Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nianse

30.05.2019. 09:44

Sun Tzu ir tas pats, kas Suņdzi. Sun Tzu ir pēc senākās ķīniešu valodas transkripcijas sistēmas Wade-Giles. Mūsdienu pasaulē izmanto tikai piņjiņu un tas pats Sun Tzu ir pārtapis par Sun Zi (latviski Suņdzi)

Atbildēt

df

28.05.2019. 06:57

»


Dana Reizniece-Ozola nav nekāda profesore, pat ne docente

Atbildēt

Kāds

25.05.2019. 17:29

Kāds svars jēdzienam "doktora" grāds? Nekāds! Falsifikācija!

Atbildēt

Sākas

24.05.2019. 01:50

»

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

nav nosists


atkal pidar-comas lapseņu anomālija?
Egmaŗ Sudedaj, izlaizi sev starp pakaļkājām kārtējo reizi lapseņpūžņa plānpŗātiņ!

Atbildēt

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

23.05.2019. 19:22

»


nav nosists?

Atbildēt

Kāda valstiskuma atjaunošanas?

21.05.2019. 14:15

»

NLO

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas...


Neko vēsturē nevar atjaunot! Uzdodot 4. maija republiku par 1918. gada republiku pilsoņiem liek ticēt un strādāt 4. maija komunistu, čekistu, cionistu un ebreju impērijas labā.

Lai to saprastu, ir vizmaz jāizlasa ebreju impērijas trīs dažādos standartus. Tad arī redzēsit, ka tieši saistībā ar šiem standartiem tiek realizēta cionistu politika Latvijā kopš 1991. gada. Toeši to atspoguļo savā grāmatā bij. Saeimas deputāts G. Valdmanis Starp dzirnakmeņiem. Daudziem šo ebreju standartu izpratne ir par grūtu, tad nav jābrīnās, ka esam tur, kur esam.
Žīdu sātanisti, talmuda jūdaisti, ieviesuši pasaules ebreju impērijā, kurā ietilps ES un Latvija, trīs standartus ekonomikā.

Pirmajam standartam jāattiecas tieši uz savstarpējām attiecībām pašu sveštautiešu un svešticībnieku vidū.

Otrais standarts attiecas tikai uz ebreju attiecībām ar sveštautiešiem un svešticībniekiem.

Trešais standarts attiecas uz attiecībām tikai starp ebrejiem.

Pirmais standarts attiecas uz savstarpējām attiecībām ekonomikā sveštautiešu un svešticībnieku pašu vidū un tajā jāietilpst - nežēlīgai savstarpējai konkurencei, pilnīgai brīvībai tā saucamajās "ekonomikas attiecībās"; izslēgta valsts iejaukšanās tautsaimniecībā; orientācija uz peļņu kā galveno ekonomikas kritēriju; nepieciešama nežēlīga algota darbspēka ekspluatācija; finansu sistēmas attīstība, graujot reālās ekonomikas sistēmas attīstību; uzņēmumu akcionāru pārvaldes formu ieviešana u.c..


Otrs standarts, kurš ebreju impērijai stingri jārealizē pret valstīm - regulēt visos līmeņos valstu tautsaimniecību, izslēgt konkurenci starp atsevišķiem tautsaimniecības subjektiem, akcionāru kompāniju atbalstīšanu, nepieļaut kompāniju vadībā cittautiešus, citticībniekus, aizliegt ņemt kredītprocentus noteiktās darījumu operācijās, nepieļaujama situācija, kad ebrejs ekspluatē ebreju, jāorganizē sociāli fondi ebreju kopienu atbalstam, izslēgt maldību un krāpšanu ebreju savstarpējos darījumos, izmantot ebreju tiesu saimnieciskos strīdos, ebreju pārvaldes sistēmas - advokatūra, juridiskie pakalpojumi, mediji, kultūra, medicīna utt.


Tešais ebreju impērijas standarts noteic attiecības starp ārējo pasauli un ebreju pasauli.Pret svešzemnieku un svešticībnieku īpašumiem jāattiecas kā pret ebreju īpašumiem, jāizmanto visas sviras šo īpašumu pārņemšanā, svešzemniekiem jāuzspiež alkas pēc naudas, pieļaujama maldināšana un krāpšana, lai nodrošinātu neebreju ekspluatāciju, jānodrošina attiecīgās darba līgumu formas, jānodrošina visaugstākie aizdevumu procenti svešzemniekiem un svešticībniekiem, jāuzspiež pasaulei nauda, ko izlaiž apgrozībā ebreji, jānodrošina pārnacionālo kompāniju kontrole pār citām neebreju kompānijām, jānnodrošina visa veida maldu ziņas ekonomikā, pat atsaucoties uz "zinātniskiem pierādījumiem", sabiedriskām aptaujām, valstu ekonomiku destabilizācija, krīžu radīšana, priekšstata par "brīvu tirgu" izplatīšana, ekonomisko sankciju un karu realizācija.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 13:58

Mūsu interesēs ir panākt maksimālu stingrību izglītības sistēmā. Mācīšanās ir smadzeņu trennēšana, tas pats kas sportistam trennēties. Mums ir izdevīgi, lai būtu tā, ka Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām valstī ar lielāko atalgojumu. Skolotājs ir autoritāte skolnieku acīs utt.
Mūsu oponentiem ir izdevīgi, lai mūsu izglītības sistēma ir vārga, bez lielām prasībām , bez mājas darbiem, skolotāji saņem verga grašus. Jo dumjāki, jo vieglāk iekarot, vieglāk izmantot, tā ka nemaz to nemanām, pat neatpazīstam.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 13:51

Atceros, es jau pie bakalaura aizstāvēšanas nebūtu pielaists bez atsaucēm, bet te doktors, ārprāts. Tak darba vadītājs neļautu virzīties uz aizstāvēšanu.
Būs brīvajā laikā japalasa tas darbs, jo tās hipotēzes arī izklausās dīvainas'. Kā gan var nebūt vajadzības operatīvi rīkoties atbilstoši stratēģijai
"pieaugot pārmaiņu intensitātei, palielinās nepieciešamība precīzi un regulāri saskaņot stratēģiskos un operatīvos plānus"

Atbildēt

NLO

21.05.2019. 13:33

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas, ir atrodami bēdīgi slavenajos maisos.

Atbildēt

Kā jūs nesaprotat,

21.05.2019. 10:37

»

Ojārs

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek...


ka tā ir sistēma, kas sistēmiski grauj visas LV nozares. To lohu ar promomcijas darbu izlaida cauri tāpēc, lai pret viņu nākotnē būtu kompromāts un viņš būtu vadāms. Savējie viņu izvirza, to visu zinot, savējie apstiprinās un vadīs uz "pareiziem" lēmumiem un "pareizu" vadību. Viņš ir "savējais" no "savējiem" - paskatieties tai glumajā ģīmī! Ar tādiem"halturščikiem" pilnas LV augstskolu vadības un tie godīgie var ieskrieties. No tiem godīgajiem un talantīgajiem šie plebeji pat zog idejas un hipotēzes un virzās pa karjeras kāpnēm, vai samuhļī tādas hipotēzes, kura, izmantojot aptaujas metodes, jau zināmas kā pierādītas, bet secinājumus jau sen sabiedrība pati izdarījusi.

Reiz konkrēti izstrādāju kādu bakalaura darbu, to pēkšņi nobremzēja, apturēja un hipotēzi atdeva kādam kāda doktora darbam. Man paziņoja, ka to bipotēzi jau izstrādā. Tas bija Jūras akadēmijā.

Atbildēt

nihilists

21.05.2019. 10:03

»

A.P.

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus...


Nekā nebija. Izcilo "Latvijas zinātni" pamatos sagrāva tas, ka izjuka PSRS, un izzuda tās kara resora finansējums, kas bija pētījumu materiālā bāze 90% "Latvijas institūtu".Tālākā nelaime sākās tad, kad vairs "izcilie speciālisti" vairs nevarēja izbraukt uz ārzemēm, kur varētu šo to, kā smalki teiktu, noskatīties no laba, ko tie īsti dara? Tad vēl kāds, kas neskaidri aptvēra situāciju, uzaicināja uz Latviju Dānijas zinātnieku ekspertīzi cerībā tikt vaļā no visiem "trusīša radiem un draugiem", bet rezultātā bija spiesti aiziet paši.

Atbildēt

autoram

21.05.2019. 08:38

Kāpēc tikai tagad (!) šīs nepilnības tiek celtas gaismā?

Atbildēt

Ojārs

21.05.2019. 08:16

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek apspriestas ir Bērziņa kunga jauniegūtais amats AS "Olainfarm". Piespēlēt disertācijas tēmai nozīmē atbalstu tiem, kuri ir zaudējuši cīņā par ietekmi šajā uzņēmumā.

Atbildēt

Olafs

20.05.2019. 23:28

Protams, ieturēt nostāju ka sit nevainīgo un pieprasa atbildes, jo tiešām smags goda un ētikas jautājums? labprat dzirdētu konkrētas atbildes uz Online kazino un osho atsaucu izvēli?

Atbildēt

jurisdikcija 2

20.05.2019. 23:05

profesoram ar steigu ir nonemams grads, amati un iespejas kandidet uz rektora amatu! lai tacu strada olainfarm laba!

Atbildēt

jurisdikcija

20.05.2019. 23:04

Sākumā ļauj vadošu amatu ieņemt personai bez doktora zinātniskā grāda, tad ļauj aizstāvēt makulatūru kā promocijas darbu, par ko piešķir doktora zinātnisko grādu, tad uztic vairāku zinātnes nozaru studiju, pētniecības un publikāciju organizāciju un, visbeidzot, atzīst par profesoru, ko uzskata par savā nozarē starptautiski atzītu speciālistu, kas “veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības jaunrades darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes vai mākslas apakšnozarē” Augstskola likuma 28. pants. Tagad persona par makulatūras tiesu grasās kļūt par universitātes “augstāko amatpersonu” - Augstskolu likuma 17. panta pirmā daļa.

Atbildēt

Pf

20.05.2019. 20:51

Netiek pie mums novērtēti cilvēki. Nu netiek. Tik veikls kombinators un kompilators, tik izcila karjera ne mirkli savu kabatu nepiemirstot- nu kā tādu var nenovērtēt. Par Zinātņu akadēmijas prezidentu vajag virzīt! Bet pirms taču valstgs prezidenta vakance vēl ir- nu tad tur. Vai tad tie politiķi nespēj atpazīt un novērtēt? Nacionāļi un ZZS- tie vismaz naudu sajustu un darbā; iekārtošanas iespējas - nu izvirziet taču, nevajag kautrēties un sabalsojiet reiz pareizi!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 19:41

»

Žulis

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī


Atkal kaut kāds pederasts vālē glupības zem mana nika. Kaut tev metamais nestāvētu, mērgli, čekas pakalpiņu fanāt, kuces bērns ar iepuvušiem zobiem smirdīgajā rīklē! Bļeģ! Atkal tas pidars manu niku nopisa!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 19:34

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī.

Atbildēt

ar un ecē

20.05.2019. 18:39

te par kaut kādām atsaucēm - vai tad tas lielā zinātnē vispār vajag? Ņūtonam nebija nevienas atsauces diertācija par smalko gaisu. Kā var neredzēt zinātnieku pēc vaiga, actiņām un izcilo domu. Neprot jau tie pāķi zinātyni izvērtēt - uz Nobela prēmiju Gundaru Bērziņu, vismaz uz to Nobeli vajag. Latvija var!

Atbildēt

Arnolds

20.05.2019. 18:25

Te mazliet vairāk par autori:
https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Jeļena_Blavatska

Atbildēt

par prezidentu

20.05.2019. 17:23

Te laikam kāds Nezonišu saiets. Biedri nesaskata izcilību un talantu, spējas zinātni bīdīt. Tikai Zinātņu akademija savā viedumā atklāja, ka nekavejoties jāpiešķir ZA korespondētājlocekļa statuss un tļiņ jau arī akadēmiķi gatavo Nu kā var nesolīt, ja zinātne tikai augsta? Nu un, ja nav atsauču? Labāk, lai kritiķi te arī paliek, jo citādi saturu vētīs un te jāsarksts būs skolēnu zinātnisko darbu vadītājām... Nesaprot biedri, ka vajag disertāciju un profesoru, vajag aadēmiķi un - ar ko tad sliktāks par citiem valsts prezidenta kandidātiem? Pēc acīm tacu redz- īsts prezidents!

