Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā. ECT atzina, ka Jehovas liecinieku organizācijas aizliegums Krievijā 2017. gadā ir nelikumīgs, un lēma, ka Krievijas varas iestādēm ir jāizbeidz pret Jehovas lieciniekiem uzsāktie kriminālprocesi, jāatbrīvo apcietinātie Jehovas liecinieki un jāatdod viss viņiem konfiscētais īpašums.

Spriedums attiecas uz 20 lietām, kurās iesaistīti vairāk nekā 1400 iesniedzēju. Tomēr ECT spriedums ir daudz plašāks par pieteikuma iesniedzējiem. Tajā teikts, ka Krievijai ”jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu visu nepabeigto kriminālprocesu pārtraukšanu pret Jehovas lieciniekiem.. un jāatbrīvo visi ieslodzītie Jehovas liecinieki”.

Mēs esam priecīgi par ECT lēmumu, kas juridiski apstiprina, ka Jehovas liecinieki ir likumam paklausīgi pilsoņi, un viņu vajāšanas un ieslodzīšana ir pretlikumīga. Mēs ceram, ka šis lēmums palīdzēs Krievijas varas iestādēm tuvākajā laikā atjaunot vairāk nekā 175 tūkstošu mūsu ticības biedru likumīgās tiesības, kā arī veicinās taisnīgu izturēšanos pret šiem cilvēkiem.

Tiesas lēmumā ir izteikts nosodījums Krievijas varas iestādēm un norādīts, ka tās ir rīkojušās aizspriedumaini un ”nav bijušas godprātīgas”. (§187.) Piemēram, spriedumā ir sīki aprakstīti šādi tiesas secinājumi: ”Ar visu Jehovas liecinieku reliģisko organizāciju piespiedu likvidēšanu Krievijā bija pārkāpti ne vien neitrāli tiesību normu piemērošanas principi, bet šāda rīcība arī atklāja Krievijas varas iestāžu neiecietību pret Jehovas liecinieku reliģisko darbību un centienus panākt Jehovas liecinieku atteikšanos no savas ticības.” (§254.) Vēl tajā ir lasāms, ka Krievijas varas iestādes pieļāva nopietnus ”procesuālus trūkumus”, piemēram, ar to, ka Krievijas Augstākā tiesa paļāvās uz neobjektīvu ekspertu ziņojumiem, kurus izvēlējās policija un prokurori. (§203.)

Zīmīgi, ka Latvija bija viena no daudzajām valstīm, kas 2021. gada decembrī atklāti nosodīja Jehovas liecinieku vajāšanas Krievijā un parakstīja paziņojumu, kurā bija minēts, ka Jehovas liecinieki ir tikuši ”nepatiesi nosaukti par ”ekstrēmistiem””, un kurā tā bija apņēmusies ”aizsargāt Jehovas liecinieku tiesības praktizēt savu reliģiju […] bez bailēm, netraucēti, nebaidoties no diskriminācijas un vajāšanām”.

Saites uz avotiem: Pilns ECT lēmuma teksts

ECT lēmuma kopsavilkums

ECT pieņem lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Novērtē šo rakstu:

16
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi