Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Es nesvinēšu Latvijas simtgadi

Jānis Miežagrauds
17.04.2018.
Komentāri (88)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

aina

10.05.2018. 16:06

»

Nu ko

Priecājies vien par aizgājušajiem krievu okupācijas laikiem. Būs citi, kas svinēs Latvijas simtgadi, un priecāsies par Tavu skumju aizgājību pagātnē


Esi deputāts...es arī tā dziedātu un baidītos no krieviem,ja nu visu sazagto noņems?Paklausies Putinu...laiki pamazām mainīsies.

Atbildēt

aina

10.05.2018. 16:03

Pilnīgi piekrītu autoram.Bija grūti pec kara laukos.Vienīgais palīgs bija zirgs.Pēc tam jau viss pamazām uzlabojās,pēc elektrības ievilkšanas.
Arī pilsētā bija grūti.Stŕādāja divās maiņās.Berni autiņu zāģēja no koka,vienīgā,toties mīļa.

Atbildēt

Aivars Andersons

04.05.2018. 10:06

»

Iveta

Kas finansēja un cik izmaksāja tā saucamā Tautas frontes kustība. Tā bija labi sagatavota un labi apmaksāta ASV un ZVIEDRIJAS PROPOGANDAS kampaņā, kurai mēs visi ļāvāmies, jo noticējām...


Ir radio "Merkurs"
www.radiomap.eu/lv/play/merkurs
klausīties otrdienās plkst 18.00
ar atkārtojumiem svētdienas naktī 2 -4
un rītā no 9.30 - 11.30
Politika uz skatuves un aizkulisēs ceturdienās plkst 18.oo

Atbildēt

Egils L

03.05.2018. 17:27

:D:D(grill) Sociologi- 3.apr. 2018.g. EURONEWS rāda Palestīnas valsts līdera M. Abasa runu, kas atgādina, ka t.s. ""Holokostu"" ,protams bija izveidojuši paši žīdebreji. Viens no pamatiem , lai viņiem nebūt jākaro 2. Pasaules Karā un kaut kā atbrīvoties no ""lāsta"" par cilvēku pazemošanu un paverdzināšanu caur viņu kontrolētās Naudas piespiedu ! aizdevumiem ar neatmaksājamiem % procentiem -bija viņu atrašanās- noslēpšanās- t.s. ""Koncentrācijas nometnēs"". Jo pēc viņu pašu veidotā 2. Pas.Kara- viņi, kā skaitliski, devās dibināt savu Izraelas valsti-ko viņi paši sauc par ""Apsolīto zemes placi"".Arī tiek atgādināts, ka 2. Pas.Karā Vācu-fašistu armijā karoja >15 000 žīdu karavīru-līdz pat ģenerāļa pakāpei .Paradokss, bet Aizdevēji palika dzīvi, bet Aizņēmējiem PARĀDS bija jāatmaksā -uz paaudzēm. Līdzīgi tiek atgādināts, ka 1963.g., kad ASV prezidents tikko Parakstīja Dokumentu un tikai sākusi ASV Vaksts Banka drukāt un izlaist vienu no ASV Valūtas nomināliem-Dž Kennegijs tika piebeigts -un vietnieks L.Džonsons tūlīt atsauca Dokumentu un nodrukātās naudas vienības esot tikušas iznīcinātas...Ai da gudrinieks M.Abass...:))

Atbildēt

karmena

30.04.2018. 12:34

Latvijā ir jābūt algām ar kuru var uzturēt sevi un ģimeni. Ja es nevaru samaksāt par dzīvokli, telefonu, apģērbu, higiēnas precēm un t.t. es nevaru lepoties ar valsti kurā dzīvoju. Un pazemots cilvēks nekad nebūs lojāls pastāvošai varai. Tas ir lielākais drauds Latvijas politiķu izdomātai drošībai, ne ASV tanki nosargās Latviju, bet gan Latvijas iedzīvotāji, kas nepakļausies ārējiem kārdinātājiem.

Atbildēt

Iveta

30.04.2018. 12:13

»

sociāli atstumtais

cien. Arī , kādam jau izdevās( varbūt ,, statistikas vai,, padomju ,, ,, demokrātiskuma,, diktatūras apstākļos dēļ ) izvairīties no komjaunatnes kā arī man caur padomju armiju dienot izlocīties neiestāties , bet nevaru Jums piekrist par mūsu ,, pašu rokām ,, Nedomāju , ka neko neesiet dzirdējusi par...


Kas finansēja un cik izmaksāja tā saucamā Tautas frontes kustība. Tā bija labi sagatavota un labi apmaksāta ASV un ZVIEDRIJAS PROPOGANDAS kampaņā, kurai mēs visi ļāvāmies, jo noticējām.
Žēl, ka Latvijā nav neatkarīga Latvijas radio un televīzijas kanāla, kas stāstītu par Saeimā un valdībā , valsts uzņēmumos, pašvaldībās notiekošo, to analizētu un pārraidēs tiktu iesaistīti Latvijas iedzīvotāji.

Atbildēt

Kraajiet tik veel

25.04.2018. 19:59

Apjaaja kaa mazos ezhus un sberknizhkas iztiiriija! :-) :-) :-)

Atbildēt

PSRS

25.04.2018. 16:11

Jā, ir taisnība par rakstīto. Dažkārt deportētie iedzīvojās labāk par šeit palikušajiem. Bet biežāk bija otrādi - viņiem pat neļāva atgriezties iepriekšējās dzīves vietās. Sociāla drošība bija padomju laikos, tomēr es nekad nevēlētos tajos atgriezties. Pat apzinoties, cik netaisnīgi ar kopīgo tautas labumu tagad rīkojas rāvēji un grābēji. Katrs par to būs spiests atbildēt. Izskatās, ka valsts jau nemaz nav - ir tikai dažādu grupējumu (partiju, baņķieru, uzņēmēju) "kantorītis".

Atbildēt

sociāli atstumtais

21.04.2018. 16:09

»

Arī

es nesvinēšu t.s. Latvijas simtgadi, jo no tās Latvijas, kuras turpinājums esot šis politiski kriminālais veidojums, nav ne smakas.Nebija jau nekāda zelta dzīve LPSR. Mūs neizsūtīja, jo bēguļojām. Maniem vecākiem pilnīgi visu atņēma komunisti, tāpat kā man šis veidojums, kurš pastāv kopš 1990.g.Esmu...


cien. Arī , kādam jau izdevās( varbūt ,, statistikas vai,, padomju ,, ,, demokrātiskuma,, diktatūras apstākļos dēļ ) izvairīties no komjaunatnes kā arī man caur padomju armiju dienot izlocīties neiestāties , bet nevaru Jums piekrist par mūsu ,, pašu rokām ,, Nedomāju , ka neko neesiet dzirdējusi par Pilsoņu kongresu ar 800 000 dalībniekiem ... un arī par - lapseņu sakostiem , noslīkušajiem , pa logu izkritušiem utt. ; nē daudzko ,, nokārtoja ,, tā pati nauda , ārzemju riteņi , rubesi , Meirovici , par to pašu naudiņu un saldiem meliem amatu krēsliem (Latvijai ir bijuši 3 vēlēšanu komisiju priekšnieki , 2 no tiem dzīvi ir beiguši pašnāvībā - ,, ģimenes nesaskaņu dēļ ,, ... ) Satriec kas cits : l ē t t i c ī b a ! un attiecība , jo apm. 5 proc. vai 10 liela ir administrācija ; ja mēs aktīvi pretotos un nepieļautu , tad neviens šodien nebūtu ne apzagts , ne apkaunots , ne apkrāpts ... Tik negodīgu , nekrietnu un pretīgu , joprojām latviešu tautu kropļojošu valsts administrāciju manuprāt būtu nopietni jāpiepūlas sameklēt ; par kādām svinībām te var būt runa ? viss smird !

Atbildēt

Uldis

21.04.2018. 11:44

Izdzertais burbona daudzums vēl nenodrošina katram lētam skribentam rakstnieka talantu, kāds bija Džonam Miežagraudam.

Atbildēt

latviete

20.04.2018. 18:42

Vai tad tiešām viss mērāms mantā, naudā, pārtikā, mājās? Atgriezties tumsonībā?! Nemūžam!
Ceru, ka latviešiem un Latvijas patriotiem pietiks gara gaismas un ticības savai valstij. Ne jau bekonos un sviestos un bankās ir tautas stiprums un pastāvēšanas pamats.Cauri gadsimtiem iznesto, izloloto, izcīnīto sapni par brīvību tagad tik nožēlojami, mantkārīgi ļautiņi cenšas izskaitļot iegūtajā mantā? Lai tak tie komunistu rīmas un prihvatizētāji aizrijas! Es nesvinēšu simtgadi kopā ar viņiem, bet ar tiem, kuriem vārds LATVIJA ir svēts.

Atbildēt

Bārbala

20.04.2018. 15:36

»

zuza

vēlies kvasu dzelzceļa laukumā padzerties


nē,vēlos tev siet,pelēko vielu saturošā "objektā", ciganes kontrobasa lakatiņu.

Atbildēt

pilsonis

20.04.2018. 13:33

»

ed

Runā par to, par ko nezini


Šajā rakstā ir dzīvs piemērs, kur autoru un vēl 4 bērnus pēc kara ir izaudzinājusi māte viena pati.

Atbildēt

Es

19.04.2018. 17:38

Mūsdienu Latvijā cilvēkam nav vērtības. Un tāda beigās būs arī valsts - teritorija. Pārveidojama par ko citu. Šī ir pirmā un pēdējā simtgade. Un arī tad neiztika bez blēdības - LPSR laiku ar prieku ieskaitīja neatkarīgā valstiskumā. :)

Atbildēt

VB

19.04.2018. 11:55

»

paga, paga

Tajos laikos skaitīja ne tikai kokus...


Tādas blēņas tur Sibīrijā nevienu neinteresēja. Tur visp. nedaudz citādi tie likumi.
Ilustrācijai: kad beidzas pēdējais ceļš, sākas jauktu koku mežš, kuram, lai tiktu līdz taigas kedriem vēl jācērtas cauri ar mačeti kādi 15 - 25 km, kā kur. Pirmajos 10 vēl var redzēt noklīdušu lopu skeletus etc, tālāk neko jau vairs. Bet vēlāk jā, var sākt cirst ko vajag. Domāju, kolhoza robežā sen tad pārkāpta..., par pārējo nezinu.

Atbildēt

pilsonis

19.04.2018. 11:22

»

paga, paga

Tajos laikos skaitīja ne tikai kokus...


Tad jau tev jāsniedz Krievijas varasiestādēm sūdzība Miežagrauda māsu, lai pārbauda vai viņa atrodoties izsūtījumā nav izzagusi Sibīrijas mežu bagātības.

Atbildēt

paga, paga

19.04.2018. 11:03

»

VB

...bet pārdot par kolhoza līdzekļiem celtu māju...


Tajos laikos skaitīja ne tikai kokus!

1932. gadā tika pieņemtas likums, saskaņā ar kuru par kolhoza izlaupīšanu tika paredzēts sods – 10 gadu spaidu nometnē. Tauta to iesauca par „trīs vārpu likumu”, jo tajā bija paredzēts bargs sods arī par to, ka pēc ražas novākšanas kāds kolhoza laukā uzlasa palikušās vārpas. No 1932. g. līdz 1933. g. tika sodīti 125 000, no kuriem nāvi piesprieda 5 400.

Atbildēt

Solvita Anna

19.04.2018. 09:10

Paldies, Jānis (ja esat Jānis), par Jūsu atmiņām un pārdomām. Paldies par uzdrošināšanos dalīties. Cilvēkos ir atšķirīgas pieredzes, sajūtas un zināšanas, un galu galā - vērtības. Es izprotu Jūsu stāstu un skumjas par šodienu. Esmu gan stipri jaunāka. Lai svētīts Jūsu ceļš turpmākais un, lai Dievs svētī Latviju! Ir lietas un notikumi, kurus mainīt vai pat ietekmēt nav mūsu spēkos. Tas ko varam ir būt mierā un godīgi paši pret sevi un citiem. Paldies Jums par to!

Atbildēt

VB

19.04.2018. 08:55

»

paga, paga

Labi, pieļauju, ka māju uzcelt varēja, bet pārdot par kolhoza līdzekļiem celtu māju un saņemt par to žūksni naudas (ja vien ar to nav domāts žūksnis ar viena rubļa 1953.gada banknotēm), gan nu nekādi nevarēja


...bet pārdot par kolhoza līdzekļiem celtu māju...
"par kolhoza līdzekļiem", tā laikam gan nebija. Koku tur mežā daudz, ej un cērt cik un ko gribi, tos točno neviens tur neskaitīja un gan jau, ka arī tagad neskaita. Saproti pats: beidzamā upes piestatne, beidzamais ceļš, beidzamais kolhozs un tālāk taiga kā pats esmu redzējis.
No taigas ar ņēma tos kokus. Ka kolhozs palīdzēja, viņš saka, ar atvešanu tikai + talkas veidā spāres ceļot un viss, neviens neapšaubīja, ka māja tiešām viņa.
Par naudu, jā, protams, tieši par to, kas tai laikā bija spēkā (laikam jau līdz 1953. gadam), es ar to vēl atceros - bet arī par to šo to diezgan jau ko tad varēja nopirkt... Sīkāk gan nezinu!

Atbildēt

paga, paga

19.04.2018. 07:56

»

VB

Nē. ne lēģerī...


Labi, pieļauju, ka māju uzcelt varēja, bet pārdot par kolhoza līdzekļiem celtu māju un saņemt par to žūksni naudas (ja vien ar to nav domāts žūksnis ar viena rubļa 1953.gada banknotēm), gan nu nekādi nevarēja.

Atbildēt

VB

19.04.2018. 06:07

»

VB

Nē. ne lēģerī...


+ (off topic) tie lēģeri ar dažādi! Piem. Asino (es ar tur vienubrīd pabiju) 40 g. atpakaļ, pamatā, sastāvēja 1/2 no nožogotām, apsargātām zonām priekš zekiem un 1/2 no koka mājelēm priekš himikiem, ko tiē sabūvē paši ārpus žoģiem. Uz darbu gan jāiet visiem. Kad savā starpā sakaujas, kādi pāris kvartāliņi pilsētā nodeg. Citādi nekas, bija pat stadions, kultūras nams, partkoms, raikoms, kāds veikaliņš, pirtiņas, kad nelija gāja pat autobusi, kuros visi pīpoja, khe, khē:)

Atbildēt

VB

19.04.2018. 05:56

»

paga, paga

Uzcēla māju lēģerī


Nē. ne lēģerī!
1949. gada izsūtītos, atšķirībā no 1941. gada, jau sūtīja kopā ar ģimenēm un parasti izvietoja pa Sibīrijas kolhoziem ap Omsku, Tomsku, Asino. Minētais bija Krivošeinā. Tagad viņš miris, bet bija labs meistars un pamatā visu paveicis pats, kaut kolhozs devis būvmateriālus, protams. Māja vēl tagad stāv, redzēju 10 g. vecu foto, ko vīrs atveda, kad bija tad vienreiz aizbraucis ekskursijā uz turieni.
Teica, nebūtu tik tālu, brauktu biežāk, cilvēki tur labi.

Atbildēt

mellais bruņinieks

18.04.2018. 22:43

Koo tik knap-100, es tik svin noost- 800 geburtstag

Atbildēt

Parastais cilvēks

18.04.2018. 16:22

Svinēs okupanti un komunisti, visa 4.maija kliķe un viņu pakalpiņi. Tauta svinēs, kad atbrīvosimies no sarkanā mēra un tie pēc taisnas tiesas likumiem karāsies laternās.
Šobrīd esam spiesti eksistēt pēc viņu likumiem, iespēju robežās tos ignorējot.

