Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rodas iespaids, ka progresīvais aizsardzības ministra izstrādājums Andris Sprūds uzskata, ka visa latviešu tauta ir muļķi un neko nesaprot no droniem un viņš varēs mūžīgi mānīt visu Latvijas sabiedrību ar savu noziedzīgo nekompetenci.  

Tā kā jau vairākus gadus regulāri dodos uz Ukrainu un vedu dažāda veida palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem un man ir izveidojies tīri labs kontakts ar daudziem ukraiņu karavīriem, tad man ir radušās diezgan nopietnas pārdomas par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”, kas arvien vairāk izskatās kā uzpūsts balons, kas kuru katru brīdi uzsprāgs. Paskaidrošu, kāpēc.

Ļoti daudziem ziedotājiem no Latvijas ir tiešs kontakts ar daudziem Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, un savstarpējā saziņā mēs ikdienā saņemam diezgan detalizētu informāciju par to, kāda veida palīdzība ir nepieciešama ukraiņu karavīriem. Skaidrs, ka liela daļa lūgumu ir par dronu iegādi, jo šis karš parāda, cik nozīmīgu lomu mūsdienu karadarbībā spēlē droni.

Interesantākais ir tas, ka diezgan augsti stāvoši Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji konsekventi izvairās pieņemt Latvijā ražotus dronus un lūdz tos vairs nesūtīt. Un zināt, kāpēc – tie ir nekonkurētspējīgi salīdzinājumā ar ārvalstu droniem un vēl piedevām šausmīgi dārgi.

Mēs, protams, kā Latvijas patrioti gribam arī atbalstīt vietējo industriju un tāpēc ik pa laikam aizvedām kādu vietējā ražojuma dronu, un tad pēc kāda laika saņēmām diezgan pieklājīgus argumentus ar lūgumu šos dronus vairāk nevest, jo tie vienkārši totāli nav paredzēti darbībai Ukrainas kara frontē.  

Lai man nepārmestu tukšu muldēšanu, nosaukšu kādu konkrētu piemēru – uzņēmuma SIA “DK UNITY” droni. Šis uzņēmums jau vairākus gadus it kā ražo (vai, pareizāk, liek kopā) dronus un diezgan uzmācīgi cenšas dažādām Ukrainas armijas vienībām piespēlēt savus dronus. Daudzi jo daudzi ukraiņu karavīri man izteikušies, lai nevedam šī uzņēmuma dronus, un līdzīga rakstura izteikumus esmu saņēmis par vēl virkni citu Latvijā ražotu dronu.

Un pateikšu jums visiem atklāti – Latvijā nav NEVIENA vietējā ražojuma drona,  par kuru ukraiņu karavīri teiktu, ka šie ir labi droni un sūtiet tādus vēl. Labākajā gadījumā Latvijā “ražotais” drons ir viduvēja līmeņa, un tas ir nesamērīgi dārgs iepretī daudziem citiem līdzīga budžeta droniem, kas ražoti ārvalstīs.   

Un te nu es nonāku pārdomās par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”. Es jums atklāšu nelielu noslēpumu, kurš jau vairs zināmās aprindās nav nekāds noslēpums. Aprunājoties ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem par Latvijas “dronu koalīciju”, tiek saņemta šāda informācija – mēs labprāt saņemtu no Latvijas dronus, bet, lūdzu, esiet tik labi un vienkārši nopērciet mums tādus dronus, kas mums ir vajadzīgi, nevis atsūtiet mums uz fronti dārgus vietējos ražojumus, kas pilnīgi nekam neder. Daudzi ukraiņu karavīri diezgan atklāti prasa, kāpēc Latvijas valsts šķērdē nodokļu maksātāju naudu un par visām varām pērk nekam nederīgus dronus.  

Tā kā man ir labi paziņas no vietējās militārās industrijas, tad apjautājos par šiem jautājumiem pie viņiem un, ticiet vai ne, saņēmu diezgan interesantas atbildes un komentārus par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”. Izrādās daudzi vietējie dronu ražotāji īpaši nesatraucās, ka vairs pa tiešo nevar dabūt savus dronus uz Ukrainu, jo caur valsts iepirkumu tagad var savus dronus par lielu naudu “pārdot” Latvijas valstij un tā šos dārgos un nekam nevajadzīgos dronus kā lielum lielu dāvinājumu nodos Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Vai nav foršs bizness?

Izrādās, ka pie aizsardzības ministra ir sakārtots jautājums par to, ka ir obligāti un tikai obligāti jāņem vietējā ražojuma droni, un nav svarīgi, ko par tiem saka ukraiņu karavīri, jo Vecrīga runā, ka šī projekta ietvaros “nauda nesmird”. Vietējā militārā industrija esot labi “ieeļļojusi” atsevišķus mūsu korumpētos politiķus un zem ērtā lozunga “atbalstām vietējo militāro industriju” pa nodokļu maksātāju naudu tiek baroti gan politiķi, gan izmanīgi uzņēmēji/šeftmaņi.  

Kā runā Vecrīgā un dažā labā dronu skrūvēšanas angārā, tad arī Sprūds dzīvo pēc principa “nauda nesmird” un esot saņēmis jau dažāda lielumu “investīcijas”, lai Aizsardzības ministrija veiktu vietējā ražojuma dronu pasūtījumu, un tāds jau esot veikts. Tāpat esot zināms, ka dažs labs Sprūda padomnieciņš staigā pa Rīgu un iekasē dažāda apjoma “maksājumus” un “noformē” šos valstiskos pasūtījumus. Tā, lūk, mums iet ar to “dronu koalīciju”. 

Tāpēc es esmu vairāk nekā pārliecināts par to, ka mums ir korumpēts aizsardzības ministrs, mums Latvijā joprojām tiek zagti un izšķērdēti valsts līdzekļi, un ukraiņu karavīru rokās nonāk nekam nederīgi droni. Kurš no tā visa iegūst? Vai tikai ne Krievija un Sprūda kabata?

Novērtē šo rakstu:

166
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi