Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

purva āzis

29.03.2016. 21:24

a kā jums tā liegumus noņēma? Vienu dienu iepriekš ministre bauroja, ka vid tik konstruktivi strada, ka uzliek jums liegumus, - nakamaja diena liegumi jau nonemti. Kadam vel ta preti nak? :D

Atbildēt

NEKLUSĒSIM!

15.03.2016. 11:35

ES valstīs viena no izplatītākajām ir tā saucamā “pazudušā tirgotāja” shēma. Kā tas notiek? Lūk, ERP sniegtais situācijas apraksts: “Dalībvalsti nr.1 reģistrēts piegādātājs, tā sauktā palīgsabiedrība, piegādā preces (atbrīvotas no PVN) otram uzņēmumam, kas reģistrēts dalībvalstī mr.2, proti, tā sauktajam “pazudušajam tirgotājam”. Šis tirgotājs izmanto no PVN atbrīvotu preču piegādi Kopienā, un šīs preces pārdod tālāk dalībvalsts nr.2 iekšējā tirgū, piedāvājot ļoti konkurētspējīgas cenas. Vēlāk “pazudušais tirgotājs” pazūd bez pēdām, un valstī, kurā preces vai pakalpojumus patērē, nav iespējams iekasēt nodokli.

-------------------------------

Vācijā pazīstami profesori topošajiem grāmatvežiem Latviju min kā piemēru, kur šī shēma negodīgu un korumpētu visaugstākā līmeņa VID priekšnieku dēļ darbojas. Ķīna caur Vāciju ved uz Latviju preces. Ja summa pārsniedz 100 000, tad nodokļiem jāpaliek Latvijā visai tautai. Reāli naudas pieminekļi ir redzami VID, Finanšu policijas amatpersonu mašīnās, mājās, cepurītes par 350 euro utt. Vai nebūtu laiks lūgt Vācijas profesorus veikt neatkarīgu auditu Latvijā VID? Varbūt tās piecas biedrības jurista Ivara Redisona un citu zinošu juristu vadībā var uzrakstīt sūdzību ES institūcijām?

Atbildēt

Yo

14.03.2016. 11:00

Trīs VID vecenes no četrām ir jāpatriec. Tad VIDā būs kaut cik samērīgs "uzraudžu" skaits. Jo viņas aiz garlaicības nezina ko darīt. Tikai taisīt uzrēķinus bieži vien godīgiem uzņēmējiem, lai gada beigās sapelnītu sev prēmijas. Valsts intereses tādām - pie Girsa.

Atbildēt

14.03.2016. 10:33

Ar tādām prēmijām un algu, kāda ir Pētersonei no Bauskas, viņa nabaga uzņēmējam SVF/PB uzdevumā (LV dzīvo pilnā mērā uz SVF/PB parāda, LV gatavojas aizņemties vēl 1 miljardu euro) izraus no pieres pēdējo aci.

4000 algotņu strādā Pētersones vadībā, lai iznīcinātu pēdējās uzņēmējdarbības paliekas Latvijā.

Atbildēt

Andrē

13.03.2016. 20:55

Ja piedzīs no dzirnavnieka, būs atkal jauni bagātnieki VID. Kaut kur taču tā nauda jāņem!Normālā valstī Pētersonei būtu sen jāatkāpjas, bet brīnumzemē Latvijā, jo netīrāka iestāde, jo labāks skaitās vadītājs.

Atbildēt

urmas

12.03.2016. 09:58

»

juriste

Gala lēmumu nosaka tiesa, bet ne VID


VID uzrēķins tiek piedzīts no uzņēmuma pirms lieta nonāk tiesā.
Latvijā nav daudz uzņēmumu kam iespējams iesaldēt 2.5 miljonus uz 5 gadiem kamēr beigsies tiesvedība. Arī pati tiesvedība šajā gadījumā izmaksās ~ 0.5 miljonus.

Atbildēt

er5

12.03.2016. 09:19

ta lai taisa ciet un vid aizrijas ar tam masinam ,un viss ediss dzers un dirsis tauta Mazak.

Atbildēt

mja

11.03.2016. 23:38

savoklaiku padomju saimniecības liellopu uzskaitvedes "loģiskā" darbība na ļico! :)

Atbildēt

audits

11.03.2016. 22:31

mums ar iet audits un arii buus kaut kaads mistisks sods par muusu pirceeju greekiem, taads jau bija ieprieksheejaa auditaa. tie gudrinieki saka, ka dariijums fiktiivs-liek maksaat atkaartoti pvn, kaut gan mes to jau maksaajaam. ja darijums fiktiivs, tad tas buutu jaatcelj! visa taa pvn buushana vispaar ir tikai mazgaataajiem un vid pateiciibu izspiedeejiem domaats instruments

Atbildēt

Nepateicīgā Latvija

11.03.2016. 21:19

»

Fakts

Kopš Pētersone ir VID vadītāja Latvijā lielākā daļa uzņēmumu ir sodīta, notiek totālas represijas utt. Domāju, ka šī kundze labu galu neņems


Patiesība. labs jautājums : Cik uzņemumi Latvijā ir no VID sodīti. Par kādām summām ir veikti uzrēkini. Esmu pārliecināts, ka mūsu valstī ir visnegodprātīgākie uzņēmumi un vis-vis-vis-vis- godīgākais VID ne vien Eiropā , bet pat pasaulē!

Atbildēt

fotošops

11.03.2016. 19:47

Pētersune tai bildē tāda kā jaunāka un smukāka palikusi

Atbildēt

Daunis Aurs

11.03.2016. 18:59

Es priecājos, ka lauku biznesmeņi ir sadūrušies ar Rīgas biznesmeņiem. Laukos cilvēki ir godīgāki, ko saka zinoši putni. Bet es tam neticu, jo visi latvieši ir reti godīgi mēsli, kā saka paši latviešu mēsli, atsaucoties uz Dieva attieksmi pret cilvēces padibenēm.

Atbildēt

Pēc būtības

11.03.2016. 17:57

Igaunijai 4x mazāks vids, bet par 500 milj. lielāki nodokļu ieņēmumi.

Atbildēt

13 janvara merena opozicija

11.03.2016. 15:30

»

Fakts

Kopš Pētersone ir VID vadītāja Latvijā lielākā daļa uzņēmumu ir sodīta, notiek totālas represijas utt. Domāju, ka šī kundze labu galu neņems


vid ir sorositu vienotibas un vl analfabetu kedes suni.bet tagad sak kalpot ta saucamajai kucinska valdibai.latvijas parads svf 8,5 miljardi eiro.visu so naudu notriekusi un nozagusi latviesu ieredni.

Atbildēt

prēmijas no nodokļu maksātāju naudas

11.03.2016. 14:37


Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone, kuras vadītais dienests pēdējā mēneša laikā nonācis apjomīga skandāla epicentrā, kopš viņas apstiprināšanas augstajā amatā ir daudzkārt apjomīgi prēmēta un apveltīta ar naudas balvām par intelektuālo ieguldījumu, augstu atbildības sajūtu, personisko iniciatīvu un izciliem darba rezultātiem. Šodien bez kādiem komentāriem publicējam šo informāciju, ko pati Pētersone un viņas vadītā iestāde nevēlējās atklāt un ko Finanšu ministrija sagatavojusi pēc Pietiek pārstāvja pieprasījuma.
- Prēmēta par ieguldījumu nodokļu iekasēšanas un darbības izpildes rādītāju uzlabošanā un muitas politikas īstenošanā, kas sekmējusi ēnu ekonomikas mazināšanos un veicinājusi godīgu konkurenci, - vienas mēnešalgas apmērā, vienreizēja samaksa 29.11.2013, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs A.Vilks.

- Noteikta piemaksa, ņemot vērā personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti administrēto valsts nodokļu un nodevu iekasēšanas sistēmas pilnveidošanā un Valsts ieņēmumu dienesta efektīvākas darbības nodrošināšanā, - 30% apmērā no mēnešalgas 19.12.2013, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs A.Vilks.

- Prēmēta (darba izpildes novērtējums) - 75% apmērā no mēnešalgas, vienreizēja samaksa 20.10.2014, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs A.Vilks.

- Piešķirta naudas balva par intelektuālo ieguldījumu, augstu atbildības sajūtu un personisko iniciatīvu, nodrošinot nozīmīgu un ārkārtas uzdevumu izpildi, izvirzot atbilstošus risinājumus iespējamo risku novēršanai, konstruktīvu sadarbību un uzdevumu izpildes koordināciju Valsts ieņēmumu dienestam noteikto uzdevumu izpildei un mērķu sasniegšanai, tai skaitā par jaunas (nozares) pieejas īstenošanu nodokļu administrēšanā, par pastiprinātu uzmanību, pievēršoties kādai noteiktai riska nozarei, atvērtai sadarbībā ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, izmantojot dažādus informatīvos kanālus, par Valsts ieņēmumu dienesta sniegto e-pakalpojumu pilnveidošanu un vienkāršošanu - vienas mēnešalgas apmērā, vienreizēja samaksa 03.11.2014, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs A.Vilks.

- Noteikta piemaksa par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti administrēto valsts nodokļu un nodevu iekasēšanas sistēmas pilnveidošanā un Valsts ieņēmumu dienesta efektīvākas darbības nodrošināšanā. - 40% apmērā no mēnešalgas, 29.12.2014, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs J.Reirs.

