Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nianse

30.05.2019. 09:44

Sun Tzu ir tas pats, kas Suņdzi. Sun Tzu ir pēc senākās ķīniešu valodas transkripcijas sistēmas Wade-Giles. Mūsdienu pasaulē izmanto tikai piņjiņu un tas pats Sun Tzu ir pārtapis par Sun Zi (latviski Suņdzi)

Atbildēt

df

28.05.2019. 06:57

»


Dana Reizniece-Ozola nav nekāda profesore, pat ne docente

Atbildēt

Kāds

25.05.2019. 17:29

Kāds svars jēdzienam "doktora" grāds? Nekāds! Falsifikācija!

Atbildēt

Sākas

24.05.2019. 01:50

»

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

nav nosists


atkal pidar-comas lapseņu anomālija?
Egmaŗ Sudedaj, izlaizi sev starp pakaļkājām kārtējo reizi lapseņpūžņa plānpŗātiņ!

Atbildēt

Vēl tas jobanais Dikļu pidarass Durka

23.05.2019. 19:22

»


nav nosists?

Atbildēt

Kāda valstiskuma atjaunošanas?

21.05.2019. 14:15

»

NLO

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas...


Neko vēsturē nevar atjaunot! Uzdodot 4. maija republiku par 1918. gada republiku pilsoņiem liek ticēt un strādāt 4. maija komunistu, čekistu, cionistu un ebreju impērijas labā.

Lai to saprastu, ir vizmaz jāizlasa ebreju impērijas trīs dažādos standartus. Tad arī redzēsit, ka tieši saistībā ar šiem standartiem tiek realizēta cionistu politika Latvijā kopš 1991. gada. Toeši to atspoguļo savā grāmatā bij. Saeimas deputāts G. Valdmanis Starp dzirnakmeņiem. Daudziem šo ebreju standartu izpratne ir par grūtu, tad nav jābrīnās, ka esam tur, kur esam.
Žīdu sātanisti, talmuda jūdaisti, ieviesuši pasaules ebreju impērijā, kurā ietilps ES un Latvija, trīs standartus ekonomikā.

Pirmajam standartam jāattiecas tieši uz savstarpējām attiecībām pašu sveštautiešu un svešticībnieku vidū.

Otrais standarts attiecas tikai uz ebreju attiecībām ar sveštautiešiem un svešticībniekiem.

Trešais standarts attiecas uz attiecībām tikai starp ebrejiem.

Pirmais standarts attiecas uz savstarpējām attiecībām ekonomikā sveštautiešu un svešticībnieku pašu vidū un tajā jāietilpst - nežēlīgai savstarpējai konkurencei, pilnīgai brīvībai tā saucamajās "ekonomikas attiecībās"; izslēgta valsts iejaukšanās tautsaimniecībā; orientācija uz peļņu kā galveno ekonomikas kritēriju; nepieciešama nežēlīga algota darbspēka ekspluatācija; finansu sistēmas attīstība, graujot reālās ekonomikas sistēmas attīstību; uzņēmumu akcionāru pārvaldes formu ieviešana u.c..


Otrs standarts, kurš ebreju impērijai stingri jārealizē pret valstīm - regulēt visos līmeņos valstu tautsaimniecību, izslēgt konkurenci starp atsevišķiem tautsaimniecības subjektiem, akcionāru kompāniju atbalstīšanu, nepieļaut kompāniju vadībā cittautiešus, citticībniekus, aizliegt ņemt kredītprocentus noteiktās darījumu operācijās, nepieļaujama situācija, kad ebrejs ekspluatē ebreju, jāorganizē sociāli fondi ebreju kopienu atbalstam, izslēgt maldību un krāpšanu ebreju savstarpējos darījumos, izmantot ebreju tiesu saimnieciskos strīdos, ebreju pārvaldes sistēmas - advokatūra, juridiskie pakalpojumi, mediji, kultūra, medicīna utt.


Tešais ebreju impērijas standarts noteic attiecības starp ārējo pasauli un ebreju pasauli.Pret svešzemnieku un svešticībnieku īpašumiem jāattiecas kā pret ebreju īpašumiem, jāizmanto visas sviras šo īpašumu pārņemšanā, svešzemniekiem jāuzspiež alkas pēc naudas, pieļaujama maldināšana un krāpšana, lai nodrošinātu neebreju ekspluatāciju, jānodrošina attiecīgās darba līgumu formas, jānodrošina visaugstākie aizdevumu procenti svešzemniekiem un svešticībniekiem, jāuzspiež pasaulei nauda, ko izlaiž apgrozībā ebreji, jānodrošina pārnacionālo kompāniju kontrole pār citām neebreju kompānijām, jānnodrošina visa veida maldu ziņas ekonomikā, pat atsaucoties uz "zinātniskiem pierādījumiem", sabiedriskām aptaujām, valstu ekonomiku destabilizācija, krīžu radīšana, priekšstata par "brīvu tirgu" izplatīšana, ekonomisko sankciju un karu realizācija.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 13:58

Mūsu interesēs ir panākt maksimālu stingrību izglītības sistēmā. Mācīšanās ir smadzeņu trennēšana, tas pats kas sportistam trennēties. Mums ir izdevīgi, lai būtu tā, ka Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām valstī ar lielāko atalgojumu. Skolotājs ir autoritāte skolnieku acīs utt.
Mūsu oponentiem ir izdevīgi, lai mūsu izglītības sistēma ir vārga, bez lielām prasībām , bez mājas darbiem, skolotāji saņem verga grašus. Jo dumjāki, jo vieglāk iekarot, vieglāk izmantot, tā ka nemaz to nemanām, pat neatpazīstam.

Atbildēt

Pilsonis

21.05.2019. 13:51

Atceros, es jau pie bakalaura aizstāvēšanas nebūtu pielaists bez atsaucēm, bet te doktors, ārprāts. Tak darba vadītājs neļautu virzīties uz aizstāvēšanu.
Būs brīvajā laikā japalasa tas darbs, jo tās hipotēzes arī izklausās dīvainas'. Kā gan var nebūt vajadzības operatīvi rīkoties atbilstoši stratēģijai
"pieaugot pārmaiņu intensitātei, palielinās nepieciešamība precīzi un regulāri saskaņot stratēģiskos un operatīvos plānus"

Atbildēt

NLO

21.05.2019. 13:33

Kā tas nākas, ka nav pēdējā laikā pagājušas nevienas rektora vēlēšanas bez nelāgām kampaņām (arī ar pietiek.com atbalstu) pret iespējamiem konkurentiem - Maiju Kūli, pēc tam Intu Brikši. Vienlaikus - iespējams, visu (vai vismaz vairāku) LU rektoru vārdi, kas amatā stājušies pēc valstiskuma atjaunošanas, ir atrodami bēdīgi slavenajos maisos.

Atbildēt

Kā jūs nesaprotat,

21.05.2019. 10:37

»

Ojārs

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek...


ka tā ir sistēma, kas sistēmiski grauj visas LV nozares. To lohu ar promomcijas darbu izlaida cauri tāpēc, lai pret viņu nākotnē būtu kompromāts un viņš būtu vadāms. Savējie viņu izvirza, to visu zinot, savējie apstiprinās un vadīs uz "pareiziem" lēmumiem un "pareizu" vadību. Viņš ir "savējais" no "savējiem" - paskatieties tai glumajā ģīmī! Ar tādiem"halturščikiem" pilnas LV augstskolu vadības un tie godīgie var ieskrieties. No tiem godīgajiem un talantīgajiem šie plebeji pat zog idejas un hipotēzes un virzās pa karjeras kāpnēm, vai samuhļī tādas hipotēzes, kura, izmantojot aptaujas metodes, jau zināmas kā pierādītas, bet secinājumus jau sen sabiedrība pati izdarījusi.

Reiz konkrēti izstrādāju kādu bakalaura darbu, to pēkšņi nobremzēja, apturēja un hipotēzi atdeva kādam kāda doktora darbam. Man paziņoja, ka to bipotēzi jau izstrādā. Tas bija Jūras akadēmijā.

Atbildēt

nihilists

21.05.2019. 10:03

»

A.P.

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus...


Nekā nebija. Izcilo "Latvijas zinātni" pamatos sagrāva tas, ka izjuka PSRS, un izzuda tās kara resora finansējums, kas bija pētījumu materiālā bāze 90% "Latvijas institūtu".Tālākā nelaime sākās tad, kad vairs "izcilie speciālisti" vairs nevarēja izbraukt uz ārzemēm, kur varētu šo to, kā smalki teiktu, noskatīties no laba, ko tie īsti dara? Tad vēl kāds, kas neskaidri aptvēra situāciju, uzaicināja uz Latviju Dānijas zinātnieku ekspertīzi cerībā tikt vaļā no visiem "trusīša radiem un draugiem", bet rezultātā bija spiesti aiziet paši.

Atbildēt

autoram

21.05.2019. 08:38

Kāpēc tikai tagad (!) šīs nepilnības tiek celtas gaismā?

Atbildēt

Ojārs

21.05.2019. 08:16

Kādam ļoti, ļoti nepatīk, ka Gundars Bērziņš ir ieņēmis "Olainfarm" Padomes priekšsēdētāja amatu. Pārējais ir tikai nenozīmīgs fona troksnis. Ja būtu kādas problēmas ar disertāciju, tad tās būtu aktualizētas drīz pēc tās aizstāvēšanas. Patiesais iemesls, kāpēc tās šobrīd - pēc vairākiem gadiem, tiek apspriestas ir Bērziņa kunga jauniegūtais amats AS "Olainfarm". Piespēlēt disertācijas tēmai nozīmē atbalstu tiem, kuri ir zaudējuši cīņā par ietekmi šajā uzņēmumā.

Atbildēt

Olafs

20.05.2019. 23:28

Protams, ieturēt nostāju ka sit nevainīgo un pieprasa atbildes, jo tiešām smags goda un ētikas jautājums? labprat dzirdētu konkrētas atbildes uz Online kazino un osho atsaucu izvēli?

Atbildēt

jurisdikcija 2

20.05.2019. 23:05

profesoram ar steigu ir nonemams grads, amati un iespejas kandidet uz rektora amatu! lai tacu strada olainfarm laba!

Atbildēt

jurisdikcija

20.05.2019. 23:04

Sākumā ļauj vadošu amatu ieņemt personai bez doktora zinātniskā grāda, tad ļauj aizstāvēt makulatūru kā promocijas darbu, par ko piešķir doktora zinātnisko grādu, tad uztic vairāku zinātnes nozaru studiju, pētniecības un publikāciju organizāciju un, visbeidzot, atzīst par profesoru, ko uzskata par savā nozarē starptautiski atzītu speciālistu, kas “veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības jaunrades darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes vai mākslas apakšnozarē” Augstskola likuma 28. pants. Tagad persona par makulatūras tiesu grasās kļūt par universitātes “augstāko amatpersonu” - Augstskolu likuma 17. panta pirmā daļa.

Atbildēt

Pf

20.05.2019. 20:51

Netiek pie mums novērtēti cilvēki. Nu netiek. Tik veikls kombinators un kompilators, tik izcila karjera ne mirkli savu kabatu nepiemirstot- nu kā tādu var nenovērtēt. Par Zinātņu akadēmijas prezidentu vajag virzīt! Bet pirms taču valstgs prezidenta vakance vēl ir- nu tad tur. Vai tad tie politiķi nespēj atpazīt un novērtēt? Nacionāļi un ZZS- tie vismaz naudu sajustu un darbā; iekārtošanas iespējas - nu izvirziet taču, nevajag kautrēties un sabalsojiet reiz pareizi!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 19:41

»

Žulis

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī


Atkal kaut kāds pederasts vālē glupības zem mana nika. Kaut tev metamais nestāvētu, mērgli, čekas pakalpiņu fanāt, kuces bērns ar iepuvušiem zobiem smirdīgajā rīklē! Bļeģ! Atkal tas pidars manu niku nopisa!

Atbildēt

Žulis

20.05.2019. 19:34

Ļoti labs, interesants, ar trāpīgu ironiju bagātināts raksts. Sen jau ir pienācis laiks pacelt priekškaru uz šo trulās godkāres, amatu kāres un draugu būšanas manifestāciju, kas ir cauraudusi un degradē visas jomas mūsu valstī.

Atbildēt

ar un ecē

20.05.2019. 18:39

te par kaut kādām atsaucēm - vai tad tas lielā zinātnē vispār vajag? Ņūtonam nebija nevienas atsauces diertācija par smalko gaisu. Kā var neredzēt zinātnieku pēc vaiga, actiņām un izcilo domu. Neprot jau tie pāķi zinātyni izvērtēt - uz Nobela prēmiju Gundaru Bērziņu, vismaz uz to Nobeli vajag. Latvija var!

Atbildēt

Arnolds

20.05.2019. 18:25

Te mazliet vairāk par autori:
https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Jeļena_Blavatska

Atbildēt

par prezidentu

20.05.2019. 17:23

Te laikam kāds Nezonišu saiets. Biedri nesaskata izcilību un talantu, spējas zinātni bīdīt. Tikai Zinātņu akademija savā viedumā atklāja, ka nekavejoties jāpiešķir ZA korespondētājlocekļa statuss un tļiņ jau arī akadēmiķi gatavo Nu kā var nesolīt, ja zinātne tikai augsta? Nu un, ja nav atsauču? Labāk, lai kritiķi te arī paliek, jo citādi saturu vētīs un te jāsarksts būs skolēnu zinātnisko darbu vadītājām... Nesaprot biedri, ka vajag disertāciju un profesoru, vajag aadēmiķi un - ar ko tad sliktāks par citiem valsts prezidenta kandidātiem? Pēc acīm tacu redz- īsts prezidents!

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 16:41

Latvijas lielisko zinātni izdevās sagraut ļoti ātri. Tas galvenokārt notika tāpēc, ka ZA institūtu vērtīgākie kadri atstāja Latviju, un ZA nonāca ne to morāli cēlāko un intelektuāli spējīgāko latviešu rokās, kuri nekavējoties par "akadēmiķiem" iesvētīja "politiķus", vietējos un trimdas primitīvos karjeristus ar VVF priekšgalā. ZA prezidents kļuva servilisma klasiķis Stradiņš, kura gara un dvēseles verdziskums, līšana, verdziska iztapība apslāpēja jebkādus centienus ZA saglabāt seju. Un, protams, viss notika loģiski atbilstoši LKP/VDK morālo kastrātu brūvētā kriminālā kapitālisma receptei, kurā zinātnei nebija vietas. Kriminālais kapitālisms ir melna sistēmiska nelaime. Tajā nevar būt kāds balts segments.

Atbildēt

A.P.

20.05.2019. 16:24

»

Vēsture

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc...


To taču raksta neizglītots jaunās paaudzes latviešu izdzimtenis, tāpēc nav ko brīnīties par šo murgojumu.

Atbildēt

Arturs Priedītis

20.05.2019. 16:22

Tā var teikt tikai latviešu visnevērtīgākās paaudzes ("6.oktobra paaudzes") mēsls: "Rit laiks, un tiem, kas tic vai tikai klusībā cer, ka pasaule(!?) un varbūt arī Latvijas Universitāte ir jaunu akadēmisku un zinātnisku sasniegumu priekšā, nākas pārdzīvot šoka terapiju. Latvija joprojām nav atkopusies no akadēmiskās vides degradācijas(!?) padomju okupācijas varas apstākļos." Nelietis nezina, ka tieši LPSR laikā Latvijas zinātne piedzīvoja milzīgu uzplaukumu, bet nevis "degradāciju", ko "brīvvalstī" sarūpē bez stingras morālās uzraudzības palaistie latvieši ar kroplu mentalitāti un sekmīgi uzstutējot tādus mentālos kropļus kā šis nelietis ar negodīgi atvasinātu "niku". Neizglītotais vieplis pilnīgi aplam lieto vārdus "šoka terapija". Bet tas jau ir tipiski jaunajiem latviešu izdzimteņiem, kad nelietība plunčājas kopā ar tumsonību. Savukārt minētos vēsturniekus neceļas roka salīdzināt ar tādiem šodienas vēstures kropļotājiem kā šnoris, krūmiņgatis u.c. Tāda līmeņa personības kā mans mentors akadēmiķis Samsons latviešiem vairs nekad nebūs. Būs tikai psihiski traumēti primāti ar saviem "583 darāmajiem darbiem".

Atbildēt

Vēsture

20.05.2019. 16:11

Viens teikums, droši vien labi iecerēts, bet ir sanācis greizs. Ceru, ka nezināšanas pēc.

"Jādomā, ka neviens pie pilna prāta esošs akadēmisks cilvēks vairs neapgalvos, ka, teiksim, Vilis Samsons, Jānis Zutis vai Jānis Dzintars ir vēsturnieki un vēstures doktori."

Viens no nosauktajiem biedriem bija zinātnieks un vēsturnieks šā vārdaakadēmiskajā izpratnē. Jānis Zutis. Saprotu visus nevēsturniekus, kas spriež pēc biogrāfijas, kas Zutim izskatās tieši tāda, lai viņš būtu kaut kāda staļinisma kreatūra, atsūtīta uz šejieni Latvijas vēstures kropļošanai līdzīgi citām staļinisma kreatūrām. Nē, nebija. Izņēmums, kas apstiprina likumu. Jā, okupācijas režīma prasību un ideoloģijas ierobežots, bet tāpēc nekļuva ne par vēstures falsifikatoru, ne prastu meli. Zuša darbi ir vērtīgi un vēsturniekiem lasāmi, to atzina arī trimdas latviešu vēsturnieki, kas Zuti izcēla bezmaz kā vienīgo no PSRS atbraukušo latvieti, kas ir zinātnieka vārda cienīgs.
Par pārējiem nosauktajiem - pilnīga taisnība. Nav pieminēšanas vērti, vismaz ne zinātnes sakarā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

FotoCeturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju. Šie protesti skaidri rāda, kādas sekas ir nepamatotiem un bezatbildīgiem politiķu lēmumiem, kuri ir aizrāvušies ar populistiskiem saukļiem un sola pienest uz paplātes visu visiem uz brokastlaiku.
Lasīt visu...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

6

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

Foto2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas toreizējā ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem LNT raidījuma “900 sekundes” diskusijā (16.10.2012.), kuras laikā toreizējais ministrs pauda pārliecību par manu atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata, cita starpā sakot: „Jums ir jāsaņem [..] taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā”; „un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.”
Lasīt visu...

21

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

Foto1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests esošajā sastāvā.
Lasīt visu...

12

Unikālais izaicinājums

FotoVai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku izaicinājumu? Ja ne visā mūžā, tad tikai pēcpadomju gados. Ja ne no katra cilvēka, tad no valsts visaugstākās amatpersonas. Vai Latvijā ir kāds precedents fotogrāfijā fiksētajam izaicinājumam?
Lasīt visu...

3

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

FotoLatvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...