Atbildēt

dalia

18.04.2018. 15:13

Pateicoties valsts izzadzējiem un prihvatizētājiem, pienāks laiks, kad sāksim idealizēt bijušos padomju laikus.
Vismaz tādu restorānu (izcilu ) kā Sēnīte, Jūras pērle, Astorija , Luna , Rostoka un Kafejnīcas Kristine un Nīca vairs nav .
Tagadējie, kas pozicionējas kā izcili, , tādi tiešām nav...

Atbildēt

svinēt

18.04.2018. 13:54

lai svinētu vajadzīgi līdzekļi, bet ar to vairumam ir pašvaki. Skatīties, ka valdošie bezmaksas banketē un klausās koncertus, diezvai spēj radīt svētku sajūtu. Tā kā autora izjūtas ir saprotamas. bet viens gan- katrs, kas nav zadzis var justies lepns, jo tīra sirdsapziņa ir svarīgāka par baltu galdautu (zagtu).

Atbildēt

to Pēteris Berzabeka

18.04.2018. 12:14

Soross ap 1980. gadu finansēja komunisma izpēti PSRS. Veicināja PSRS sabrukumu. Soross neko nav nopelnījis ne bij. PERS teritorijā, ne Latvijā. Latvijas ekonomikas sagrāvi organizēja Krievija caur Latvijas komunistiem un čekistiem, paralēli CIP ASV interesēs reģionu, kuru ietekmē Krievija pakļaut ar parādiem un līgumiem. Sorosīdi konkrēti ir Krievijas un Lemberga ienaidnieki, jo ir par atvērtu sabiedrību. Bija laiks, kad Soross vēlējās spekulēt ar LVL, tomēr mums nezināmu apstākļu dēļ atteicās no tā. Krievijai un Lembergam, 4. maija republikas komunistiem un čekistiem ir vēlme sorosīdus pozicionēt kā iekšējo un ārējo ienaidnieku, novēršot uzmanību no pašu noziegumiem. Tā bandīts Putins Rietumus pozicionē kā ienaidniekus.

Atbildēt

Peters Bērzabeka

18.04.2018. 11:22

Kā tie sorosisti apčakarēja ar tiem "sertifikātiem" ar kuriem jāizpērk padomju laika DZĪVOKĻI,MĀJAS--tiem jau tā piederēt vajadzēja;kā apčakarēja (kam par labu)--pilsētās apdzīvojamās mājas uz "saimnieku" zemes;vispār aplaupa ar OIK--LATVIS PARASTAIS praktiski UZTUR kaut kādus ražotājus;pilnīgi iznīcināja RŪPNIECĪBU--budžeta "maizi";kā aplaupīja "bankas".Praktiski 30 gados sorosistu "laupījums" no LATVJA kabatas ap 34 miljardi?!

Atbildēt

VB

18.04.2018. 10:09

»

!

Ja pavisam atklāti, tad lielākie sasniegumi latviešu tautai gan kultūrā, gan izglītībā , gan zinātnē bija tieši PSRS laikā, tagad sācies vispārējs pūšanas un deģenerācijas process, kur galvenais ir nauda un nepārspējama alkatība! Bēdīgi , bet neapstrīdams fakts


Nē, ekonomikā laikam jau tomēr pēdējo cara laika desmitgadēs, kad tika uzcelti visi Rīgas Jugendstila kvartāli utt. Tā vismaz saka man pazistamie ārzemnieki - zviedri, vācieši, pat angļi.
Kultūrā, zinātnē un izglītībā, jā piekrītu, PSRS laikos, bet nu tomēr pēc Staļina.
Mums uz turieni vēl tāls ceļš ejams!

Atbildēt

!

18.04.2018. 10:01

Ja pavisam atklāti, tad lielākie sasniegumi latviešu tautai gan kultūrā, gan izglītībā , gan zinātnē bija tieši PSRS laikā, tagad sācies vispārējs pūšanas un deģenerācijas process, kur galvenais ir nauda un nepārspējama alkatība! Bēdīgi , bet neapstrīdams fakts!

Atbildēt

VB

18.04.2018. 09:57

»

pilsonis

Padomju laiku aktīvisti vēl šobrīd ir pie varas un rauš cik vien var saraust uz pārējo rēķina


Tagad gan tie ir kārtīgi Kapitālisti, šķiet.
Un, domāju, ar ne vairāk un arī nemazāk.

Atbildēt

jupis

18.04.2018. 09:52

»

lol

Svinēt Astoņkāja uzvaras gājienu? Nē, paldies


Svinēt kopā ar bagātajiem okupantu emisāriem,kuri iznīcina tautu?Tā būtu valsts zaimošana,okupācijas noliegšana un rokas bučošana valsts nodevējiem.Lai viņi svin,patiesība vienalga uzvarēs,kaut daļai latviešu vienalga kam padziedāt un uzdancot,to darīja krievu okupantiem,vācu okupantiem,nu padziedās un uzdancos vēlreiz arī kangariem,jo to visu organize pieredzējuši,universāli danč un kormeistari

Atbildēt

Kaža

18.04.2018. 09:13

»

pilsonis

Padomju laiku aktīvisti vēl šobrīd ir pie varas un rauš cik vien var saraust uz pārējo rēķina


Ko te runāt, paši taču savā laikā ievēlējām personas ar ideāli izgludinātiem krekliem un matu frizūrām. Nu visi atjēgušies un tēlo viszinīšus.
Es svinēšu Latvijas valsts simtgadi,bet ne kādu personu atrašanos pie varas.

Atbildēt

Kaža

18.04.2018. 09:08

Pārlaidu skatu rakstam un komentiem - zems līmenis palicis kremlīnkrančiem, pat ļoti zems, bet viņu plikā demagoģija vairs netiek uzskatīta par pilnu ņemama.

Atbildēt

pilsonis

18.04.2018. 09:05

»

Es

Padomju laiku aktīvista vaidi


Padomju laiku aktīvisti vēl šobrīd ir pie varas un rauš cik vien var saraust uz pārējo rēķina.

Atbildēt

Es

18.04.2018. 08:42

Padomju laiku aktīvista vaidi....

Atbildēt

kviešagrauds

18.04.2018. 08:42

No siles atstumtā vaimanas un vairāk nekas te nav lasāms.Fu,izniekoju tikai laiku lasīdams.čau un nečīksti, jo Tavs laiks ir aizgājis ar baltāko sniegu un zaļāko zāli un tas arī viss.:))

Atbildēt

VB

18.04.2018. 08:11

»

pārsmējos

Pazīstu daudz izsūtītos,bet neviens no turienies neatgriezās ar "jūtamu" naudas žūksni. Nav pat vērts komentēt šo murgojumu. Mēdz teikt,ka vecums nāk ar gudrību, bet lasot šo rakstu sapratu,ka autoram vecums ir atnācis viens pats


"Pazīstu daudz izsūtītos,bet neviens no turienies neatgriezās ar "jūtamu" naudas žūksni."
Es arī pazīstu un arī tādus, bet tie tikai no 1949. gada, pārējie palika tur...
1. tur uzcēla labu māju un pirms atpakaļbrauķšanas veiksmīgi pārdeva, tātad pie naudas tika;
2. , izsūtīts igaunis, tur bija izņenieries kalnrūpniecībā un viņam tik tiešām par to labi maksāja. Par viņu man stāstīja tante, kas mani audzināja un pie viņa ģimenes bija ilgus gadus par kalponi, tāpēc ar izdzīvoja - bija ko ēst.

Abiem var, tātad ticēt, bet tie, protams, bija izņēmumi.

Atbildēt

lol

18.04.2018. 08:10

Svinēt Astoņkāja uzvaras gājienu? Nē, paldies.

Atbildēt

Atbrivotajs

18.04.2018. 07:58

Jubileja no katiem sak list visadi moski un slavet okupacijas laiku. Pasi tak savelejat to tautas apzadeju bandu.

Atbildēt

to VB

18.04.2018. 07:57

Nebūs nekādu masu nekārtību un nemieru, policija savas vienības un ūdensmetējus var Kučinskim d iebāzt. Katrs latviešu patriots kā vienpatis un anarhists sagādās pārsteigumus Simtgades svinībās katram okupantam, komunistam un čekistam no ZZS, NA, Saskaņas, JKP .. Tie laiki tuvojas!

Atbildēt

to VB

18.04.2018. 07:53

Kurš teica, ka man vajadzīgi domubiedri? Ezotērikai un lai pašapliecinātos? Anarhija, kad katram šodien jācīnās par izdzīvošanu un atriebi latviešu tautas genocīda apstākļos, ir labākais brīvības veids. Ko zin divi, zin visi. Jo vairāk būs anarhistu, jo lielākas cerības latviešu tautai. Latviešu viensētnieki būs anarhisti un katrs cīnīsies ar 4. maija okupantiem, komunistiem, čekistiem. Mēs taču zinām cionistu Zatleru, čekisti VVF, komunistus Brigmani un Kučinski!

Atbildēt

pārsmējos

18.04.2018. 07:48

Pazīstu daudz izsūtītos,bet neviens no turienies neatgriezās ar "jūtamu" naudas žūksni. Nav pat vērts komentēt šo murgojumu. Mēdz teikt,ka vecums nāk ar gudrību, bet lasot šo rakstu sapratu,ka autoram vecums ir atnācis viens pats.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Saudzēsim sevi, cienīsim ārstu darbu un beigsim izplatīt melus, kas var pašiem atspēlēties

FotoTāda izskatās mana vīra Ivara Krastiņa, Liepājas reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļas vadītāja, ikdiena. Ilgi šaubījos, vai ko teikt šai Covid sakarā, bet ziniet - ārsti par sevi paši nestāstīs, ne par savu smago darbu, ne par reālām cīņām nāves ēnā... viņi to neuzskata par varoņdarbu, bet gan par savu sirds PIENĀKUMU - glābt Tevi un Mani. Un katru dienu es pavadu savu vīru KARĀ - karā ar šo sasodīto ligu, karā, no kura var arī nepārnākt...
Lasīt visu...

12

Politisko eliti biedē tikai un vienīgi viena lieta

Foto2020. gada noslēgumā visā krāšņumā tiek atklāti politiskās elites mērķi, kuri masu plašsaziņas līdzekļos vēl pirms dažiem mēnešiem tika dēvēti par sazvērestības teorijām. Taču šodien politiskā elite savus plānus vairs neslēpj. Tie ir skaidri redzami ikvienam cilvēkam, kurš ir atmodies – politiskā elite vēlas sagraut ekonomiku, salauzt cilvēku garu un pakļaut cilvēci totālai kontrolei. 
Lasīt visu...

12

Intensīva mežizstrāde un pieprasījums pēc koksnes biomasas izraisa mežu degradāciju Igaunijā un Latvijā

FotoEiropas valstu, tostarp Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas, pieprasījums pēc biomasas veicina mežizstrādes intensitāti Igaunijā un Latvijā. Jaunais ziņojums “Koksnes granulā paslēptais: intensīvas mežizstrādes ietekme uz Igaunijas un Latvijas mežiem”, ko publicējis Igaunijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība, rāda, ka abu valstu mežsaimniecību raksturo intensīva, uz kailcirtēm balstīta mežsaimniecība. Lai gan abās valstīs ir likumi un standarti, kam būtu jānodrošina dabas aizsardzība, šādai mežu apsaimniekošanai ir negatīva ietekme gan uz dabas daudzveidību, gan klimatu.
Lasīt visu...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību...

Foto

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

Varbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka...

Foto

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

Katra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām....

Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...