Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nianse

30.05.2019. 10:44

Sun Tzu ir tas pats, kas Suņdzi. Sun Tzu ir pēc senākās ķīniešu valodas transkripcijas sistēmas Wade-Giles. Mūsdienu pasaulē izmanto tikai piņjiņu un tas pats Sun Tzu ir pārtapis par Sun Zi (latviski Suņdzi)

Atbildēt

df

28.05.2019. 07:57

»


Dana Reizniece-Ozola nav nekāda profesore, pat ne docente

Atbildēt

Kāds

25.05.2019. 18:29

Kāds svars jēdzienam "doktora" grāds? Nekāds! Falsifikācija!

Atbildēt

Sākas

24.05.2019. 02:50

»

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

nav nosists


atkal pidar-comas lapseņu anomālija?
Egmaŗ Sudedaj, izlaizi sev starp pakaļkājām kārtējo reizi lapseņpūžņa plānpŗātiņ!

Atbildēt

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

23.05.2019. 20:22

»


nav nosists?

Atbildēt

Kāda valstiskuma atjaunošanas?

21.05.2019. 15:15

»

NLO

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas...


Neko vēsturē nevar atjaunot! Uzdodot 4. maija republiku par 1918. gada republiku pilsoņiem liek ticēt un strādāt 4. maija komunistu, čekistu, cionistu un ebreju impērijas labā.

Lai to saprastu, ir vizmaz jāizlasa ebreju impērijas trīs dažādos standartus. Tad arī redzēsit, ka tieši saistībā ar šiem standartiem tiek realizēta cionistu politika Latvijā kopš 1991. gada. Toeši to atspoguļo savā grāmatā bij. Saeimas deputāts G. Valdmanis Starp dzirnakmeņiem. Daudziem šo ebreju standartu izpratne ir par grūtu, tad nav jābrīnās, ka esam tur, kur esam.
Žīdu sātanisti, talmuda jūdaisti, ieviesuši pasaules ebreju impērijā, kurā ietilps ES un Latvija, trīs standartus ekonomikā.

Pirmajam standartam jāattiecas tieši uz savstarpējām attiecībām pašu sveštautiešu un svešticībnieku vidū.

Otrais standarts attiecas tikai uz ebreju attiecībām ar sveštautiešiem un svešticībniekiem.

Trešais standarts attiecas uz attiecībām tikai starp ebrejiem.

Pirmais standarts attiecas uz savstarpējām attiecībām ekonomikā sveštautiešu un svešticībnieku pašu vidū un tajā jāietilpst - nežēlīgai savstarpējai konkurencei, pilnīgai brīvībai tā saucamajās "ekonomikas attiecībās"; izslēgta valsts iejaukšanās tautsaimniecībā; orientācija uz peļņu kā galveno ekonomikas kritēriju; nepieciešama nežēlīga algota darbspēka ekspluatācija; finansu sistēmas attīstība, graujot reālās ekonomikas sistēmas attīstību; uzņēmumu akcionāru pārvaldes formu ieviešana u.c..


Otrs standarts, kurš ebreju impērijai stingri jārealizē pret valstīm - regulēt visos līmeņos valstu tautsaimniecību, izslēgt konkurenci starp atsevišķiem tautsaimniecības subjektiem, akcionāru kompāniju atbalstīšanu, nepieļaut kompāniju vadībā cittautiešus, citticībniekus, aizliegt ņemt kredītprocentus noteiktās darījumu operācijās, nepieļaujama situācija, kad ebrejs ekspluatē ebreju, jāorganizē sociāli fondi ebreju kopienu atbalstam, izslēgt maldību un krāpšanu ebreju savstarpējos darījumos, izmantot ebreju tiesu saimnieciskos strīdos, ebreju pārvaldes sistēmas - advokatūra, juridiskie pakalpojumi, mediji, kultūra, medicīna utt.


