Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas galvenā inspektore Līga Silineviča pieņēma lēmumu izbeigt kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtu mantu, kas bija uzsākts pēc Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) ziņojuma, jo pārliecinājās, ka arestētajā bankas kontā esošajiem līdzekļiem ir legāla izcelsme.

FID ziņojumā atspoguļotā informācija radīja aizdomas, ka privātpersonas konts Latvijas kredītiestādē izmantots, lai legalizētu ārvalstīs izdarīta noziedzīga nodarījuma rezultātā iegūtus līdzekļus. Pēc FID ieskatiem, personas finanšu darījumi atbilstot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas otrajai stadijai – noslāņošana jeb strukturēšana, kad finanšu līdzekļi tiek pārvietoti no sākotnējās izcelsmes vietas, simulējot šķietami legālus darījumus, un trešajai stadijai – integrācija, kad daļa no līdzekļiem tikusi ieguldīta finanšu instrumentos un nekustamajos īpašumos.

Darījumos bija iesaistītas trīs personas – privātpersona, kuras bankas konts tika arestēts, un divi uzņēmumi, kuros abos viņš bija patiesais labuma guvējs. Viens no uzņēmumiem darbojās metāllūžņu un metālkonstrukciju vairumtirdzniecībā un kravu pārvadājumos, bet otrs kā darbības veidus bija deklarējis melno un krāsaino metālu tirdzniecību, kravu apdrošināšanu un fraktēšanu.

FID ieskatā abiem šiem uzņēmumiem esot čaulas veidojuma pazīmes, bet privātpersonas bankas konta atvēršanai valstī, kurā viņš nedzīvo un neveic saimniecisko darbību, neesot saprotama ekonomiskā pamata.

Vairumtirdzniecības uzņēmums naudas līdzekļus bija saņēmis no Turcijas metāla ražotājiem vairāk nekā 100 miljonu eiro apmērā, pēc tam daļu no tiem pārskaitījis starpniecības kompānijai, kura tālāk daļu līdzekļu ieskaitījusi privātpersonas kontā. Arestētā konta īpašnieks līdzekļus bija izmantojis nekustamā īpašuma iegādei Vācijā, kā arī medicīnas pakalpojumu apmaksai, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksai un darījumiem ar finanšu instrumentiem.

Privātpersonas advokāts izmeklētājiem iesniedza detalizētas ziņas par notikušajiem darījumiem starp abiem uzņēmumiem un to patieso labuma guvēju.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā, pārbaudot FID sniegto informāciju, kā arī advokāta sniegtās ziņas par mantas izcelsmes likumību, tika nosūtīts tiesiskās palīdzības lūgums Ukrainai, no kurienes saņemta informācija, ka arestētā konta īpašnieks ir vairāku metāla un metāllūžņu pārstrādes uzņēmumu īpašnieks, kā arī vairāku Apvienotajā Karalistē un Vācijā reģistrētu uzņēmumu pilnvarotais pārstāvis un patiesais labuma guvējs, kas liecina par personas profesionālo pieredzi, kā arī Ukrainā iesniegtās nodokļu deklarācijas nerada šaubas par personas mantisko stāvokli.

Izmeklētāja konstatēja, ka personas, kuras kontam tika uzlikts arests, sniegtās ziņas par naudas izcelsmi ir ticamas un nav apstiprinājušās FID aizdomas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Līdz ar to kriminālprocess tika izbeigts un arests bankas kontam noņemts.

Lieta Nr. 11905003720

Izmeklētājs: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas galvenā inspektore Līga Silineviča

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

7
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi