Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Gaisma

Leonards Inkins
14.03.2021.
Komentāri (24)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu, jo tik daudz muļķību un aplamību vienā kvadrātcentimetrā tu vēl nebūsi lasījis.

Aleksandrs Balodis «Kosmozofijā» pauž, ka, ja kāds cilvēks, dzīvojot tumsā, never vaļā logus, tad nerādi viņam gaismu. Viņš apžilbs un būs nelaimīgs. Ļauj viņam palikt tumsā, jo tur viņš nesaskata priekšmetus, kas ir ap viņu, viņš neredz, cik tālu ir apvārsnis, viņam pasaule kabatā, viņš pierod pie tādas dzīvošanas un jūtas labi.

Tu pat nevari iedomāties, jo nepiedomā, cik šajos vārdos ir patiesības un cik patiesi tas ir novērots un secināts! Pat šobrīd, kad ir izlasītas tikai dažas rindiņas, vairums lasītāju arī tās nav spējīgi saprast un atzīt, ka tā ir. Vairums labākajā gadījumā uz to skatās tā, it kā atrodoties TV ekrāna priekšā, kur kaut ko rāda. Lai ko tur rādītu, skatītājs zina, tas nav par mani, tas ir par viņiem, un vispār viņus izdomāja režisors vai scenārija autors, uz mani tas nekādi neattiecas un mani tas nevar skart.

Uzdrošinos apgalvot, ka attiecas gan - un ne tikai uz tevi, bet arī uz tiem, kurus tu gribi turēt tumsā, kurus tu uzbāzīgi tramdi, kliedzot un sitot kāju pa grīdu: neuzdrošinies atvērt slēģus, neuzdrošinies ielaist gaismu, tas viss nav par mums, tur rāda muļķības, jo tevi izmanto, tevi krāpj, tevi izseko, tevi grib iznīcināt, tā ir iecerējis Scenārists un Režisors.

Tādos brīžos ir lieki jautāt – nu, bet kam tu esi vajadzīgs, ko no tevis, izņemot tumsu, var paņemt, jo aklais tāpat neredz un kurlais nedzird. Ko no tevis, izņemot analīzes (un arī tās būs sliktas), var paņemt? Vai tev pieder zemes dzīles, dabas bagātības, ietekmīgs uzņēmums? Nepārvērtē savu izcilību un nozīmīgumu.

Tuksnesis

Taisnība ir arī senajā un anekdotiskajā stāstā, kur divi iet pa tuksnesi. Te viens redz kamieļa izkārnījumus un saka otram, klausies, vai tu varētu tos apēst, ja es tev par to dotu simt eiro? Otrs, brīdi padomājis, saka «jā» un noliecas, lai nopelnītu simtiņu.

Kad naudiņu dabūjis, tas iet tālāk, to nepamet nepatīkama pēcgarša, un rodas aizvainojums, ka ir bijis tāds muļķis, ka ļāvis sev s...us iebarot. Otrajam savukārt žēl samaksātās naudas, jo no tā viņš neko nav guvis, tikai par simtiņu kļuvis nabagāks.

Te atkal gājēji ierauga kāda dzīvnieka izkārnījumus. Un nu tas, kurš simtiņu nopelnījis, jautā otram, paklau, vai tu varētu tos apēst, – es tev par to samaksāšu simtiņu. Protams, atbild uzrunātais. Kad simtiņš ir atgriezies viņa makā, tālāk ejot, arī viņš nevar atbrīvoties no nepatīkamās pēcgaršas mutē un secina: paklau, vai nav tā, ka mēs abi par velti esam s...us saēdušies?

Tieši, nevis līdzīgi, rīkojamies arī mēs, tieši tā mēs attiecamies cits pret citu. Taisnība ir kādā dziesmā par to, ka mēs pārtiekam viens no otra un cits no cita. Lai citam ieriebtu, es sēdēšu tumsā un ēdīšu s...us, tad mēģināšu tos iebarot arī citiem. Lai visi būtu vienādi, lai neviens neuzdrošinās būt citāds un tiekties pēc gaismas.

Vīruss

Es to nespēju apturēt, un nav tāda spēka, kas to varētu izdarīt. Pirms vīruss nokļuva elpceļos, cits, daudz ļaunāks vīruss, iemājoja galvās, un pret to potes nav. Patiesībā jau poti nevajag, – ir tikai jāatver slēģi, bet to nedrīkstam darīt, jo masoniem un Pasaules valdībai to tikai vajag, lai mēs apžilbtu, un vispār gaismā ir acīm kaitīgi stari, tāpēc tumsā mierīgāk un drošāk.

Vīruss vairojas, un aizvien vairāk cits citam par simtiņu piedāvājam iekosties s...os. Zaudēto imunitāti nevar atjaunot. Ir jānāk «Lielajam sprādzienam», un tad no kripatiņām būs jārada jauns cilvēks, uzmanot slēģus.

Nav dienas, kad es nedzirdētu, ka domāju aplami, ka runāju muļķības, ka rakstu vispār slima suņa murgus. Un tikai! Citu es nedzirdu tāpēc, ka citādas reakcijas nav. Secinu, ka lasītājs un klausītājs dzīvo gaismā, bet es tam veru slēģus ciet un vēlos to ieslodzīt tumsā...

Nesen dzimtenē atgriezās Aleksejs Navaļnijs. Vairums «gaismā» dzīvojošo jūt līdzi, vēro un morāli atbalsta.

Šeit neizklāstīšu savas domas par to, nedz kas un kā indēja, nedz kādas Aleksejam bija un tagad ir attiecības ar pastāvošo varu. Šoreiz par ko citu. Nenoliedzami Navaļnijs ir apveltīts ar līdera īpašībām, viņš ir daudz spējīgāks, ja salīdzina ar šā brīža Krievijas eliti un tās vadītāju.

Mandela

Tu patiešām gribi, lai Navaļnijs gāž Putinu un tā vietā valda Krievijā? Tas, ka viņš atgriezās Krievijā, nebija nostalģijas vai naivuma rezultāts. Plāns ir skaidrs, un, lai to saprastu, nav vajadzīgs daudz gaismas un atvērtu slēģu, kaut šis lēmums noteikti ir šur tur saskaņots un balstīts šādos tādos pētījumos.

Nekas jauns arī tas nav, un ir jau vairākkārt pārbaudīta metode, tāda Nelsona Mandelas metode – no cietuma tronī. Šis ir brīdis, kad mazajam cinītim ir iespēja gāzt vezumu, jo mazais cinītis izmanto apstākļus, tas ir īstajā vietā un laikā, prot palīst zem riteņa un gāzt ratus.

Šobrīd vismaz atklāti attīstīto valstu vadītāji nedraudzējas ar Putinu, ievieš kādas sankcijas, lai Krievija «atdotu Krimu» un citas okupētās teritorijas. Tikko vara mainīsies, tikko varu gūs tā saucamie demokrātiskie spēki, tā sāks darboties Krievijas naftas vadi, plūdīs investīcijas, bet Krima piederību nemainīs un krievvalodīgo apspiešana Latvijā nemazināsies...

Krievija

Domā, demokrātija uzvarēs, Krievija demokratizēsies? Iznāc no tumsas, nu vismaz slēģus atver! Vai tev ir vajadzīga stipra Krievija, vai Latvijai ir vajadzīga moderna, pasaulē ieredzēta, militāri attīstīta un stipra Krievija? Nesaprotu, vai esi mazohists vai pašnāvnieks!? Nu tu pats vari galu meklēt, bet kāpēc tu mani rauj līdzi?

Vai mums ir izdevīgi just līdzi un veicināt demokrātiskās kustības Krievijā? Diezin vai tālredzīgs lasītājs piekrītoši mās ar galvu... Neatbalstīt, nejust līdzi un neveicināt – risinājums ir tikai tāds! Pārfrāzējot Staļinu – ir Krievija, ir problēmas; nav Krievijas, nav problēmu. Jāveicina nevis Krievijas demokratizācija, bet tās šķelšana un skaldīšana!

Vai zini, kāpēc izdevās noslēgt divdesmitā gada miera līgumu ar Krieviju? (Nestāsti, ka līgums nebija ar Krieviju, bet...). Tāpēc, ka tobrīd Krievijai nepietika spēka sagrābt arī Latviju, – kad spēkus uzkrāja, tad laboja «kļūdu».

Krievija nekad nevienai kaimiņos dzīvojošai tautai neko labu nav nesusi. Tikai postu un nelaimes. Krievijai nekad netrūks J. Bargo, J. Staļinu un V. Putinu. Arī A. Navaļniju.

Es patiešām nožēloju, ka esmu daudz laika veltījis idiotiem, cerot, ka viņi kļūs gudrāki. Nestāstīšu par elli, katliem un to, kā cits citu paturam siltā vannā. Tas ir attieksmes jautājums, un tavu attieksmi es zinu, bet vai spēsi ielūkoties manā? Domāju, ka nē.

Iegaumē un atkārto kā mantru. Visas aplamās sazvērestības teorijas izdomā un izplata tie, kuri patiesi ir pie varas, lai saglabātu savu varu un to stiprinātu. Tu esi tikai traucēklis, tāpēc  esi vērīgs,- jo dumjāk, jo neloģiskāk – jo ticamāk tev!

Ir teikts, ja gribi, lai tev netic – saki patiesību („Meli ir ļoti līdzīgi patiesībai. Patiesībai nav līdzīga tikai pati patiesība,” – tā pirms gadsimta izteikusies krievu dzejniece Anna Ahmatova). Tie, kas ir pie varas, to lieliski zina, un, publiski noliedzot sazvērestību teorijas, paši tās pastiprināti izplata un sacer.

Mani sauc Leonards Inkins un Tevi? Esmu pateicīgs tiem, kuri man pamatoti aizrāda, un Tu?

Novērtē šo rakstu:

50
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

21

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

FotoLaikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet šīs „sociālās kataklizmas” ietvaros gan jēdzieni, gan idejas figurējuši dažādos medijos un savā būtībā ir daļa no ļoti, ļoti senas doktrīnas centieniem pakļaut cilvēces virzību, ideālus un būtību kā tādu.
Lasīt visu...

12

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

FotoKopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu. Tam ir divēji cēloņi: epidēmioloģiski un kultūretniski.
Lasīt visu...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

21

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

FotoCienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

FotoVakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta iedarbība, efektivitāte un mēdz būt blaknes. Vēl vairāk – vakcīna ir ļoti nopietns bioloģisks medikaments, kurš būtu jānozīmē ārstam, nevis kapelmeistaram. Injicējams medikaments ir ievadāms medicīnas iestādē, vakcīna vislabāk – ģimenes ārsta kabinetā.
Lasīt visu...

21

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

FotoMēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) speciālisti, brīdinām, ka:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus un noderīgus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....