Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan Amerikas Savienotās Valstis pērn tiešām ignorējušas pilnīgi visus Latvijas iesniegtos tiesiskās palīdzības lūgumus un atbilde nav sniegta ne uz vienu no 32 šiem lūgumiem, Ērika Kalnmeiera vadītā Ģenerālprokuratūra šajā faktā nesaskata kādas savas neizdarības, kaut arī nespēj paskaidrot - kādu tieši iemeslu dēļ ASV ignorējušas Latvijas lūgumus. Neviena prokuratūras amatpersona tajā neesot vainojama.

Šopavasar publiskotajā Kalnmeiera ziņojumā par LR prokuratūras iestāžu darbu 2012. gadā saistībā ar prokuratūras darbu starptautiskās sadarbības sfērā bija minēts, ka pērn turpinājis palielināties Ģenerālprokuratūras paveiktais darba apjoms starptautiskās sadarbības sfērā.

No 38 valstīm Latvijā kopā saņemti 872 lūgumi par tiesiskās palīdzības sniegšanu, un visvairāk lūgumu saņemts no Lietuvas – 109, Vācijas – 89, Igaunijas – 65, Krievijas – 55, Polijas – 46. No pārējām valstīm saņemto lūgumu skaits ir no viena līdz 31.

Savukārt Latvija 356 reizes vērsusies ar šādu lūgumu 50 valstīs: Krievijā – 64, Igaunijā – 50, Lietuvā – 43, ASV - 32, Baltkrievijā - 31, bet pārējām valstīm nosūtīto lūgumu skaits svārstās no 1 līdz 20.

LR prokuratūras interneta mājas lapā atrodamajā Kalnmeiera oficiālā ziņojuma tekstā nebija atrodami dati par to, kāda daļa no šiem lūgumiem par tiesiskās palīdzības sniegšanu izpildīti, taču uz Pietiek oficiālo pieprasījumu LR Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurora p.i. Aivars Ostapko sniedza šādu skaidrojumu:

"Uz 2012. gada 31. decembri no ASV kompetentajām institūcijām netika saņemtas atbildes uz Ģenerālprokuratūras 2012. gadā ASV nosūtītajiem tiesiskās palīdzības lūgumiem. Iemesli nepilnībām savstarpējā sadarbībā identificēti un kopīgi tiek risināti."

Saņemot šo nepilnīgo atbildi, Pietiek uzdeva Kalnmeieram vēl virkni jautājumu, tostarp - kas tieši ir minētie "iemesli nepilnībām", ar kādu metodiku tie identificēti, vai par to, ka šīs nepilnības netika konstatētas iepriekš, atbildīgs pats ģenerālprokurors vai kāda cita amatpersona, kā arī - kas un kādu sodu saņēmis par šo nolaidību.

Pats ģenerālprokurors joprojām nespēja vai nevēlējās sniegt atbildi ne uz vienu no šiem jautājumiem, savukārt no Ostapko nākamā oficiālā skaidrojuma izriet - neviens Ģenerālprokuratūrā neesot vainīgs pie tā, ka lielvalsts veselu gadu ignorē Latvijas tiesiskās palīdzības pieprasījumus, - tā vienkārši esot gadījies.

"Papildus 2013. gada 27. martā ar Nr. 1/1-8-00/1344 sniegtajā atbildē norādītajam izskaidrojam, ka iemesli nepilnībām savstarpējā tiesiskajā sadarbībā ar ASV nav saistāmi ar Latvijas kompetento institūciju vai amatpersonu rīcību," - šī bija visa Ostapko sniegtā atbilde uz uzdotajiem jautājumiem, īpaši norādot, ka "atbilde ir skaidrojoša rakstura, tādēļ nav pārsūdzama".

Ostapko vienīgi piebilda, ka "identificētās problēmas savstarpējā sadarbībā" pārrunātas abu valstu tiesību aizsardzības iestāžu pārstāvju tikšanās reizēs, kā arī 2013. gada 13. martā Ģenerālprokuratūrā notikušajā sanāksmē ar ASV vēstniecības pārstāvjiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

21

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...