Tešais ebreju impērijas standarts noteic attiecības starp ārējo pasauli un ebreju pasauli.Pret svešzemnieku un svešticībnieku īpašumiem jāattiecas kā pret ebreju īpašumiem, jāizmanto visas sviras šo īpašumu pārņemšanā, svešzemniekiem jāuzspiež alkas pēc naudas, pieļaujama maldināšana un krāpšana, lai nodrošinātu neebreju ekspluatāciju, jānodrošina attiecīgās darba līgumu formas, jānodrošina visaugstākie aizdevumu procenti svešzemniekiem un svešticībniekiem, jāuzspiež pasaulei nauda, ko izlaiž apgrozībā ebreji, jānodrošina pārnacionālo kompāniju kontrole pār citām neebreju kompānijām, jānnodrošina visa veida maldu ziņas ekonomikā, pat atsaucoties uz "zinātniskiem pierādījumiem", sabiedriskām aptaujām, valstu ekonomiku destabilizācija, krīžu radīšana, priekšstata par "brīvu tirgu" izplatīšana, ekonomisko sankciju un karu realizācija.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 14:58

Mūsu interesēs ir panākt maksimālu stingrību izglītības sistēmā. Mācīšanās ir smadzeņu trennēšana, tas pats kas sportistam trennēties. Mums ir izdevīgi, lai būtu tā, ka Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām valstī ar lielāko atalgojumu. Skolotājs ir autoritāte skolnieku acīs utt.
Mūsu oponentiem ir izdevīgi, lai mūsu izglītības sistēma ir vārga, bez lielām prasībām , bez mājas darbiem, skolotāji saņem verga grašus. Jo dumjāki, jo vieglāk iekarot, vieglāk izmantot, tā ka nemaz to nemanām, pat neatpazīstam.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 14:51

Atceros, es jau pie bakalaura aizstāvēšanas nebūtu pielaists bez atsaucēm, bet te doktors, ārprāts. Tak darba vadītājs neļautu virzīties uz aizstāvēšanu.
Būs brīvajā laikā japalasa tas darbs, jo tās hipotēzes arī izklausās dīvainas'. Kā gan var nebūt vajadzības operatīvi rīkoties atbilstoši stratēģijai
"pieaugot pārmaiņu intensitātei, palielinās nepieciešamība precīzi un regulāri saskaņot stratēģiskos un operatīvos plānus"

Atbildēt

NLO

21.05.2019. 14:33

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas, ir atrodami bēdīgi slavenajos maisos.

Atbildēt

Kā jūs nesaprotat,

21.05.2019. 11:37

»

Ojārs

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek...


ka tā ir sistēma, kas sistēmiski grauj visas LV nozares. To lohu ar promomcijas darbu izlaida cauri tāpēc, lai pret viņu nākotnē būtu kompromāts un viņš būtu vadāms. Savējie viņu izvirza, to visu zinot, savējie apstiprinās un vadīs uz "pareiziem" lēmumiem un "pareizu" vadību. Viņš ir "savējais" no "savējiem" - paskatieties tai glumajā ģīmī! Ar tādiem"halturščikiem" pilnas LV augstskolu vadības un tie godīgie var ieskrieties. No tiem godīgajiem un talantīgajiem šie plebeji pat zog idejas un hipotēzes un virzās pa karjeras kāpnēm, vai samuhļī tādas hipotēzes, kura, izmantojot aptaujas metodes, jau zināmas kā pierādītas, bet secinājumus jau sen sabiedrība pati izdarījusi.

Reiz konkrēti izstrādāju kādu bakalaura darbu, to pēkšņi nobremzēja, apturēja un hipotēzi atdeva kādam kāda doktora darbam. Man paziņoja, ka to bipotēzi jau izstrādā. Tas bija Jūras akadēmijā.

Atbildēt

nihilists

21.05.2019. 11:03

»

A.P.

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus...


Nekā nebija. Izcilo "Latvijas zinātni" pamatos sagrāva tas, ka izjuka PSRS, un izzuda tās kara resora finansējums, kas bija pētījumu materiālā bāze 90% "Latvijas institūtu".Tālākā nelaime sākās tad, kad vairs "izcilie speciālisti" vairs nevarēja izbraukt uz ārzemēm, kur varētu šo to, kā smalki teiktu, noskatīties no laba, ko tie īsti dara? Tad vēl kāds, kas neskaidri aptvēra situāciju, uzaicināja uz Latviju Dānijas zinātnieku ekspertīzi cerībā tikt vaļā no visiem "trusīša radiem un draugiem", bet rezultātā bija spiesti aiziet paši.

Atbildēt

autoram

21.05.2019. 09:38

Kāpēc tikai tagad (!) šīs nepilnības tiek celtas gaismā?

Atbildēt

Ojārs

21.05.2019. 09:16

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek apspriestas ir Bērziņa kunga jauniegūtais amats AS "Olainfarm". Piespēlēt disertācijas tēmai nozīmē atbalstu tiem, kuri ir zaudējuši cīņā par ietekmi šajā uzņēmumā.

Atbildēt

Olafs

21.05.2019. 00:28

Protams, ieturēt nostāju ka sit nevainīgo un pieprasa atbildes, jo tiešām smags goda un ētikas jautājums? labprat dzirdētu konkrētas atbildes uz Online kazino un osho atsaucu izvēli?

Atbildēt

jurisdikcija 2

21.05.2019. 00:05

profesoram ar steigu ir nonemams grads, amati un iespejas kandidet uz rektora amatu! lai tacu strada olainfarm laba!

Atbildēt

jurisdikcija

21.05.2019. 00:04

Sākumā ļauj vadošu amatu ieņemt personai bez doktora zinātniskā grāda, tad ļauj aizstāvēt makulatūru kā promocijas darbu, par ko piešķir doktora zinātnisko grādu, tad uztic vairāku zinātnes nozaru studiju, pētniecības un publikāciju organizāciju un, visbeidzot, atzīst par profesoru, ko uzskata par savā nozarē starptautiski atzītu speciālistu, kas “veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības jaunrades darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes vai mākslas apakšnozarē” Augstskola likuma 28. pants. Tagad persona par makulatūras tiesu grasās kļūt par universitātes “augstāko amatpersonu” - Augstskolu likuma 17. panta pirmā daļa.

Atbildēt

Pf

20.05.2019. 21:51

Netiek pie mums novērtēti cilvēki. Nu netiek. Tik veikls kombinators un kompilators, tik izcila karjera ne mirkli savu kabatu nepiemirstot- nu kā tādu var nenovērtēt. Par Zinātņu akadēmijas prezidentu vajag virzīt! Bet pirms taču valstgs prezidenta vakance vēl ir- nu tad tur. Vai tad tie politiķi nespēj atpazīt un novērtēt? Nacionāļi un ZZS- tie vismaz naudu sajustu un darbā; iekārtošanas iespējas - nu izvirziet taču, nevajag kautrēties un sabalsojiet reiz pareizi!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 20:41

»

Žulis

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī


Atkal kaut kāds pederasts vālē glupības zem mana nika. Kaut tev metamais nestāvētu, mērgli, čekas pakalpiņu fanāt, kuces bērns ar iepuvušiem zobiem smirdīgajā rīklē! Bļeģ! Atkal tas pidars manu niku nopisa!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 20:34

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī.

Atbildēt

ar un ecē

20.05.2019. 19:39

te par kaut kādām atsaucēm - vai tad tas lielā zinātnē vispār vajag? Ņūtonam nebija nevienas atsauces diertācija par smalko gaisu. Kā var neredzēt zinātnieku pēc vaiga, actiņām un izcilo domu. Neprot jau tie pāķi zinātyni izvērtēt - uz Nobela prēmiju Gundaru Bērziņu, vismaz uz to Nobeli vajag. Latvija var!

Atbildēt

Arnolds

20.05.2019. 19:25

Te mazliet vairāk par autori:
https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Jeļena_Blavatska

Atbildēt

par prezidentu

20.05.2019. 18:23

Te laikam kāds Nezonišu saiets. Biedri nesaskata izcilību un talantu, spējas zinātni bīdīt. Tikai Zinātņu akademija savā viedumā atklāja, ka nekavejoties jāpiešķir ZA korespondētājlocekļa statuss un tļiņ jau arī akadēmiķi gatavo Nu kā var nesolīt, ja zinātne tikai augsta? Nu un, ja nav atsauču? Labāk, lai kritiķi te arī paliek, jo citādi saturu vētīs un te jāsarksts būs skolēnu zinātnisko darbu vadītājām... Nesaprot biedri, ka vajag disertāciju un profesoru, vajag aadēmiķi un - ar ko tad sliktāks par citiem valsts prezidenta kandidātiem? Pēc acīm tacu redz- īsts prezidents!

