Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Oligarhu kapusvētku” rīkotāja Viestura Dūles jaunā kampaņā, kurā ar plašu vizuālās reklāmas kampaņu pilsoņi tiek aicināti 18. februāra „valodas referendumā” balsot ar baltu lapu, iesaistīti ar Vienotību saistīti reklāmas cilvēki, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Pēc viņu teiktā, tas noticis cilvēciskas pārliecības dēļ un nav ticis saskaņots ar Vienotību, tādēļ jebkādām spekulācijām par partijas dubulto spēli saistībā ar referenduma kampaņu neesot pamata.

"Baltās lapas" kampaņas radošā plānošana notikusi mediju aģentūras Inspired Communications telpās, tās izstrādes "prāta vētrās" piedalījies šīs aģentūras valdes priekšsēdētājs Kārlis Gedrovics. Šo saistību Pietiek apstiprināja gan Dūle, gan pats Gedrovics.

Gedrovics uzsver, ka kampaņā iesaistījies kā privātpersona un formāli Inspired Communications, kas pircis reklāmas laikus Vienotības priekšvēlēšanu kampaņu vajadzībām, pirmsreferenduma kampaņā nav iesaistīta. "Baltās lapas" kampaņas aizskartie jautājumi par toleranci esot apspriešanas vērti neatkarīgi no tā, vai tiek atbalstīts pats aicinājums nebalsot ne "par", ne "pret" krievu valodu, skaidro Gedrovics. Brīdī, kad Dūle ar domubiedriem nonācis līdz konkrētajam risinājumam - aicinājumam balsot ar "baltu lapu", Gedrovics esot darījis zināmu, ka šādam risinājumam nepiekrīt un personiski balsošot "pret".

SIA Inspired Communications līdzīpašnieks ir Vienotības pēdējo gadu priekšvēlēšanu kampaņu veidotājs Ainars Ščipčinskis. Viņam piederošajai SIA McCann WorldGroup, saskaņā ar Lursoft datiem, pieder 20% SIA Inspired Communication daļu.

10. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas laikā SIA Inspired Communications bija līgums ar Vienotību veidojošām partijām. Kā iepriekš Pietiek atzinis Ščipčinskis, Inspired Communication Vienotības priekšvēlēšanu kampaņai pircis mediju laikus.

"Kārlis, lai arī balsos "pret", tomēr atbalsta šo akciju kā aicinājumu aizdomāties un tolerēt. Inspired kā uzņēmums nav iesaistīts," Pietiek ceturtdien teica Dūle. To, ka ies uz referendumu un pretēji "baltās lapas" akcijas aicinājumam balsos "pret" otrās valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, Pietiek uzsvēra arī pats Gedrovics. Viņš savu radošo iesaisti Dūles kampaņā skaidroja ar apziņu, ka referenduma jautājums ir sarežģītāks par izvēli starp "par" un "pret". "Es piedalījos "prātošanā", ļāvu viņiem sanākt mūsu [Inspired Communications] telpās, kamēr tās bija brīvas. Līdz tam es nebiju sevi ielicis krievvalodīgo kurpēs, kas bija grūti. Jāsaprot, ka valodas referenduma jautājums nav vienkāršs," savu iesaisti skaidroja Gedrovics.

Dūle Pietiek noliedza, ka vides reklāmas stendus kampaņai pirkusi Inspired Communications. Līgumu par vides reklāmas izvietošanu 10. februārī slēdzis viņa pārstāvētais Intelektuālās attīstības fonds. Līguma summa bijusi 1560 lati + PVN.

Dūles pārstāvētā „baltās lapas” kampaņa izraisījusi pretrunīgus vērtējumus. Izskanējuši pat ekspertu viedokļi, ka balsot ar zīmi, kurā nav atzīmēts ne „par”, ne „pret” jautājumam par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nozīmē balsot par krievu valodu. Vēlēšanu zīmes, kurās nebūs veiktas atzīmes, tiks atzītas par nederīgām. Vienlaikus „baltās lapas” kampaņa devusi jaunu grūdienu diskusijām par referendumu, tā pievēršot sabiedrības uzmanību tautas nobalsošanai, kas notiks jau 18. februārī. 

Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) trešdienas rītā intervijā Latvijas Radio izteicās, ka jālabo robi likumos, lai priekšvēlēšanu un pirmsreferenduma kampaņu finansētāji tiktu atklāti.

Pietiek jau ir rakstījis, ka SIA Inspired Communications 2010. gada novembrī, mēnesi pēc 10. Saeimas vēlēšanām kopā ar vēl vienu Ščipčinskim daļēji piederošu un Vienotības kampaņu apkalpojušu sabiedrisko attiecību aģentūru SIA Repute, tika pie 157 140 latu vērta pasūtījuma no Ekonomikas ministrijas padotībā esošās Centrālās statistikas pārvaldes (ekonomikas ministrs tolaik bija Artis Kampars no Vienotības).

2011. gada novembrī, īsi pirms valdības maiņas, kad Vienotība zaudēja ekonomikas ministra portfeli, SIA Inspired Communications tikusi arī pie 61 415 latu vērta līguma ar EM padotībā esošo Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Ščipčinskis un savulaik arī Kampars ar Vienotību saistīto reklāmas un sabiedrisko attiecību aģentūru pēkšņo veiksmi valsts iepirkumos skaidrojuši ar sakritību, noliedzot politisko lobiju 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft