Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc nesen izskanējušajām ziņām par kārtējām Drošības policijas (DP) aktivitātēm es vēlētos padalīties ar sev zināmu informāciju. Šoreiz runa ir par DP kriminālprocesu pret Igoru Šiškinu, kurš plašāk pazīstams ir kā nacionālpatriotiskas organizācijas Gustava Celmiņa Centrs vadītājs. Pēc publiski izskanējušas informācijas Šiškinam tiek inkriminēta ieroču, spridzekļu, kā arī „spiegu pildspalvas” glabāšana.

Šajā lietā ir vairāki dīvaini apstākļi, uz ko es vēlos vērst lasītāju uzmanību. Pirmkārt, tiek apgalvots, ka Igors taisījies spridzināt ķīniešu imigrantus, pederastus un pat vareno NATO! Otrkārt, šī informācija tiek pasniegta kā pierādījums tam, ka Igors darbojas pret Latvijas pamatvērtībām. Treškārt, DP par Igora rīcībā esošo munīciju uzzināja jau 2011. gadā, noklausoties telefonsarunas, taču rīkojās tikai 2012. gada decembrī. Tātad par visu pēc kārtas.

Būdams savulaik iesaistījies vairākās nacionālpatrioiskās organizācijās, es ikdienā esmu šaurākā lokā dzirdējis jokus un pats jokojis, ka „vajag tos pretiniekus vienreiz uzlaist gaisā”. Šādas runas ikdienā ir dzirdamas ne tikai radikālās organizācijās, bet arī starp parastiem „reņģēdājiem”.

Nelaime ir tāda, ka jebkurās ar politiku saistītās organizācijās darbojas Drošības policijas slepenie aģenti. Viņu darbības metodes un uzdevums ir identisks tam, ko savulaik darīja VDK „stukači”. Viens no stukaču uzdevumiem ir atstāstīt vai rakstiski izklāstīt sarunas savam kuratoram – DP štata darbiniekam.

Jo vairāk slepenais aģents stukačs var pastāstīt, jo noderīgāks viņš ir. Noderīgākie aģenti saņem vairāk naudas no DP un nodokļu maksātāju kabatas. Tādēļ slepeno aģentu ziņojumiem ļoti labi noder šādi joki par ķīniešu spridzināšanu, prusaku ienešanu pretinieku birojos un tamlīdzīgas blēņas.

Nezinu, cik nopietni šādi ziņojumi tiek uztverti starp DP darbiniekiem, taču tas pilnībā atbilst DP nostādnei un vēlmei apkarot nacionālpatriotiskās organizācijas. Tādēļ nav jābrīnās, ka no DP izskan apgalvojumi, ka „radikālas organizācijas plāno teroraktus” un tamlīdzīgi. Tas pilnībā atbilst pašas DP vēlmei būt terorisma un ekstrēmisma draudu novērsējiem.

Šī vēlme iet roku rokā ar pie varas esošo un latviešu tautai nelabvēlīgo spēku vēlmi apkarot konkurējošās ideoloģijas paudējus. Ja nav Latvijā nopietnu apdraudējumu, tad tādus vajag izdomāt. Nav grūti visu laiku izspiegot un traucēt pārdesmit jauniešiem, kuri nodarbojas ar patriotiskiem un pilnībā likumīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem.

Tātad citēju tekstu no http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/130605/perkonkrustietis-siskins-gribejis-spridzinat-kiniesus-gejus-un-nato: „Šiškina oktobrī iegādātās sprāgstvielas esot bijis plānots izmantot dažādās protesta akcijās, piemēram, pret Cēsīs dzīvojošajiem ķīniešiem un seksuālajām minoritātēm 2015. gada Eiropraida laikā Rīgā. (..) Vienlaikus drošībnieki ar prokuratūras palīdzību vēlas izbeigt arī Šiškina pārstāvētā nacionālradikālā Gustava Celmiņa centra darbību, kā iemeslu minot biedrības darbošanos pret Latvijas republikas pamatvērtībām.”

Tātad netiešā veidā secinu ka, pēc Drošības policijas uzskatiem, Latvijas pamatvērtības ir imigranti un homoseksālisti no ārvalstīm. Taču ne par ideoloģiju šoreiz ir runa. Tāpat katrs, kas nedaudz seko līdzi politikai, zina, kāda tā ir pie varas esošajai kliķei, kas padevīgi skatās, ko teiks Brisele, Vašingtona vai Maskava. Tāpat zināms, kādi uzskati ir DP darbiniekiem, starp kuriem vismaz vēl 90. gadu vidū varēja sastapt tos pašus kadrus, kas savulaik VDK sastāvā apkaroja „buržuāzisko nacionālismu”.

Runa ir par to, ka, slēdzot Gustava Celmiņa Centru, nekas būtiski nemainīsies. Tāpat būs patriotiski noskaņoti cilvēki, kuri darbosies, nu jau pagrīdē un bez oficiālas izkārtnes. Šeit gan tiks izpildīta gan politiķu vēlme atbrīvoties no neērtajiem cilvēkiem, gan arī DP būs nepieciešami lielāki resursi (un, pats galvenais, budžets!) pagrīdnieku izspiegošanai.

Treškārt, es minēju to, ka DP jau sen bija zināms, ka Igora rīcībā ir munīcija. Domāju, ka lasītājam nav nekāds jaunums, ka Latvijā ar un arī pilnīgi bez jebkādām atļaujām tiek noklausītas interesējošu personu telefonsarunas. Tad nu, lūk, telefonsarunā 2011. gadā ar vienu cilvēku diezgan plaši tika aprunāta šī munīcijas tēma.

Spriežot pēc tā, ka savulaik manas telefonsarunas tika noklausītas vismaz vairākus mēnešus pirms kriminālprocesa uzsākšanas, es secinu, ka arī šī cilvēka sarunas tobrīd noklausījās. Tobrīd, kad sāka noklausīties manas sarunas, es biju tikai ierindas biedrs oficiāli reģistrētā partijā. Turpretī cilvēks, ar ko es 2011. gadā telefoniski runāju par munīciju, ir kādas nacionālistu biedrības valdes sastāvā.

Iespēja, ka tobrīd šī saruna netika noklausīta, ir tuvu nullei. DP šo informāciju dzirdēja, bet nerīkojās. Kāpēc tā, man nav zināms. Taču varu secināt vienu – ja kaut kādā brīdī ir nepieciešams, DP slepeni ievāktā informācija tiek izmantota, lai nevēlamus cilvēkus dabūtu aiz restēm. Ne jau ieroču esamība vai likuma ievērošana uztrauc DP.

Konkrētajā gadījumā gan visticamāk informācija ir nākusi no stukačiem, kas ir Igoram visapkārt viņa vadītajā organizācijā. Un pats labākais, ka šo stukaču pienestās informācijas saturs un patiesums nav pārbaudāms personai, pret kuru šie ziņojumi tiek izmantoti. Tādēļ, ka aģentu ziņojumiem ir valsts noslēpuma statuss, kā arī nereti tie tiek nodoti mutiski vai slepenas elektroniskās sarakstes veidā.

Kādēļ slepenie aģenti ir tendēti savos ziņojumos rakstīt muļķības vai pārspīlējmus, arī ir skaidrs. Vēlme piegādāt „svarīgākas” ziņas, lai saņemtu lielāku „stipendiju”, personīga atriebība pret personām, par kurām ziņo, nevēlēšanās līdz galam sadarboties ar DP, jo paši ir savervēi labākajās čekas un gestapo tradīcijās.

Turklāt, piekrītot kļūt par slepeno aģentu, cilvēks parakstās, ka precīzi izpildīs visus DP darbinieka (kuratora) uzdevumus. Ja šis uzdevums ir pretlikumīgs vai amorāls, cik daudzi aģeni spētu atteikt savam „kuratoram”?

Cik to stukaču starp pērkoņkrustiešiem ir un cik katrs mēnesī saņem, es precīzi nezinu, bet, ja pieņemam, ka katram mēnesī vidēji tiek 80Ls „stipendija” un tādi ir 10 cilvēki, tad paši parēķiniet cik tur sanāk. Ja stukačs ir DP štata darbinieks, tad tie nav nekādi 80Ls bet vismaz minimālā alga + sociālās garantijas. Bet tā jau nav liela summa, lai pasargātu mūs no Latvijas pamatvērtības – imigrantus un starptautiskus geju praidus – apdraudošā pērkoņkrustieša?

Zinu, ka cilvēkiem nepatīk lasīt garus palagus internetā. Pagaidām tas ir viss.

P.S. Algotajiem kretīniem no DP Interneta monitoringa nodaļas (jā, saskaņā ar pašu DP darbinieku publiski pausto informāciju viņiem šim uzdevumam ir izveidota vesela nodaļa!) lūgums nemēģināt komentāros rakstīt jēlības un apmelojumus par manu personu. Ja melosiet, tad ziniet, ka melus ir iespējams atspēkot.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Karīna Sprūde ir nevis parasts mirstīgais, bet mans cilvēks

FotoVisi ir izņēmušies, un tagad klausieties. Es vienmēr runāju to, ko domāju. To Jūs zināt. Es nebaidos būt tāds, kāds esmu, jo tikai tā var izmainīt domāšanu sabiedrībai. Tas ir smags darbs un prasa milzu piepūli. Tas jādara pat tad, ja kāds apvainojas. Tātad. KARĪNA SPRŪDE IR MANS CILVĒKS.
Lasīt visu...

12

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

FotoVakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot cilvēkus. Tāpat vakar vakarā uzzvanīju un papļāpāju ar latviešu ģimeni Norvēģijā, kuri komentārā pie mana ieraksta “Kāds ir Tavs telefona numurs?” bija ierakstījuši to. Maskas nav jāvalkā, policija nevienu priekšā neņem, rindās pie veikala nav jāstāv un bankomātā naudu ar groziņu nav jāizņem. Stāsts nav par to. Stāsts ir par Ģirģena atklāto divkosību.
Lasīt visu...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...