- Piešķirta naudas balva par sadarbības veicināšanu ar nevalstisko sektoru, brīvprātīgas nodokļu saistību izpildes nodrošināšanu un ēnu ekonomikas apkarošanu, nodrošinot nodokļu iekasēšanas publiskumu, nodokļu maksātāju informēšanu un atzinības izteikšanu par godprātīgu nodokļu saistību izpildi un ievērojamām iemaksām valsts budžetā - vienas mēnešalgas apmērā, vienreizēja samaksa 17.11.2015, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs J.Reirs.

- Noteikta piemaksa par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti administrēto valsts nodokļu un nodevu iekasēšanas sistēmas pilnveidošanā un Valsts ieņēmumu dienesta efektīvākas darbības nodrošināšanā - 40% apmērā no mēnešalgas 04.12.2015, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs J.Reirs.

- Prēmēta (darba izpildes novērtējums) - 75% apmērā no mēnešalgas, vienreizēja samaksa 22.01.2016, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs J.Reirs.

Atbildēt

Facebook Juristu grupas komentārs

11.03.2016. 14:32

Kā VID iznīcina uzņēmējus, jeb ko var mācīties no Dobeles Dzirnavnieka sāgas, jeb kāpēc peļņu jāglabā zeķē vai ofšoros, tikai ne bankas kontos, jeb kāpēc īstie biznesmeņi veido uzņēmumu tīklus nevis "audzē" vienu kompāniju.
Tas kas ir zināms: Dobeles dzirnavnieks iepirka izejvielas, tirgoja produkciju un godīgi maksāja nodokļus. Līdz brīdim, kad VID izdomāja, ka viens no piegādātājiem nav gana labs un dzirnavniekam (!) veica nodokļu uzrēķinu. Nešaubos, ka to bija jāizdara x dienu laikā pēc kā iestājās kontu bloķēšana un aizliegums pārdot kustamo un nekustamo īpašumu. Runa ir par 1.92 miljoniem eiro.
Īsi sakot, jūs varat rakstīt vienalga kādus "biznesa plānus", bet ņemiet vērā, ka jums nav nekādu iespēju uzzināt par piegādātāju godaprātu, par ko VID jebkurā brīdī var uzvelt atbildību jums, jā jums, jo jūs esat bijis pircējs!
Tas ir apmēram tā, ka vienu jauku rītu pamostos un konti bloķēti. Uz jautājumu VIDam - wtf?, atbilde būtu - jūs pirms gada tirgū pirkāt reņģes, bet tirgotājsi izrādījies negodprātīgs, tamdēļ jums ir jāatmaksā preces vērtība.
Reemigrācija plāns visā savā košumā!

Atbildēt

vid

11.03.2016. 13:39

VID ir tiesigs sodit uz aizdomu pamata vien,t.i., vienai tantai no VID liekas, ka tu esi melns un ej un pieraadi preteejo.Pasam VID nekas nav jaapieraada.

Atbildēt

Fakts

11.03.2016. 13:36

Kopš Pētersone ir VID vadītāja Latvijā lielākā daļa uzņēmumu ir sodīta, notiek totālas represijas utt. Domāju, ka šī kundze labu galu neņems.

Atbildēt

klētnieks

11.03.2016. 13:04

Nav jau dūmu bez uguns,lai atmazgājas kā katrs spēj.

Atbildēt

jjj

11.03.2016. 12:14

Ja sākam lietu risināt publiskā telpā, tad varētu izlikt arī lēmumus. Tur droši vien tiks uzrādīti tie piegādātāji vai starpnieki, vismaz arī citi zinās shēmas, ko vid neatzīst.

Atbildēt

VIDam

11.03.2016. 12:03

Jūsu kantorī strādā stulbie un nedomājošie darbinieki, kuri vadās pēc principa - man vienmēr ir taisnība.

Atbildēt

...

11.03.2016. 11:56

Tā jau milti dārgi. No tirgus kādu izsist ir viegli. Jājautā pētersonei, kurš cits uzņēmums tiek lobēts.

Atbildēt

vanja

11.03.2016. 10:55

Par ko tad šūmēšanās? Uzņēmums strādā ierastā kārtībā! Tiesiska valsts! Tiesa izlems, kam taisnība!

Atbildēt

Zinātājs

11.03.2016. 10:50

Saskaņā ar statistikas datiem VIDam Administratīvajās tiesās visas graudu lietas ir zaudētas, proti, VID nepamatoti veic uzrēķinu graudu piegādātājiem un pārstrādātājiem!
Un šis ir kārtējais tipiskais gadījums!
Lai Dobeles dzirnavniekam veicas tiesā!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

Fotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes...

Foto

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

Iesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

Rietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī...

Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...