Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ilga

23.07.2019. 10:05

Te rakstišais Prieditis varētu būt tas, kurš pats iespējams tirgojās ar grāmatām Latgalē, pat izdeva kaut kādu briesmīgi kļūdainu vēstures grāmatu un aizgāja no tirgus plača, pametot parādu atprasītājus ar garu degunu.

Atbildēt

Anna

23.07.2019. 09:54

Vai šeit rakstošais Arturs Priedītis ir tas pats, kas reģistrēts kā čekas aģents ar segvārdu ULBERGS?

Atbildēt

"DDD" redakcijas komentārs

22.07.2019. 13:32

Ir grūti teikt par citām izdevniecībām, jo nepārzinām visu izdoto grāmatu klāstu. Tomēr par apgādu “Vieda” ar pilnām tiesībām var teikt, ka tā ir patriotiska (vispatriotiskākā) un uz augstiem garīgiem mērķiem virzīta izdevniecība. Par to liecina “Viedas” grāmatas. Kā arī tas, ka apgāda “Vieda” darbinieki ir arī vienīgās patiesās nacionālā mēroga avīzes redakcijas darbinieki. Turklāt vienīgās biedrības (Latvijas Nacionālās frontes), nevis oligarhu avīzes Latvijā.

Atbildēt

mary

19.07.2019. 12:18

Vai ir kāds. kurš vē pērk grāmatas? To laiks ir pagājis. Elektroniski vai bibliotēkā. Nodokli var palielināt kaut 10 reizes

Atbildēt

abac

19.07.2019. 12:16

Grāmatām var palielināt nodokli kaut 3 reizes. Kas grib, lai lasa bibliotēkā.

Atbildēt

Caur un cauri un vēl dziļāk

18.07.2019. 19:19

Vai padziļināti būtu vēl jāpēta un jāvērtē arī 21%PVN samazināšana maizei? Vai arī dzersim neuzkožot?

Atbildēt

...

18.07.2019. 15:13

»

Sandra Briķe

Tiešām ciniski, tas pierāda, ka gudri cilvēki nav vajadzīgi un tautai, jo mazāk informācijas, jo tā vieglāk vadāma, bet alkoholiķiem viss vienalga. Jautājums- kāds ir šādas politikas mērķis? Gudri cilvēki prastu ar uz pusi mazāk ministriju skaitu vadīt valsti, 50 gudri deputāti atsvērtu 100 deputātus...


Laikam ķieģelis uz galvas uzkrita.
Vispieprasītākais un visdārgākais produkts ir muļķi.Tiek tērēti miljoni lai pilnveidotu debilizācijas sistēmu.Tikai muļķi tic partijnieku-augļotāju sistēmai un labprātīgi balso par to.

Atbildēt

Sandra Briķe

18.07.2019. 13:54

Tiešām ciniski, tas pierāda, ka gudri cilvēki nav vajadzīgi un tautai, jo mazāk informācijas, jo tā vieglāk vadāma, bet alkoholiķiem viss vienalga. Jautājums- kāds ir šādas politikas mērķis? Gudri cilvēki prastu ar uz pusi mazāk ministriju skaitu vadīt valsti, 50 gudri deputāti atsvērtu 100 deputātus, gudri pašvaldību vadītāji domātu, kā ekonomēt naudu un samazināt savas administrācijas, lai to ieguldītu infrastruktūrā, bet politiskais mērķis jau ir pavisam cits - kā ieņemt vairāk vadošu krēslu un tajos ielikt savējos, bet par valsti, cilvēkiem un bērniem nospļauties!!! Arī mācīties tagad var tikai bagātie nevis centīgākie, tiesāties arī var tikai tie, kam ir nauda, jo pieejamību tiesām liedz lielās valsts nodevas un ilgie un dārgie tiesāšanās procesi, kas sabeidz cilvēkiem veselību utt. - viss iet uz to, lai iznīcinātu mūsu cilvēkus un tautu. Toties karavīriem lielāka alga nekā skolotājiem, vai tad drošību var nodrošināt ar brutālu spēku vai ar gudrību, ekonomisku neatkarību un laimīgiem cilvēkiem labklājības valstī?

Atbildēt

Holle

18.07.2019. 11:27

Polarisā nopirku Jū Nesbē pēdējo trilleri ,,Nazis,,par 10 eiro krievu valodā . Zvaigzne pārdod latvisko versiju par 20 eiro. Kāpēc lai es maksātu 2x vairāk par vienreiz izlasāmu grāmatu, kuru pēc tam nav kur likt? Turpināšu apmeklēt Polarisu un lasīšu krievu mēlē. Un ja samazinās PVN, tirgotāji uzraus gaisā cenu vēl augstāk un ēdīs ikrus ar vēl lielākām karotēm!

Atbildēt

Obligātais eksemplārs

18.07.2019. 11:26

Starp citu, vai kāds ievēroja, ka likums neparedz obligāto eksemplāru skaitu, kas pienākas grāmatas autoram bez samaksas un bez nodokļu aplikšanas? Personiski saskāros ar gadījumu, kad nācās pirkt savu grāmatu par nodokļu tiesu, jo autoriem vairs nepalika "reprezentācijai paredzētie", jo bija svarīgāki ļaudis, kam pienācās bezmaksas eksemplārs.

Atbildēt

ha-ha

18.07.2019. 07:45

Pie zināmas ienākumu robežas cilvēki ir spiesti atteikties no dzīvībai neaktuālu lietu iegādi.Tā daļai latviešu grimstot arvien dziļāk nabadzībā ir jāatsakas no preses,grāmatu un daudzu citu ierastu lietu iegādi,pat siļķe un reņģe ir kļuvusi par luksusa preci

Atbildēt

apiss

18.07.2019. 06:24

»

VB

"Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas...


varbut izdevejiem nevajag but tik alkatigiem un skruvet cenas debesis??!! lai viņi uzraksta kur rodas tas astranomiskas cenas gramatam? zinu izziž no pirksta, visi izdeveji miljonari tapat ka aptieķnieki.. tik latvija var izdot piratiski gramatas un tirgot, kaut Harija Potera piemers:)0 izdeveji no sakuma tirgo gramatas pa 20 eiri, tad akcija un 5 eiri, pazistama izdeveja teica pa 5 tirgojot viņa saņem 100% peļņu

Atbildēt

pensija 100€

18.07.2019. 06:24

Kādreiz nabadzīgākos laikos grāmatas izdeva ar vienkāršāku papīru, lai tās visiem būtu pieejamas. Toties saturs, teksts bija kvalitatīvāks. Tiesa, netrūka arī propagandas. Tagad arī, ja papēta Kontinenta izdevumus, ko tirgo ar atlaidi, var saredzēt īpašu labvēlību pret dažu tautu vai minoritāti.

Atbildēt

17.07.2019. 21:24

te apmēram viss izskaidrots uz Ukrainas piemēra.
https://youtu.be/FdwprtDfdPs
"Украина - будущего нет! Чего вы не услышите у Шустера."

Atbildēt

VB

17.07.2019. 19:28

»

Žulis

Jā, tagad jau vairs gandrīz neviens neapšauba PVN. Ja nu vienīgi, kā šajā gadījumā, bikli palūdz samazināt PVN likmi. Protams, pretim saņem triju pirkstu kombināciju. Bet cilvēki, padomājiet ko īstenībā nozīmē PVN! Piemēram, PVN pārtikai - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi...


"Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas."

Jā: 10% karalim un 10% baznīcai, tas bija viss!
Arī tad daudzi mira badā, tomēr uzkrājas tas, lai no feodālisma tiktu kapitālismā. Mums laikam vairs nav kur iet - tāpēc var atņemt vairāk / visu.

Atbildēt

Edge un Fēlis

17.07.2019. 17:33

Ļoti dziļš analītiski strukturēts un sistematizēts unikāls viedoklis. Katrā pieturzīmē un patskanī ir ietverta loti plaša doma, pārspējot pašam savu potenci spriedumu formulējumos un secinājumu izvirdumos. Laikmeta izvērsts portrets, saskatot globālajos notikumos provinciāli lielu rezonansi ne tikai Latvijā, bet visā Eirāzijā. Tāds viedoklis tiražējams ne tikai imbecilajās aprindās speciālajās garīgās veldzētavas mājās, bet arī oligofrēniskajās lokālajās aprindās tāds viedoklis ir piemērots un saņems pozitīvu uzslavu no kompetencē analoģiskiem analītiķiem un analīzes dziļuma urbējiem vietējā peļķē.

Atbildēt

Žulis

17.07.2019. 16:56

Jā, tagad jau vairs gandrīz neviens neapšauba PVN. Ja nu vienīgi, kā šajā gadījumā, bikli palūdz samazināt PVN likmi. Protams, pretim saņem triju pirkstu kombināciju. Bet cilvēki, padomājiet ko īstenībā nozīmē PVN! Piemēram, PVN pārtikai - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi pērk un ēd pārtikas produktus.PVN zālēm - valsts liek saviem iedzīvotājiem maksāt nodevu par to, ka viņi pērk zāles, lai sevi izārstētu no slimībām. PVN grāmatām - valsts iekasē nodevu par to, ka tās iedzīvotāji lasa grāmatas, izglītojās. PVN būvmateriāliem - valsts iekasē nodevu no saviem iedzīvotājiem par to, ka viņi cenšas celt sev mājokļus vai uzlabot savus dzīves apstākļus esošajā mājvietā. U.t.t. Man liekas, ka pat visbargāko viduslaiku tirānu pārvaldītajās valstīs, cilvēkiem nebija jāmaksā valsts varai nodevas par to, ka viņi ēd vai ārstējas. Toties "brīvajā Latvijā"laikam vienīgais, kas ar nodokli vēl nav aplikts ir vien mūsu elpojamais gaiss. Bet, gan jau arī tas tiks izdomāts. Par dzeramo ūdeni jau maksājam.
Cik gan debilam un propagandas nozombētam ir jābūt cilvēkam, kurš domā, ka šī valsts rūpējas par saviem iedzīvotājiem, vai arī cer šādas rūpes no valsts sagaidīt nākotnē?!

Atbildēt

Secinājums

17.07.2019. 15:57

Gājāt ,balsojāt?Tagad saņemiet.

Atbildēt

17.07.2019. 15:46

Bauriem jādzer nevis grāmatas jālasa. Pat hitlers to 80 gadus atpakaļ zināja - nekādas higiēnas, tikai tabaku un šņabi

Atbildēt

Grāmatas nav ieroči,

17.07.2019. 15:36

kuriem atrodas miljoni. Lai arī ar grāmatu var nosist.

Atbildēt

Paija

17.07.2019. 15:35

grāmatnīcas ir pārpludinātas ar sēnalu literatūru, saturīgu oriģināldarbu maz - tikai mans subjektīvais viedoklis.

Atbildēt

nunu

17.07.2019. 15:23

Vai tad zināmais izdevējs J.V. norēķināsies ar autoriem?

Atbildēt

aicinājums

17.07.2019. 15:22

Jāvēršas pie igauņiem,tad taisīsim pakaļdarinājumu,tas ir-parodiju.

Atbildēt

A.P.

17.07.2019. 15:20

»

Arturs Priedītis

Bet vai tad varēja būt savādāk! Latvijā valda postcilvēki.Taču ir arī otrā puse: grāmatniecības pārvēršana par biznesu, lai kļūtu miljonāri. Pēcpadomju laikā neatkārtojās pirmskara grāmatniecības patriotiskums. Otrs Gulbis nebija. Tūlīt sāka rosīties kaut kādi no pažobelēm izlīduši nekaunīgi parvēniji...


Pie mums nav tas slānis grāmatniecībā/kultūrā, ko sauc par intelektuālo literatūru. Nav ne žurnālu, ne interneta mediju, ne grāmatu. Kriminālā kapitālisma dzimtenē Krievijā tāds slānis ir ļoti biezs. Bet Krievija jau nevar būt mums paraugs arī tad, ja esam tāda pati kriminālā kapitālisma valsts un strauji kļūstam vēl toksiskāka kriminālā kapitālisma valsts nekā Krievija.

Atbildēt

Arturs Priedītis

17.07.2019. 15:07

Bet vai tad varēja būt savādāk! Latvijā valda postcilvēki.Taču ir arī otrā puse: grāmatniecības pārvēršana par biznesu, lai kļūtu miljonāri. Pēcpadomju laikā neatkārtojās pirmskara grāmatniecības patriotiskums. Otrs Gulbis nebija. Tūlīt sāka rosīties kaut kādi no pažobelēm izlīduši nekaunīgi parvēniji, cerot kļūt miljonāri. Tipiski vulgārā parvēniju slāņa pārstāve, ļoti neinteliģentā Kilboka lepojas, ka ir miljonāre. Bet tas taču ir absurds! Kur vēl tā notiek, kad ar mācību grāmatu izdošanu un tirdzniecību var kļūt miljonārs? Un ko tad var sastapt mūsu grāmatnīcās? Var sastapt tikai tulkotas "lubenes", kā latvieši sauc seklus, banālus, perversus, mietpilsoņiem adresētus izdevumus. Mūsu patriotiskie grāmatizdevēji tautu audzina, izglīto ar reti primitīvu lasāmvielu jau 30 gadus. Rietumu masu kultūras industrija ir tautu degradācijas un deģenerācijas instruments. Latviešu grāmatizdevēji nav labāki par Rietumu sociuma piemēslotājiem. Ja valsts rūpētos par tautas garīgo veselību, tad faktiski vajadzētu izveidot tādus apstākļus, lai dažādiem veikliem alkātīgiem kilbokiem nebūtu izdevīgi izdot savas "lubenes" un piemēslot tautas smadzenes un sirdis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

Foto6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.
Lasīt visu...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...