Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrijā 2021.gada 4.oktobrī saņemts Jūsu 2021.gada 2.oktobra iesniegums, kurā lūdzat man sniegt atbildes jautājumiem, kas saistīti ar manu publisko uzstāšanos 2021.gada 29.septembra televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” un 2021.gada 2.septembra ierakstu mikroblogu vietnē “Twitter”.

No Jūsu iesnieguma satura noprotams, ka gan manu pausto viedokli raidījumā “Šodienas jautājums”, gan ierakstu “Twitter” uzskatāt par sava veida spiedienu uz Valsts policiju, lai tiktu pieņemti noteikta satura lēmumi.

Domāju, ka nav jāizskaidro mans sašutums pēc žurnālistes Ineses Liepiņas publikācijas “Pati vainīga, ka izvaroja”, ņemot vērā, ka tās saturs  norādīja uz klājiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Eiropas Savienībā kā viena no prioritātēm ir izvirzīta vardarbības pret sievietēm apkarošana, tādējādi iezīmējot jautājuma nozīmīgumu.

Ņemot vērā, ka minētajā rakstā tika atstāstīts jaunas sievietes stāsts par notikumu, kas saistīts ar viņas dzimumneaizskaramību, un komunikācijas pieredze ar Valsts policiju atspoguļota kā negatīva, paudu savu viedokli par to, ka izvarošanas upurim ir jāsaņem palīdzība. Mans viedoklis paliek nemainīgs un esmu pārliecināta, ka jebkuram ir tiesības saņemt palīdzību Valsts policijā.

Jūsu iesniegumā minētais, ka izteicos saistībā ar uzsākto kriminālprocesu, kurā notiek izmeklēšana un personas vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā, neatbilst patiesībai. Savu viedokli izteicu par izvarošanas upura tiesībām saņemt palīdzību. Neesmu pieminējusi konkrētu kriminālprocesu, kā arī to, ka kādas personas vaina būtu pierādīta ar Kriminālprocesa likumā paredzētajiem līdzekļiem.

Neizteicos kopsakarā ar konkrētu kriminālprocesu, bet paudu viedokli (savu subjektīvo vērtējumu) jautājumā, kas skar sieviešu dzimumneaizskaramību, īpaši uzsverot nepieciešamību stiprināt Valsts policijas darbinieku kapacitāti, komunicējot ar cietušām personām.

Saistībā ar Jūsu jautājumu: “Kādu iemeslu dēļ M.Golubeva izdarīja publisku spiedienu uz izmeklēšanu, minot attiecīgā kriminālprocesa vēlamo iznākumu?” vēlos norādīt turpmāk minēto.

2021.gada 29.septembrī, sniedzot interviju televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums”, cita starpā atbildēju uz raidījuma vadītājas jautājumu par uzsākto kriminālprocesu pret mākslinieku Brekti. Mani pirmie vārdi, izdzirdot raidījuma vadītājas jautājumu par Brekti, bija šādi: “Es ļoti ceru, ka nekad iekšlietu ministra viedoklis par mākslas darbiem nebūs tas, kas noteiks valsts nostāju šajā jautājumā”.

Tāpat es uzsvēru, ka nezinu konkrētās lietas apstākļus un man nav zināms kriminālprocesa uzsākšanas pamats un iemesls. Nobeigumā, sniedzot atbildi uz jautājumu, vai es uzticos Valsts policijai, atbildēju, ka uzticos un “uzticos arī, ka, visticamāk, policija arī izbeigs šo kriminālprocesu. Un būšu ļoti pārsteigta ja nē, tad būtu jāskatās, kas tieši tajā darbā ir tāds. Es nezinu, par kuru konkrēti darbu iet runa, bet kopumā māksla nav tas objekts, kurš būtu jāanalizē ar kriminālprocesuālajiem rīkiem”.

Tātad es tieši norādīju, ka uzticos Valsts policijas profesionalitātei un, manā skatījumā, mans kā iekšlietu ministres izteiktais viedoklis par to, kādā veidā lēmumu Valsts policija varētu pieņemt, nevar ietekmēt iznākumu kriminālprocesā, pirmkārt, tāpēc, ka izmeklētājs, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, ir neatkarīgs un ir tiesīgs pieņemt jebkuru procesuālo lēmumu un, otrkārt, tāpēc, ka iekšlietu ministrs neuzrauga izmeklēšanu kriminālprocesos un nevērtē kriminālprocesuālo lēmumu tiesiskumu un pamatotību.

Novērtē šo rakstu:

14
101

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...

3

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

FotoLai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, pilnveidotu ierēdņu profesionālo kompetenci, valsts pārvaldē ir iedibināta ierēdņu pārcelšana jeb rotācija. Rotācija ir būtisks civildienesta izveides elements, un pārcelšana citā amatā valsts pārvaldē ir izplatīta prakse visā pasaulē, lai efektīvi veiktu valsts uzdevumu izpildi sabiedrības labā, elastīgi izmantojot civildienesta resursus pārvaldes iekšienē.
Lasīt visu...

21

Viedais Anonymous

FotoVispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens var parakstīt savu tekstiņu ar jebkādu segvārdu. Troļļi izmanto šo iespēju, parakstot savus izteikumus ar populāru personu vārdiem vai literārajiem pseidonīmiem.
Lasīt visu...

21

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

FotoVietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem. Tādējādi kupči pārkāpa valstī iedibināto segregāciju, ļaujot arī “zemcilvēkiem” baudīt šopinga prieciņu.
Lasīt visu...

21

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

FotoPretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums — ja viņš beidzot sāks savu kampaņu.
Lasīt visu...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...