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 17:41

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus ar VVF priekšgalā. ZA prezidents kļuva servilisma klasiķis Stradiņš, kura gara un dvēseles verdziskums, līšana, verdziska iztapība apslāpēja jebkādus centienus ZA saglabāt seju. Un, protams, viss notika loģiski atbilstoši LKP/VDK morālo kastrātu brūvētā kriminālā kapitālisma receptei, kurā zinātnei nebija vietas. Kriminālais kapitālisms ir melna sistēmiska nelaime. Tajā nevar būt kāds balts segments.

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 17:24

»

Vēsture

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc...


To taču raksta neizglītots jaunās paaudzes latviešu izdzimtenis, tāpēc nav ko brīnīties par šo murgojumu.

Atbildēt

Arturs Priedītis

20.05.2019. 17:22

Tā var teikt tikai latviešu visnevērtīgākās paaudzes ("6.oktobra paaudzes") mēsls: "Rit laiks, un tiem, kas tic vai tikai klusībā cer, ka pasaule(!?) un varbūt arī Latvijas Universitāte ir jaunu akadēmisku un zinātnisku sasniegumu priekšā, nākas pārdzīvot šoka terapiju. Latvija joprojām nav atkopusies no akadēmiskās vides degradācijas(!?) padomju okupācijas varas apstākļos." Nelietis nezina, ka tieši LPSR laikā Latvijas zinātne piedzīvoja milzīgu uzplaukumu, bet nevis "degradāciju", ko "brīvvalstī" sarūpē bez stingras morālās uzraudzības palaistie latvieši ar kroplu mentalitāti un sekmīgi uzstutējot tādus mentālos kropļus kā šis nelietis ar negodīgi atvasinātu "niku". Neizglītotais vieplis pilnīgi aplam lieto vārdus "šoka terapija". Bet tas jau ir tipiski jaunajiem latviešu izdzimteņiem, kad nelietība plunčājas kopā ar tumsonību. Savukārt minētos vēsturniekus neceļas roka salīdzināt ar tādiem šodienas vēstures kropļotājiem kā šnoris, krūmiņgatis u.c. Tāda līmeņa personības kā mans mentors akadēmiķis Samsons latviešiem vairs nekad nebūs. Būs tikai psihiski traumēti primāti ar saviem "583 darāmajiem darbiem".

Atbildēt

Vēsture

20.05.2019. 17:11

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc.

"Jādomā, ka neviens pie pilna prāta esošs akadēmisks cilvēks vairs neapgalvos, ka, teiksim, Vilis Samsons, Jānis Zutis vai Jānis Dzintars ir vēsturnieki un vēstures doktori."

Viens no nosauktajiem biedriem bija zinātnieks un vēsturnieks šā vārdaakadēmiskajā izpratnē. Jānis Zutis. Saprotu visus nevēsturniekus, kas spriež pēc biogrāfijas, kas Zutim izskatās tieši tāda, lai viņš būtu kaut kāda staļinisma kreatūra, atsūtīta uz šejieni Latvijas vēstures kropļošanai līdzīgi citām staļinisma kreatūrām. Nē, nebija. Izņēmums, kas apstiprina likumu. Jā, okupācijas režīma prasību un ideoloģijas ierobežots, bet tāpēc nekļuva ne par vēstures falsifikatoru, ne prastu meli. Zuša darbi ir vērtīgi un vēsturniekiem lasāmi, to atzina arī trimdas latviešu vēsturnieki, kas Zuti izcēla bezmaz kā vienīgo no PSRS atbraukušo latvieti, kas ir zinātnieka vārda cienīgs.
Par pārējiem nosauktajiem - pilnīga taisnība. Nav pieminēšanas vērti, vismaz ne zinātnes sakarā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...