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 16:41

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus ar VVF priekšgalā. ZA prezidents kļuva servilisma klasiķis Stradiņš, kura gara un dvēseles verdziskums, līšana, verdziska iztapība apslāpēja jebkādus centienus ZA saglabāt seju. Un, protams, viss notika loģiski atbilstoši LKP/VDK morālo kastrātu brūvētā kriminālā kapitālisma receptei, kurā zinātnei nebija vietas. Kriminālais kapitālisms ir melna sistēmiska nelaime. Tajā nevar būt kāds balts segments.

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 16:24

»

Vēsture

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc...


To taču raksta neizglītots jaunās paaudzes latviešu izdzimtenis, tāpēc nav ko brīnīties par šo murgojumu.

Atbildēt

Arturs Priedītis

20.05.2019. 16:22

Tā var teikt tikai latviešu visnevērtīgākās paaudzes ("6.oktobra paaudzes") mēsls: "Rit laiks, un tiem, kas tic vai tikai klusībā cer, ka pasaule(!?) un varbūt arī Latvijas Universitāte ir jaunu akadēmisku un zinātnisku sasniegumu priekšā, nākas pārdzīvot šoka terapiju. Latvija joprojām nav atkopusies no akadēmiskās vides degradācijas(!?) padomju okupācijas varas apstākļos." Nelietis nezina, ka tieši LPSR laikā Latvijas zinātne piedzīvoja milzīgu uzplaukumu, bet nevis "degradāciju", ko "brīvvalstī" sarūpē bez stingras morālās uzraudzības palaistie latvieši ar kroplu mentalitāti un sekmīgi uzstutējot tādus mentālos kropļus kā šis nelietis ar negodīgi atvasinātu "niku". Neizglītotais vieplis pilnīgi aplam lieto vārdus "šoka terapija". Bet tas jau ir tipiski jaunajiem latviešu izdzimteņiem, kad nelietība plunčājas kopā ar tumsonību. Savukārt minētos vēsturniekus neceļas roka salīdzināt ar tādiem šodienas vēstures kropļotājiem kā šnoris, krūmiņgatis u.c. Tāda līmeņa personības kā mans mentors akadēmiķis Samsons latviešiem vairs nekad nebūs. Būs tikai psihiski traumēti primāti ar saviem "583 darāmajiem darbiem".

Atbildēt

Vēsture

20.05.2019. 16:11

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc.

"Jādomā, ka neviens pie pilna prāta esošs akadēmisks cilvēks vairs neapgalvos, ka, teiksim, Vilis Samsons, Jānis Zutis vai Jānis Dzintars ir vēsturnieki un vēstures doktori."

Viens no nosauktajiem biedriem bija zinātnieks un vēsturnieks šā vārdaakadēmiskajā izpratnē. Jānis Zutis. Saprotu visus nevēsturniekus, kas spriež pēc biogrāfijas, kas Zutim izskatās tieši tāda, lai viņš būtu kaut kāda staļinisma kreatūra, atsūtīta uz šejieni Latvijas vēstures kropļošanai līdzīgi citām staļinisma kreatūrām. Nē, nebija. Izņēmums, kas apstiprina likumu. Jā, okupācijas režīma prasību un ideoloģijas ierobežots, bet tāpēc nekļuva ne par vēstures falsifikatoru, ne prastu meli. Zuša darbi ir vērtīgi un vēsturniekiem lasāmi, to atzina arī trimdas latviešu vēsturnieki, kas Zuti izcēla bezmaz kā vienīgo no PSRS atbraukušo latvieti, kas ir zinātnieka vārda cienīgs.
Par pārējiem nosauktajiem - pilnīga taisnība. Nav pieminēšanas vērti, vismaz ne zinātnes sakarā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

18

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

FotoLikumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu” anotācija.
Lasīt visu...

21

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

Foto1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi." Viņi vēlas godīgu, nekorumpētu pilsētas pārvaldi.
Lasīt visu...

12

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

FotoLatvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir salīdzināma ar netiešu līdzatbildību.
Lasīt visu...

21

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

FotoTie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa - garīgās bojāejas klienti. Tautas garīgā bojāeja tiešā veidā neattiecas uz visu tautu, bet attiecas tikai uz tautas zināmu (visticamākais – nelielu) daļu.
Lasīt visu...

21

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

FotoCentieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļiem un piedāvājot “zelta izpletņus”, ne tikai veido draudīgu precedentu FKTK darbībā, bet norāda uz likumdevēja uzdrīkstēšanos steigā mainīt patstāvīgo iestāžu darbības nosacījumus, kas var skart jebkuru no patstāvīgajām iestādēm.
Lasīt visu...

21

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

FotoFinanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina domāt, ka situācija Latvijas finanšu sektorā pēc FKTK veiktās pārmaiņu vadības kopš 2016. gada, kā arī Latvijā līdz šim finanšu pakalpojumu sniedzēju īstenotā uzraudzības pieeja un tās tiesiskais ietvars it kā būtu šķērslis labam valsts novērtējumam Moneyval procesā.  
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 3. Sociālā šizofrenizācija

Zinātnē tiek analizēta parādība vārdā sociālā šizofrenizācija jeb sabiedriskās apziņas šizofrenizācija. Šo parādību izraisa sabiedrības dzīves apstākļi. Tādā gadījumā sabiedrībā...

Foto

Kāpēc LRA ar 5,01% derīgu vēlēšanu zīmju palika zem 5% barjeras, un kāpēc ZZS ar vairāk nekā 5,3% balsu nedabūja vietu

Esmu jau skaidrojis, tak savilkšu...

Foto

Ļaunuma banalitāte

Ļaunumā vienmēr ir zināma banalitātes porcija: ļaunums parasti nevar lepoties ar oriģinalitāti. Ļaunums parasti atkārto citu ļaunumu formātu un trajektoriju, un tas notiek banāli...

Foto

Šīs nav pirmās nopietnās aizdomas saistībā ar Latvijas valsts augstākajiem apbalvojumiem

Saistībā ar pēdējās dienās aktualizēto jautājumu par valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanu un „noklīšanu neceļos”, kā...

Foto

Es kā ignorētā Valsts prezidenta amata kandidāta izvirzītājs esmu vērsies tiesā pret LR Saeimu

28. maijā esmu iesniedzis Augstākajā tiesā pieteikumu, vēršoties pret Latvijas Republikas (LR)...

Foto

Zakatistova un Tamuža stāsts nav unikāls. Par ko klusē Tamužs?

Klaji meli, nepatiesi apgalvojumi, safabricēti fakti un intrigas jau vēsturiski ir bijuši iecienīti instrumenti cīņā par...

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 2. daļa

Turpinājums sarunai ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 1. daļa

Saruna ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Vīzija glamūra inteliģencei

2019.gada 16.maijā portāls “nra.lv” publicēja tekstu ar virsrakstu “Valsts prezidenta amata kandidāta Egila Levita vīzija par Latviju”. Tā ir latviešu varas inteliģencei svētā...

Foto

Katoļu baznīcas Bīskapu konferences aicinājums sakarā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas bīskapu konference vēlas atgādināt par katra kristieša līdzatbildību kopējā labumā, kas...

Foto

Daži argumenti (no daudziem), kāpēc Dombrovskis ir nelietīgs divkosis

1. Zināms, ka Dombrovska grāmatas izdošanu latviešu valodā ir finansējusi Kuveitas naftas kompānija, kura bija ieinteresēta no...

Foto

“Bezkompromisa tiesiskums” bez maskas: „Liepājas metalurga” izlaupītāji reiderē „Olainfarm” un stiepj rokas pēc LU īpašumiem

Velmers un Krastiņš kopā ar Prudentia partneri Rungaini izpārdeva Liepājas metalurga īpašumus. Pārdeva pa daļām,...

Foto

Ir puslīdz skaidrs, kurp dodas NEPLP un LTV. Bet... kur tad tas ir?

Atbilde uz Jāņa Rušenieka 17.05.2019. rakstu «Kurp dodies, LTV un NEPLP?» — šis...

Foto

Brīva vieta Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma interpretācijai

Šī gada 13. maijā atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam iesniedzu pieteikumu ar prezidenta amata kandidatūru prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijam,...

Foto

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi...

Foto

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

Pietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas...

Foto

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

Vai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs...

Foto

Latvija gaida nākamo vadoni

Esošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu,...

Foto

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

Rīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa...

Foto

Nacionālā ideja un identitāte

Šo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai...

Foto

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

Edvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas...