrība neieplūst Latvenergo tīklos un PĀRDOT man elektrību BEZ OIK-a..... NOST ar OIK-u!!!!!!!!..
....kāpēc man jāsedz L-metalurga 4.5 miljoni, ja to nevar izdarīt valsts??????????

Atbildēt

haralds

22.11.2015. 22:31

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē!

Atbildēt

Ripa

22.11.2015. 21:15

Ek, tūdali, kalpu dvēseles, pat pašu valoda 'pojebu', ka tik kungiem izpatikt!
Smadzeni palietot - nu priekš kam???
LATVISKI VISS SKAN TIK LAUCINIECISKI UN NESTILĪGI!!!
Nu bļacc, intelektuālais datoriķi, izdomā, kā būs latviski 'header'!!!!

Atbildēt

22.11.2015. 18:24

Krievžīdi tomēr ir krievžīdi un mīt tikai Latvijā, un atrodas valsts un politisko partiju varas posteņos, lai kā tas nepatiktu ebrejiem Izraēlā un žīdiem Latvijā.

Atbildēt

NEzālīte

22.11.2015. 18:23

Nu jā,endzeliņš paliek pie "vārtiem",tās visas antoškas kantora GUDRO vārsmas.

Atbildēt

Dzelīns

22.11.2015. 17:55

skavotājs - drātētājs

Atbildēt

kk

22.11.2015. 17:36

paturpinot tēmu - ja reiz esam sapinušies ar monopolistiem, un skolās mācām Windows un Office, kas varbūt nav nekas slikts, tad būtu kategoriski jāaizliedz mācīt latviskoto windows un latviskoto office. Tas ir starptautisks produkts!!! Cilvēks, kas ir viduvējs datora lietotājs, kurš vēl intuitīvi nestrādā un nav iegaumējis pogu atrašanās vietu vai simbolus uz tām, reāli uz ENG datora pēc latiskotā nevar pastrādāt.

Kāpēc mēs neliekam automobiļu dīleriem latviskot pogas tām automašīnām, kas tiek pārdotas Latvijā? Kaut kā negodīgi... ja reiz laižam tikai pastalnieku valodā, tad, lūdzu, visās nozarēs!

Vēl viena noziedzīga tēma ir tā programma, kas ir apstiprināta un kuru māca skolās datoru apguvē. Tai ar reālo dzīvi vispār nav nekāda sakara. Bet pagaidām mēs par izglītības sistēmu vispārīgi runājam, paies vēl ilgs laiks, kamēr tiksim līdz konkrētām lietām.

Atbildēt

kk

22.11.2015. 17:25

Es arī gribētu paskatīties acīs tiem latviešiem, kas iztulkoja un pēc tam apstiprināja, ka datoru vajag nevis IESLĒGT un IZSLĒGT, bet SĀKNĒT un BEIDZĒT!!!
Labi, var patrāpīties viens debīlis, bet pie latviskošanas taču bija vesela komisija!

Atbildēt

Endzelīns

22.11.2015. 16:51

krēsls - padirsenis
galošas - maucenes

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

FotoNodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī gada 31.jūlijam, lai dotu iespēju pabeigt ligzdošanu šajā teritorijā konstatētajiem putniem, tostarp no īpaši aizsargājamām sugām.
Lasīt visu...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...