Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ilga

23.07.2019. 11:05

Te rakstišais Prieditis varētu būt tas, kurš pats iespējams tirgojās ar grāmatām Latgalē, pat izdeva kaut kādu briesmīgi kļūdainu vēstures grāmatu un aizgāja no tirgus plača, pametot parādu atprasītājus ar garu degunu.

Atbildēt

Anna

23.07.2019. 10:54

Vai šeit rakstošais Arturs Priedītis ir tas pats, kas reģistrēts kā čekas aģents ar segvārdu ULBERGS?

Atbildēt

"DDD" redakcijas komentārs

22.07.2019. 14:32

Ir grūti teikt par citām izdevniecībām, jo nepārzinām visu izdoto grāmatu klāstu. Tomēr par apgādu “Vieda” ar pilnām tiesībām var teikt, ka tā ir patriotiska (vispatriotiskākā) un uz augstiem garīgiem mērķiem virzīta izdevniecība. Par to liecina “Viedas” grāmatas. Kā arī tas, ka apgāda “Vieda” darbinieki ir arī vienīgās patiesās nacionālā mēroga avīzes redakcijas darbinieki. Turklāt vienīgās biedrības (Latvijas Nacionālās frontes), nevis oligarhu avīzes Latvijā.

Atbildēt

mary

19.07.2019. 13:18

Vai ir kāds. kurš vē pērk grāmatas? To laiks ir pagājis. Elektroniski vai bibliotēkā. Nodokli var palielināt kaut 10 reizes

Atbildēt

abac

19.07.2019. 13:16

Grāmatām var palielināt nodokli kaut 3 reizes. Kas grib, lai lasa bibliotēkā.

Atbildēt

Caur un cauri un vēl dziļāk

18.07.2019. 20:19

Vai padziļināti būtu vēl jāpēta un jāvērtē arī 21%PVN samazināšana maizei? Vai arī dzersim neuzkožot?

Atbildēt

...

18.07.2019. 16:13

»

Sandra Briķe

Tiešām ciniski, tas pierāda, ka gudri cilvēki nav vajadzīgi un tautai, jo mazāk informācijas, jo tā vieglāk vadāma, bet alkoholiķiem viss vienalga. Jautājums- kāds ir šādas politikas mērķis? Gudri cilvēki prastu ar uz pusi mazāk ministriju skaitu vadīt valsti, 50 gudri deputāti atsvērtu 100 deputātus...


Laikam ķieģelis uz galvas uzkrita.
Vispieprasītākais un visdārgākais produkts ir muļķi.Tiek tērēti miljoni lai pilnveidotu debilizācijas sistēmu.Tikai muļķi tic partijnieku-augļotāju sistēmai un labprātīgi balso par to.

Atbildēt

Sandra Briķe

18.07.2019. 14:54

Tiešām ciniski, tas pierāda, ka gudri cilvēki nav vajadzīgi un tautai, jo mazāk informācijas, jo tā vieglāk vadāma, bet alkoholiķiem viss vienalga. Jautājums- kāds ir šādas politikas mērķis? Gudri cilvēki prastu ar uz pusi mazāk ministriju skaitu vadīt valsti, 50 gudri deputāti atsvērtu 100 deputātus, gudri pašvaldību vadītāji domātu, kā ekonomēt naudu un samazināt savas administrācijas, lai to ieguldītu infrastruktūrā, bet politiskais mērķis jau ir pavisam cits - kā ieņemt vairāk vadošu krēslu un tajos ielikt savējos, bet par valsti, cilvēkiem un bērniem nospļauties!!! Arī mācīties tagad var tikai bagātie nevis centīgākie, tiesāties arī var tikai tie, kam ir nauda, jo pieejamību tiesām liedz lielās valsts nodevas un ilgie un dārgie tiesāšanās procesi, kas sabeidz cilvēkiem veselību utt. - viss iet uz to, lai iznīcinātu mūsu cilvēkus un tautu. Toties karavīriem lielāka alga nekā skolotājiem, vai tad drošību var nodrošināt ar brutālu spēku vai ar gudrību, ekonomisku neatkarību un laimīgiem cilvēkiem labklājības valstī?

Atbildēt

Holle

18.07.2019. 12:27

Polarisā nopirku Jū Nesbē pēdējo trilleri ,,Nazis,,par 10 eiro krievu valodā . Zvaigzne pārdod latvisko versiju par 20 eiro. Kāpēc lai es maksātu 2x vairāk par vienreiz izlasāmu grāmatu, kuru pēc tam nav kur likt? Turpināšu apmeklēt Polarisu un lasīšu krievu mēlē. Un ja samazinās PVN, tirgotāji uzraus gaisā cenu vēl augstāk un ēdīs ikrus ar vēl lielākām karotēm!

Atbildēt

Obligātais eksemplārs

18.07.2019. 12:26

Starp citu, vai kāds ievēroja, ka likums neparedz obligāto eksemplāru skaitu, kas pienākas grāmatas autoram bez samaksas un bez nodokļu aplikšanas? Personiski saskāros ar gadījumu, kad nācās pirkt savu grāmatu par nodokļu tiesu, jo autoriem vairs nepalika "reprezentācijai paredzētie", jo bija svarīgāki ļaudis, kam pienācās bezmaksas eksemplārs.

Atbildēt

ha-ha

18.07.2019. 08:45

Pie zināmas ienākumu robežas cilvēki ir spiesti atteikties no dzīvībai neaktuālu lietu iegādi.Tā daļai latviešu grimstot arvien dziļāk nabadzībā ir jāatsakas no preses,grāmatu un daudzu citu ierastu lietu iegādi,pat siļķe un reņģe ir kļuvusi par luksusa preci

Atbildēt

apiss

18.07.2019. 07:24

»

VB

"Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas...


varbut izdevejiem nevajag but tik alkatigiem un skruvet cenas debesis??!! lai viņi uzraksta kur rodas tas astranomiskas cenas gramatam? zinu izziž no pirksta, visi izdeveji miljonari tapat ka aptieķnieki.. tik latvija var izdot piratiski gramatas un tirgot, kaut Harija Potera piemers:)0 izdeveji no sakuma tirgo gramatas pa 20 eiri, tad akcija un 5 eiri, pazistama izdeveja teica pa 5 tirgojot viņa saņem 100% peļņu

Atbildēt

pensija 100€

18.07.2019. 07:24

Kādreiz nabadzīgākos laikos grāmatas izdeva ar vienkāršāku papīru, lai tās visiem būtu pieejamas. Toties saturs, teksts bija kvalitatīvāks. Tiesa, netrūka arī propagandas. Tagad arī, ja papēta Kontinenta izdevumus, ko tirgo ar atlaidi, var saredzēt īpašu labvēlību pret dažu tautu vai minoritāti.

Atbildēt

17.07.2019. 22:24

te apmēram viss izskaidrots uz Ukrainas piemēra.
https://youtu.be/FdwprtDfdPs
"Украина - будущего нет! Чего вы не услышите у Шустера."

Atbildēt

VB

17.07.2019. 20:28

»

Žulis

Jā, tagad jau vairs gandrīz neviens neapšauba PVN. Ja nu vienīgi, kā šajā gadījumā, bikli palūdz samazināt PVN likmi. Protams, pretim saņem triju pirkstu kombināciju. Bet cilvēki, padomājiet ko īstenībā nozīmē PVN! Piemēram, PVN pārtikai - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi...


"Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas."

Jā: 10% karalim un 10% baznīcai, tas bija viss!
Arī tad daudzi mira badā, tomēr uzkrājas tas, lai no feodālisma tiktu kapitālismā. Mums laikam vairs nav kur iet - tāpēc var atņemt vairāk / visu.

Atbildēt

Edge un Fēlis

17.07.2019. 18:33

Ļoti dziļš analītiski strukturēts un sistematizēts unikāls viedoklis. Katrā pieturzīmē un patskanī ir ietverta loti plaša doma, pārspējot pašam savu potenci spriedumu formulējumos un secinājumu izvirdumos. Laikmeta izvērsts portrets, saskatot globālajos notikumos provinciāli lielu rezonansi ne tikai Latvijā, bet visā Eirāzijā. Tāds viedoklis tiražējams ne tikai imbecilajās aprindās speciālajās garīgās veldzētavas mājās, bet arī oligofrēniskajās lokālajās aprindās tāds viedoklis ir piemērots un saņems pozitīvu uzslavu no kompetencē analoģiskiem analītiķiem un analīzes dziļuma urbējiem vietējā peļķē.

Atbildēt

Žulis

17.07.2019. 17:56

Jā, tagad jau vairs gandrīz neviens neapšauba PVN. Ja nu vienīgi, kā šajā gadījumā, bikli palūdz samazināt PVN likmi. Protams, pretim saņem triju pirkstu kombināciju. Bet cilvēki, padomājiet ko īstenībā nozīmē PVN! Piemēram, PVN pārtikai - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi pērk un ēd pārtikas produktus.PVN zālēm - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi pērk zāles, lai sevi izārstētu no slimībām. PVN grāmatām - valsts iekasē nodevu par to, ka tās iedzīvotāji lasa grāmatas, izglītojās. PVN būvmateriāliem - valsts iekasē nodevu no saviem iedzīvotājiem par to, ka viņi cenšas celt sev mājokļus vai uzlabot savus dzīves apstākļus esošajā mājvietā. U.t.t. Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas. Toties "brīvajā Latvijā"laikam vienīgais, kas ar nodokli vēl nav aplikts ir vien mūsu elpojamais gaiss. Bet, gan jau arī tas tiks izdomāts. Par dzeramo ūdeni jau maksājam.
Cik gan debilam un propagandas nozombētam ir jābūt cilvēkam, kurš domā, ka šī valsts rūpējas par saviem iedzīvotājiem, vai arī cer šādas rūpes no valsts sagaidīt nākotnē?!

Atbildēt

Secinājums

17.07.2019. 16:57

Gājāt ,balsojāt?Tagad saņemiet.

Atbildēt

17.07.2019. 16:46

Bauriem jādzer nevis grāmatas jālasa. Pat hitlers to 80 gadus atpakaļ zināja - nekādas higiēnas, tikai tabaku un šņabi

Atbildēt

Grāmatas nav ieroči,

17.07.2019. 16:36

kuriem atrodas miljoni. Lai arī ar grāmatu var nosist.

Atbildēt

Paija

17.07.2019. 16:35

grāmatnīcas ir pārpludinātas ar sēnalu literatūru, saturīgu oriģināldarbu maz - tikai mans subjektīvais viedoklis.

Atbildēt

nunu

17.07.2019. 16:23

Vai tad zināmais izdevējs J.V. norēķināsies ar autoriem?

Atbildēt

aicinājums

17.07.2019. 16:22

Jāvēršas pie igauņiem,tad taisīsim pakaļdarinājumu,tas ir-parodiju.

Atbildēt

A.P.

17.07.2019. 16:20

»

Arturs Priedītis

Bet vai tad varēja būt savādāk! Latvijā valda postcilvēki.Taču ir arī otrā puse: grāmatniecības pārvēršana par biznesu, lai kļūtu miljonāri. Pēcpadomju laikā neatkārtojās pirmskara grāmatniecības patriotiskums. Otrs Gulbis nebija. Tūlīt sāka rosīties kaut kādi no pažobelēm izlīduši nekaunīgi parvēniji...


Pie mums nav tas slānis grāmatniecībā/kultūrā, ko sauc par intelektuālo literatūru. Nav ne žurnālu, ne interneta mediju, ne grāmatu. Kriminālā kapitālisma dzimtenē Krievijā tāds slānis ir ļoti biezs. Bet Krievija jau nevar būt mums paraugs arī tad, ja esam tāda pati kriminālā kapitālisma valsts un strauji kļūstam vēl toksiskāka kriminālā kapitālisma valsts nekā Krievija.

Atbildēt

Arturs Priedītis

17.07.2019. 16:07

Bet vai tad varēja būt savādāk! Latvijā valda postcilvēki.Taču ir arī otrā puse: grāmatniecības pārvēršana par biznesu, lai kļūtu miljonāri. Pēcpadomju laikā neatkārtojās pirmskara grāmatniecības patriotiskums. Otrs Gulbis nebija. Tūlīt sāka rosīties kaut kādi no pažobelēm izlīduši nekaunīgi parvēniji, cerot kļūt miljonāri. Tipiski vulgārā parvēniju slāņa pārstāve, ļoti neinteliģentā Kilboka lepojas, ka ir miljonāre. Bet tas taču ir absurds! Kur vēl tā notiek, kad ar mācību grāmatu izdošanu un tirdzniecību var kļūt miljonārs? Un ko tad var sastapt mūsu grāmatnīcās? Var sastapt tikai tulkotas "lubenes", kā latvieši sauc seklus, banālus, perversus, mietpilsoņiem adresētus izdevumus. Mūsu patriotiskie grāmatizdevēji tautu audzina, izglīto ar reti primitīvu lasāmvielu jau 30 gadus. Rietumu masu kultūras industrija ir tautu degradācijas un deģenerācijas instruments. Latviešu grāmatizdevēji nav labāki par Rietumu sociuma piemēslotājiem. Ja valsts rūpētos par tautas garīgo veselību, tad faktiski vajadzētu izveidot tādus apstākļus, lai dažādiem veikliem alkātīgiem kilbokiem nebūtu izdevīgi izdot savas "lubenes" un piemēslot tautas smadzenes un sirdis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...